Nádobí

Dvojité nástěnné skleněné hrnky: funkce a recenze výrobců

Dvojité nástěnné skleněné hrnky: funkce a recenze výrobců

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Nuance výroby a péče
 2. Slavní výrobci
 3. Pozitivní a negativní vlastnosti

Pro milovníky horkých osvěžujících nápojů, jako je čaj nebo káva, nemá nádobí malý význam. Lahodný a aromatický nápoj podávaný v krásném obalu je schopen přinést nejen gastronomické, ale i estetické potěšení. Zvláštní oblibu získává thermoware s dvojitým dnem, který poskytuje maximální pohodlí a použitelnost.

Jednoduché a zároveň rafinované šálky, sklenice, hrnky a další průhledné skleněné výrobky dokonale zapadnou do interiéru každé kuchyně, restaurace nebo kavárny.

Nuance výroby a péče

Kvalitní čajové nádobí se vyrábí borosilikátové sklos vysokou tepelnou odolností. Je schopen odolat vysokým teplotám (od -20 do + 150 ° C). Složení takového skla zahrnuje oxid boritý, který dodává materiálu zvláštní pevnost a transparentnost. Bod tání borosilikátového skla je + 800 ° С a pro běžné sklo je to + 300 ° С, proto je výroba z něj vyrobena. To není snadný proces, který je nákladný.

Poměrně často jsou transparentní žáruvzdorné pokrmy používány v restauracích a kavárnách na čaj, svařené víno a studené nápoje. Nejen šálky, ale i žáruvzdorné vysoké sklenice na kávu jsou velmi oblíbené, protože např. Latte, irská káva, Frappa, jsou v průhledných nádobách velmi originální.

Módní skleněný hrnek s dvojitými stěnami má jedinečný design, skládající se ze dvou kontejnerů, vnitřních a vnějších, zatímco jsou propojeny v horní části. Technologickým procesem výroby je vytvořit podtlak mezi oběma stěnami nádobí, na principu termosky, která zajišťuje dlouhodobé tepelné úspory.

Speciální struktura pokrmů z borokřemičitého skla chrání prsty před popáleninami, horké nápoje zůstávají déle horké a chladné nápoje se v rukou neohřívají tak rychle. Současně na vnější straně skla nevytváří kondenzát, takže šálek zůstává průhledný.

Dvouvrstvé sklo je snadno viditelné pouhým okem, a pokud máte v takovém šálku drink, získáte dojem jeho beztížného letu. Navzdory svým kvalitativním \ t Dvojité skleněné nádobí vyžaduje řádnou péči. Doporučeno nepoužívejte ho v mikrovlnné troubě a troubě.

Pro mytí je nutné použít neabrazivní čisticí prostředky a měkkou houbu. Některé výrobky se v myčce nedoporučují.

Slavní výrobci

V současné době existuje mnoho domácích i zahraničních výrobců oboustranného nádobí v různých cenových kategoriích. Řada sortimentu vám umožní vybrat si termální plavidlo s ohledem na všechny individuální preference. Nejoblíbenější je čajové nádobí výrobců popsaných níže.

 • Společnost Bodum více než 60 let se zabývá výrobou švýcarských kvalitních jídel pro přípravu a použití čaje a kávy. Pro výrobu nádobí používáme kvalitní nerezovou ocel, borosilikátové sklo a plast. Sortiment zahrnuje různé kolekce hrníčků na čaj a kávu, šálky a sklenice s dvojitými stěnami (Assam, Bistro, Bodum Canteen, Pavina, série Pilatus).

Světlý a moderní design, použitelnost Bodum nádobí je každoročně poznamenána oceněními na prestižních výstavách.

 • Relativně mladá anglická společnost Wilmax Limited založena v roce 2010, ale již se etablovala jako jeden z nejlepších výrobců porcelánu. Unikátní výrobní technologie firmy umožňují vyrábět bílý porcelán vysoké pevnosti, který lze aktivně využít v každodenním životě. Všechny výrobky Wilmax jsou vyrobeny z ekologických surovin, které nemají žádné škodlivé nečistoty, o čemž svědčí evropské certifikáty kvality. Sortiment společnosti zahrnuje více než 350 kusů pokrmů pro různé účely, včetně dvojitého dna z vysoce kvalitního skla.
 • Britská značka s dlouhou historií Kitchen Craft se specializuje na výrobu kuchyňských doplňků a nádobí. Rodinná výrobní společnost byla založena v roce 1850 a dnes je jedním z největších světových výrobců kuchyňských potřeb. Sortiment výrobků pro každodenní použití společnosti přesahuje 600 položek. Kolekce také obsahuje sofistikované dvouplášťové pokrmy: sada La Cafetiere Edited keramických kávových šálků, čajových či kávových souprav z průhledných skleněných pohárků LX.
 • Luigi Bormioli - Jedná se o italskou společnost, jednoho z předních výrobců skleněných výrobků z křišťálu a barového skla. Společnost byla založena v roce 1946 a kombinuje staré rodinné tradice italských sklářů. Sortiment zahrnuje pestrou sbírku sklenic, sklenic a sklenic, zdobených v klasickém i moderním stylu.

Sbírka termálních nádob je reprezentována dvojitými šálky a vysokými sklenicemi borosilikátového materiálu, které se vyznačují vysokou pevností a tepelnou odolností, takže nádobí Luigi Bormioli lze umýt v myčce nádobí.

 • Sama doyo - Jedná se o čínskou značku pro výrobu návrhářského čaje. Společnost vyrábí skleněné konvice na čaj, kávu a jiné nápoje, skladovací nádrže a další nádobí. Pro výrobu použitého borosilikátového tepelně odolného skla, potravinářského plastu, silikonové a antibakteriální nerezové oceli.

Nejedná se o úplný seznam výrobců vysoce kvalitních žáruvzdorných dvouvrstvých nádobí. Stojí za zmínku také česká společnost Simax, francouzská jídla Pyrex a všichni milovaní Luminarci - každý z nich si zaslouží zvláštní pozornost. Elegantní termocup Angel's Co ve tvaru srdce z dvojitého tepelně odolného skla dodá čaju zvláštní romantickou náladu.

Pyrex
Luminarc

Pozitivní a negativní vlastnosti

Na základě zpětné vazby uživatelů a funkcí produktu transparentní nádobí z borosilikátového materiálu má následující výhody:

 • udržuje podmínky vysokých a velmi nízkých teplot;
 • má vysokou pevnost;
 • skleněný povrch misky neabsorbuje cizí pachy;
 • dvojité stěny pohárků udržují teplotu kapaliny na dlouhou dobu;
 • přes průhledné stěny nádoby můžete obdivovat rafinované barvy nápoje;
 • vhodné pro domácí použití, pro stravovací zařízení, stejně jako pěkný dárek pro oslavu.

Nevýhody skleněných pohárků s dvojitou stěnou nejsou uživateli. Jediným „nepříjemným“ momentem je vyšší cena ve srovnání s obvyklým sklem. A ne všechny produkty lze umýt pomocí myčky. Všechny tyto drobné vady se zcela překrývají s množstvím kvalitativních a funkčních vlastností nádobí.

  Výběr šálků nebo sklenic s dvojitou stěnou, Je důležité vzít v úvahu kvalitu výrobku, vybrat osvědčené výrobce, jejichž dlouholeté zkušenosti mohou zaručit skutečnou kvalitu nádobí.

  Moderní design, široká škála skleněných kuchyňských souprav zdůrazní individualitu, smysl pro styl a doplní každou kuchyň útulnou atmosférou.

  Pro přehled dvouvrstvých skleněných hrnků viz níže.

  Napište komentář
  Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

  Móda

  Krása

  Vztah