Nádobí

Luminarc nádobí: funkce, typy a volby

Luminarc nádobí: funkce, typy a volby

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Informace o výrobci
 2. Výhody a nevýhody produktů
 3. Odrůdy
 4. Barevná řešení
 5. Jak odlišit od padělků?
 6. Doporučení pro výběr
 7. Provoz a péče
 8. Přehled zajímavých souborů
 9. Zkontrolujte recenzi

Mezi velké množství moderních výrobců jídel lze rozlišit ty, jejichž produkty kombinují kvalitu, krásu a cenovou dostupnost. Luminarc je jednou z těchto značek. Stylové a moderní spotřebiče dnes zdobí nejen byty a domy, ale i kavárny, hotely, restaurace. Chápeme, co je tajemstvím popularity jídel této francouzské značky.

Informace o výrobci

Luminarc je jednou z 8 firem, které jsou členy koncernu Arc-International. Historie společnosti začala v roce 1825. Pak se továrna specializovala na výrobu lahví na víno. Dnes je uznávaným lídrem ve výrobě skleněných výrobků pro profesionální i domácí potřeby.

Značková výrobní zařízení se nacházejí po celém světě. Proto byste neměli být překvapeni, že na obalu vidíte název země, ve které bylo zboží vyrobeno. Může to být Čína, Francie, Španělsko, USA, Spojené arabské emiráty. Bez ohledu na místo výroby všechny hotové výrobky trvale splňují evropské normy.

Použitým materiálem je vysoce kvalitní tvrzené sklo. Pro dosažení požadované pevnosti se provádí speciální tepelné zpracování. Kvalita a stav surovin je kontrolován ve všech fázích výroby. Kombinace dvou století tradice s moderní technologií vám umožní získat téměř nerozbitné předměty, které vydrží silné teplotní poklesy. V tomto případě výrobce garantuje nepřítomnost olova a těžkých kovů v produktu. Některé produkty jsou doprovázeny speciální značkou, o které se mluví.

Rozsah společnosti je různorodý:

 • Stolní, čajové a kávové soupravy;
 • předměty na pití (sklenice, sklenice, sklenice, sklenice na víno, hrnky);
 • předměty na servírování (džbány, misky na cukr, misky na zmrzlinu, olejničky);
 • Nádoby na potraviny;
 • Žáruvzdorné nádoby (pánve, hrnce);
 • Skladovací nádrže na sypké pevné látky;
 • dětská jídla.

  Všechny položky jsou vyrobeny ze skla. Dokonce i kuchyňské potřeby jsou vyrobeny bez kovových vložek. Zároveň je design výrobků tak rozmanitý, že můžete najít možnost pro každý vkus (více než 150 dekorativních možností).

  Objekty určené pro děti mají zvýšenou pevnost. Nebojují, netvoří žetony. Barvy, které se používají k vytvoření jasných kreseb, jsou šetrné k životnímu prostředí a naprosto bezpečné pro děti.

  Nádobí Luminarc se dodává do 160 zemí. To naznačuje, že popularita francouzské společnosti není přehnaná. V tomto případě není úspěchu dosaženo agresivní marketingovou politikou, ale úspěšnou kombinací praktičnosti, estetické přitažlivosti a cenově dostupných nákladů. Produkty ze Spojených arabských emirátů a Francie obvykle přicházejí do Ruska.

  Výhody a nevýhody produktů

  Výhody skleněné nádhery Luminarc potvrzeno četnými spotřebitelskými recenzemi.

  • Rozmanitost sortimentu. Firma nabízí pokrmy pro různé účely. K dispozici jsou nádoby určené k vaření v troubě nebo k ohřevu nádobí v mikrovlnné troubě. K dispozici jsou soupravy na pití čaje a hody s různými pokrmy. Zobrazují se položky pro bufety. V jednom obchodě, pokud si budete přát, můžete sbírat kompletní sadu pokrmů pro celou rodinu, vhodných pro různé příležitosti.
  • Atraktivní design. Design výrobku je také různorodý. Jsou zde průhledné, matné bílé a černé předměty.Existují barevné produkty a modely se vzorem. Jedná se o jasné výtisky a jemné vzory. Také jídla se lišila velikostí a tvarem. Sortiment je pravidelně aktualizován, takže zde můžete vždy najít stylové nové položky.
  • Síla. Tvrzené sklo je 5krát silnější než obvykle. Pokud náhodou spadnete na laminát, může zachovat integritu (v případě dlaždice a kamene - jako štěstí). Nemůžete se starat o vzhled škrábance. Můžete bezpečně používat vidličky, lžíce, nůž. Stav desek zůstane bezchybný.
  • Bezpečnost Nádobí nemá ostré rohy a hrany, nemůže být zraněno. Za zmínku stojí také šetrnost k životnímu prostředí samotného materiálu a nátěrových hmot používaných k dekoraci. Kromě toho má sklo nejnižší pórovitost všech materiálů, takže nemůže sám absorbovat nic. To je také důvod, proč je dětská stolní značka doporučována i odborníky.
  • Trvanlivost Produkty společnosti jsou určeny pro dlouhodobý denní provoz. Barvy, jak jsou používány nejsou vymazány a nevyblednou, čipy se neobjeví. Pokud pečlivě ošetřujete francouzské sklo a netestujete jej na pevnost, výrobky mohou sloužit, aniž by ztratily svou přitažlivost, déle než 10 let.
  • Přiměřená cena. I když je temperování skla nákladným procesem, hotové výrobky se prodávají za velmi přijatelné ceny.
  • Snadná péče. Pro zachování čistoty výrobků nepotřebujete speciální přípravky. Misky můžete bezpečně umýt houbou s běžným čisticím prostředkem. Nečistoty z povrchů se snadno a rychle odstraní. Do myčky lze také umístit jakékoli předměty z Luminarcu. To platí pro průhledné i barevné sklo.
  • Praktičnost. Značkové výrobky jsou odolné vůči nízkým i vysokým teplotám. Do mikrovlnné trouby mohou být umístěny desky a další nádoby. Tepelně odolné formy také odolávají účinkům trouby. Pánve, na druhé straně, mohou být použity na všech varných plochách kromě indukce. Některé modely jsou však odolné vůči náhlým a prudkým změnám teploty, což umožňuje jejich okamžité vložení do mikrovlnné trouby ihned po vyjmutí z chladničky.

  Neexistují prakticky žádné nevýhody, ale přesto stojí za zmínku některé nuance.

  • Možnost poškození při nárazu. Produkty společnosti jsou vysoce trvanlivé, ale stále „neuzavíratelné“ nelze volat. Tam je limit na všechno. Proto byste neměli provádět zkoušky pevnosti, upustit nádobí na tvrdou podlahu nebo vrhat do zdi. Riziko poškození integrity výrobku nebo výskyt trhlin v tomto případě stále přetrvává.
  • Některá omezení provozu. Při nákupu je důležité si přečíst návod k použití určité položky. Faktem je, že modely se liší výrobní technologií. V mikrovlnné troubě, můžete dát obvyklé tvrzené sklo, ale v troubě - pouze borosilikát. Talíře a miskové mísy nejsou určeny pro troubu. Tepelně odolné formy nelze umístit na sporák. Kromě toho by ani nádoby odolné vůči teplotním extrémům neměly být na horké plotně prázdné. Je také nežádoucí nalít studenou vodu do červeno-horké pánve.

  Odrůdy

  Sady a sady

  Značkové jídelní sety jsou určeny pro 4 nebo 6 osob. Balíček většiny souprav obsahuje 18 nebo 19 položek. Jedná se o večeři, dezert a polévky (6 kusů). Také, v mnoha případech je poměrně velká salátová mísa. Nejoblíbenější jsou série "Carine" a "Diwali". Mezi nejpozoruhodnější možnosti se vzorem patří Bílá orchidej, Lyric Intense, Water Color, Lotusia Prunella, Trompette a některé další.

  Čajové a kávové soupravy společnosti jsou reprezentovány možnostmi pro 2, 4 a 6 osob. Šálky a talíře jsou vyrobeny z průhledného, ​​bílého, černého, ​​hnědého a barevného skla. Tam jsou možnosti se vzorem, kulaté a čtvercové talíře. Některé sety jsou dodávány s konvicí nebo kávovou konvicí. Z nejoriginálnějších lze identifikovat soupravy "Kashima Purple", "Estakan Zari"Ti, kteří preferují klasiku jako „Evolution“, „Trianon“.

  Můžete si také zakoupit sadu na pití, která obsahuje karafu s objemem litru 1,6 litru a 6 vysokých sklenic. Zvláště to bude důležité v horkém létě, kdy se chcete osvěžit limonádou nebo čerstvou šťávou.

  Pro ty, kteří si chtějí nakoupit co nejvíce pokrmů ve stejném stylu, jsou zde sady 30 nebo 31 položek, které kombinují oběd, dezert a hluboké talíře, šálky a salátové mísy. Tam jsou také větší soubory, včetně 45 nebo 46 položek. Mají také čajové páry, sklenice, džbány s víčky.

  Zajímavé je, že v regálech supermarketů lakonické sady čirého, bílého, šedého nebo hnědého skla jsou běžnější (například „Trianon Graphite“, „Ocean Eclipse“). Proto, pokud chcete koupit něco jasného a neobvyklého, budete muset kontaktovat internetový obchod. Celá řada vám umožní zvolit tvar desek, výšku a šířku šálků, stupeň průhlednosti skla, odstín, obal atd.

  Náklady na služby se pohybují od 800 do 12 000 rublů, v závislosti na designu a počtu komponent.

  Salátové mísy a tanky

  Salátové mísy prezentuje firma v širokém sortimentu. Transparentní a matný, s víkem a bez něj, monofonní a se vzorem - existuje mnoho možností. Průměr kontejnerů se pohybuje v rozmezí 10-12 až 30 cm, tvar a objem se také liší.

  Můžete si vybrat klasickou bílou verzi, která harmonicky zapadá do každé porce.nebo velkolepá černá, která bude vhodná mezi minimalistickým moderním nádobím. V průhledných nádobách budou bobule, listy salátu a malé plody vypadat obzvláště dobře. Jasné modely budou povzbuzovat a apetit i v ponurém dni.

  Náklady na salátové mísy jsou více než demokratické - od 40 do 600 rublů, v závislosti na objemu a designu.

  Nastavení tabulky

  Hosteska pokrývá stůl při čekání na hosty a položí na stůl různé věci. Kterýkoli z nich se nachází v sortimentu francouzské značky. Pro sledě rybí užitečné slede. Cukr, samozřejmě, by měl být podáván v cukřence. Zmrzlina nebo jiný dezert bude vypadat skvěle v elegantní zmrzlinové misce. Společnost nabízí také máslo plechovky na máslo, džbány na vodu, kompoty a jiné kapaliny.

  Zajímavé mísy a vývar. První je mnohem praktičtější než všechny obvyklé desky. Servírování polévky v takovýchto pokrmech se nejen ukáže jako efektnější, ale také vám umožní ušetřit místo na stole.

  Bulonnits, přes jméno, moci být používán ne jediný krmit vývar. Například, cappuccino může být nalit do takových širokých odměrných šálků, zdobit to se šlehačkou. Samozřejmě je velmi vhodné tyto výrobky používat pro svůj účel. Například můžete z pánve nalít část již ochlazené polévky a rychle ji ohřát v mikrovlnné troubě.

  Tepelně odolné nádobí

  Tepelně odolná pekáč je ideální pro vaření různých pokrmů v troubě. Výrobky jsou vyrobeny z tepelně odolného transparentního a matného skla. Formuláře jsou elegantní, moderní, ergonomické. To vám umožní podávat hotový pokrm na stole přímo do kontejneru, aniž by byl přenesen na jiné nádobí.

  Formuláře se prodávají jednotlivě a v sadách několika položek. K dispozici jsou oválné a kulaté možnosti. Boční výška a objem se liší. Jakákoliv z forem může být použita v mikrovlnné troubě. Není dovoleno používat výrobky na varných plochách jakéhokoli typu. Cena jedné formy - od 200 rublů.

  Značka pánve může být použita v troubě, mikrovlnné troubě, na jakémkoli povrchu vaření, kromě indukce. Modely jsou vyrobeny z tepelně odolných skel. Materiál je odolný vůči teplotním změnám (od -40 do 800 stupňů), při zahřívání nevypouští škodlivé látky, neabsorbuje pachy. Nádoby lze umístit do chladničky, snadno se čistí. Doporučuje se pouze chránit nádobí před silnými rány.

  Kapacita pánví - 5 litrů. Modely se liší výškou a šířkou. Všechny odrůdy vypadají atraktivně a vypadají skvěle v každé kuchyni.

  Brýle a sklenice

  Elegantní sklenice na víno, sklenice a brýle z francouzského skla dokonale doplňují jakýkoliv bar. Milovníci piva se mohou těšit na prostorné hrnky, které jsou nabízeny s možností a bez výzdoby. Fanoušci koktejlů mohou získat set skládající se ze třepačky a 4 sklenic.

  Pro nealkoholické nápoje jsou nabízeny různé sklenice. Objem nádob se pohybuje od 220 do 360 ml. Výška, šířka, tvar a barvy se liší. Brýle se prodávají v kusu, stejně jako v sadách po 3, 4, 6 kusech. Obzvláště zajímavá je série „Frost“, z níž jsou výrobky opatřeny „mrazivým“ gradientem.

  Ceny brýlí začínají na 40 rublů za kus, sklenice na víno začínají na 60 rublů. Také v sortimentu značky najdete karafu na cca 2000 rublů.

  Dětská jídla

  Dětská jídla Luminarc je určen pro děti s láskou. Kromě praktičnosti, hygieny a bezpečnosti nerozbitných předmětů značka bere v úvahu potřeby dětí ve všem, co je jasné a atraktivní.

  Malé hrnky, sklenice, talíře, misky a misky jsou zdobeny obrazy postav všech milovaných karikatur. Princezna Disney, veselá Mickey Mouse, ryba Nemo, letadla, auta - to není celý seznam možností. Taková jídla samozřejmě přitahují pozornost dítěte. Nebudou u stolu žádné další pochyby, vzrůstá neklidná chuť k jídlu. Kromě toho bude dítě potěšeno, že je vlastníkem vlastních jídel.

  Všechny položky jsou lehké a maximální použitelnost. Nádobí určené pro malé porce zabírá na stole málo místa. Zvláštní pozornost si zaslouží bujón. Takový výrobek umožňuje matce nakrmit dítě, držet nádobu za rukojeť.

  Můžete si zakoupit celou sadu, vyrobenou v jediném provedení. Takový soubor bude skvělým nápadem pro představení přátel či příbuzných dětem. Typická dětská sada Luminarc zahrnuje dezertní talíř, sklenici a šálek. Některé možnosti doplňuje mísa nebo salátová mísa.

  Můžete také vyzvednout několik položek, které do sebe zapadají. Pokud už k vašemu dítěti přijdou přátelé, můžete slavnostní stůl krásně ozdobit pomocí světlých pokrmů francouzské značky. Děti budou potěšeny krásnými a zajímavými produkty.

  Skladovací nádrže

  Banky z odolného skla s kryty budou užitečné pro všechny hostesky. V takových nádobách mohou být skladovány bylinky, sušenky a různé sypké produkty. Výrobky jsou trvanlivé, šetrné k životnímu prostředí, neabsorbují pachy, nevypouštějí škodlivé látky. Současně je jasně viditelný obsah nádoby. Objem sklenic Luminarc se pohybuje od 0,5 do 1 litru. Kromě toho si můžete vybrat jednu ze dvou možností: buď zcela skleněný výrobek, nebo model s plastovým krytem.

  Kontejnery s víčky řady Pure Box jsou vynikajícím řešením pro skladování potravin v chladničce. Také, pokud si přejete, můžete si vzít oběd s vámi do přírody nebo do kanceláře. Výrobky jsou naprosto těsné. Díky silikonovému těsnění a speciálním uzávěrům je zaručena bezpečnost obsahu. Dokonce i kapalné produkty se nemohou rozlit, pokud se nádoba otočí nebo protřepe.

  Výrobky jsou odolné vůči teplotním extrémům. Mohou být uchovávány v chladničce, ohřívat v mikrovlnné troubě. Produkty z této série zároveň „dýchají“. V uzavřeném stavu je nádoba zcela uzavřena. Pokud však chcete, aby se do kontejneru dostal vzduch, stačí otevřít ventil ve víku. Tvar a velikost kontejnerů se liší. Uvnitř jsou také modely s plastovou mřížkou pro obzvláště jemné výrobky.

  Řada Keep'N je reprezentována kontejnery, které jsou nejvhodnější pro skladování. Snadno se na sebe nasadí, zabírají jen velmi málo místa. Tyto modely nejsou vhodné pro přenos tekutých jídel, ale umožňují vytápění v mikrovlnné troubě a v chladničce.

  Barevná řešení

  Luminarc prezentuje výrobky v široké škále barev. Znalci přísné klasiky zde najdou bílé, černé, šedé výrobky.Fanoušci jasných barev si mohou vybrat položky v bohaté červené, modré, zelené, tyrkysové, fialové, oranžové, žluté tóny. Romantické dámy jsou nabízeny pokrmy z jemných růžových a modrých odstínů. Každá barva je zároveň zastoupena v celé řadě půltónů.

  Některé produkty najednou kombinují několik odstínů. Zároveň jsou barevné kombinace vždy harmonické a velkolepé. A samozřejmě, všechny kategorie jídel jsou také prezentovány zcela transparentní produkty.

  Jak odlišit od padělků?

  Dnes mnoho výrobců vyrábí nádobí, které se podobá vzhledu výrobku Luminarc. Kvalita těchto položek se však výrazně liší od originálu. Chcete-li si být jisti, že před vámi jídla francouzské značky, měli byste věnovat pozornost některým momentům.

  • Znak. Na originální jídlo má vždy značku. Vytlačuje se na materiál nebo se tiskne na výrobek nesmazatelným inkoustem. Nachází se obvykle na spodní nebo vnitřní straně.
  • Vzhled materiálu. Nesmí docházet k žádným nesrovnalostem, vzduchovým bublinám a jiným závadám. Značkové nádobí je vždy ploché a hladké.
  • Kvalita obrazu. Má-li položka výtisk, musí být jasně a rovnoměrně vybarvena.
  • Cena. Podezřele nízké náklady mohou znamenat, že máte falešné.

  Snažte se také nakupovat zboží od důvěryhodných dodavatelů, kteří se dlouhodobě zabývají prodejem nádobí Luminarc.

  Doporučení pro výběr

  Výběr jídel, stojí za to se zaměřit na pár bodů.

  • Účel Pro podávání těstovin použijte hluboké talíře. Středně hluboké desky jsou vhodné pro brambory a další hlavní jídla. Pro polévku - vývar. Pro saláty - nádoby se stejným názvem. Pro ovoce, kousky dortu - dezertní talíře. Pro zmrzlinové pohárky. Vybrat sklenice na víno pro určitý druh alkoholu je snadné, protože oficiální internetové stránky obchodu jsou rozděleny do skupin.
  • Počet položek. Zde stojí za to zvážit počet lidí v rodině. Stojí za to také přemýšlet o tom, jak často organizujete velké oslavy s velkým počtem hostů. Je žádoucí, aby stejná zařízení byla dostačující pro všechny.
  • Design. Vše záleží na osobním vkusu. V případě pochybností si můžete vzít bílé nádobí bez dekoru. Je vždy relevantní a nikdy se nenudí.

  Provoz a péče

  Jak již bylo zmíněno, neexistují žádná zvláštní doporučení pro použití nádobí Luminarc. Manipulace s ním nevyžaduje zvláštní péči, i když to nestojí za to, aby byl vystaven silným otřesům. Měli byste si také přečíst návod pro každý výrobek a používat jej pouze pro účely, ke kterým je určen (jak již bylo zmíněno, nelze desky umístit do trouby, a tepelně odolné formy - na sporák).

  Všechny předměty se snadno čistí běžnými prostředky. Můžete je umýt ručně i v myčce.

  Přehled zajímavých souborů

  Sortiment značek je obrovský. Zvažte několik originálních možností.

  Znalci rafinované romantiky se budou těšit na „44“ položek „Diwali Cyrus“. Obraz listů kapradí na matném skle vypadá stylově a neuvěřitelně jemně. Pripylennye odstíny vytvořit zasněný náladu, a modernost forem je služba velmi relevantní.

  Kreativní lidé, kteří preferují vzpouru barev, ocení soubor talířů "Brush Mania", určený pro 6 osob. Oranžové, červené a zelené barvy harmonicky koexistují v jedné sadě, povznášející a činí každý den jasnějším.

  Zákazníci, kteří preferují velkolepé kontrasty, se mohou rozhodnout pro 19-ti dílnou Trianon Modern. Kombinace černé a bílé vždy vypadá módně. V tomto případě lze nádobí kombinovat s jakýmkoliv barevným ubrusem a jinými servírovacími předměty.

  A zde je příklad vynikající sady nádobí s pánví. Služba „Šestdesátá léta“ je vyzdobena v duchu abstraktních patchworků. Talíře, misky na saláty, páry čajů, velká mísa a pánev, vyrobené v originálních červenošedo-bílých tónech, vypadají velmi atraktivně. Sada je pro 6 osob. Skleněná nádoba s víkem může být použita v mikrovlnné troubě i v troubě (při teplotě do 200 stupňů).

  Zkontrolujte recenzi

  Většina uživatelů miluje nádobí Luminarc. Výrobky jim slouží ne jeden rok, aniž by ztratily atraktivitu a své vlastnosti. Materiál je odolný proti poškrábání, třískám, prasklinám. Někteří to dokonce považují za nerozbitný, protože po náhodném pádu na podlahu zůstal předmět nezraněný.

  S tímto Majitelé setů a jednotlivé položky značky označují svou lehkost, pohodlí a skvělý design. Je příjemné jíst z takových jídel, není to škoda dát to na slavnostní stůl. Snadno se čistí, odolává vysokým teplotám a obecně potěší kupce.

  Nicméně, navzdory skutečnosti, že téměř všichni uznávají produkty Luminarc jako příklad vynikajícího poměru cen a kvality, jsou v síti recenze o podivném "chování" některých produktů. Existují případy, kdy sklo jednoduše explodovalo bez zjevného důvodu, odletělo na malé kousky. Důvodem této situace může být pouze porušení výrobní technologie. Zda je „nebezpečné“ nádobí značkové nebo falešné, není známo.

  V dalším videu si přečtěte nádobí Luminarc.

  Napište komentář
  Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

  Móda

  Krása

  Vztah