Nádobí

Skleněné hrnky: různé druhy a výběrová kritéria

Skleněné hrnky: různé druhy a výběrová kritéria

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Výhody a nevýhody
 2. Odrůdy
 3. Klasifikace podle objemu
 4. Funkce výběru

Sklo se objevilo na trhu poměrně nedávno, ve srovnání s výrobky z jiných běžných materiálů. Atraktivní produkty za dostupnou cenu okamžitě přitáhly pozornost kupujících. Skleněné poháry pro různé nápoje se staly populárnější. Zvažte tento produkt podrobněji a zhodnoťte jeho vlastnosti, výhody a nevýhody.

Výhody a nevýhody

Než půjdete do obchodu pro nádobí, musíte vyhodnotit jeho pozitivní a negativní stránky. Zpočátku se zastavíme na mnoha výrobcích ze skla.

 • Široký výběr. Různé druhy hrnků jsou vyrobeny ze skla. V prodeji najdete kopie pro kávu, čaj, koktejly a další nápoje. Od klasických čajových racků s talířkem až po vlastní tvary a velikosti. Rychle rostoucí popularita skleněných výrobků vede k tomu, že výrobci rozšiřují sortiment.
 • Vzhled. Design skleněných výrobků se může měnit: od průhledných kelímků až po varianty s výkresy. Ochranné známky také produkují barevné monochromatické možnosti a mnoho dalšího. Ať už je dekor jakýkoliv, i rozpočtové výrobky vypadají stylově a elegantně. Zvláště stojí za zmínku nádobí z tmavého skla. Poháry se liší nejen barvou, ale i texturou: lesklá, matná, drsná, zvlněná a mnoho dalšího. Bohatý výběr umožňuje zákazníkům, aby si koupili ideální variantu, s přihlédnutím k vkusu a designu místnosti, kde se bude konat čajový večírek.
 • Praktičnost. Přestože je sklo křehkým materiálem, některé modely mají vynikající praktičnost. Skleněné nádobí může být vloženo do mikrovlnné trouby pro zahřátí nápojů nebo péct muffiny v šálcích. Samostatně stojí za povšimnutí výrobky z nárazuvzdorného a tepelně odolného skla, které se nebojí vysokých teplot a zatížení. Moderní výrobci používají speciální tvrzené sklo s vysokou odolností proti opotřebení.
 • Péče. Udržování nádobí z výše uvedeného materiálu je velmi jednoduché. Pravidelný prací prostředek bude dostačující. Jakýkoliv způsob čištění (ruční nebo myčka nádobí) dokonale sedí.
 • Náklady Cenově dostupná cena hrála důležitou roli ve vývoji popularity. Stále více kupujících si vybíralo skleněné poháry. Tento výrobek je ideální pro osobní použití a jako dárek. Porovnáním katalogů výrobků různých značek osobně zjistíte, že náklady na skleněné výrobky jsou mnohem výhodnější než výrobky z keramiky, porcelánu a jiných materiálů. Cena se může lišit v závislosti na typu použitého materiálu: černé sklo, opál, žáruvzdorné a tak dále.
 • Pohodlí. V průhledných rackech je vždy viditelný, protože většina nápoje zůstává. Navíc vlastnosti materiálu přispívají k tomu, že horký čaj a káva se rychleji ochlazují.

Jak vidíte, kladné strany skleněných výrobků jsou mnohé. Nebylo to však bez vad. Následující body jsou označeny jako negativní strany.

 • Křehkost materiálu. Po pádu z malé výšky se pohár zlomí.
 • Vzhledem k vysoké tepelné vodivosti je riziko popálení velmi vysoké.
 • Podle mnoha odborníků je designér skleněných výrobků monotónní. Stalo se to v důsledku masové výroby.

Odrůdy

Skleněné poháry mohou být různé a ve většině případů je jejich vzhled určen nápojem, který bude v nich podáván.

Čaj

Čaj je populární nápoj známý po celém světě. Existuje mnoho odrůd čaje, a široký výběr pivovarnictví a pití hrnky.

 • Orientální. Ve státech Blízkého východu je horký a voňavý nápoj vychutnáván pomocí průhledných skleněných kelímků. Tvar hrnku je spíše jako malé vázy nebo podlouhlé nádoby se zaobleným dnem. K udržení teploty čaje déle se šálek zužuje od středu. Charakteristickým rysem těchto šálků je malý objem, asi 100 ml.
 • Rusové. Ve dnech starověkého Ruska byl čaj vařen v samovaru. Poté se zředí vroucí vodou a nalije se na porce. Pro rychlejší ochlazení nápoje se nalil z šálku do talířů. Stojí za zmínku, že šálky a talíře používané v Číně. Podobné soubory lze nyní nalézt v jakýchkoli obchodech s jídly, ale talíře hrají více než praktické úkoly.
 • Výrobky s rukojetí. Podle odborníků jsou první šálky a pera anglické a rakouské kopie čaje. Většina modelů tohoto typu má nohy. V některých případech přichází s víkem, které pomůže udržet teplotu nápoje v chladném počasí.
 • Čínština (Gaivan). Kruhy tohoto typu přitahují pozornost neobvyklým vzhledem. Jedná se o prototyp tradičního praktického hrnečku s filtrem z nerezové oceli, kovového pletiva nebo keramiky. Také šálek bude přidán s malým talířkem a lžící. Šálek je zaměřen na individuální použití. Hrnek je vhodný pro vaření a pití čaje.

Tato volba je ideální pro domácí použití i pro práci v kanceláři.

Východ
Rusky
Haivane

Káva

Šálky na kávu jsou rozděleny podle typu nápojů, pro které jsou určeny. Znalci kávy vědí, že existuje mnoho druhů této pochoutky.

 • Frappuccino. Pro tento typ kávy se používá hrnek s největším objemem, od 300 do 500 mililitrů. Chcete-li si vychutnat krásu nápoje v plných, průhledných skleněných šálků dokonale zapadají. Pro praktické použití rukojeti postranního sloupku.
 • Espresso. Silné a voňavé espresso se podává v nejmenším hrnku, jehož objem se pohybuje od 35 do 90 mililitrů. Charakteristickým rysem těchto výrobků je speciální kuželový tvar a tlusté stěny. Pro takový nápoj se často používá pohár s dvojitou stěnou. Zpravidla se espresso podává v bílých porcelánových šálcích, ale v průhledných skleněných nádobách vypadá obzvláště elegantní. Poznámka: opálové sklo je stejně nádherné díky sněhově bílé barvě.
 • Demitass. Mezi širokou škálu výrobků ze skla najdete malé kelímky s úchyty v objemu 90 ml, k pití nápoje. Mohou být také použity pro tureckou kávu.
 • Univerzální. Pokud máte rádi kávu, která se podává ve velkých porcích, věnujte pozornost modelům o objemu 170 až 220 ml. Takové kruhy jsou považovány za univerzální. Jsou skvělé pro lungo, cappuccino, kávu se smetanou a další věci. Šálky na kávu z černého skla jsou praktickou možností, která bude vhodná pro každodenní použití.
 • Latte Vysoký transparentní šálek je ideální pro latte. Mnoho modelů má elegantní úchyt a vysokou nohu. Objem může být různý, od 220 do 230 mililitrů.

V některých kavárnách se tento nápoj podává ve skleněných skleničkách.

Espresso
Demitassé
Latte

Pro smoothies

Smoothies jsou výživným a lahodným nápojem, který v horkém období úžasně uhasí žízeň. Na prodej můžete najít speciální skleněné hrnky pro tuto delikatesu. Jedná se o hrnky s trubičkou a víčkem. Většina výrobků je vyrobena ve tvaru sklenice. Standardní objem šálku je 400 ml.

Klasifikace podle objemu

Skleněné hrnky se také liší velikostí:

 • v evropských zemích se používají šálky o objemu 250 ml;
 • ve Spojených státech je populární jídla s objemem asi 240 ml;
 • na území Japonska a Číny použijte více miniaturních variant pro 180 ml.

Funkce výběru

Jít do obchodu pro nakupování, poslouchat nějaké odborné rady.

 • Přesně určete, které nápoje budou použity pro tuto nebo tuto misku.
 • Spočítejte si počet šálků, které potřebujete. Pokud často pořádáte recepce, je nepostradatelný jeden šálek čaje.
 • Pokud si koupíte ve stacionárním obchodě, a ne přes internet, pečlivě zkontrolujte, zda nádobí neobsahuje závady. Dokonce i nejmenší trhlina může vést k tomu, že se pohár zlomí s mírným zatížením.
 • Aby nové nádobí vypadalo v místnosti ekologicky, musí odpovídat designu interiéru. Pamatujte si to při výběru.
 • Nezapomeňte zhodnotit rozsah několika obchodů a teprve pak objednejte. Takže můžete najít nejvhodnější ceny.
 • K jídlu přinesl potěšení při používání, nezapomeňte na osobní preference. Vzor a tvar byste měli mít rádi.

Pamatujte, že čiré skleněné hrnky bez vzoru by měly být důkladně omyty. Malé stopy čaje nebo kávy pokazí i ty nejnáročnější vzorky.

Jak umýt skleněné sklo, viz další video.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah