Šaty styly a modely

Šaty s vysokým pasem skryjí nedostatky

Šaty s vysokým pasem skryjí nedostatky

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Kdo je vhodný?
 2. Styly a modely
 3. Populární barvy
 4. Délka
 5. Sezóna
 6. Módní trendy
 7. Tipy pro výběr
 8. Co nosit?
 9. Příslušenství
 10. Boty

Vysoké šaty mají velmi starodávnou a bohatou historii. Ženy, které žily tisíce let před námi, už hodně věděly o kráse a svádění, a tak dokázaly zdůraznit krásu své postavy pomocí správně zvoleného oblečení.

Podle obrázků, které se k nám dostaly, lze vyvodit závěr, že ve starověkém Egyptě ženy nosily šaty svázané pod prsy, což dalo tomuto tělu svůdnější podoby.

Ve starověkém Řecku a starověkém Římě byly šaty s vysokým pasem hlavním typem dámského oblečení. To bylo pod vlivem starověké kultury že evropské dívky začaly nosit takové šaty na začátku 19. století, když korzety a crinolines nahradili módu s jednoduchými a přirozenými siluety.

Moderní šaty s vysokými pasy se výrazně liší od těch, které se nosily v minulosti. Dnes vám chceme říci o vlastnostech tohoto oblečení, o tom, kdo se chystá a co je nejlepší nosit.

Kdo je vhodný?

Šaty s vysokým pasem mají téměř zázračnou vlastnost, která má masky na obličeji maskovat, takže holky mají rádi různé postavy jako oni.

To je věřil, že takové šaty jsou nejvhodnější pro velmi hubené nebo naopak docela baculaté mladé dámy. V prvním případě vytváří silueta s posunutým pasem vzhled hrudníku a stehen. V druhém případě tkáň, volně tekoucí z prsu, skrývá vystupující bříško.

Šaty s vysokým pasem vizuálně mění proporce postavy: zmenšují horní část a spodní část větší. Z tohoto důvodu se dívka v takových šatech zdá být o pár centimetrů vyšší než ve skutečnosti.

Styly a modely

V řeckém stylu (Říše)

Zpravidla se jedná o dlouhé šaty z lehké, tekoucí hmoty. Úplně pokrývá nohy, ale ponechává oblast dekoru, paže a ramena otevřená. V pase mohou být takové šaty zachyceny stuhou, pleteným řemínkem nebo řetízkem.

Dětské dolary

Tento styl získal popularitu v polovině minulého století, a to díky filmu, ve kterém se hlavní postava objevila v jednoduchých, krátkých šatech a nechala otevřenou většinu těla.

Takové šaty stojí za to nosit jen šťastné majitele krásných, štíhlých nohou.

Flared

Šaty připomínající obrácený trojúhelník ve tvaru se také nazývají silueta nebo tvar A. Jedná se o klasickou verzi večerních šatů.

Je to vizuálně štíhlé a táhne postavu, takže tyto šaty jsou ideální pro dívky a ženy s ladnými tvary.

Populární barvy

Barva šatů s vysokým pasem by měla být vybrána především na základě vlastností jejího vzhledu.

Ti, kteří jdou studené odstíny, by měli věnovat pozornost modelu světle lila, světle citron, pripyleno-růžové, máta, šedo-modré a další barvy studeného spektra. Pokud váš vzhled je vhodnější pro teplé barvy, pak se podívejte na korálové šaty, jasně žlutá, šarlatová, terakota, broskev, zlaté barvy.

Bílé a černé šaty s vysokým pasem jsou vždy relevantní. Pro výraznější obraz se doporučuje doplnit je o jasné detaily, jako jsou barevné boty nebo popruh.

Délka

Tyto dny už dávno uplynuly, když se věřilo, že šaty musí pokrývat kotníky.Dnes si každá dívka může dovolit naprosto jakýkoliv model oblečení - od sotva dosahujících boků až po šaty s dlouhým vlakem.

Dlouho

Dlouhé šaty s vysokým pasem jsou zpravidla vyráběny ve stylu starověku. Vyznačují se volnou přirozenou siluetou. Chcete-li vytvořit takové šaty vybrat světlo, létající tkaniny (šifon nebo organza) - tak, že dlouhá sukně krásně teče. Často existují modely s vysokou štěrbinou na sukni, což vám umožní demonstrovat štíhlé nohy. Živůtek těchto šatů může být volný, a to může pevně zakrýt hrudník. Ne neobvyklé - modely s asymetrickým živůtkem s popruhem přehozeným přes jedno rameno.

Midi

Šaty s vysokou délkou pasu lze považovat za všestrannou variantu, vhodnou pro nejrůznější situace. Sukně do středu kolena by byla vhodná jak v práci, tak v divadle nebo na výstavě. Chystáte se na dovolenou, můžete si dovolit koketní oblečení s rozšířené sukně. Nutné doplnění takových šatů je bota na podpatku, přidávání výšky a umožnění udržení správných proporcí postavy.

Krátké

Krátké šaty s vysokým pasem jsou ideální pro párty. Oříznutá sukně nebrání pohybu, takže můžete tančit celou noc. Obzvláště efektivně vypadají tyto modely s vysokými podpatky - takže vaše nohy se zdají závratně dlouhé. Designéři nabízejí mnoho možností pro mini-šaty s vysokým pasem: od modelů s nadýchanými sukněmi až po těsné punčochy.

Sezóna

Když si vyberete šaty na oslavu nebo jinou událost, musíte si pamatovat na počasí mimo okno. Koneckonců, bez ohledu na to, jak krásně se díváte do maličkých šifonových šatů, v zimě to nebude zcela vhodné, i když se akce odehrává v teplé místnosti a přijdete tam autem.

Léto

Letní šaty s vysokým pasem jsou obvykle milující všechny dívky. Opravdu, v horkém dni není nic pohodlnějšího než lehké, volné oblečení. Sundresses s vysokým pasem mohou být - jako super-krátké (takové modely jsou vhodnější pro pláž), a dlouhé, s sukní na podlahu (tyto šaty budou chránit kůži před spálením během dlouhé procházky).

Samostatná kategorie letních šatů s vysokými pasy - tyto šaty v etnickém stylu.

Jaro-podzim

Během mimosezónního období se počasí může měnit každý den, „přepínat“ z tepla na chlad, z deště na sníh a zpět. V této době jsme jen zřídka kladli na boty, často honosí boty nebo kotníkové boty. Oblečení musí odpovídat botám - musí být elegantní a elegantní. Vzhledem k tomu, že v jarní a podzimní sezóně, obvykle chodíme ve svrchních oděvech - pláštích, pláštích nebo bundách - šaty mohou být docela lehké, například z tenkého úpletu. Volba večerních modelů pro mimosezóny je neuvěřitelně různorodá: najdete zde dlouhé sametové šaty, saténové šaty a zkrácené krajkové modely.

Zima

V chladném období se musíte starat nejen o krásu, ale i o své vlastní zdraví. Proto jsou lehké šaty z tenkých tkanin lepší odložit až do nástupu tepla. Dokonce i v teplém oblečení můžete zůstat ženský a elegantní, zejména pokud jsou tyto šaty šaty s vysokým pasem. Pro zimu je lepší kupovat modely z hustých, převážně přírodních materiálů - teplá pletenina, vlna, rouška, kašmír atd. Pletené šaty s copánky nebo skandinávskými ornamenty vypadají velmi pěkně a útulně.

Módní trendy

 • V nové módní sezóně budou opět načechrané šaty s vícevrstvými sukněmi z organzy, tylu a dalších průsvitných tkanin opět populární. Obraz baleríny by se měl pokusit o miniaturní, štíhlé dívky.
 • Oblečení z metalizovaných tkanin se opět vrací do našich šatních skříní. Futuristické šaty ze stříbra, lesklého materiálu vás učiní centrem pozornosti.
 • Zelené šaty budou letos na vrcholu popularity.Měly by být upřednostňovány neobvyklé, syté odstíny této barvy. Ujistěte se, že si koupíte alespoň jedno šaty hluboké zelené barvy pro léto, například odstín jehel nebo nefrit.

Tipy pro výběr

 • Šaty s vysokým pasem - to je skvělá volba pro nastávající matky. V prvních měsících těhotenství tento styl pomůže skrýt vznikající břicho. A v pozdějších obdobích jsou tyto šaty prostě pohodlnější než běžné oblečení, které omezuje pas a boky.
 • Šaty s odsazeným pasem nejsou vhodné pouze pro zvláštní příležitosti nebo neformální akce. Designéři nabízejí mnoho modelů takových šatů, které by byly vhodné v kanceláři s přísným oblečením. Polohovací šaty s bílým živůtkem a černou sukní se již staly klasickým příkladem business stylu v oblečení.

Co nosit?

Šaty s vysokým pasem lze kombinovat s různými druhy oblečení. V létě, přes šaty, můžete hodit džínové šaty nebo krajky bolero. Za chladného počasí si oblečte koženou bundu, trenčkot nebo svetr. Pokud se chystáte na akci v šatech, které otevírají ramena, chytit krásný tippet v melodii s šaty.

Punčocháče a punčochy také musí zvolit roční období. V teple je lepší dělat bez nich, ale pokud to požadavky na oblékání zakazují, zvolte nejjemnější, transparentní možnosti. Pokud jsou šaty samy o sobě stručné, můžete oživit obraz barevných nebo efektních punčochových kalhot.

Příslušenství

Šaty s vysokým pasem - jedním z nejvíce ženských a elegantních oděvů, proto by měly být doplněny vhodným příslušenstvím.

Kabelka a šperky jsou vybrány tak, aby tyto detaily odpovídaly stylu šatů. Pro romantický obraz to bude malá dekorativní spojka a tenké, prolamované náušnice. Objemná taška nebo bageta a low-key, ale vysoce kvalitní bižuterie je vhodnější pro obchodní ženu.

Boty

Boty pro takové šaty, je vhodné koupit s podpatky - to mohou být sandály na tenkých pásech, klasické boty nebo elegantní boty. V létě lze nosit dlouhé vysoké kalhotové kalhoty s sandály nebo ucpávkami - již není vysoký podpatek.

Pro každodenní oblečení si můžete vybrat něco pohodlnějšího, jako jsou baletní byty nebo boty, oxfordy. Hlavní věcí je, že boty jsou harmonicky kombinovány se stylem šatů a není nutné je volit tak, aby odpovídaly kabelce nebo příslušenství.

Poznámky
 1. Leno
  21.02.2016

  Mám rád tyto šaty - skryjí moje malé bříško a postava vypadá bezchybně.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah