Nádobí

Různé variace stylů

Různé variace stylů

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Retro
 2. Rusky
 3. Moderní
 4. Japonština
 5. Skandinávský
 6. Country hudba
 7. Loft
 8. Provence a Chebbi Chic
 9. Anglicky
 10. Středomoří

V designu interiéru nejsou žádné maličkosti. Naopak, každý detail může oba hrát stejné noty s celkovou kompozicí, přidat k němu dokonalost a celý obraz pokazit. Design kuchyně nebude dokončen, pokud se nádobí vybere nesprávně. Je nutné určit celkový styl místnosti, pak styl výběr jídel nebude těžké. Dost už v nastaveném rámci najít přesně to, co se vám líbí. Bez ohledu na to, kterým směrem dáváte přednost: minimalismus, hi-tech, loft, boho nebo baroko, rokoko, art deco, říše. Pro jakýkoliv styl si můžete vyzvednout harmonické detaily.

Retro

Odvolání do minulosti je vždy velmi žádané. Proto je retro styl velmi populární především díky tomu, že jeho definice je poměrně prostorná. Nejčastěji se jedná o stylizaci přelomu století XIX-XX. Existuje řada výrobců zaměřených na výrobu nádobí ve stylu vintage.

Nejčastěji v takových sbírkách převažují železo a smaltované výrobky. Tyto materiály byly široce používány na počátku 20. století. Moderní materiály jsou také široce používány - například v retro stylu keramiky.

Velká pozornost je věnována tradičním formám - kruhovitosti, masivnosti, barevnosti - neutrální, klasické a pastelové.

Porcelánový stůl, čaj a kávové soupravy dokonale zapadají do kompozice.

V Rusku má retro styl jiný směr - sovětský. Mezi nejoblíbenější jídla této doby patří: skleněné držáky, plechovky, smaltované konvice, hrnky, naběračky, křišťál a porcelán.

Rusky

V ruském stylu návrháři rozlišují několik hlavních oblastí. V závislosti na barevném řešení si můžete vybrat hračku Gzhel, Khokhloma, Dymkovo.

 • Chochlomské, především - velkolepé chytlavé malby, postavené na kontrastu barvy. Dominují černá, žlutá, červená. Tento styl je často používán v designu kuchyně, protože dává prostor jasu a pohodlí. Rozmanitost barev vyvažuje základ černé barvy, takže celkový dojem z těchto jídel je docela veselý. Khokhloma jídla jsou ideální pro výzdobu kuchyně v lidovém stylu.
 • Gzhel jemnější, lakonický, takže vypadá skvěle v kuchyni, zdobené bílými, modrými tóny. Jídla s takovými kadeřemi zdobí i přísný interiér, přinášejí do něj spoustu čerstvosti, života a pozitivních emocí.
 • Dymkovo ornament lze použít i při lakování nádobí. Bude vhodné v případě, že chcete vytvořit něco jasného, ​​zábavného, ​​útulného.

Kromě barvy, záleží také na věci. Nejčastěji se jedná o keramiku a hlínu, stejně jako dřevo. Malované vařečky, džbán a mísa se složitými ornamenty dodají vaší kuchyni velmi velkolepý vzhled.

Moderní

Charakteristickým rysem stylu je absence ostrých forem, tuhá geometrie a jasné siluety. Moderní se aktivně využívá při navrhování interiérů, tvorbě architektonických kompozic a domácích potřeb, jako jsou nádobí. To moderní najednou kombinovalo umění aplikovaného typu a řemesla. Moderní jídla - ztělesnění těchto uměleckých nápadů v praktické podobě.

Základem je keramické a kovové nádobí. Soupravy, talíře, soupravy v tomto stylu jsou velmi elegantní, velkolepé.

Siluety položek půvabné, měkké, barvy omezené.Aktivně používaná malba, ornament, květinový motiv.

Tyto pokrmy zdobí luxusní kuchyni v moderním stylu. Nezapomeňte, že péče o tyto pokrmy je poměrně obtížná. Čištění kovových předmětů bude například trvat hodně času.

Japonština

Tento styl získal neuvěřitelnou popularitu v posledních letech. Toto bylo velmi kvůli rozšíření japonské kuchyně a otevření mnoha stručných japonských restaurací. Japonské jídlo a styl pevně vstoupil do našich životů, takže kuchyně je často zdobena v tomto směru. Výrobci ve všech cenových segmentech předložili kupujícím různorodou sbírku japonského nádobí.

Jedná se o velmi elegantní, originální kuchyňské předměty, i když ne příliš praktické. Mají dost ostré rohy, což ztěžuje ruční čištění.

Lepší je mytí myčky nádobí.

Japonská kultura konzumace potravin vedla k vytvoření velmi estetických porcí. Koneckonců, krása jídla pro Japonce je stejně důležitá jako chuť. Neobvyklé tvary fascinují - například desky ve tvaru čtverce, diamantu nebo oválu. Velmi oblíbené pokrmy v podobě listů, lodí. Tyto možnosti mohou sloužit jako servírovací předměty a interiér.

Skandinávský

Další neuvěřitelně populární mladý styl, který nejenže neztrácí význam, ale každým rokem nabírá na síle. Je funkční, stručná, neutrální. Jeho hlavním cílem je komfort. Světlé velkolepé akcenty, zdůrazňující omezení hlavní škály.

Forma skandinávských jídel je jednoduchá, vzory jsou minimální nebo zcela chybí. Registrace je často monochromatická nebo s prostým vzorem.

Barevné schéma je převážně bílé, pastelové, šedé, modré. Světlé akcenty jsou přípustné, často k tomuto účelu používají nádobí s honosnými prvky.

Country hudba

Nádobí v rustikálním stylu odpovídá celkové náladě kompozice: tlumené, vícebarevné, šťavnaté. Zdálo se, že na slunci lehce vybledla. Zátiší, scény z vesnického života, krajiny oživují pokrmy. Položky se obvykle vytvářejí v teplém, přirozeném gamutu. Nejoblíbenější barvy jsou hnědá, krémová, terakotová, olivová.

Ware ve stylu země hraje velkou roli v interiéru, protože podle tradice není skryta ve skříních, ale vystavena pro všechny vidět.

Velké kovové hrnce, pot-bellied stewpans, pánve vypadají velmi působivě.

Misky, talíře se zaoblenými tvary se vzory, malované džbány keramiky dávají místnosti atmosféru pohodlí. Je velmi důležité, aby nádobí nevypadalo nové. Stejně jako v retro stylu je zde velmi důležitá vintage nálada.

Loft

Loft-styl nádobí by mělo být v souladu s principy industrialismu v kombinaci s moderností. Nejčastěji pro takové interiéry vyberte hrubé keramické servírovací předměty. Hlavní důraz je kladen na odstíny hnědé, černé, šedé. Formuláře jsou povoleny co nejjednodušší a zdobené.

Provence a Chebbi Chic

Provence - styl francouzské provincie, lehký, jemný, vzdušný. Dominuje jí bílá barva, pastelové, květinové motivy, krajky. To vše se odráží v nádobí, nejčastěji hliněném, dřevěném nebo keramickém. Vzory, které zdobí nádobí, ne příliš nabírané: květiny, levandule, slunečnice, tkaní.

Další útulný design, v blízkosti funkce Provence stárnutí, pastelové a bílé dominance - shebbi-chic.

Je také velmi jemná a lehká, s množstvím tkaných, krajkových a květinových motivů. Výzdobě dominují vzory růží, ptáků, andělů.

Provence
Chebbi chic

Anglicky

Kuchyně v anglickém stylu naznačuje, že jídla budou jednou z hlavních dekorací. Často je to ona, kdo je vybrán jako hlavní důraz. Kuchyňská výzdoba obsahuje mnoho různých detailů: Vázy, čajové konvice na svařování, keramické a porcelánové servírovací předměty.

Konvice na čaj a kávová konvice by měly být viditelné. Otevřené police jsou zdobeny krásnými talíři a jinými pokrmy.

Barevná škála nejčastěji představuje kombinaci bílého základu a měkkých, ale výrazných vzorů, ozdob. Dominují květiny a krajiny.

Středomoří

Ware v řeckém stylu je obzvláště populární díky převahu středomořského směru v interiéru. Tyto pokrmy mají nejčastěji národní tradiční ornament.

Dominuje keramika a hrnčířství, kterému dominuje antická nálada. Barevné schéma je převážně sněhově bílé se šťavnatými slunnými vzory.

Tvar nádobí je prostý, bez vynalézavosti. Jedná se o velmi útulný styl.

Středomořský styl také aktivně využívá mořské téma. Nádobí v mořském stylu velmi účinně doplňují odpovídající interiér. Bílá, modrá, modrá barva zde dominuje s mírným rozptylem kontrastního tónu, například červeně.

Přehled klasického čajového setu, viz níže.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah