Šaty styly a modely

Šaty styly: od populárních až po vzácné

Šaty styly: od populárních až po vzácné

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Silueta
 2. Řezané sukně
 3. Vysoký pas
 4. Horní řez
 5. Volný řez
 6. Šaty
 7. Národní styly
 8. Plné
 9. Šaty styly na léto
 10. Zima

Šaty lze nazvat nejběžnějším a nejkrásnějším oblečením ženy. Různé styly vám umožní vybrat si ten správný outfit, který bude odpovídat vaší postavě. Podívejme se, jaké styly šatů existují a jaké charakteristické rysy mají.

Silueta

Přímky

Přímé šaty patří k klasice stylu a ve vašem šatníku musí být takové. Je ideální pro oslavy a pro každodenní život.

Rovný střih, různá délka, barva, přítomnost rukávů, design krku - to vše jako designér, od kterého módní návrháři sestavují vynikající modely.

Každý den se mohou nosit krátké a středně dlouhé šaty, zatímco delší modely dávají přednost večernímu nošení.

Většina modelů má na zadní straně zip, který často slouží jako skutečná dekorace. Další charakteristickou nuancí pro rovné šaty je nedostatek švů v pase.

Výstřih oděvu je nejčastěji oválný nebo kulatý, ale jsou zde modely se čtvercovým výstřihem as otevřenými rameny as asymetrií, stejně jako nestandardním designem krku.

Přímé šaty umožňují zdůraznit štíhlou postavu.

Nejoblíbenějším zástupcem tohoto stylu jsou slavné černé šaty od Chanel. V dnešní době je to klasika obchodních oděvů, stejně jako nejoblíbenější druh koktejlových šatů.

Šaty přímého střihu jsou kombinovány s různými doplňky a barevnými schématy, je velmi snadné si je vyzvednout do různých typů postav. Bez ohledu na výšku se šaty dobře hodí na štíhlé dívky a ženy, které mají jasně viditelný pas. Pokud je pas „skrytý“ - rovné šaty s tenkým pásem v pase mohou „snadno“ najít.

Gode ​​(mořská panna, ryba)

Šaty rok se vynořil ze siluety princezny v 50. letech. Přizpůsobuje postavu kolenu a na její úrovni se prudce rozšiřuje.

I když se zdá, že střih šatů je stejného typu - ve skutečnosti existuje mnoho možností provedení.

Jediným nezměněným detailem krojového roku je přizpůsobený vrchol, který může být doplněn libovolným prvkem:

 • otevřená ramena;
 • tenké nebo široké popruhy;
 • jeden připoutaný krk

Pokud jde o záda, tato část šatů se stává klíčovou součástí obrazu:

 • otevřená záda;
 • asymetrické řezy;
 • různé vazby.

Nejvýraznější rozhodnutí návrhářů jsou obsažena ve výřezech v pase.

Typicky, tyto šaty jsou šité bez rukávů, ale přes experimentování, módní návrháři vytvořili mermaid šaty s dlouhým fit rukávy.

Šaty rok v jeho střihu není vhodný pro příležitostný vzhled. Jsou šité z drahých tkanin, takže jsou skvělé pro zvláštní příležitosti. Jsou ideální pro malé děvčata s průměrnou postavou, která je vizuálně dělá vyšší a štíhlejší.

Silueta

Šaty tohoto stylu jsou obvykle dlouhé a vyznačují se přítomností těsně přiléhajícího úzkého korzetu a sukně prodloužené dolů, což připomíná písmeno „A“.

Díky tomuto řezu výrobky zdůrazňují pas a doplňují postavu ženskosti.Nejčastěji jsou modely s siluetou A prezentovány večer a koktejl v retro stylu nebo svatební šaty.

Designéři experimentovali s a navrhovali šaty s vysokými pasy.

Žádná omezení délky. Současně mohou být šaty krátké vpředu a vzadu.

Návrháři ve stylu retro se stále více přizpůsobují každodennímu životu. To je vyjádřeno jednoduchými materiály, klidnými barvami, v tisku.

Lichoběžník

Šaty hrazda k nám přišla ze šedesátých let a zároveň se stala jednou z nejoblíbenějších pro svou sofistikovanou jednoduchost. Zužuje se na ramenou a rozšiřuje se směrem ke dnu, stává se téměř beztížným a nepostřehnutelným na těle.

Styl má podobnost se siluetou A, pouze zde není pás viditelný.

Šaty tohoto stylu se nazývají univerzální, protože jsou vhodné jak pro starší ženy, tak pro mladé dívky. Nejčastěji délka šaty-trapéz - krátká.

Při výrobě šatů jsou výrobci rovni sezóně a cenotvorbě, stejně jako místu, kde jste ji oblékli. To je důvod, proč je nemožné vypsat všechny materiály a barvy, ze kterých šijí trapézové šaty.

Pokud jde o střih - i zde je na výběr:

 • různé popravy rukávů, až do jejich nepřítomnosti;
 • zajímavý design výstřihu a límce;
 • s kapsami a bez kapes;
 • zdobené výšivkou;
 • s tiskem nebo monofonním.

Chcete-li přidat okázalost, modely takových šatů jsou šity vícevrstvé sukně nebo zdobené závěsy nebo záhyby. Horní část většiny šatů, hrazda představovala výstřih "loď".

Princezna princezna

Rozdíl těchto šatů od jiných stylů je přítomnost krásného výstřihu nebo otevřeného záda, stejně jako dlouhá načechraná sukně.

Tyto modely jsou obzvláště atraktivní pro vysoké dámy.

Plesové šaty jsou šité z drahých tkanin s použitím atraktivní a bohaté povrchové úpravy, takže nejčastěji tento styl představují šaty, které jsou vybrány pro promoce nebo pro svatební oslavu.

Návrháři experimentují s objemem pomocí vrstvení, s různými verzemi šatů, s potiskem a dokonce s vysokými řezy.

Řezané sukně

Dětské dolary

Šaty tohoto stylu jsou častěji vybírány mladými ženami i mladými dívkami. V tomto stylu šaty smíšené prvky dětství a ženskosti.

Šaty se vyznačují krátkou sukní, volným střihem a často přítomností nadhodnoceného pasu. Má krátký rukáv nebo žádné rukávy.

Šijí šaty z dětských dolarů z lehkých tkanin, často je ořezávají tkaničkami. Sukně většiny modelů tohoto stylu je načechraná, se spoustou ozdob. Velmi často se vybírají dětské šaty jako šaty na ples.

Ballon

V těchto šatech je dno více objemné a vypadá to, že je nafouknuté, se kterým je spojen název stylu. Takový střih vám umožní skrýt takovéto vady jako vyboulené břicho a plná stehna. Také, tyto šaty jsou vhodné pro velmi tenké dívky.

Obvykle je podšívka zkrácena, aby vytvořila tvar balónu. Existují také variace, ve kterých spodní část vyčnívá (je shromažďována v záhybech a zdobena výšivkou nebo kresbou).

Každý den můžete nosit balónek (pokud je model vyroben z úpletu) nebo si vybrat takový styl pro dovolenou (například světlé šifónové šaty).

Tutu

Módní ženy si tento styl půjčovaly z baletu. Zvláštností balení je kombinace slinky s krátkou objemnou sukní, pro šití, která se používá od 6 do 15 vrstev vzdušné tkaniny, například tylu.

Díky nadýchané sukni v tutu šaty můžete skrýt objemové boky, ale na sobě takové oblečení, protože jeho krátké délce stojí jen majitelé štíhlých nohou.

I když se tutu šaty začaly nosit již v 80. letech minulého století, v současné době je takový oděv zázrakem, i když ne vzdorujícím. Tyto šaty jsou nejčastěji vybírány na párty nebo na svatbu.

Flared

Šaty tohoto typu jsou rozšířeny od pasu, takže jejich použití pomáhá skrýt objemové boky, ale zároveň je schopen zdůraznit poprsí. Často jsou doplněny pásem, který se dále zaměřuje na pas.

Nejčastěji jsou šaty tohoto stylu reprezentovány lehkými letními modely, které mohou být monofonní nebo s různými tisky.

Kulot

Takové šaty vypadají mladistvě a odvážně. Jeho hlavním rysem je absence sukně - je nahrazena širokými kalhotami nebo šortkami. Pro krejčovské šaty tohoto stylu se tradičně používají džínoviny nebo úplety. Výhodou šaty-culottes může být nazývána schopnost skrýt celé boky a zdůraznit pas.

Vzhledem k tomu, že tento model oblékání je častěji vybírán mladými dívkami, barvy kalhot jsou obvykle jasné a výrazné. Oblečení může být dobrou volbou pro letní procházku, a pokud si vyzvednete výrobek s omezenou barvou, bude to skvělý pracovní oblek.

Vysoký pas

Říše

Hlavním rysem tohoto stylu je přeceňovat linii pasu, a tím zdůraznit poprsí, a chyby na obrázku pod hrudníkem jsou skryté. Délka oblečení tohoto typu může být velmi odlišná a tkaniny pro jeho krejčovství se používají většinou tekoucí.

Vyrobené v různých délkách, zdobené kameny, stuhami nebo kamínky, jsou vhodné pro odchod do obchodu a pod korunu.

Řečtina

Pokud chcete svého muže okouzlit nebo přitáhnout pozornost ostatních - vaše volba by měla být na šaty v řeckém stylu.

Lehké a beztížné tkaniny vybírají výrobci pro tyto šaty, takže vypadáte jako bohyně, která právě sestoupila z vrcholů Olympu.

Řecké šaty v řezu a má vysoký pas a podhodnocené. Je kombinován s rukávem, různými možnostmi délky a také streamingem záhybů antény. Takové šaty jsou vhodné pro každého, stačí si vyzvednout svůj model, z něhož je na trhu nespočet setů.

V těchto šatech se můžete objevit kdekoli a dokonce jít dolů uličkou.

Zkombinujte je s lehkými sandály na patě, platformou nebo bez, se spojkami na dlouhém řetízku nebo bez něj.

Ze šperků se nejlépe hodí tenké náramky z drahých kovů nebo vyrobené pro ně, můžete také kombinovat řecké šaty se širokým prstenem náramku, různé náušnice a malý počet prstenů.

Květinu si můžete zastrčit do vlasů, přidat malou diadém nebo kovovou vlásenku s kameny.

Smok

Název tohoto stylu je spojen s anglickým slovem "smock", což znamená, že zdobí šaty s volánky. A tak hlavním rysem těchto oblečení jsou svěží kudrlinky. Kromě toho, šaty šaty je obvykle vysoký pas a volné dno.

Většina z těchto oblečení má délku nad koleny. Mnoho z nich nemá rukávy ani popruhy.

Vzhledem k tomu, šaty jsou bez řezu, je ideální pro dívky v těle. Tento model bude dobrou volbou pro koktejlové šaty, stejně jako pohodlné pro těhotné ženy.

Horní řez

Šaty s vůní

Tento styl je charakterizován přítomností zářezu ve tvaru písmene V, který je tvořen orbou jedné poličky na druhou a mnoha záhyby. Tento oděv se doporučuje pro dívky s výraznou postavou, protože pomáhá zdůrazňovat boky a pas a zejména hrudník.

První šaty s vůní byly šity z bavlněné tkaniny s květinovým vzorem. Líbili se jim Američané, protože byli univerzální a jednoduchí. Nyní pro výrobu modelů tohoto stylu s použitím různých materiálů s různými barevnými možnostmi.

Délka šatů s vůní je velmi odlišná. Po vyzvednutí vhodné varianty obdržíte šaty na schůzku nebo na oslavu nebo denní model pro kancelář.

Od amerického průlezu

Vrchol šatů tohoto stylu je podobný vrcholu, to zahrnuje krk ženy. Takové šaty, americké ženy vypadají velmi žensky, tak častěji jsou reprezentovány večerními šaty. Jsou to spíše nízké dívky, které mají štíhlý pas.

Košile šaty

V tomto stylu je ženská móda kombinována s mužem, protože v horní části oblečení je zastoupena košile a pod - nadýchaná sukně. Obzvláště se rozkládají košile po 60. letech minulého století. Pokud dříve takové šaty měly vždy obojek, v moderních modelech může chybět.

Oblečení na košili je rovné a mírně nasazené. Mnoho modelů má pás.

Hlavní přednosti stylu jsou praktičnost a pohodlí.

Asymetrické

Vrcholem těchto šatů je nepřiměřená délka lemu nebo linie ramen.

Nejčastěji v asymetrických šatech se přední část sukně zkracuje a zadní strana se naopak prodlužuje. Navíc, pro mnoho modelů, spodní část šatů je prodloužená na jedné straně.

Polo šaty

Takové sportovní oblečení se objevilo ve Velké Británii na konci 20. století na základě polokošile. Bavlněné a pletené oblečení se používá k výrobě těchto šatů.

Horní část modelu je podobná tričku a délka šatů je nejčastěji střední nebo mini (maxi je mnohem méně běžná).

Mezi hlavní rysy polo šaty patří přítomnost stojací límec, náplast kapsy a tlačítka v horní části výrobku.

Tento styl se hodí pro každou ženu, ale vypadá to nejatraktivnější na laděných sportovních dívkách. Tmavé modely, doplněné pásem, vypadají zvláště žensky.

Nejčastěji jsou tyto šaty zakoupeny pro volný čas, procházky nebo sport, ale ve skromném modelu střední délky je dovoleno jít do práce a pracovat.

Cheongsam

Elegantní a elegantní šaty, jejichž vzhled byl ovlivněn kulturou a módou Číny. Jsou to těsně přiléhající modely se svislým límcem, zápach na úhlopříčce a malé řezy po stranách.

Nejčastěji pro jejich krejčovství použijte světlé hedvábí, které může být znázorněno květinovým vzorem.

Cheongové šaty se doporučují pro křehké a malé mladé dámy, které chtějí zdůraznit své půvabné formy. Je dlouhá a krátká a je prezentována ve večerních hodinách.

Volný řez

Šaty taška

Vlastnosti tohoto stylu šatů jsou zdarma řez a chybějící pas, takže šaty se stává jako pytel.

Shift

Modely tohoto stylu se liší délkou kolen a jednoduchými liniemi. Mají zpravidla malý rukáv nebo vůbec ne, ale může tam být obojek.

Šaty Shift vhodné pro jakýkoliv tvar. Její název v překladu znamená „posun“, protože takové vybavení se stalo populárním v 50. letech minulého století.

Moderní šaty-Shift často šijí vlnu nebo úplet, takže jsou nejvíce v poptávce jako každodenní oblečení.

Tunika

Šaty tohoto stylu jsou reprezentovány krátkými šaty s volným střihem a rozšířenými rukávy.

Vzhledem k tomu, šaty-tunika není vhodné, je vhodný pro ženy, které mají velmi odlišný typ postavy. Šijte styl hlavně z lehkých materiálů.

Jeho popularita je díky všestrannosti aplikace. Pro tyto šaty můžete nosit kalhoty a získat dobrý obchodní soubor. Ve světlé šifónové tunice je příjemné být v létě a ve světlých a elegantních šatech tohoto stylu můžete jít na párty.

Šaty

Šaty tohoto stylu jsou lehké a pohodlné. Nejčastěji nemají rukávy (většina sundresses má popruhy), a díky volnému střihu takové oblečení vyhovuje dívkám s jakoukoliv postavou.

Moderní šaty jsou šity z různých druhů tkanin, ale pro léto je bavlna častěji používána a zimní modely pletené. Popruhy se dodávají v různých tloušťkách, mohou být svázány, upevněny a ozdobeny luky.

Šaty jsou velmi populární ležérní šaty, a také často nosí těhotné ženy.

Národní styly

Kimono

Šaty tohoto stylu jsou adaptací japonského národního kroje.Oni jsou v poptávce kvůli pohodlnému stylu, použití přírodní měkké tkaniny (často hedvábí), volné rukávy, světlé barvy.

Šaty kimono nemají knoflíky, protože oblečení voní. Takové oblečení může sloužit jako pohodlné oblečení pro každý den a jako "výjezd" šaty.

Sari

Tento styl šatů byl vypůjčen z oblečení stejného jména indiánů. V originálu, to je kus látky, která byla zabalená kolem těla zvláštním způsobem.

Díky volnému střihu jsou šaty univerzální a vhodné pro ženy jakéhokoliv věku a s jakoukoliv postavou.

Moderní sárí šaty jsou prezentovány stylizovanými šifonovými nebo hedvábnými šaty, podobnými originálním sárím pouze v bohatých barvách a výšivce. Tyto šaty nejsou vhodné pro podnikání žen, ale bude dobrou volbou pro procházky a relaxaci.

Sarong

Tyto šaty se objevily díky národním krojům Indonésanů, Asijců a obyvatel Oceánie.

První sarong šaty byly vytvořeny jako oblečení pro pláž, které byly svázány přes hrudník a klesl dolů na kotníky. Proto je tento styl nejvhodnější v horkém letním počasí.

Plné

Děvčata „v těle“ mají problém najít perfektní oblečení, protože většina modelů je určena pro hubenou. To je důvod, proč návrháři vyrábějí celé řady šatů pro plné.

Doporučujeme, abyste si vybrali šaty A-silueta nebo hrazdu, můžete si také vybrat modely v empírovém stylu. Tyto šaty, které jsou umístěny na hrudi a volně tekou, skryjí vady a zdůrazňují důstojnost. Nesedí vám délka modelu mini.

Plná, ale fit dívka fit šaty "na obrázku," ale ne těsný.

V závislosti na příležitosti si vyberte oblečení nejen ve stylu, ale také v barvě. Šaty ve většině případů by měly být monofonní, nejlépe v klasických tónech. Můžete však experimentovat a zvolit barvy pro svůj typ.

Kabelky, zvolte střední a malé velikosti v barvě odpovídající celkovému obrazu. Pokud jde o boty, masivní modely jsou nežádoucí, ale příliš lehké jsou také na místě. Nejlepší ze všeho je "zlatá střední" - boty nebo sandály s patami nebo platformou střední délky.

Dekorace malé velikosti, elegantní a elegantní dobře doplňují celkový obraz. Krk můžete ozdobit světlým šátkem nebo saténovým šátkem.

Šaty styly na léto

V létě chce každá dívka vypadat ještě atraktivněji a zvládá to pomocí dobře zvoleného oblečení.

V létě můžete nosit šaty jakéhokoliv stylu: řecky, říše, roku, hrazdy, načechrané, šaty košile, kombinace, retro, bustier, a dokonce i sporty. Vše záleží na důvodu a situaci, pro kterou je oblečení vybráno.

Vyberte barvu, délku a styl obrázku, příslušenství doplní obraz - a vytvoříte skutečný pocit. Sklenice, kabelky, boty a šperky mohou být velmi rozmanité.

Zima

Měli byste vždy vypadat dobře, dokonce i v nejchladnějším období roku. Nejčastěji v zimě jsou oblíbené pletené šaty různých stylů, délek a barev. Jsou kombinovány s řadou kabelek a bot, přidávají roláky, rukavice. Tunické šaty mohou být nošeny pod džíny nebo prostými legíny.

Zimní šaty z tlustých tkanin přicházejí v různých stylech:

 • s rukávy a bez nich;
 • šaty, tuniky;
 • šaty, vesty;
 • sundresses;
 • Ve tvaru písmene A;
 • přímky.

Tyto styly se hodí šály, šály a pláštěnky, boty a nízké boty, různé šperky, rukavice a kabáty. Pod nimi můžete také nosit jednoduché roláky, teplé punčocháče a legíny.

Poznámky
 1. Alla
  14.02.2016

  Páni! Kolik stylů a vzácností obecně vidím poprvé :)

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah