Šaty styly a modely

Co je neobvyklé ruské letní šaty?

Co je neobvyklé ruské letní šaty?

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Vlastnosti
 2. Trochu historie
 3. Kdo to bude?
 4. Odrůdy
 5. Populární barvy
 6. Současné trendy
 7. Co nosit?
 8. Boty
 9. Příslušenství

Tradiční lidové oblečení má všechny lidi. Pro ruské ženy, takové šaty jsou košile s letní šaty. Současně se vzrůstajícím zájmem o etno-styl a historii své země se dnes ruskí sarafani stali předmětem pozornosti módních návrhářů. Pojďme se dozvědět více o těchto šatech a jejich použití v minulosti a v moderním šatníku.

Vlastnosti

Tradiční oděv se vyznačuje přímým volným střihem. Větší volnost pohybu v těchto oděvech poskytovala vložky mezi detaily produktu. Obrys ruské letní šaty lze nazvat hladkou a velmi jemnou. To bylo zvláště patrné v pohybu.

Charakteristickými rysy letní šaty jsou navíc:

 • Značná délka sukně.
 • Dlouhé rukávy.
 • Vrstvené oblečení.
 • Originální dekor ve formě komplexních světlých ozdob.
 • Velká váha oblečení.

Trochu historie

Až do 16. století, dlouhé šaty pro muže byly volány letní šaty, a jen později toto jméno bylo přeneseno do ženského oděvu, který byl jeden nosený přes hlavu nebo zapnutý vpředu.

Od 18. století se ruské letní šaty změnily, což je spojeno s reformami Petra I., které v ruské společnosti zavedly kostým evropského stylu. Sundresses pokračoval nosit jen měšťané, obchodníci a rolníci.

Takové tradiční oblečení trvalo nejdéle mezi rolníky nejdéle, takže to byla rolnická verze letní šaty, která v sobě soustředila všechny typické rysy tohoto prvku ruského kostýmu.

Kdo to bude?

V ruské letní šaty, žena jakékoli velikosti těla a věku bude vypadat atraktivní a originální. Vzhledem k volnému řezu takové oblečení neomezuje pohyby a zcela skrývá jakékoli nedostatky na obrázku.

Odrůdy

Sundresses v ruském kroji byly reprezentovány následujícími typy: \ t

 1. Tunické šaty, které nemají střední šev. Tento oděv byl také nazýván hluchý, protože byl ušit z jednoho kusu látky a postranních panelů. Tento typ letní šaty je nejstarší. Přední výřez byl obvykle malý, obdélníkový nebo kulatý. Také tam byl často malý řez, na kterém byly na knoflíku šňůry nebo zdrhovadlo. Pro krejčovství neslyšící sundresses používá látky, plátno a jiné domácí utěrky. Na lemu, průramky pro ruce a výstřihy, byly položky zdobeny kbelíkem, malovaným plátnem, nášivkou nebo výšivkou v podobě úzkých proužků.
 2. Kosoklinnaya model. Pro šití takové šaty používaly jeden pevný zadní panel, dva rovné přední pásy a šikmé boční klíny. Přední plátna mohou být šita nebo upevněna pomocí smyček krajek nebo kovových knoflíků. Pro tyto sundresses používané jako domácí utěrky a továrny-vyrobené látky. Byly šity z brokátu, taftu, čínštiny, sametu, lněných látek, hedvábí, látky, vlny a dalších materiálů. Některé z těchto sundresses měly těsné obložení, někdy prošívané. K dekoraci každodenních variací kosoklinnaya sundress byly použity textilní stuhy nebo kbelíky a slavnostní oděv byl lemován copem, copánky, hedvábnými stuhami, třásněmi nebo kovovou krajkou.
 3. Přímý model Tato letní pláž, která byla také nazývána Moskvou nebo kolem, se stala nejběžnějším modelem v 19. století. Při výrobě takové letní šaty používaly rovné panely, které byly shromážděny v malých záhybech v horní části. Šité rovné sundresses hlavně z továrních tkanin.Pro popruhy používal stejnou tkaninu jako sukně, nebo ji nahradil copem. Lem těchto šatů byl zdoben stuhami nebo krajkou.
 4. Model s živůtkem. Takové letní šaty měly přizpůsobený živůtek, ke kterému byly přišity rovné panely, aby se vytvořila objemná sukně. Takové oblečení bylo běžné v centrální části země. Také odděleně rozlišené sundresses, jehož živůtek byl na jhu.

Hlavní a odvozené typy ruských sarafanů jsou uvedeny na následujícím obrázku.

Populární barvy

Charakteristickým znakem ruského dámského kostýmu je vícebarevná a zvláštní ozdoba. Oblíbená barva pro sundresses byla červená. To byla barva svatební šaty.

Bílé šaty se zlatými vzory vypadaly nádherně.

Také v barvě šatů byly modré, hnědé, černé, oranžové, hnědé a žluté. Starší ženy nosily častěji modré nebo černé letní šaty.

Současné trendy

Návrháři nyní často používají ruský kroj jako kreativní základ pro své sbírky. Do moderního oblečení přidávají prvky ruské letní šaty.

Oblibu získávají i tradiční sundresses, které se nakupují pro tematické akce, matinény dětí či festivaly.

Ruské sarafany dnes reagují na konstruktivní formy, které byly v minulosti používány k šití těchto oděvů. Moderní kostýmy zdobené lidovou výšivkou, prezentované v různých množstvích. Může sloužit pouze jako přízvuk a zajímavý dekor a produkt může bohatě ozdobit.

Co nosit?

V minulosti se šaty nosily s dlouhou košili, která byla nejčastěji bílá. Pod oblečením teď nosí hlavně košili s dlouhými rukávy, zdobenou výšivkou, ale někdy je nahrazena bílou blůzou. V zimě se ruské šaty nosí s kožichem nebo teplejším pláštěm.

Boty

Letní modely ruské letní šaty se nosí s proutěnými sandály. V chladném počasí jsou na to ideální boty.

Příslušenství

Všechny šperky a další doplňky jsou vybrány s ohledem na událost, ve které se nosí ruské letní šaty.

Pro tyto oděvy jsou vhodné jak krátké, tak dlouhé korálky, světlé kovové nebo plastové náramky a náušnice, stuhy i pletené tašky vyrobené v etnickém stylu. Stylový doplněk ruského sarafanu je krajka kokoshnik.

Poznámky
 1. Galina
  21.02.2016

  Chci červené ruské šaty na focení. Tam jsou takové krásné modely!

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah