Kuchyňské doplňky

Jak si vybrat lžíci?

Jak si vybrat lžíci?

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Rozsah použití
 2. Hlavní funkce
 3. Typy váh
 4. Vzhled
 5. První použití
 6. Péče

Nejen profesionální kuchaři, ale i obyčejné ženy v domácnosti, které se používají k potěšení svého domova novými pokrmy, nebudou zasahovat do přesnosti při vážení surovin během vaření. Hodí se vhodně na elektronické váhy a lžíce.

Rozsah použití

Pokud dříve šupiny používali kuchaři kaváren a restaurací, pak s popularizací správné výživy a zdravého životního stylu pro ně bylo v každé kuchyni místo. Doma se doma, hostesky váží správné ingredience na nejbližší gram.

Po převedení jednoho výrobku a neoznámení jiného se chuť pokrmu změní a ne vždy k lepšímu. Kuchyňské váhy se používají nejen v kuchyni.

Ve farmakologii bylo místo: lékárníci nemají právo dělat chyby při přípravě léků.. Potřebují přesnost na několik desítek nebo stovek gramů.

Hlavní funkce

Přístroj pomáhá v moderní kuchyni:

 • důsledně dodržovat proporce v přechodu na správnou výživu;
 • přísně dodržovat recept ve výpočtu kapalných a sypkých složek;
 • rychle připravit jednotlivé sportovní směsi na bázi bílkovin, kreatinu, aminokyselin, bylin, koření, aniž by došlo k odchýlení od instrukcí fitness trenéra;
 • vyrábějí pečivo (koláče, pečivo, košíčky);
 • potěší domácnosti novými pokrmy.

Na jedné straně přístroj není nutností a bez něj se snadno ovládá v kuchyni a na druhé straně. s ním je usnadněno vaření pokrmů, při měření hmotnosti každé složky.

Typy váh

V závislosti na principu akce jsou váhy rozděleny na mechanické a elektronické. Ty se dostávají do popředí díky tomu, že vykazují přesný výsledek, mají kompaktní rozměry, moderní funkčnost a jasný design.

Mechanické váhy mají své výhody: nízké náklady, trvanlivost, nepoužívání výkonu pro práci a limit až 20 kg během vážení.

Mechanické
Elektronické

Je škoda, že s takovým seznamem zásluh přečerpaná přesnost.

Váhy jsou klasifikovány nejen podle principu jednání, ale také podle formy provedení. Z modelů stolních počítačů je málo použitelné, pokud potřebujete přesnost až na gram. K tomu, přijít s lžíce váhy. Při vaření pečiva je nepostradatelná.

Vzhled

Všechny lžíce jsou podobné. Vypadají jako obyčejná lžíce nebo mini špachtle. Mají lopatku (malou nádobu) a udržují (vyrobeny z nerezové oceli, méně často z plastu), propojené navzájem propojkou. Zvedl, nebo lžička / lžíce, odstraněn. Materiál výroba lžíce - potravinářský plast.

Na rozdíl od běžných lžiček mají displej z tekutých krystalů na rukojeti. Ukazuje podíl složky v lopatce. Proto je recept pozorován na 100%. To odlišuje přístroj od „odměrky“ se značkami v gramech na stěnách.

Lžíce, vydávané pod různými značkami, se liší pouze designem. Měřicí lžička je napájena 2 bateriemi AAA.

Jeho životnost je dlouhá, protože mnoho výrobců vyrábí horní část z vysoce pevného plastu (nebo kovu) a tlačítka jsou vyrobena z gumy.

První použití

Po zakoupení lžíce se provede první vážení podle níže uvedených pokynů.

 1. Vložte baterii do prostoru pro baterie.Při vkládání dbejte na polaritu: tam, kde je nakreslena značka „+“, je na ní umístěna ta strana baterie, kde je znak „+“, a naopak.
 2. Přístroj je držen vodorovně v ruce, zobrazí se. Ruka spočívá na tvrdém povrchu.
 3. Stiskněte tlačítko "ON / OFF" a snažte se držet ruku, která drží váhy, zůstala stát.
 4. Jakmile lžíce provedou samočinný test, na displeji se zobrazí hodnota „0.00oz“ nebo „0.0g“.
 5. V odměrné lžičce položte přísadu, kterou chcete vážit. Čekají na zobrazení čísel na obrazovce.
 6. Stisknutím tlačítka "ON / OFF" vypněte zařízení.

Pro dosažení přesných výsledků při vážení proveďte postup ve vodorovné poloze.

Pokud se necháte unést a zapomenete přístroj vypnout, po minutě nečinnosti se sám vypne. Potřebné hodnoty jsou v případě potřeby uloženy do paměti (funkce Hold).

Hmotnostní lopatka zobrazuje hmotnost složky v gramech (g), karátů (ct), zrn (gn) a uncích (oz). Požadovanou jednotku měření zvolíte pomocí funkce Mode (Režim) několikrát stisknutím tlačítka.

Vyrábí modely lžičkových závaží se zabudovaným speciálním indikátorem. Je snadnější znát náboj na baterii a vyměnit ji v případě, že je slabá. V opačném případě dojde k vážným problémům při vážení.

Aby zařízení neuspělo, měli byste zvážit následující nuance:

 • nikdy nevážit na něm složku vážící více než 300 gramů;
 • nemíchejte s jídlem;
 • vyhnout se ostrým manipulacím a úderům;
 • nepoužívejte příslušenství pod vlivem agresivních faktorů (vibrace, teplo, vysoká vlhkost, prach);
 • včas vyměňte vybitou baterii (baterii), aby nedošlo ke zkratu.

Péče

Nelze opustit lžíci bez péče. V opačném případě rychle ztratí lesk a lesk. Po každém použití jej otřete bavlněným hadříkem namočeným ve vodě. I při těžké kontaminaci nepoužívejte organické roztoky zásad a rozpouštědel k praní. Samotná odměrná lžička se opláchne pod tekoucí vodou, která byla předtím odepnuta z držáku. Zabraňte vniknutí kapaliny do displeje, jinak dojde ke zkratu a požáru.

Aby bylo možné lžičkové váhy dlouhodobě obsluhovat, je baterie po každém použití vyjmuta z přihrádky a uložena odděleně od zařízení.

Digitální lžíce - opravdový pomocník v kuchyni. S jeho pomocí můžete vařit i pokrmy restaurace, pokud znáte recept s přesnou hmotností každé složky. Bude trvat dlouho, pokud budete postupovat podle instrukcí a pečovat o ně po každém použití podle jednoduchých pravidel.

Na co je lžíce, viz níže.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah