Životní a domácí péče

Co mám dělat, aby růže dlouho stála ve váze?

Co mám dělat, aby růže dlouho stála ve váze?

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Příprava vody
 2. Výběr účinných doplňků
 3. Pravidla denní péče
 4. Květinářství tipy

Růže jsou jednou z nejvyhledávanějších a nejoblíbenějších květin mnoha zástupců spravedlivého pohlaví. Kytice, které obsahují takové květiny, dávají při různých příležitostech. Po obdržení takové úžasné kytice, mnoho dívek divit, co je třeba udělat, aby růže stojí tak dlouho, jak je to možné v malé váze, potěší oko s jejich sofistikovaný vzhled. Je třeba zvážit základní pravidla přípravy vody, doporučení a tipy pro péči o krásnou kytici čerstvých růží.

Příprava vody

Hlavní důraz na zachování čerstvých květin po dlouhou dobu, musíte udělat na přípravu vody ve váze. Zdá se, že je toho víc, než přemýšlet: otevřete kohoutek a nalijte ho do vázy, dejte tam květiny a vychutnejte si krásné květiny. Tento názor je špatný. Je nutné seriózně přistupovat k přípravě vody, aby kytice růží stála dlouho ve váze.

 • Za prvé, měli byste přijmout opatření pro resuscitaci květin. Prvním krokem je uspořádat kytici do velkého kontejneru tak, aby byl tento zcela umístěn ve vodě. To by mělo být provedeno i pro nejčerstvější růže, protože většina z nich od okamžiku řezání z květinového záhonu cestuje stovky a tisíce kilometrů před vstupem na trh nebo do květinářství.
 • Voda musí být zvolena v závislosti na ročním období - tak budou květiny lépe aklimatizovány. Pokud si koupíte spoustu zimy, musíte ji dát do vody při pokojové teplotě. Pro květiny koupil v horkém létě, je třeba připravit chladné trochu vody.
 • Nejlepší možností je nechat květiny ležet ve vodě během několika hodin, ale ne víc. Vzhledem k tomu, že dlouhodobá přítomnost celé rostliny ve vodním prostředí může vyvolat proces rozkladu a zničení jak stonků, tak pupenů.
 • Chlorovaná voda se nedoporučuje.protože květiny nemají rádi tento typ vody. Pokud není žádný jiný zdroj (jakmile nakreslíte vodu z kohoutku), zkuste ho udržet několik dní, dokud se maximální obsah chloru neodpaří. Malá část chlóru obsažená v usazené vodě bude působit jako dezinfekční prostředek, který dokonale bojuje s bakteriemi, které se vyskytují ve vodě, když jsou květy.
 • Změna vody by měla být každé ráno, včetně speciálních doplňků, které pomohou květům zachovat přirozenou čerstvost po dlouhou dobu. V noci se doporučuje, aby byly umístěny v nádrži naplněné vodou nebo v lázni a snaží se chránit pupeny před vniknutím tekutiny.

Výběr účinných doplňků

Ukazatele kvality vody, ve které je kytice s růžemi, budou mít vážný dopad na její čerstvost. Chcete-li změnit strukturu vody, musíte přidat různé účinné látky. Pro tento účel mohou být použity látky speciálně vyvinuté květinářstvím, stejně jako obvyklé prostředky používané v každodenním životě. Volba takových prostředků bude záviset na různých cílech.

 • Pro antibakteriální profylaxi by měl být přidán aspirin, aby se růže ve váze udržely déle. Uvažujme, že pro 1 litr kapaliny by měla být jedna tableta aspirinu. Pokud je do vázy vložen větší objem vody, musí být počet tablet aspirinu proporcionálně zvýšen.
 • Namísto aspirinu se doporučuje používat běžný prací prostředek na bělení nebo tekuté mytí nádobí. V 1 litru vody budete muset přidat několik kapek bělidla nebo kapky pracího prostředku. Tyto nástroje pomohou zastavit rozvoj procesu rozpadu. Kromě toho, aspirin také umožňuje udržet barvu pupeny růží, což je velmi důležité pro rostliny s pestrobarevnými květy.
 • K dosažení antibakteriálního účinku se často přidává roztok boraxu, glycerinu a alkoholu.

Důležité: pro urychlení rozpouštění aspirinu ve vodě musí být před použitím rozdrceno na drobky.

  • Pokud chcete, aby kytice potěšila oko déle než 10 dnů, pak ji musíte dát do kyselé vody. K tomuto účelu se do 1 litru vody přidá 1 dezertní lžíce stolního octa (jeho koncentrace by měla být 9%). Ocet lze nahradit roztokem kyseliny citrónové. Pro podobné množství vody to trvá půl lžičky.
  • Pro dosažení konzervačního účinku se používá amoniak. Tato látka bude potřebovat jen několik kapek. Kromě tekutého čpavku vám odborníci doporučují nalít 1 lžíci vodky na litr kapaliny do tekuté vody.
  • Za účelem prodloužení existence květů stojí za to vložit do vázy, která se prodává v tabletách, dřevo nebo aktivní uhlí. Některé ženy v domácnosti používají několik krystalů manganistanu draselného nebo špetku kamence.
  • Růže můžete krmit běžným cukrem. K tomu, nalijte 2 lžíce cukru do 1 litru vody.
  • Pokud chcete dosáhnout svěží kytice a urychlit proces kvetoucích pupenů, pak nalijte 2 lžíce kafrového oleje v poměru k 1 litru vody.
  • Ze speciálních nástrojů, které používají květinářství k prodloužení životnosti kytic, si můžete zvolit takové léky jako "Živá růže", "Kytice", "Živé květiny".

  Je to důležité! Odborníci nedoporučují vícekomponentní formulace. Je lepší zvolit pouze jeden z výše uvedených receptů a použít jej. V tomto případě nezapomeňte denně měnit vodu ve váze. Kontejner, kde se nacházejí květiny, stojí za to, aby se řádně umyl a aktualizoval části závodu.

  Pravidla denní péče

  Důležitou roli při zachování kytice čerstvých růží hraje každodenní péče. Dodržování jednoduchých pravidel výrazně zvýší životnost vašich květin.

  • Snažte se denně stříkat pupeny a stonky pomocí spreje. K tomuto účelu používejte pouze oddělenou vodu. Každý den umyjte stonek vodou jednou denně, aby se odstranila rostlina bakterií, které se tvoří ve vodě, čímž se sníží riziko hnilob. Podobný postup musí být proveden před výměnou vody ve váze.
  • Každý den se snažte umístit růže do koupelny nebo do umyvadla, které bylo naplněno vodou. Nechte květiny po dobu 12 hodin, je lepší to udělat v noci. Při umísťování růží do vody buďte velmi opatrní s bílými pupeny. Jejich okvětní lístky jsou mnohem měkčí než u tmavších odrůd. Kromě toho jsou na těchto okvětních lístcích okamžitě viditelné jakékoli vady.
  • Nezapomeňte pravidelně aktualizovat části rostliny, které zlepší její metabolické procesy. To by mělo být provedeno ve vzdálenosti 1-2 centimetrů vyšší než předchozí sekce. Pokud nechcete pravidelně řezat květiny, protože nedostatek vlhkosti a živin, budou rychle uschnout a suché.
  • Pro vaši informaci je třeba ostří řezat speciálním způsobem pomocí ostrého nástroje pro tento účel: nůžky nebo nůžky. Řez je proveden šikmo a řez musí být pod vodou. Díky tomu vzduch nepadne na plátek, v krevním řečišti stonku nebudou žádné dopravní zácpy a rostlina bude žít déle. Doporučuje se také řezat řezy do několika částí, aby se rostlina lépe absorbovala.
  • Nepokládejte kytici do blízkosti čerstvého ovoce a zeleniny, protože produkují ethylen, který negativně ovlivňuje květiny. A také nedoporučujeme dát růže v jedné nádobě s jinými květy. Nejlepší možností je podobné uspořádání rostlin o několik metrů od sebe.

  Květinářství tipy

  Mnozí květináři doporučují dodržujte následující jednoduchá pravidla pro prodloužení životnosti kytice doma:

  • před ponořením rostliny do vázy odtrhněte všechny listy, které budou na úrovni vody, což pomůže minimalizovat riziko vzniku patogenních bakterií a zachránit květ před předčasným úpadkem;
  • je lepší použít vysokou nádobu tak, aby voda dosáhla úrovně, která není nižší než střed kmene rostliny; nejlepší možností je umístit kytici do keramické vázy, protože takový materiál není schopen přenášet sluneční záření, v důsledku čehož prodlouží životnost kytice doma;
  • nedávejte do vázy předřezané růže, protože budou spočívat na dně nádrže a nebudou schopny přijímat živiny;
  • V případě dlouhých růží by měla být váza umístěna ve stínu, aby na ni nebylo nasměrováno přímé sluneční světlo a nedoporučuje se umístit rostliny v blízkosti zdroje tepla, například v zimě s baterií;
  • růže milují chlad, ale zároveň netolerují ponorky, takže je nenechávejte vedle sebe s otevřeným oknem;
  • pro snížení květů o něco déle, někteří odborníci doporučují vařit špičku stonku; musí se ponořit na 5 minut do vroucí vody a pak se umístí do chlazené kapaliny;
  • pokud jste byli v zimě předvedeni s kyticí a přinesli ji z mrazu, neměli byste ji ihned umístit do vázy s vodou, nechat tyto květy několik minut, aby se trochu zahřály.

  Pokud si všimnete, že vaše květiny začaly slábnout, je nutné provést opatření pro jejich resuscitaci.

  • Je nutné provést předběžné prořezání zařízení obvyklým způsobem. Ale oni dali růže ne v chladné vodě, ale, naopak, ve velmi horkém (jeho teplota by měla dosáhnout +90 stupňů). Chcete-li zachránit rostlinu před možnými popáleninami, listy a pupeny se doporučuje pečlivě zabalit do papíru. Je nutné vyčkat, až voda vychladne, a její teplota se rovná okolnímu prostředí. Být v horké vodě, růže se bude postupně měnit, opět krásná a svěží.
  • V noci zabalte každý pupen do plastového sáčku. Je důležité, že je trochu mokrý. Celofánový sáček by měl být upevněn, při dodržení těsnosti, aniž by se pokusil o poškození pediklu. Tímto způsobem vytvoříte skleníkový efekt pro rostlinu jako ve skleníku, díky čemuž se zvýší jeho stav.

    V některých případech mohou řezy na stonku způsobit předčasné vädnutí. Pokud vidíte podobné poškození, pak je třeba snížit stonek rostliny nad tímto místem. Vodichku by měl být zahříván na teplotu + 38–39 ° C. Nalije se do ne příliš hluboké keramické nádoby, která má široký krk, a tam jsou umístěny poškozené růže.

    Pokud jste si koupili růži v předstihu pro doručení ve slavnostním okamžiku a všimli jste si, že to byl trochu suterénu, udělejte nový řez a umístěte květinu do vody. Po několika hodinách se rostlina vyjme z vody, její stonek je zabalen do vlhkého hadříku a celá růžice by měla být zabalena do papíru nebo novin. V této podobě jsou květiny umístěny v chladničce, která jim poskytne čerstvost po delší dobu.

    Jak vidíte, udržování kytice růží po dlouhou dobu není příliš obtížné. Hlavní věcí je dodržovat jednoduchá pravidla a doporučení pro každodenní péči, pak budete moci obdivovat nádherné květiny po dlouhou dobu.

    Jak udržet růže ve váze mnohem déle, viz níže.

    Napište komentář
    Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

    Móda

    Krása

    Vztah