Životní a domácí péče

Jak vybělit kuchyňské utěrky?

Jak vybělit kuchyňské utěrky?

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Prostředky pro bělení bez varu doma
 2. Jak vybělit v pračce?
 3. "Mytí" v mikrovlnné troubě
 4. Vroucí pravidla
 5. Tipy pro zachování čerstvosti produktu

Mnoho žen v domácnosti věří, že kuchyňské utěrky mohou být čistě bílé jen pár dní po nákupu. V praxi se však tento názor dá snadno vyvrátit. Existuje mnoho způsobů, jak udržet tkaninu nedotčený vzhled a barvu, i když ručník je používán po dlouhou dobu.

Prostředky pro bělení bez varu doma

Metody dědečků nejprve nabídnou zbavit se skvrn vařením, ačkoli tato metoda má mnoho nevýhod.

Zaprvé, v celém bytě se bude vznášet nepříjemný zápach z nádrží s vroucí látkou, a za druhé, textura materiálu trpí, díky čemuž je podstatně snížena trvanlivost hmoty.

Existuje mnoho populárních způsobů, jak bělit ručník bez použití vařící vody. Hlavní věc, kterou je třeba si uvědomit, je to, že každá metoda se liší svými vlastnostmi. Pro jeden typ tkaniny vhodné způsobem s domácími chemikáliemi, pro druhé bude vyžadovat použití sody. Vše díky kvalitě vody a stupni znečištění látek. Proto byste neměli okamžitě zoufat, pokud jedna možnost čištění nepomohla, měli byste se uchýlit k jiné metodě nebo dokonce k třetímu způsobu.

Za prvé, moderní ženy v domácnosti se snaží bělit ručníky s domácími chemikáliemi, ale používají pouze prací prostředky. Nejlepší způsob, jak odstranit mastné skvrny, je však mycí prostředek ve formě gelu. Docela kvalitativně s prací bělidla zjišťuje prášek určený k čištění odtokové trubky. Pro složité skvrny budou dělat tablety z myčky.

Zobrazení čerstvých skvrn tuků vyžaduje okamžitý proces namáčení. K tomu 50 ml gelu na čištění nádobí zředěného v malé nádobě s teplou vodou. Ve výsledném kapalném ručníku se sníží asi třicet minut. Poté, co je namočený hadřík přenesen do podobného roztoku, ale místo gelu, použijte čisticí prostředek "Mole". Po jednom dni musí být kuchyňské textilie umyty v pračce s běžným práškem.

Ve skutečnosti existuje mnoho způsobů, jak vrátit ručníky se sněhobílým vzhledem. Často navrhované lidové recepty byly po staletí testovány a předávány z generace na generaci. V kursu mohou jít nejneobvyklejší produkty, jako je hořčice nebo ocet. Hlavní věc je, že efekt nebude trvat dlouho.

Slunečnicový olej

Efektivně vybělíte kuchyňské utěrky, které pomohou rostlinnému oleji. Tato metoda samozřejmě zní poněkud protichůdně, protože v podstatě je nutné zabývat se mastnými skvrnami. Není divu, že říkají, že jako léky. Dalším důležitým rysem této metody je, že slunečnicový olej pomáhá zbavit se nejen viditelných nečistot, ale také čistí vlákna tkaniny.

Důležité rady, olej by měl být zakoupen. Ve výrobním procesu prochází několika úrovněmi filtrace, díky čemuž je snazší je umýt čistěnou tkaninou.

První způsob čištění je vhodný pro standardní typy znečištění. V pěti litrech horké vody nalijte půl sklenice pracího prostředku a přidejte několik lžíce bělidla. Pokud má prací prášek samotný bělící účinek, mělo by se jeho množství mírně zvýšit. Dále přidejte tři lžíce slunečnicového oleje.Směs se míchá. Namočte špinavé ručníky na pět hodin, pak je umyjte v pračce a poté opláchněte. Po zaschnutí bude opět nová.

Druhá možnost čištění slouží k odstranění tvrdých nečistot. Tři litry horké vody se odebírají půl sklenice prášku, tři lžíce bělidla, je lepší použít suché, deset lžíce octa, tři polévkové lžíce slunečnicového oleje. Před přípravou směsi musí být ručníky nejprve omyty a vysušeny. Textilie připravená pro čištění se spouští do roztoku a leží tam, dokud není kapalina zcela ochlazena. Poté se provede další praní a hostitelka si ji již vybrala. To je možné v pračce, a to je možné na rukou. Mimochodem, dokonalá čistota ručníků je jasně vyjádřena při ručním mytí.

Hořčice

Schopnosti hořčice při nakládání s tukovými skvrnami jsou známé mnoha ženám v domácnosti, ale vzhledem k vzácnosti použití by mohly být jednoduše zapomenuty. Hořčičný prášek je schopen vyrovnat se s jakýmikoliv skvrnami, stejně jako chránit vláknitou strukturu.

Po vysazení čerstvého místa na ručník je nutné ihned rozpustit hořčičný prášek na konzistenci husté kaše a aplikovat ho na postiženou oblast tkáně. Stačí půl hodiny jíst čerstvé skvrny. Poté je třeba ručník poslat do pračky.

Druhá metoda je vhodná pro zaneprázdněné ženy v domácnosti. Příprava roztoku z pěti lžíce hořčičného prášku a tří litrů horké vody. Složky se smísí a poté se směs zfiltruje. Ručník je namočený v připravené kapalině na dvě hodiny. Pak přejde do pračky běžným práškem.

Peroxid vodíku

Peroxid vodíku je považován za velmi účinný v bělící tkáni. Jeho složení nejenže uvolňuje ručníky od nečistot, ale také dává struktuře materiálu dodatečnou ochranu. Tento faktor přispívá k prodloužení životnosti kuchyňské tkaniny.

Samotný bělící roztok se velmi snadno připravuje. Do šesti litrů horké vody se přidají dvě polévkové lžíce peroxidu a jedna polévková lžíce amoniaku. V případě silného znečištění by mělo být množství vody sníženo na polovinu. Ručníky na bělení musí být nejprve promyty a vysušeny. Třicet minut v roztoku bude dost dost, pak se ručníky musí umýt.

Jak vybělit v pračce?

Metody bělení ručníků v pračce jsou každému hostiteli známy. V tom není žádný problém. Podle instrukcí je třeba nalít bělidlo do speciálního otvoru a zalít prací prášek. Nastavte program a počkejte na konec praní. Ale výsledek není vždy dokonalý. Všechno proto, že pravidla praní nejsou dodržována.

 • Před zahájením bělení v pračce je nutné provést audit špinavého prádla. Bílým hadříkem se do bubnu pračky vkládají pouze bílé věci.
 • Aby byl výsledek co nejblíže ideálnímu, je nutné nastavit režim předpírky.
 • Chcete-li bělicí ručníky, kromě bělidla, musíte přidat sodu.
 • Při mytí bílých kuchyňských utěrek by teplota pračky neměla být nižší než sedmdesát stupňů.
 • Aby tkaninová vlákna dosáhla dokonalého vzhledu, musíte použít kondicionér pro praní. Kromě hmatových pocitů novosti bude mít tkanina příjemnou vůni.

"Mytí" v mikrovlnné troubě

Kromě standardních řešení pro bělení kuchyňských utěrek existují moderní způsoby, jak odstranit mastné skvrny. V tomto případě nemusíte ani opustit kuchyň.

Znečištěný ručník bude muset být navlhčen a poté napěněn pracím mýdlem nebo mycím prostředkem. Sochor se vloží do vaku a odešle do mikrovlnné trouby. Časovač je nastaven na pět minut, výkon čtyři sta padesát wattů.Jakmile je program ukončen, ručník musí být zaslán do pračky.

Stojí za zmínku, že bělení v mikrovlnné troubě je vhodnější pro ručníky z bavlny a bavlněné tkaniny.

Vroucí pravidla

Pokud populární metody nepomohly vyřešit problém s bělením, budete muset uchýlit k vařící ručníky. Toto ošetření je ideální pro bavlnu a prádlo. Právě tyto materiály se používají hlavně pro šití kuchyňských utěrek a hadrů. Samotný proces varu vyžaduje použití smaltované nebo pozinkované nádoby. Měděná nebo železná pánev pro postup varu je však zakázána. Může existovat chemická reakce, která nepříznivě ovlivňuje bělenou tkaninu.

Aby se ručníky během varu nezhoršily, ale naopak si vytvořily původní vzhled, je nutné striktně dodržovat plán činnosti.

 • Na samém dně připravené nádoby musí být položen bílý hadřík.
 • Potom se roztok mýdla zředí. K tomu můžete použít prací prášek. Alternativním práškovým práškem je prací prostředek pro domácnost. Potom se do mýdlové kapaliny přidá amoniak. Poměr amoniaku k vodě je 1:10 a je to amoniak, který hraje důležitou roli bělidla při varu.
 • Ručníky se umístí do hotového roztoku. Je-li znečištění staré a nepoškozené, musí být látka předem napěněna ručně.
 • Doba varu látky trvá až jednu hodinu. Pro maximální pronikání do vláken je nutné ručníky pravidelně míchat dřevěnou tyčí.
 • Po varu důkladně opláchněte.

Postup varu pro moderní osobu není považován za každodenní záležitost, proto výskyt nepříjemného zápachu v bytě může být nevyvážený. Aby se předešlo nepříjemným okamžikům, doporučuje se pro čištění tkaniny použít několik dalších látek.

 • Místo prášku a amoniaku jsou ideální manganistan draselný a mýdlo na prádlo. Pouze maximální doba varu s těmito prvky se sníží na půl hodiny.
 • "Bílá" a prášek. Vzorec sloučeniny je následující: deset litrů vody, dvě víčka "bělosti" a jedna sklenice pracího prášku. Maximální doba trávení je jedna a půl hodiny. Poté je nutné ručníky opláchnout v teplé a studené vodě.
 • Soda Stačí několik lžic. Doba varu je maximálně 15 minut.

Tipy pro zachování čerstvosti produktu

   Jistě každá hospodyně si pro své domácnosti všimne, že při utírání rukou často používají bílé ručníky. A to vše díky přitažlivosti sněhově bílé barvy. Chcete-li udržet kuchyňské náčiní nedotčený vzhled, musíte dodržovat některá pravidla.

   • Pro kuchyňské práce budou nejvhodnější ručníky z lnu a bavlny. Dokonale absorbují vlhkost, jsou snadněji umývatelné na rukou a mohou být běleny.
   • Kuchyňskou utěrku je nutné vyměňovat každé tři dny.
   • K utírání stolu nepoužívejte utěrku. Houba nebo jednorázové utěrky vám pomohou zbavit se mastných skvrn.
   • Jakmile se na ručníku objevily nečistoty nebo mastnoty, měla by být namočena a promyta.
   • Teplota v programu pračky by neměla být nižší než sedmdesát stupňů.
   • Kromě bělidla a prášku je nutné nalít aviváž do otvoru pro pračku. Z tohoto ručníku získáte jemnou texturu a příjemnou vůni.
   • Při ručním oplachování kuchyňských utěrek musíte použít škrob. Díky tomu budou textilie schopny zachovat čerstvost vzhledu.
   • Málokdo ví, ale ručníky, které byly po umytí vyžehleny, byly mnohem méně kontaminované.

   Informace o bělení kuchyňských utěrek naleznete na následujícím videu.

   Napište komentář
   Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

   Móda

   Krása

   Vztah