Oblečení v mateřství

Korzet pro těhotné ženy

Korzet pro těhotné ženy

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Indikace pro použití
 2. Odrůdy korzetů
 3. Noste obvaz správně

Těhotenství je považováno za jedno z nejkrásnějších a nejkrásnějších období v životě každé ženy. Nicméně, fantazie a jasné sny o hrozícím narození dítěte mohou být ztmavány nepříjemnými pocity. A pokud v prvních měsících těhotenství mnoho nastávajících matek někdy zapomene na svou zajímavou situaci, pak může být druhá polovina termínu přenášení dítěte doprovázena bolestí nebo možným nebezpečím. V takových situacích může lékař předepsat korzet pro těhotné ženy, aby pomohl ženám s kulatým bříškem.

Indikace pro použití

V každém případě by rozhodnutí o použití obvazu pro těhotné ženy mělo učinit lékař, který vede těhotenství od samého počátku. Obvykle je nutné začít nosit korzet v období rychlého růstu plodu, který je pozorován od 4 do 5 měsíců a v některých případech je potřeba až do narození. Je to nezbytné zejména pro ženy, které aktivně provádějí těhotenství. Nicméně, v době, kdy dítě začne sestupovat a připravovat se na narození, obvaz je potřebný pouze při chůzi nebo čištění.

Jako podklad pro jmenování podpůrného korzetu mohou sloužit následující situace:

 • Sevření nervu v dolní části zad as tím spojené bolestivé pocity;
 • Jestliže žena podstoupila operaci v břiše krátce před těhotenstvím;
 • Jizvy na děloze, které jsou ponechány v důsledku císařského řezu nebo jiných operací v oblasti gynekologie;
 • Abnormální vývoj děložního hrdla;
 • Bylo zjištěno velké množství plodové vody;
 • Hmotnost plodu nad průměrem;
 • Low previa fetus;
 • Opakované těhotenství nebo přenášení dvou nebo více dětí najednou.

Pás pro těhotné ženy může být přiřazen ženám s křečovými žilami a dalším abnormalitám těhotenství. Pro mnoho nastávajících matek obvaz může být skutečná spása z vzhledu strie.

Kromě indikace pro použití, tento přístroj má řadu kontraindikací, které byste měli určitě požádat svého lékaře.

Odrůdy korzetů

Existuje několik typů pásů pro těhotné ženy, které se liší způsoby připojení a rozsahem:

 • Obvaz pro těhotné ženy v podobě pásu. Takové zařízení by mělo být nošeno na spodní prádlo. Korzet je vybaven speciálními spojovacími prostředky s lepící páskou pro snadné upevnění.
 • Univerzální korzet. Tento obvaz lze nosit nejen během těhotenství, ale i po něm. Poskytuje podporu břicha a je velmi užitečná pro záda. V prvních týdnech po porodu, pokud vám to nevadí, můžete nosit korzet pro rychlý návrat do formuláře. Pomáhá svalům zotavit se rychleji, zatímco silueta mladé matky se stává atraktivnější.
 • Korzetová bandáž. Pás tohoto typu je schopen fixovat polohu plodu a podepřít žaludek jak zdola, tak shora. Tento obvaz je vhodný pro ženy, u nichž dítě zaujalo nesprávnou pozici. S pomocí tohoto zařízení má dítě správnou pozici s hlavou dolů a udržuje ji, dokud se nenarodí.

Noste obvaz správně

Aby nedošlo k poškození vašeho dítěte při používání obvazu, měli byste se naučit pravidla oblékání korzetu a způsobu jeho použití. Chcete-li se naučit, jak správně nosit korzet, můžete se poučit z instrukcí nebo od konzultanta v lékárně nebo specializovaném obchodě.

Pás pro těhotné ženy by měl být nošen pouze v poloze na zádech. Neměl by dávat žádné nepohodlí a větší tlak.Pro nepohodlí uvolněte korzet nebo, pokud se opakuje, poraďte se s lékařem.

Doba použití obvazu by neměla překročit 3 hodiny v řadě. Po tom, musíte odstranit a vzít přestávku obnovit krevní zásobení plodu. V hodinách odpočinku a spánku by mělo být také zařízení odebráno, je lepší ho nosit během určité činnosti a neúčastnit se jeho používání.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah