Nádobí

Vše o talířích

Vše o talířích

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Vlastnosti
 2. Možnosti hlasitosti
 3. Materiály
 4. Různé tvary
 5. Přehled výrobců
 6. Kritéria výběru

Loď na omáčce není velmi velká nádoba, nejčastěji je to podlouhlá nádoba s miniaturní rukojetí a úhledným výtokem, který slouží k ukládání a servírování různých omáček nebo omáček. Spolu s omáčkou v kitu můžete často najít podnos - kapky omáčky, které zůstanou na nose, do něj vniknou. Je považován za jeden z prvků stolního stolku, který je nezbytný pro servírování hlavních jídel různých omáček, omáčky, zakysané smetany a olejů s vonnými bylinkami.

Vlastnosti

Pro tekuté omáčky Kontejner je nabízen ve formě nádoby, která se podobá vzhledu láhve, sklenice, karafy. Často se podávají na stole s octem, sojovou omáčkou na sushi, dalšími oblíbenými potravinářskými přídatnými látkami, které již byly připraveny nebo byly vyrobeny doma. Pro ně je vždy k dispozici víko, někdy ve formě dávkovače pro pohodlný provoz.

Obvykle je nádoba pro skladování a dodávání oleje vyrobena z plně průhledného nebo tónovaného skla. Olej v těsně uzavřené nádobě nebude ovlivněn kyslíkem, protože si udrží svou vůni a všechny užitečné vlastnosti bez problémů.

Dávkovače pro olej nebo ocet lze zakoupit samostatně i v krásných sadách. Je zajímavé podívat se na možnosti 2 v 1, kdy je velké plavidlo rozděleno na dvě poloviny, což umožňuje skladování dvou kapalin najednou. V tomto případě budou nádoby zcela izolovány od sebe navzájem. Vypadá krásně, pokud je obal uvnitř tvarován a vyroben z barevného skla.

Sauceboats pro sushi zcela odlišné od evropských spotřebičů. Jsou příliš nízké a nejčastěji mají pravoúhlý tvar. V takové nádobě se každému jednotlivému hostovi podává sójová omáčka. Sushi nebo rohlíky se ponoří do omáčkou naplněné omáčkou, kde se s nimi lehce nasáknou a pak se okamžitě sníží. V prodeji najdete stylové duální kopie - v první polovině budou podávány tekuté sójové omáčky a ve druhé tlusté wasabi.

V určitých případech bude omáční loď hrát roli speciálního separátoru kapalin, když se obsah omáčkové krabice pod vlivem gravitace rozdělí na lehké a těžké frakce a speciální trubka, která se dostane do výtoku nádoby, dodá obsah ne z povrchu nádoby, ale z jejího dna.

Možnosti hlasitosti

Objem klasické omáčky se pohybuje od 50 ml do 250 ml.

Většina produktů, které lze nalézt v obchodech, se liší z hlediska objemu:

 • omáčky 30 ml - v nich je možné přepravovat množství omáčky, které se počítá pro 1-3 osoby;
 • pánev 50 ml - ideální pro objem kečupu a majonézy již pro 3-4 osoby;
 • od 75 ml do 80 ml bude obsahovat velké množství koření, hořčice, majonéza.
 • omáčka ve 250 ml nebo 350 ml ideální pro objemovou porci omáčky, která se počítá na všechny přítomné, takže každý host sám může určit, kolik omáčky na jídlo chce z celkové kapacity měřit.

Nejmenší talíře jsou vybrány pro servírování každého hosta a jsou ideální pro omáčky, které by měly být podávány v malých množstvích. Podle etikety můžete kousky jídla ponořit přímo do pekařské omáčky s majonézou, horkým sýrem, kečupem nebo horkou čokoládou.

Materiály

Nejoblíbenější jsou keramické omáčky. Tyto výrobky jsou ideální pro studené, teplé a dokonce i horké omáčky, jsou velmi snadno omyvatelné, nebojí se potravinářské kyseliny.Keramika je různého druhu a může se lišit v nákladech. To lze přiřadit nádobí z jemného porcelánu, vše dostupné za cenu faience, stejně jako glazované keramiky.

Opětovně použitelné skleněné omáčky se nebojí zvýšených teplot nebo nejkyselějších omáček z bobulí.

Sklo je druh materiálu, který přitahuje ženy v domácnosti s lehkostí péče. Přes průhledný povrch skla můžete jasně vidět, co je omáčka naplněna. V některých případech se však tato skutečnost může stát negativním bodem a odmítnout ji použít. V tomto případě je lepší zvolit sklenici zahuštěného typu.

Kovové talíře, které se nebojí pádů nebo pádů, se nejčastěji vyrábějí nerezová ocel a stříbro. Výrobky z ušlechtilé oceli jsou lehké a praktické, jsou velmi vhodné pro každodenní prostírání a používání v zemi.

Stříbro je velmi drahý kov, proto je vhodný jako servírovací předmět pro zvláštní příležitosti nebo jako vhodný doplněk k ostatním stříbrným příborům. Obvykle malé stříbrné talíře jsou určeny pro nejkrásnější koření.

Nádobí z oceli a železa vhodné pro omáčky s různými teplotami podávání.

Pro různé typy akcí se nejčastěji nakupují malé (50 ml) plastové jednorázové talíře. V tomto případě má jejich nákup určité výhody.

 • Praktičnost. Jednorázové nádobí nebude zabírat mnoho místa a váží trochu.
 • Dostupnost Můžete si koupit jednorázové sauceboats v každém obchodě a v jakémkoliv množství.
 • Recyklace. Po použití je omáčka recyklována a nemusíte umýt špinavé nádobí.
 • Široká funkčnost. Omáčky mohou být použity pro různé pokrmy.

  Kapacita omáček může být vyrobena ve formě zvířete nebo dokonce stylového geometrického útvaru, takové příslušenství se v tomto případě stane ústřední postavou na prázdninovém stole. V závislosti na objemu lze omáčku umístit přímo na talíř hosta nebo umístit vedle salátových misek nebo v blízkosti hlavních jídel.

  Se všemi druhy lahůdek pro etiketu musíte svým hostům nabídnout různé druhy omáček.

  Vaření má vlastní klasifikaci příslušenství pro skladování krémových doplňků. Jejich vzhled bude záviset na hlavní složce omáčky a druhu pokrmu, ke kterému bude nabídnuta.

  Různé tvary

  Tradiční typ omáčka - podlouhlá mísa s výtokem

  Klasická stolní omáčka - Je to obdélníkový šálek s malým odlitkem a malou rukojetí. Je známo, že se takové nádoby objevily v každodenním životě ve starověku.

  Ale tradice sama používat omáčkové čluny na hostinu jako menší prvky hlavních jídel se objevily ve Francii na konci 17. století.

  Zpočátku to bylo opravdu luxusní stříbro, které používala pouze šlechtická elita. A teprve na konci století XIX byly tyto výrobky výrazně zjednodušeny a začaly být zařazovány do obvyklých večeří. Odtud šlo o tak obrovskou škálu designů, materiálů a modelů omáčkových člunů - od ohromujícího luxusu po suchý minimalismus.

  Kulaté omáčky

  Kulaté omáčky malý objem je určen pro podávání nebo podávání tlustých omáček. Vzhledem k tomu, že tyto modely nemají výtok, mají tyto výrobky malou soupravu v soupravě.

  Kulaté omáčky vždy mají víko na místě, aby se uchovala chuť omáčky na delší dobu.

  Oválné výrobky bez výtoku, které jsou spíš jako malé mísy, jsou obvykle považovány za velké omáčky. Je vhodné skladovat a servírovat zakysanou smetanu, adjika, špagetovou omáčku nebo dezert, lecho v nich. Většina moderních talířů má víko, ale modely bez víček lze nalézt na trhu.

  Tvar může být označen omáčkou, která má nohu.Malá noha zvedne nízký omáčníkový člun, což mu zabrání, aby se ztratil na stole mezi mnoha dalšími pokrmy. Nohy mohou být zdobeny malbami a dalšími dekorativními prvky. K dispozici je nožní náčiní a praktičtější funkce - pomáhá zcela izolovat výrobek od ostatních pokrmů, které jsou horké, mokré nebo studené.

  Přehled výrobců

  Dnes je na trhu obrovské množství značek. v sériích pokrmů, které můžete snadno najít krásné a vhodné pro vás sauceboat.

  • Výrobce RAK Porcelain od SAE nabízí banket porcelán, který kombinuje funkčnost, odolnost a eleganci. Díky mimořádné životnosti a odolnosti proti nárazu je pánev z této sady obzvláště oblíbená u spotřebitelů.
  • Společnost Churchill - Je předním výrobcem porcelánu ve Velké Británii. Odrůdové lodě Churchill se vyznačují vynikajícím vzhledem a díky designovému designu budou skvělou výzdobou pro všechny svátky.
  • Nizozemská firma Hendi byla založena v roce 1933 a je lídrem na evropském trhu profesionálního vybavení pro catering. Volbou kupujícího jsou nabízeny omáčky z různých materiálů a originální vzhled.
  • Kunstwerk - Čínský výrobce pokrmů, který vám nabídne nejkreativnější omáčkové čluny od bohaté černé až po čistě bílou.
  • Pokud si chcete koupit plnou sadu elegantních jídel se stylovou omáčkou, pak byste měli věnovat pozornost společnosti. Anna Lafarg Emily a její sestavy "Charm" kostní porcelán.
  Churchill
  Kunstwerk
  Hendi
  RAK Porcelán

  Kritéria výběru

  Chcete-li si vybrat ten správný talíř, měli byste nejprve věnovat pozornost materiálu, ze kterého je vyroben - tak, že má vysokou tepelnou vodivost, v ideálním případě je odolný vůči různým vlivům, takže má speciální povlak na ochranu proti možné oxidaci.

  Odměrné talíře jsou vybaveny dvěma madly a nejstabilnějším dnem, aby se zabránilo nepříjemným situacím při vaření.

  Sauceboats může být s úhledným výtokem nebo rovnou hranou - záleží na specifikách jeho použití.

  Dno kovového výrobku může být měď nebo hliník - tyto materiály se vyznačují vysokou tepelnou vodivostí (budou udržovat teplo po dlouhou dobu), ale stěny nádoby mohou být vyrobeny z mnohem odolnějšího materiálu - oceli.

  Dobré omáčkové čluny budou mít zcela ploché dno a trvanlivou rukojeť, která bude vždy studená, aby se při používání výrobku nespalovaly. Příliš tenký, vyrobený z lehkých materiálů, může být snadno deformován, bude nerovnoměrně zahříván, což ovlivní kvalitu omáčky.

  Mnoho omáčkových člunů bude mít víko, ale bez tohoto důležitého prvku existují modely. Při výběru je však třeba vzít v úvahu, že neustálá interakce s kyslíkem vážně ovlivní chuť omáčky. Při nákupu stojí za to podívat se na kvalitu krytu a především na kvalitu rukojeti. Mělo by být co nejpohodlnější používat, aby měl vzhled smyčky.

  U podlouhlých výrobků bude rukojeť v jednotném čísle. Může být umístěn mírně nad okrajem misky nebo těsně pod horním okrajem. V kulatých omáčkách jsou obvykle dvě ruce nebo nemusí být vůbec. Při výběru tradičního hrnce oceníte tvar výtoku. Široký výtok je nejvhodnější pro velmi hustou omáčku, pro zakysanou smetanu a majonézu, bobule nebo sýrové omáčky. Úzké je ideální pro tekuté omáčky a kečupy.

  Čím větší část omáčky se vloží do misky, tím širší by měl být produkt.

  Nastavit na stojan (zásobník) vám umožní udržet povrch stolu během svátku čisté.

  V příštím recenzi videa se můžete setkat s Monbento sauceboats.

  Napište komentář
  Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

  Móda

  Krása

  Vztah