Šaty styly a modely

Šaty balónek - přidat objem boky?

Šaty balónek - přidat objem boky?

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Vlastnosti
 2. Kdo je vhodný?
 3. Druhy sukní
 4. Tkaniny
 5. Pletené
 6. Šaty balónek plné
 7. Módní trendy
 8. Co nosit?
 9. Boty
 10. Příslušenství

Vlastnosti

Balónek má tak neobvyklý a nezapomenutelný tvar, že ho nelze zaměňovat s jiným stylem. Jaký je tento model? "Trik" balónu šaty je objemný, jako by nafoukl sukně, díky které oblečení dostal své jméno. Objem může začít od linie pasu nebo od hrudníku, ale sukně se nutně zužují.

Takový styl se objevil v polovině minulého století, kdy ženská postava s bujnými boky, prsy a štíhlým pasem - tzv. „Přesýpací hodiny“ - byla považována za ideální.

Šicí válec umožnil přivést proporce obrázku na požadovaný standard. Pompa sukně byla dosažena několika způsoby. Nejčastěji pro tento účel zkrátili podšívku a lemovali lem lemu. Pro vytvoření objemu bylo na sukni vyrobeno mnoho šipek nebo záhybů.

Kdo je vhodný?

Navzdory tomu, že styl balónových šatů je zcela specifický, mohou dívky s různými postavami nosit takové oblečení. Mladé dámy z asténské postavy s malými prsy, úzkými boky a nevyzpytaným balonem na šaty budou pomáhat tvořit svazky na správných místech.

Postava typu "jablko" je také charakterizována absencí výrazného pasu, protože má stejnou velikost jako hrudník a boky. Tuto situaci můžete napravit pomocí balónu, který je zachycen na žaludku širokým popruhem nebo pásem.

Majitelé hruškovité postavy se mohou pochlubit nádhernými boky. Tato kategorie dívek je pravděpodobně jediná, které je třeba se vyvarovat se šaty s objemnými sukněmi, protože dělají spodní část těla příliš těžká.

Druhy sukní

 • Balónek šaty s rozšířená sukně Dnes to nevypadá úplně obvyklé, ale v XX století takové šaty byly velmi populární. Objem je vytvořen současně díky zkrácené podšívce a velkému počtu záhybů shromážděných v pase.
 • Šaty s Tulipán sukně vyskytuje poměrně často. Vypadá obzvláště dobře na majitele tenkého pasu, úzkých boků a štíhlých nohou. Sukně z tulipánů je zpravidla krátká, její délka málokdy klesne pod koleno. Na sukni je nutně široký třmen a několik podélných záhybů.
 • Spodní sukně na žvýkačce, to vypadá docela extravagantní, tak toto oblečení je obvykle vybráno odvážnými, sebevědomými osobnostmi. Balon s takovou neobvyklou sukní je často prostý pasu, sukně začíná získávat objem z hrudníku a ostře se zužuje pod koleny.

Tkaniny

Chcete-li vytvořit šaty-válce používaly různé materiály - pokud jen korelovaly s ročním obdobím a stylem oblečení. Hlavním požadavkem, který je na tkaninu kladen, je schopnost udržet tvar, takže materiály se obvykle používají poměrně hustě.

Pletený oděv je často vybrán pro šití balónek, jak to dokonale zakrývá. Pro chladné období si můžete vybrat vlněnou tkaninu - pak můžete vytvořit obraz módy z minulého století.

Plesové šaty mohou být slavnostní nebo dokonce svatební oděv. V tomto případě se dává přednost lehké, vzdušné tkáni, jako je taft nebo organza. Objemná sukně průsvitného materiálu vypadá jako skutečný světelný mrak.

Pletené

Balónové šaty z příze jsou vynikající volbou pro zimu, protože i na mrazivých dnech chceme zůstat ženský. Teplé oblečení, samozřejmě, může být krásné.Výrazný příklad - různé pletené šaty a sukně. Vypadají velmi pěkně a útulně a kromě toho jsou dokonale teplé.

Měly by být upřednostňovány modely vyrobené z nití, které obsahují co nejvíce přírodní vlny a minimálně polyester nebo akryl. Tyto šaty vás potěší více než jednou sezónou, zatímco modely z umělých materiálů ztratí svůj vzhled po několika ponožkách.

Šaty balónek plné

Balónek šaty vypadá skvěle na baculaté dívky, především proto, že úspěšně skrývá svazky. Jediné, co by se nemělo dělat, je nosit takové šaty se zkrácenou sukní, pokud máte malou výšku a plné nohy. Ve všech ostatních případech můžete s tímto modelem bezpečně experimentovat.

Pokud máte problémové oblasti, vyhněte se v těchto místech dekoračním prvkům. Např. Plná paže a ramena by neměla být zdůrazňována krátkými objemnými rukávy jako „křídla“ nebo „baterky“. Pokud již máte velké boky, vyhněte se válcovým šatům s náplastmi na sukni.

Módní trendy

 • V nadcházejícím módním období budou obzvláště oblíbené šaty z krajky nebo krajkové vložky. Pokud se vám nelíbí průsvitné sukně, ale nechcete zaostávat za módou, podívejte se na balónek s krajkovým živůtkem.
 • Vrstvené šaty a sukně se budou chlubit letos v létě na všech vášnivých fashionistas. Ujistěte se, že si balon šaty se sukní z několika vrstev jemné tkaniny. V takových šatech se budete podobat exotickým květinám.
 • Šaty s výstřihem mají neuvěřitelně užitečnou vlastnost: zdůrazňují hrudník a vizuálně natahují krk. Trojúhelníkový výstřih je jedním z hlavních trendů nové módní sezóny. Balónek šaty s atraktivním výstřihem vám umožní chytit obdivné pohledy ostatních.

Co nosit?

Balón, stejně jako všechny ostatní šaty z vašeho šatníku, potřebuje řádnou údržbu. Hlavním úkolem zde je vyvážení objemu, který je vytvořen ve spodní části těla, a ne přetížení všeho, co je pod pasem, s masivními detaily.

Můžete nosit krátké sako nebo bolero nad balónem šaty. Pokud není sukně příliš dlouhá, bude to klasický příkop s rovným nebo osazeným stylem.

Barevné punčochové kalhoty nebo legíny mohou být nošeny s míči z pletenin nebo jiných teplých tkanin. Pokud je oblečení pevné, snažte se na něj nosit vzorované punčochové kalhoty - to je způsob, jak budete mít zlobivý, hravý obraz.

Boty

Balónové šaty jsou nejjasnějším prvkem vašeho vzhledu, takže všechno ostatní by nemělo přitahovat pozornost. Boty by měly být vybrány co nejjednodušší, ale elegantní, protože spodní část samotného oblečení je poměrně masivní.

Proto odložte boty s širokým topem a botami na tlustou plošinu. Pro šaty-balónek fit něco méně chytlavé: čerpadla, sandály s tenkými popruhy, elegantní boty s vysokými podpatky. Boty s plochou podešví by měly být opuštěny, protože šaty s takovou neobvyklou sukní vyžadují patu - aby se zachovaly proporce postavy.

Příslušenství

Příslušenství není o nic méně důležitou součástí obrazu než boty nebo šaty, takže je musíte vybrat tak, aby byly v souladu s oblečením. Stylisté říkají, že klasické šperky ze zlata, stříbra a drahých kamenů - elegantní náhrdelníky a prolamované náušnice - jdou špatně do balónu (pouze pokud to není možnost svatby).

Pro tyto šaty je lepší zvolit něco jednoduššího, ale přesto originálního. Bližší pohled na kvalitní šperky - neobvyklá forma prstenu, náušnic a náhrdelníků bude skvěle vypadat s balónovými šaty. Můžete si vybrat docela masivní šperky - tak, že vyvažují těžké dno šatů.

Poznámky
 1. Galya
  20.02.2016

  Tato sukně vypadala podvedená! Myslím, že byste neměli nosit takové šaty pro ženy nad 25 let.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah