Nádobí

Česká jídla "husi"

Česká jídla Husy

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Historie vzhledu
 2. Vlastnosti
 3. Kompletní sada
 4. Jak odlišit od padělků?
 5. Podmínky péče a skladování

Čaj a večeře z České republiky patří k nejvyhledávanějším na světě. Vysoká kvalita, zajímavý design a dlouhá životnost porcelánových souprav lákají stále více zákazníků. Zajímavou a neobvyklou verzí českých jídel jsou "husi". V tomto článku se podíváme na historii vzhledu porcelánové soupravy, povíme vám o výhodách a poskytneme několik tipů na péči o výrobky této řady.

Historie vzhledu

Na samém konci 18. století byla v Karlových Varech objevena ložiska kaolinu. Vysoká kvalita materiálu v kombinaci s německou technologií umožnila vyrábět výrobky, které v té době nebyly stejné. První várka nádobí byla obrovským úspěchem, bylo rozhodnuto dále rozvíjet výrobu, ale rychlým tempem. Na počátku XIX. Století tak stály pokrmy z České republiky na stejné úrovni jako německé a anglické protějšky, ale náklady na výrobky byly výrazně nižší, což je v očích zákazníků ještě atraktivnější.

Dalším krokem továren byla výzdoba modelů malbou, zlacením nebo ražbou.

Mnoho výrobků vytvořených v těchto dnech je stále populárních a relevantních a nejoblíbenější produkty se začaly vyrábět v sériích.

Jedním z nich je sbírka "hus". Tento dekor pochází z výrazného českého znaku - modré skvrnité mašle, které byly namalovány na talíři na pečení. Autorem obrázku je pouliční umělec, který ho na svém obrázku znázornil. Velice náhodou míjeli mistři z továrny, kteří měli rádi kreslení. Rozhodli se jej převést na pokrmy, které následně dosáhly obrovského úspěchu mezi městy.

Stylistické spojení s Provence, jednoduchý design s bílým pozadím a malovanými husy, modré lemování s luky - to vše dává jídlům jistou "chuť" a dotek sofistikovanosti.

Dodnes jsou česká jídla "husi" na stejné úrovni jako slušná "Madonna" a bohatá "Hunt".

Přítomnost výrobků z této řady bude hodně říkat o majiteli domu, zejména lidem, kteří chápou porcelánové výrobky.

Vlastnosti

"Husy" symbolizují vysokou kvalitu materiálu a technologie, která je vlastní těm nejlepším v Evropě. Již více než 200 let představují české porcelánové sety bohatství, bohatství a dobrý vkus. Rozumná cena čajových a večeřích setů umožnila mnoha ženám v domácnosti dostat si jídlo ze svých snů. Díky vysokému zpracování je možné zařízení používat každý den, aniž byste je museli schovat v okně před příjezdem hostů. Zajímavý obraz osloví nejen dospělé, ale i děti, bude jíst a jíst s radostí.

Velkou výhodou českých jídel "hus" je schopnost nakupovat produkty individuálně i jako celek.

To bylo původně plánováno prodávat každý model individuálně, ale rostliny později přehodnotily jejich pozici na této záležitosti, a začal produkovat sérii, zatímco ne opouští jeden problém. Každoročně se sestava lineupů rozšiřuje.

Zajímavé bradavky, pepřové třepačky, skluzavky, šejkry, držáky na ubrousky, lopaty na dorty a mnoho dalšího lze zakoupit vedle základní sady, nebo kompletní sadu podle chuti. Tento přístup, kombinovaný s širokou škálou produktů, dává každé hostesce možnost nezávisle dokončit službu pro její rodinu podle jejích potřeb.

Velkou výhodou série Hus v porovnání s ostatními českými pokrmy je úplná absence zlatého nebo stříbrného okraje kolem okrajů. Tato vlastnost dekoru umožňuje použití výrobků v mikrovlnné troubě nebo troubě.

Porcelán je odolný vůči vysokým teplotám, takže můžete bez obav zahřívat chlazené pokrmy v mikrovlnné troubě. Mnohé ženy v domácnosti budou potěšeny možností mytí "hus" v myčce, bez obav o bezpečnost obrazu. Nebude vymazán a sytost barev nezmizí a zůstane původní po mnoho let.

Další výhodou českých setů je absolutní ekologičnost zařízení. Materiál pro výrobu přírodních a bezpečných pro zdraví. Povrch nereaguje s jídlem, takže můžete vařit i v modelech série.

Pro záď
Miska na pečení

Kompletní sada

V současné době vyrábějí jídla z ptačí perspektivy několik českých továren, z nichž každá zaujímá vedoucí pozici ve svém výklenku. Leander, BOHEMIA Jemný porcelán, Lubiana, Český porcelán, Moritz Zdekauer - všechny tyto značky mají vlastní historii výroby jídel se vzorem hus v modrých šátcích.

Společně vytvořili skutečný symbol evropské kultury, která do dnešního dne nevychází z módy.

Soubory nádobí "Geese" všech značek mají zpravidla podobný balíček. Stolní set pro 6 osob obsahuje 25 položek:

 • 2,5 litru;
 • oválná miska - 36 cm;
 • kulatý talíř - 30 cm;
 • 2 misky na salát;
 • solnička;
 • omáčka se stojánkem;
 • 6 dezertních talířů;
 • 6 talířů pro hlavní jídla;
 • 6 hlubokých polévkových talířů.

Sada pro 12 osob se skládá ze 43 položek podobných předchozímu, jediný rozdíl je v počtu desek: je jich 12.

Čajové a kávové soupravy jsou také určeny pro 6 a 12 osob a sestávají z 15 nebo 27 položek v závislosti na konfiguraci:

 • konvice 1,2 l;
 • mlékař;
 • cukřenka;
 • 6/12 šálků;
 • 6/12 talířů

Každá sada může být rozšířena o další položky.

Jak odlišit od padělků?

Bohužel někteří bezohlední výrobci začali vyrábět české porcelánové nádobí s použitím nekvalitního materiálu.

Tento kostní porcelán má sněhově bílou barvu s malým mléčným odstínem. Tělo výrobků by mělo být tenké a lehce lesklé světlem.

Povrch výrobku je naprosto hladký.

Podmínky péče a skladování

Chcete-li sloužit porcelánu po dlouhou dobu, měli byste dodržovat určitá pravidla, která pomohou prodloužit životnost o více než deset let. Díky speciálním vlastnostem dekoru lze „myčky“ umýt v myčce na nádobí, ale ne každý prací prostředek. Doporučuje se zvolit výrobky bez abrazivních látek ve směsi, protože mohou poškrábat povrch.

Při mytí rukou použijte měkkou houbu a nezapomeňte odstranit prsteny a náramky, protože jako kovová houba může poškrábat vzor.

Čisté nádobí by mělo být ihned utřeno měkkou kuchyňskou utěrkou, protože zmrzlé kapky se později promění v ošklivé skvrny.

V případě ztráty bělosti stačí držet tampon s kyselinou vinnou na talířích a budou opět svítit jako nové. Pokud jsou na šálcích tmavé stopy horkých nápojů, měly by být jednoduše odstraněny octem nebo sódou rozpuštěnou ve vodě.

Přehled jídel "hus", viz níže.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah