Nádobí

Sklenice na koktejly: jaké jsou a jak si je vybrat?

Sklenice na koktejly: jaké jsou a jak si je vybrat?

zapojte se do diskuse

 
Obsah
  1. Typy brýlí
  2. Koktejlové sklenice

V nabídce barů a restaurací najdete různé alkoholické a nealkoholické koktejly pro každý vkus. Koktejl je nápoj s více složkami, který kombinuje několik různých chutí. Pro servírování takové oblíbené pochoutky se používají speciální pokrmy, které se liší vzhledem a velikostí. V článku budeme uvažovat koktejlové sklenice a sklenice různých typů.

Typy brýlí

Skleněné nádoby neobvyklých tvarů jsou překvapující. Pamatujte, že každý nápoj má určitou strukturu, teplotu a další vlastnosti. Některé koktejly jsou vrstvené, jiné se připravují šlehačkou a mícháním. Sklenice pro dávkování jsou vyvíjeny s přihlédnutím k výše uvedeným vlastnostem nápoje.

Martini

Sklo pro tento nápoj se také nazývá koktejlové sklenice. Tento typ obalu má okouzlující a elegantní vzhled. Miska je vyrobena ve tvaru kužele (trojúhelník) a umístěna na tenké a dlouhé noze. Objem skla se může pohybovat od 100 do 250 mililitrů.

Stojí za zmínku, že jídla této formy se používají nejen pro martini, ale i pro jiné nápoje na bázi vermutu.

Hurikán

To je věřil, že tvar tohoto skla byl vynalezen náhodou, když jedna z pecí explodovala u slévárny. Roztavené sklo, které se roztříštilo od silného větru, nabralo nepravidelného tvaru. Překlad z angličtiny znamená, že název nápoje je "hurikán".

Hlavním rysem skla je široký krk a tvar připomínající hrušku (zaoblený na dně).

Ve spodní části je malá a stabilní noha. Nejžádanější objem je 440 ml, nicméně při prodeji najdete modely s jinými velikostmi. Výrobci nádobí začali vyrábět brýle Hurricane na dlouhých a zakřivených nohách. Sklenice tohoto typu slouží také k exotickým a tropickým koktejlům.

Margarita

Tento typ nádobí nelze zaměňovat s ostatními kvůli nestandardní formě. Miska na dlouhé a rovné noze se skládá ze dvou částí: prohloubené nádoby a širokého krku. Sklo bylo speciálně navrženo pro tento nápoj. Okraje nádoby jsou zakryty okrajem soli nebo cukru. To je věřil, že loď byla vytvořena v Mexiku.

Poko grande

Schopnost nápoje, v překladu označující "malý obra", je považována za univerzální. Jídla se aktivně využívají nejen v restauracích a jiných podobných zařízeních, ale i doma. Miska s kulatým krkem a zakulacenou dolů stojí na plochém stonku střední délky.

Tato skla jsou vhodná pro míchané nápoje a ovocné koktejly. Ve vzácných případech se používají pro svařené víno a dokonce i pivo.

Hrnek na irskou kávu

Hrnek na kávu v irském stylu vypadá jako mísa na kompaktní a stabilní noze, jejíž výška nepřesahuje dva centimetry. Na boku je malé pero. Při tvorbě formuláře hledali odborníci praktické a pohodlné sklo. Irská káva je horký nápoj, který lze při konzumaci spálit.

Velikost mísy se může lišit v závislosti na typu nápoje a komponent. Irské sklenice na kávu jsou skvělé pro podávání následujících nápojů:

  • latte;
  • horký úder;
  • káva s přidáním alkoholu (whisky, brandy, rumu a dalších nápojů).

Tam je informace, že nápoj populární po celém světě byl vynalezen v první polovině XIX století. Jeho autorem byl Tom Sheriran, místní barman. Poté, co byl vynalezen speciální sklo, pomocí kterého bylo vhodné sloužit a pít.

Koktejlové sklenice

Pokud byly starší sklenice používány pouze pro určitý typ nápoje, nyní existuje mnoho typů, které slouží k podávání alkoholických a nealkoholických koktejlů.

Přepínač

První typ skla, na kterém sídlíme, se vyznačuje nízkými stěnami a zesíleným dnem. Původně byl navržen tak, aby vyzkoušel různé druhy likérů.

Vzhledem ke konvexnímu tvaru dna nemohl být položen na stůl. Ochutnávači neustále drželi v ruce sklenici a ohřívali její obsah. Díky tomu byla vůně nápoje odhalena novou silou. V současné době tento typ balení významně rozšířil svůj účel.

Nádoba oválného tvaru je ideální pro nealkoholické koktejly a džusy.

Collins

Tento název představuje další typ přijatých pokrmů díky koktejlu Tom Collins. Je to vysoká válcová nádoba. Objem se pohybuje od 280 do 410 ml. V barech se taková skla často používají k léčbě hostů ovocnou šťávou nebo sódou. Toto praktické nádobí je skvělé pro podávání dlouhých (velkých objemů koktejlů).

Staré módy

Název tohoto udržitelného a praktického skla znamená „staromódní“. Tento název je spojen s klasickým a rozšířeným alkoholickým nápojem Old Fashioned. Jedná se o směs bourbonu, whisky a třtinového cukru. Taková nádoba charakterizuje silné dno a malá výška stěn. Velikost může být odlišná. Stěny skla často pokrývají texturované vzory.

Highball

Následující typ má kónický tvar a objem, který může být celkem 240 až 350 ml. Nejčastěji je takové plavidlo vybráno k podávání nápojů a koktejlů bez přídavku alkoholu. Pro alkoholické formulace se také používá, ale pouze pro ty typy koktejlů, ve kterých jsou složky smíchány.

Sklo získalo své jméno díky stejnojmennému koktejlu, který byl poprvé servírován ve vysoké sklenici s pevným dnem.

Latte sklo

Populární kávový nápoj latte se skládá z několika vrstev. Pro teplou a aromatickou delikatesu byla vyvinuta speciální skleněná latte Glass.

Sklo často přichází v páru s malým talířkem, který se používá pro dezert.

Tvar skla může být odlišný, nicméně určité znaky stále existují. Objem - od 100 do 300 mm. Sklenice jsou vyrobeny z průhledného materiálu, takže je vidět jeho obsah. Úzké dno se rozprostírá nahoru. Pro větší praktičnost je mnoho kopií doplněno perem.

Plastové kelímky

S nástupem horké sezóny se popularita koktejlů se zmrzlinou a mlékem dramaticky zvyšuje. Tuto lahodnou delikatesu si můžete vychutnat nejen v kavárnách a restauracích. To je často prodáváno v přenosných stanech v parcích a městských náměstích. V takových podmínkách je nepohodlné používat nádobí ze skla a jiných rozbitných materiálů.

V současné době mnoho výrobců jednorázového nádobí vyrábí sklenice na mléčné koktejly z plastu.

Jedná se o levný a praktický materiál. Aby byl nápoj vhodný k přepravě a používání, mléko a ovocné koktejly se prodávají v průhledných sklenicích s víkem a slámou. V horní části víka je speciální otvor pro malou lžičku nebo tubu. Tato skla mají standardní tvar, mírně se rozšiřují nahoru. Tloušťka stěny může být různá.

Papírové kelímky

Dalším typem jednorázového nádobí pro nealkoholické nápoje a mléčné koktejly jsou sklenice z tlustého papíru. Materiál je zpracováván takovým způsobem, že se papír při kontaktu s kapalinou nekyselí. Souprava je zpravidla dodávána s tenkým plastovým uzávěrem.

V dalším videu se dozvíte, které brýle se používají v baru a restauraci.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah