Nádobí

Jak si vybrat nejlepší jídla do kuchyně?

Jak si vybrat nejlepší jídla do kuchyně?

zapojte se do diskuse

 
Obsah
  1. Jaký materiál je lepší?
  2. Co potřebujete vědět o nátěrech?
  3. Top populární značky
  4. Co ještě zvážit při výběru?

Zdravý životní styl zahrnuje nejen jíst potraviny bohaté na živiny, ale také dodržovat všechna pravidla jejich tepelného zpracování během vaření. K tomu je důležité nakupovat kvalitní jídla. K dnešnímu dni je na trhu zastoupena ve velkém rozsahu a liší se jak materiálem výroby, tak designem, cenou.

Jaký materiál je lepší?

Nádobí do kuchyně je důležitým doplňkem, bez kterého není možné vaření. Je vyroben z jiného materiálu, z nichž každý může mít jak výhody, tak nevýhody. Nejčastěji k vaření kupují pokrmy z několika tradičních materiálů.

Hliník

Vyznačuje se nízkou praktičností, ale je odolný vůči náhlým změnám teploty a nehorí. Kromě toho jsou hliníkové nádobí lehké a lze je prát libovolným způsobem. V současné době se však na trhu můžete setkat s produkty nízké kvality, které jsou levné, ale nelze je použít k vaření. Vzhledem k tomu, že tyto nádobí se vyrábí hlavně ze sekundárních slitin hliníku obsahujících arzen, olovo a další prvky, je zdraví škodlivé. V takových nádobách je zakázáno vařit zeleninu a ovoce, emitovat látky nebezpečné pro lidské zdraví pod vlivem organických kyselin a stolní soli.

Nedoporučuje se používat výrobky z hliníkového plechu pro vaření kompotů, slaných potravin, okurek, zelné polévky a mléčných výrobků. Není vhodný pro skladování hotových okurek. Hliníkové výrobky se zpravidla používají k vaření těstovin, brambor, různých obilovin a vroucí vody. Pokud volba stále padla na tento typ nádobí, pak je třeba zkontrolovat u prodejce o dostupnosti certifikátů. To vám pomůže chránit vás před získáním levného falešného zboží, které nejenže vydrží málo, ale také poškodí vaše zdraví.

Nerezová ocel

Nádobí z tohoto materiálu je považováno za nejvšestrannější a praktičtější, protože je možné vše vařit. Výrobky z ušlechtilé oceli lze ohřát na jakoukoliv teplotu a čistit jakýmkoliv detergentem. Bezpečné a doporučené pro kuchyňské nádobí by se mělo skládat z "obyčejné" nerezové oceli, tj. Ze slitiny chromu (18%), niklu (10%). Ve spodní části je označena „18/10“.

Co se týče minusů, korozivzdorná ocel rychle popálí a silně zděné hrnce z ní jsou velmi těžké a drahé.

Porcelán a fajáns

Navzdory tomu, že toto jídlo je dobré, jeho povlak ve formě glazury může obsahovat škodlivé prvky, z nichž nejnebezpečnější je olovo. Pokud tedy plánujete vařit zdravé jídlo, je lepší tento typ výrobku odmítnout. A jejich cena může být poměrně vysoká, záleží na velikosti a designu.

Litina

Tento materiál je schopen udržet teplo po dlouhou dobu, potraviny nespalují. V litinových pánvích mohou být ideální palačinky, palačinky, zelenina, dušená masa a vegetariánský pilaf. Hlavní výhodou litiny je, že se rovnoměrně zahřívá (i když pomalu). Tento typ nádobí však není vhodný pro každodenní použití: po poškození černého ochranného filmu, který pokrývá jeho povrch, jídlo začne získávat kovovou pachuť a mění se na tmavé skvrny.

Výrobky z litiny jsou křehké, těžké a nelze je umýt moderními detergenty.Po umytí nelze tento pokrm jednoduše odnést a vsunout do sušičky, musí se otřít do sucha (jinak bude rzi).

Tepelně odolné sklo

Odlišuje se v estetickém vzhledu, neutralitě vůči potravinám, udržuje teplo po dlouhou dobu a rychle se zahřívá. Pokud jde o životnost, tyto nádobí jsou krátkodobé. Během smažení se také „snaží“ prasknout, rychle hoří. Navíc Výrobky z tepelně odolného skla se obávají náhlých teplotních změn - Pokud je mřížka zahřátá na ohni okamžitě nalita studenou vodou z vodovodu, jednoduše praskne.

Pokud je vzhled jídel pro hospodyňku důležitý a preferuje skleněné výrobky, je třeba věnovat pozornost jejich spotřebitelským vlastnostem: neměly by mít škrábance, vzduchové bubliny uvnitř a hranolky.

Měď

Na rozdíl od oceli a skla je tento materiál mnohem dražší. Kromě toho se odborníci domnívají, že nejchutnější a zdravé jídlo je ten, který se vaří v měděné misce. Povrch mědi se rychle zahřívá, takže doba vaření potravin v těchto pánvích a pánvích se snižuje.

Hlavní výhodou mědi je, že neoxiduje.proto je ideální pro vaření marmelád, džemů a konzerv. Doporučujeme nakupovat měděné nádobí také pro indukční vařiče, zatímco to není nejdražší.

Co potřebujete vědět o nátěrech?

Obrovskou roli při výběru kuchyňských potřeb hraje nejen materiál jeho výroby, ale i nátěr. Nyní na trhu najdete obrovskou škálu výrobků, které se liší typem nátěru, z nichž každý má své vlastní provozní vlastnosti. Dáváme nejběžnější typy nátěrů.

Teflon

Je odolný vůči korozi, která se obvykle projevuje vlivem chemických detergentů, slaných a kyselých produktů. V "teflonu" nádobí bezpečně vařit jakékoli jídlo. Kromě toho je povlak spolehlivý a odolný, výrobci využívající moderní technologie zajišťují ochranu teflonu před poškrábáním. Navzdory tomu životnost těchto nádobí nepřekročí tři roky (pečlivě ošetřeno).

Pokud zapomenete na nádobí na varné desce (přehřátí pánve nebo pánve), může být narušena integrita nátěru.

Smaltovaný

Moderní typy smaltu se vyznačují zvýšenou odolností vůči kyselinám, solím, jsou netoxické, což umožňuje nejen vařit v nádobí s takovým povlakem, ale také uchovávat nádobí v chladničce (včetně solené zeleniny a okurek). Ideální pro vaření dušené zeleniny, polévek, nedoporučujeme pro vaření rýže, kaše a pilau. Výhody smaltovaného povlaku zahrnují trvanlivost a bezpečnost provozu, rozumnou cenu. Co se týče minusů, při nesprávném zacházení s nádobami se na jeho povrchu mohou objevit odřezky, které jsou zdraví škodlivé (hrozí nebezpečí spolknutí potravin smaltovanými částicemi). Smaltované výrobky neumývejte v myčce ani ručně pomocí brusných prostředků.

Keramické

Vyznačuje se antibakteriálními vlastnostmi, estetikou a šetrností k životnímu prostředí. Nádoby s tímto nátěrem se používají nejen doma, ale i v jídelně. Hlavní nevýhodou výrobků je křehkost a nestabilita k náhlým výkyvům teplot - pokud si vezmete misku z ledničky v keramické pánvi a ihned ji položíte na varnou desku, můžete výrobek vložit do koše. Keramika se také bojí mechanického poškození, rychle a snadno absorbuje olej, po kterém je obtížné jej umýt. Pokud jde o výhody, nákup nádobí s takovým povlakem může dovolit komukoliv.

Top populární značky

Kuchyňské potřeby se mohou lišit nejen v designu, materiálu výroby, ceně, ale i ve značce. Hodnocení výrobců, kteří vyrábějí vysoce kvalitní výrobky, vedené několika společnostmi.

Tefal

Jedná se o nejznámější francouzskou společnost, která na světovém trhu prezentovala pokrmy nejen klasickým teflonovým nátěrem, ale také povlaky jako Titanium Excellence, Power Glide, Prometal Pro, Titanium Pro. Všechny výrobky této značky se vyznačují odolností vůči teplotním extrémům a nárazům. Tefal pánve mohou být navíc připraveny bez použití olejů a tuků. Výrobky s antiadhézním povlakem jsou výborně omyty a slouží dlouhou dobu. Mezi výhody této značky patří také přítomnost indikace teploty, zajištění rovnoměrného ohřevu výrobků, minusů - u modelů s lesklým povrchem, barva rychle vyhoří.

Kukmara

Tato značka je původně z Kazaně, takže její název úzce souvisí s názvem oblasti, kde se vyrábí mnoho hrnců, pánví a kotlů. Všechny produkty této značky se vyznačují vynikajícím výkonem a rozumnou cenou. Kromě toho výhody produktů zahrnují různé velikosti a modely. Co se týče nedostatků, potahování nádobí (jakéhokoliv druhu) vyžaduje pečlivé zacházení.

"Biol"

Pod touto značkou, domácí výrobce vyrábí litinové a hliníkové nádobí s různými typy nátěrů pro více než 10 let. Hluboké stewpans, krepové tvůrce a odlévané koše jsou velmi oblíbené mezi hosteskami. Pánve od tohoto výrobce jsou vybaveny dřevěnými nebo silikonovými úchyty s odnímatelným držákem.která umožňuje jejich kompaktní skladování a použití v peci. Výhody produktů zahrnují nízké náklady, zesílené dno, krásný design. Co se týče minusů, tenká keramická vrstva uložená ve formě postřiku rychle ztrácí své vlastnosti a stává se tenčí.

Rondell

Mnoho kuchařů ocenilo produkty této německé značky. Pod touto značkou vyrábíme nejlepší profesionální pánve na světě. V prodeji a jiných typech výrobků, které jsou vyrobeny z hliníku, oceli, a mají nelepivý povlak. Mezi výhody nádobí Rondell patří přítomnost třívrstvého dna, odolnost proti hoření, různé modely a tvary. Nevýhodou je předraženost.

"Neva Metal"

Pod touto značkou vyrábíme lité trvanlivé nádobí s dobrým povlakem. Pánve mají tlusté dno a stěny, takže se dlouho nenosí a jsou deformovány. Zvláštní pozornost si zaslouží seriál "Diamond" a "Titan", jsou to výrobce, který poskytuje záruku až tři roky. Výhody nádobí jsou šetrné k životnímu prostředí pro lidské zdraví, vysoce kvalitní, otěruvzdorné povlaky, nevýhody - omezený výběr modelů.

Fissler

Výrobky z této značky se vyznačují vysokou kvalitou a mají mnoho pozitivních recenzí, i když je to drahé. Pro každou pánev vydává výrobce pas a záruku až pět let. Mezi výhody jídel patří bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí, moderní design, obrovská škála modelů. Současně mají kuchyňské doplňky jednu nevýhodu - vysokou cenu.

Vitesse

Jídla vyrobené pod touto značkou se liší svou rozpočtovou cenou, takže ji lze nalézt v téměř každém železářství. Výrobky jsou převážně zastoupeny hliníkovými pánvemi s keramickým povlakem. K dispozici jsou také exkluzivní výrobky z litiny a nerezové oceli. Takové pokrmy jsou ideální pro vaření jakýchkoliv pokrmů, protože mají nelepivý povlak. Výhody produktů zahrnují přítomnost pohodlných (odnímatelných) rukojetí, obrovský výběr designu, bezpečnost pro zdraví.

Jediné, co takové nádobí vyžaduje pečlivé čištění a provoz.

Co ještě zvážit při výběru?

Aby zakoupené nádobí vydrželo dlouho a bylo pohodlné při vaření, musíte před nákupem věnovat pozornost mnoha detailům. Vyberte si správné produkty vám pomohou doporučení odborníků.

  • Kvalitní nádobí má obvykle silné dno a stěny, které by měly být nejméně 2 mm. V tomto případě jsou osvědčené pevné modely se svařovanými držadly.
  • V květináčích a pánvích s reliéfním spodním produktem bude menší bodnutí. Doporučuje se dát přednost modelům s pohodlným víkem, které má malý otvor pro uvolnění páry.
  • Každá hosteska by měla mít minimální sadu skládající se z nádob různých velikostí. Je velmi důležité, aby na farmě byla vždy jedna velká nádoba.
  • Před nákupem pokrmů musíte vědět, na které desce se plánuje použít.
  • Je také důležité věnovat pozornost vzhledu výrobků, měl by být v souladu s celkovým stylem kuchyně.

Kromě toho, pokud máte v plánu koupit nádobí pro každodenní použití, mělo by to být také pohodlné. To umožní hostesce proměnit obvyklý proces vaření na kulinářské umění.

Jak si vybrat nejlepší jídla do kuchyně, viz následující video.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah