Životní a domácí péče

Umělá semiš pro nábytek: výhody, nevýhody a doporučení pro péči

Umělá semiš pro nábytek: výhody, nevýhody a doporučení pro péči

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Vlastnosti
 2. Výhody
 3. Nevýhody
 4. Doporučení pro výběr
 5. Pravidla péče
 6. Recenze

Umělá semiš je dnes velmi populárním materiálem pro čalounění nábytku. Každý ví o kráse a kvalitě přírodního semiše, takže tento materiál je velmi cenný. Umělý protějšek ve vzhledu je prakticky stejný jako přírodní, proto dává domu zvláštní atmosféru elegance a luxusu. Kvalita tohoto výrobku, samozřejmě nižší než tento semiš, ale zároveň má své výhody.

Vlastnosti

Umělá semiš má velmi jednoduché složení vláken. Jedna čtvrtina je bavlna a zbytek je polyester. Vlákna jsou spojena látkovým hadříkem, někdy je hotový výrobek ošetřen vrstvou teflonu, takže materiál neabsorbuje znečištění kapalinou. Tuhost a pružnost výrobku je dána strukturou nití. Syntetická vlákna poskytují vyšší stupeň elastického prodloužení, tkanina je minimálně náchylná k rýhování, neroztahuje se po celou dobu provozu. Existují dva typy umělého semiše:

 • na bázi tkaniny;
 • na kontinuální netkané bázi.

První možnost je více populární, protože je prodyšná. Rozdíly jsou ve struktuře materiálu, výška, hustota a směr piloty se liší. Šlechta semiše je tvořena hrou světlých odstínů. Každý ví, jaký efekt má na tkanině, když ho hladí rukou. Čím vyšší je zdřímnutí, tím jasnější je zbývající stopa.

Umělý protějšek má stejný princip, takže vyšší hodnota vlákna je cennější.

Zvláštní pozornost je věnována výrobě nátěrových hmot. Tento proces se skládá ze tří stupňů - adsorpce, difúze a fixace barviv. Před nanesením nátěru na plátno se pečlivě zkontroluje na vady, tepelné a parní ošetření. K barvení se používají kyseliny, chrom, přímé, disperzní barviva.

V současné době nabízejí obchody s nábytkem širokou škálu barevných umělých semišů. Obvykle kupující dávají přednost výběru monochromatické verze, ale semiš se vzorem je také docela běžné.

Nábytek čalouněný umělým semišem v béžové, olivové, smaragdové, krémové tónech vypadá velmi krásně.

Výhody

Hlavní výhodou Alcantary nad přírodní semiš je jeho přijatelná cena. Vizuálně mohou být rozlišovány pouze profesionálním mistrem. Kvalita přírodní tkaniny je však vyšší a syntetický materiál má spoustu výhod.

 • Pokud pečlivě ošetřujete nábytek, textilie vydrží několik let a po dlouhou dobu si zachová svůj původní vzhled.
 • Materiál má vysokou pevnost, je těžké ho roztrhnout, protáhnout nebo poškodit.
 • Tkanina je velmi odolná vůči účinkům ultrafialového záření a vysoké vlhkosti. Barva dlouho nevybledne a nezmizí.
 • Neobvyklá schopnost umělého semiše pro nábytek: v zimě dává teplo a v létě chlad.
 • Materiál účinně prochází vzduchem, což má za následek příjemné vnitřní mikroklima.
 • Samo o sobě, umělé semiš je teplá tkanina. Nábytek čalouněný tímto pohodlným materiálem vytváří na pokoji pocit útulnosti.
 • Umělá semiš je odolná vůči statické elektřině.

Další výhodou umělého semiše - je velmi příjemný na dotek. Na takové pohovce je příjemné sedět, dotýkat se ho rukou, hrát si s vlákny na slunci.

Nábytek vypadá velmi ušlechtilý a dodává interiéru atmosféru milosti. Faux semiš zdůrazňuje sofistikovanou chuť majitelů.

Nevýhody

Před výběrem materiálu pro čalounění pohovky, Je nutné se s jeho nedostatky seznámit.

 • Navzdory tomu, že tkanina je velmi odolná vůči jakémukoli mechanickému nárazu, s drápy tvrdohlavého zvířete, nemůže se vyrovnat. Proto majitelé koček je lepší se vzdát nákupu umělých semišů.
 • Pokud je materiál zakoupen ve světlém stínu, pak majitelé musí být připraveni na to, že se rychle zašpiní. Zvláště tento problém je relevantní v domácnostech, kde jsou malé děti.
 • Umělá semiš vyžaduje pečlivé ošetření, stejně jako dodržování speciálních podmínek při čištění.
 • Vlasy a zvířecí chlupy se snadno „magnetizují“ k materiálu.

Doporučení pro výběr

Výběr umělého semiše pro čalounění, dodržovat následující pravidla.

 • Zvláštní pozornost věnujte barvě tkaniny. Doporučuje se vyhnout světlým odstínům, protože jsou velmi nápadnými místy a zbavit se jich je problematické. Současně příliš tmavá pohovka se také nehodí do každého interiéru. Pohovka z černého umělého semiše vypadá velkolepě, ale má zvláštnost absorpčního prostoru, proto je vhodná pouze pro velmi prostorný pokoj.
 • Snažte se dát přednost produktům s vysokým stupněm impregnace teflonu. To značně zjednoduší péči o materiál. Výhodou této tkaniny je schopnost praní.
 • Nábytek textilie obchody nabízejí možnosti s dlouhým a krátkým zdřímnout. Z těchto faktorů závisí doba trvání materiálu. Je třeba mít na paměti, že semiš s dlouhým zdřímnutím se rychleji zhorší.
 • V prodeji najdete výrobek s drsným povrchem, který není na dotek příliš známý. To by neměl kupujícího upozorňovat. Faktem je, že se jedná o umělý semiš, laminovaný pro extra sílu. Tato tkanina je vysoce kvalitní, další zpracování umožňuje výrobku udržet svůj tvar, ale je stále doporučeno instalovat pohovku čalouněnou v laminované verzi v kancelářském prostředí, nikoli do domu.
 • Hlavně oddělení nábytku v Rusku, včetně internetových obchodů, nabízí zakázkové výrobky z Číny. Nebojte se takových výrobků. V Číně produkují poměrně dobré látky, které tvoří silnou konkurenci vůči výrobkům z Turecka nebo Itálie, jejichž materiály se prakticky nenajdou v prodeji, a to navzdory ujištění od prodejců.

Pravidla péče

Při péči o pohovku pokrytou umělým semišem poslouchat následující doporučení.

 • Nejužitečnější je koupit odnímatelné pouzdro. Chrání tkaninu před otěrem, mechanickým poškozením a dalšími vnějšími faktory. Kryt lze odstranit, prát, v případě potřeby změnit.
 • Jakmile se tekutina dostane na semiš, musíte okamžitě setřást kapky a otřete je vlhkým hadříkem. Pokud je skvrna, můžete ji vyčistit sodou (nechte ji na jeden den a pak ji vysajte) nebo ji otřete houbou s mýdlovou vodou, ale nemůžete ji silně otřít. Jakmile materiál uschne, měl by být zdřímán obnoven měkkým kartáčkem.
 • Vysávání pohovky s umělým semišem je povoleno každý týden, ale je lepší použít měkkou trysku.
 • Pro čištění materiálu je lepší využít služeb čistírny. Nejvýhodnější možností je suché čištění s uhlovodíkovými rozpouštědly nebo driylinem. Tyto metody nepoškozují tkaninu, ale poskytují pouze aktualizovaný vzhled.
 • Je třeba dbát na to, aby kontaminace potravin na tkanině nevyschla.
 • Pro péči o výrobek jsou vhodné speciální výrobky a odstraňovače skvrn pro přírodní a umělé semišové výrobky. Před použitím podobného prostředku k odstranění skvrny však nástroj otestujte. Chcete-li to provést, můžete se pokusit použít odstraňovač skvrn na nesprávné straně čalounění a sledovat reakci.
 • Pokud je pohovka potažena odnímatelným potahem ze syntetické semiše, vyztužená teflonem, lze ji prát. V žádném případě však výrobek po mytí nesmíte otočit, musíte použít odstředivku.
 • Při mytí nemůžete používat bělidla, rozpouštědla, chemikálie, směsi na bázi ropných produktů.

Recenze

Většina hodnocení pohovky s umělým semišem jsou pozitivní. Spotřebitelé chválí nábytek za velmi estetický vzhled. Při správné péči si materiál zachovává svou strukturu a barvu. Tam je velkolepá pohovka, a to i po několika letech používání, i když stojí u okna za přímého slunečního světla. Lidé se rádi dotknou pohovky, materiál připomíná samet.

Spotřebitelé jsou také spokojeni se schopností čalounění rychle reagovat na správnou péči - pomocí mýdlového roztoku je možné setřít silné nečistoty.

Nicméně, mnoho stále pokrývá pohovku se závojem nebo krytem, ​​odhalující svou krásu pouze během návštěvy hostů. To se provádí za účelem prodloužení životnosti materiálu.

Negativní recenze jsou spojeny s vlastnostmi umělých semišů, které odlupují špičkovou dekorativní úroveň s aktivním použitím pohovky. Je zaznamenána zranitelnost materiálu vůči drápům zvířat. A také ne každý má rád pečlivou péči o výrobek a schopnost semiše přilákat vlasy a vlnu.

Jak odlišit přírodní semiš od umělého, viz následující video.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah