Životní a domácí péče

Železné podložky: variace, pravidla pro výběr a použití

Železné podložky: variace, pravidla pro výběr a použití

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Druhy
 2. Recenze

Každá dobrá hospodyně má často otázky týkající se domácích spotřebičů v domě, protože aby to trvalo déle, ne každý majitel to může udělat. A ke zlepšení některých vlastností, které v průběhu času snížily jejich funkčnost a zlepšily je, je vrcholem dovedností.

Často se používá jako asistent pro domácnost je železo, které samo o sobě vyžaduje pečlivou údržbu. Aby bylo vydrží déle - žehleno ve stejné kvalitě jako na začátku jeho práce - můžete použít další žehličku, která je připevněna k základně.

Takové obložení může nejen chránit základnu před mechanickým poškozením, ale také učinit žehlení prádla pohodlnějším a kvalitnějším.

Druhy

V jejich složení rozlišujeme následující obložení:

 • Teflon;
 • hliník;
 • fluoroplast;
 • silikon.

Teflonová tryska

Toto je nejběžnější typ trysek, který se používá k zabránění třpytu na oděvu, přilepení na syntetiku, poškození aplikací a plastových tvarovek a mechanickému poškození povrchu železné základny. Tyto trysky jsou vyrobeny z tepelně odolného teflonu, který chrání tkaninu, která vyžaduje pečlivé ošetření, před spálením a spálením.

Teflonové trysky jsou obvykle univerzální, protože jsou vhodné pro jakoukoliv podešev ze železa. To je skutečný nález pro jemné tkaniny.

Na těchto deskách jsou další otvory, které rovnoměrně rozdělují páru ze železa. Instalace trysky nevyžaduje mnoho úsilí, protože se to provádí jednoduše - železná tryska je vložena jako první a pak je speciální pružina již napnuta na záda. Aby nedošlo k spálení, je lepší nosit podložku na železo odpojené od sítě.

Často se při žehlení pomocí páry, nahromaděné usazeniny dostanou na prádlo, ale při použití podšívky na něj dopadá první kámen, který navíc chrání oděv.

Hliníkový kryt

Většinou je hliníková podšívka dodávaná v sadě se železem určité značky, jsou určeny pro žehlení tenkých tkanin. Samotný kov je potažen měkkou součástí, která nepoškozuje oděv vyrobený z křehké tkaniny a rovnoměrně rozděluje páru.

Poskytuje nejlepší skluzu na tkanině.

PTFE tryska

Zesílené obložení PTFE není vhodné pro všechny žehličky, ale pouze pro ty, kteří mají správnou velikost.

PTFE deska

V prodeji najdete obložení různých velikostí. Takové podložky, jako teflon, lze nazvat univerzální, ale naopak lépe chrání tkaninu před vysokou teplotou, protože snižují přenos tepla o téměř 50%.

Silikonová tryska

Tyto podložky jsou vyrobeny ze silikonu. Chcete-li jej nainstalovat, musíte natáhnout hranu na nose, ohřát železo a vytáhnout základnu na zbytek, zajistit ji pružinou.

Tyto obložení jsou vhodné pro jakékoliv železo.

Recenze

Podle zákazníků, obložení železa jsou jen nepostradatelným doplňkem, pokud hosteska opravdu chce udržet oblečení a železo ve vhodném stavu po dlouhou dobu. Při vyhlazování tenkých křehkých tkanin již není nutné používat gázu nebo tenké tkaniny. Pokud je povrch základny žehličky poškozen, může se pomocí podšívky upevnit, protože nedochází ke kontaktu s oděvem vadného povrchu.

Teflonové trysky s dlouhodobým používáním mohou být mírně deformovány, ale to lze vyřešit pomocí nůžek - k tomu je třeba opatrně natrhnout ohybovou hranu.

S použitím podšívky, můžete zapomenout na čištění žehličky z přilnutí tkaniny a nečistotNemůžete se bát spálení halenky a poškrábání základny pevným tlačítkem nebo aplikací. Dalším obrovským plusem je, že žehlička s tryskou nezanechává lesk, oblečení nesvítí, zejména pokud se při žehlení objeví švy.

Podšívka není hrozné a sametové a tenké šifonové. Nezasahují vůbec do odizolování a dokonce i zefektivňují, protože s pomocí nich je rovnoměrněji rozložena.

  Uživatelé také poznamenávají, že většina prodaných trysek je vhodná pro téměř všechny velikosti železa, protože držák je univerzální. Líbí se mi cena - je demokratická a skutečná.

  Přezkoumání jednoho z modelů - v dalším videu.

  Napište komentář
  Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

  Móda

  Krása

  Vztah