Životní a domácí péče

Jak udělat froté ručníky měkké a měkké po umytí?

Jak udělat froté ručníky měkké a měkké po umytí?

zapojte se do diskuse

 
Obsah
  1. Příčiny tuhosti
  2. Jak vrátit měkkost
  3. Jak umýt
  4. Tipy a triky

Mnoho lidí si vybírá pouze froté ručníky z toho důvodu, že jsou velmi měkké a velmi příjemné na dotek. Je velmi pohodlné a pohodlné používat takový výrobek po teplé lázni. Postupem času však všechny tyto příjemné ručníky zmizí. Jaký je důvod a jak se k oblíbenému výrobku vrátit stejná jemnost? Všechny odpovědi jsou v tomto materiálu.

Příčiny tuhosti

Než budeme přemýšlet o tom, jak udělat ručníky měkké a jaké prostředky použít, aby se po umytí staly něžnými, podívejme se na důvody, proč se stanou tuhou. Když přesně víte, co způsobuje tento nebo tento problém, pak je snazší se s tím vyrovnat.

Levné a nekvalitní prášky často nepříznivě ovlivňují kvalitu vlasu. Pokud není kvalitní čisticí prostředek zcela vymyt z vláken tkaniny, pak se věc po mytí určitě stane tvrdou. Tvrdá voda může také nepříznivě ovlivnit měkkost výrobku.

V případě, že jste umyli froté výrobky v pračce bez dodržení doporučených teplotních podmínek, může se měkkost látky také snížit v důsledku příliš vysoké teploty vody. Kromě toho může dojít k poškození původní kvality tohoto výrobku v důsledku nesprávného vysušení nebo žehlení ručníků bez páry.

Důvody, proč jsme na to přišli. Co dělat s těmi ručníky, které se staly tvrdými. Je to opravdu nemožné vrátit jim měkkost a učinit je tak, aby byly opět načechrané. Vyrovnat se s tímto úkolem je poměrně realistické i doma. Máme užitečné tipy, které vám pomohou vrátit měkkost ručníků.

Jak vrátit měkkost

Vrátit měkkost vašich oblíbených ručníků je snadné a jednoduché, pokud znáte nějaké tajemství. Začněme s nejběžnějším a nejjednodušším způsobem. Pro spuštění by měl být výrobek ponořen do čisté, téměř ledově studené vody. Měly by být ponechány v takové vodě po dobu nejméně dvanácti hodin. Proto je nejlepší je namočit přes noc.

Poté, co tento produkt důkladně opláchněte. To by mělo být také provedeno ve studené vodě. Po tomto postupu jemně zmáčkněte každý ručník, protřepejte a osušte při pokojové teplotě. V ideálním případě by měly být sušeny v místnosti s vysokou vlhkostí, pak budou opět klky opět měkké. K tomu můžete použít běžný zvlhčovač.

Obyčejná sůl a čpavek často pomáhají mnoha ženám v domácnosti. Právě tyto dvě složky pomohou vrátit měkkost a jasnost ručníků. Pro jeden litr teplé vody budete potřebovat jednu velkou lžíci soli a malou lžičku amoniaku. Jakmile se sůl rozpustí, produkt ponořte do roztoku a nechte ho tam tři hodiny. Poté důkladně opláchněte studenou vodou a osušte. Při sušení postupujte podle stejných doporučení, o kterých jsme hovořili výše.

Pokud se ručníky po umytí ztěžují, můžete je ihned namočit do fyziologického roztoku po dobu asi čtyřiceti minut. A po mytí, s ohledem na všechna pravidla a doporučení. Pro pět litrů vody použijte dvě velké lžíce soli.

V takovém případě, pokud se výrobek po nesprávném sušení stane tuhým, pak železo s parníkem pomůže vrátit měkkost vláknům. Pečlivě vyžehlete plátno horkou párou a bude opět načechrané a příjemné na dotek.

Jak umýt

Hlavním důvodem, proč se ručníky stávají tuhou, je nesprávné mytí.Z tohoto důvodu stojí za to prozkoumat všechny detaily této problematiky, abyste přesně věděli, jak umýt froté ručníky.

Prvním krokem je výběr správného detergentu. Tradiční prášky zlikvidujte a dávejte přednost tekutým mycím prostředkům. Ve složení těchto fondů by neměly být fosfáty a chlor. Tyto komponenty jsou škodlivé pro nedotčenou měkkost ručníku. Kromě toho můžete použít speciální aviváž, která obsahuje silikon. Tento nástroj je skvělý pomáhá udržet měkkost výrobků.

V takovém případě, pokud přidáte trochu nejpoužívanějšího octa během praní, to nedovolí, aby se produkt stal tvrdým. Devětprocentní ocet - jen 100 mililitrů - by se měl nalít do prostoru určeného pro kondicionér nebo opláchnout. A pokud přidáte lžíci mořské soli s práškem, pomůže to změkčit vodu, což bude mít pozitivní vliv na kvalitu praných ručníků. Pokud není mořská sůl, pak je možné přidat malou lžičku nejběžnější sody.

Umyjte si ručníky speciálním programem. Teplotní rozsah by neměl překročit 40 stupňů. Spin nesmí překročit více než čtyři sta otáček. Kromě toho nikdy nenaplňujte buben do konce. Prádlo by se mělo v bubnu volně pohybovat.

Během praní se doporučuje používat v přístroji speciální "špičaté" kuličky, které pomáhají porazit ručníky a udržet je měkké. Tyto speciální kuličky lze nalézt v každém obchodě, často se používají pro mytí saka nebo vlněných výrobků.

V případě, že budete prát prádlo ručně, musíte se řídit dalšími doporučeními. Před hlavním mycím procesem se ujistěte, že produkt namočte hodinu nebo dvě do studené vody. Pro ruční mytí je také lepší použít gel nebo jiný tekutý prací prostředek. Během praní se nedá moc otřít froté ručníkem. Je nutné jej vymazat hladkými a lehkými pohyby.

Poté můžete produkt namočit na půl hodiny ve vodě se solí a pak jej začít oplachovat. Během oplachování byste měli vyměnit vodu nejméně třikrát, aby nezůstaly přesně žádné částice pracího prostředku. Během posledního máchání přidejte do vody malý stolní ocet, který pomůže změkčit vlákna. Squeeze ručník, neodšroubujte produkt silně.

Tipy a triky

Máme několik dalších tipů, které se vám budou hodit, pokud máte nové ručníky, které ještě neztratily svou měkkost. Naše doporučení vám pomohou dlouhodobě udržet jejich měkkost.

  1. Nepoužívejte ručníky do koš na prádlo, pokud je mírně vlhký. Vlhký hadřík v zmačkané podobě přesně ztratí svou měkkost. Ujistěte se, že suchý ručník po každém použití, pečlivě narovnání.
  2. Při odesílání ručníků do bubnu pračky se ujistěte, že mezi předměty nejsou žádné zipy, kovové knoflíky nebo nýty. Tyto kovové výrobky zničí froté tkaninu.
  3. Než začnete sušit tyto typy ručníků, ujistěte se, že je několikrát třepejte a pak je pověste.
  4. Nesušte tyto výrobky v horkém slunci nebo v horké baterii. Při vysokých teplotách tkanina ztrácí načechranost a stává se tuhou.
  5. Neukládejte ručníky více než čtyřikrát pro skladování ve skříni. Nejlepší je skladovat froté výrobky v policích nebo proutěných koších.

Po vyjasnění všech doporučení a užitečných radách pro jednání si můžete být jisti, že za pár dní ve vašem domě vás všechny froté ručníky potěší svou měkkostí a měkkostí.

Jak udělat froté ručníky měkké a načechrané, viz další video.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah