Životní a domácí péče

Zatahovací koše pod dřezem

Zatahovací koše pod dřezem

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Ubytovací funkce
 2. Druhy
 3. Populární modely
 4. Jak si vybrat?

Moderní kuchyně potřebuje správné plnění. Je nezbytné zvážit místo pro sběr odpadu. K tomu jsou speciálně navrženy kontejnery - kbelíky, kontejnery a dokonce i celé systémy pro sběr odpadků. Vzhledem k tomu, že tyto položky nevypadají vždy dobře a hygienicky, je moudřejší je umístit do skříně pod dřezem a je obzvláště vhodné použít zatahovací modely.

Ubytovací funkce

Tato situace není náhodná. Většina odpadků se hromadí v dřezu, protože mnoho výrobků se čistí nejen od nečistot, ale také od nežádoucích částí. Kromě toho, v souladu s pravidly kuchyňského zařízení, obvykle je u dřezu pracovní plocha - na něm jsou prováděny všechny základní manipulace, v důsledku čehož zůstává mnoho odpadu.

Aby povrchy kuchyně vypadaly uklizené, musí být po ruce. Blízkost jeho umístění díky pohodlí a úsporám času a úsilí.

Dobrý zásobník musí splňovat několik požadavků:

 • pevnost a trvanlivost;
 • prostornost;
 • pohodlí;
 • hygieny.

Správně zvolený odpadkový koš by měl být co nejjednodušší vyčistit a zabránit šíření pachů. Kromě toho, když se používá běžný odpadkový koš, je často nutné ho vyjmout, přemístit a otevřít víko - nejen ruce, ale také okolní předměty se mohou znečistit.

Pro usnadnění tohoto procesu byly vylepšeny běžné kbelíky. Řada navíjecích modelů plně splňuje všechny výše uvedené požadavky.

Druhy

Prakticky všechny modely zabudovaných zásobníků se skládá ze tří částí:

 • vnější pouzdro (rám, základna);
 • vyjímatelné vnitřní nádoby;
 • kryty.

Tělo a víko mohou mít boční upevnění ke dnu, stěně skříně nebo přední části. Rozdíly v spojovacích prvcích určují snadnost použití.

 • Existují automatické modely, které se při otevírání fasády vysouvají. Zároveň zůstane kryt na místě. Při vratném pohybu se kbelík dostane na místo a zavře. Navíc na tomto krytu můžete ukládat věci. Toto je nejpohodlnější a nej hygieničtější možnost, protože kbelík a víko se nemusí dotýkat, špinit a plýtvat.
 • Existují také poloautomatické modely, jejichž tělo se pohybuje (na kolečkách nebo pomocí vodítek). Víka kontejnerů však musí být otevřena ručně. V nejjednodušším provedení je nutné kbelík tlačit ručně.
Automaticky
Poloautomatické

Vestavěné koše mohou být plastové i kovové.

 • Plast. Tyto výrobky mají malou hmotnost, snadno se s nimi manipuluje. Plasty se dobře omyjí, ale kontakt s žíravými chemikáliemi je nežádoucí. V případě přetížení, nárazu nebo nedbalého zacházení může být tato nádoba poškozena. Plastové modely mohou být barevné a další materiálové prvky poskytují rozmanitost designu.
 • Metallic. Protože odpad je jiný, nejčastěji se používá nerezová ocel. Taková nádoba bude pevná a trvanlivá. Matné kovové povrchy jsou praktičtější, nejsou tak viditelné znečištění a snadnější je postarat se o ně než o lesklé. Příslušenství z nerezové oceli je obvykle vybráno k vyplnění kuchyně v jednom z moderních stylů. Kov pochybné kvality je spíše rozmarný - může být zkorodován v důsledku kontaktu s vodou, kapalnými a polotekutými odpady.
Plast
Kov

Jednoduché modely popelnic jsou často vyrobeny výhradně ze stejného materiálu. Kovové odpadní systémy jsou však téměř vždy zředěny plastovými díly. Existuje pro to několik důvodů.

 • Praktičnost. Vnitřní plastové nádoby značně usnadňují hmotnost konstrukce a čištění. Kromě toho může plast chránit proti silnému tleskání kovového krytu na těle.
 • Kombinované modely jsou mnohem levnější než kovové. A aby nedošlo k poškození vzhledu, všechny vnější povrchy mohou být vyrobeny z nerezové oceli.

Na upevňovací a výsuvný mechanismus by však měla být věnována větší pozornost. Zde by měl být plast co nejmenší - křehké části se často zlomí a vyžadují dodatečné náklady na opravy. Kromě toho může špatné příslušenství způsobit nenapravitelné poškození kuchyňského nábytku.

Populární modely

Řada vestavěných kuchyňských kbelíků je skvělá. Z důvodu přehlednosti proto můžete vybrat a zvážit několik modelů s nejvyšším počtem recenzí.

 • Hailo Solo (od 400 mm) - Německý plastový a ocelový koš. Moderní model s kapacitou 20 litrů, připevněný k rámu a fasádě. Kontejner je vhodný, protože se rozprostírá úplně. Kryt je stacionární, zůstává ve skříňce, na něj můžete umístit příslušenství pro domácnost. Tento výrobce má podobný model Hailo Big Box, podobný svým vlastnostem a nákladům. Rozdíly ve tvaru: v prvním modelu je to čtverec a ve druhém kole. V kulatém kbelíku, víko způsobí cenzuru - v průběhu času, to méně pevně drží na kbelíku a může projít nepříjemný zápach. Ale tady plus je stylový kovový kufřík.
 • Ekotech Unika (600 mm) - plastový odpadkový koš se dvěma přihrádkami po 15 litrů a spolehlivým kovovým rámem. Docela prostorný, vhodný pro rodinu. Druhá komora může být použita pro skladování. Italský výrobce dává záruku 2 roky, podle recenzí, tento model vydrží velké zatížení, je snadno ovladatelný. Kontejnery se vysouvají hladce a bez klepání. Může být dokonce instalován místo vysoké krabice, nebo na běžné fasádě. Víko však musí být otevřeno a zavřeno ručně.
 • GTV Forza (od 450 mm) - namontováno na boku skříně, automatické plné prodloužení. Prostorný systém pro sběr a třídění odpadu - 32 litrů (2 až 16 litrů). K dispozici je speciální přihrádka pro skladování chemikálií v domácnosti, která působí jako kryt. Celá konstrukce je snadno odstranitelná pro čištění. Má kovové úchyty a plastové pouzdro. Země původu - Polsko.
Hailo sólo
Hailo velký box
Ekotech Unika
Gtv forza

Jak si vybrat?

   Zvažte nuance výběr zatahovací přihrádky pod dřezem.

   • Nejprve se musíte rozhodnout o objemu. Nejčastěji se počítá v závislosti na počtu lidí žijících. Čím menší je objem - tím častěji bude obsah muset vydržet.
   • Ne všechny modely vestavěných kbelíků mohou být instalovány pod dřezem. Zejména se jedná o opuštění objemných systémů. Jejich umístění a provoz může být znemožněn sifonem, trubkami a dalšími prvky umístění komunikace. Před zahájením opravárenských prací je lepší zvolit všechny možnosti vybavení kuchyně, koordinovat akce s dobrým odborníkem.
   • Nejkompaktnější jsou kbelíky čtvercového a obdélníkového tvaru. Kapacita vnitřní výplně je však lepší než u tradičního kola. V prostorné části pod dřezem se hodí jakákoliv oblíbená možnost. Model musí být vybrán opatrněji v úzkém nebo zablokovaném potrubí. 30 cm je nejkompaktnější, pro středně velké kbelíky potřebujete 40-60 cm.
   • Místo, kde se hromadí odpad, by mělo být často umýváno. Brilantní kovové části vyžadují zvláštní vztah, protože potřebují speciální péči. Jakékoli nečistoty - dokonce i neškodné (například sušené kapky) budou méně viditelné na plastových površích a je snazší je umýt. Některé modely zcela blokují přístup ke skříni pod dřezem, takže je obtížné je čistit.
   • Při nákupu je důležité vyhodnotit všechny drobnosti z jednoduchosti prodloužení a končit těsností krytu. Aby se předešlo možnému zklamání, je lepší studovat recenze na internetu pro zajímavé nebo podobné modely. Kromě toho je nutné zkontrolovat vybavení a dostupnost instrukcí v ruštině.
   • Při výběru barvy se často řídí barva rámu kuchyňského nábytku nebo jeho fasád. A také ve stejném stylu můžete vyzvednout příslušenství (například pod kovem). Nejoblíbenější jsou plastové modely neutrálních barev - bílé a šedé.
   • Zvláště pozoruhodný je systém třídění odpadů s několika prostory uvnitř pro různé druhy odpadu. Tyto modely jsou relevantní tam, kde se lidé starají o životní prostředí a jejich přínosy jsou zřejmé. Kromě toho mohou být tyto nádoby použity pro skladování zeleniny, domácí chemie a další. Instalace jedné univerzální nádoby však vyžaduje méně potíží.

   Jak nainstalovat zatahovací koš, viz níže.

   Napište komentář
   Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

   Móda

   Krása

   Vztah