Kuchyňské doplňky

Jak si vyrobit formy pro košíčky vlastníma rukama?

Jak si vyrobit formy pro košíčky vlastníma rukama?

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Materiál
 2. Zajímavé nápady
 3. Doporučení

V kuchyni téměř každé hospodyně můžete vidět velké množství různých zařízení pro vaření. Mezi nimi lze nalézt i pekáčku. Dnes budeme hovořit o tom, jak dělat formy pro košíčky s vlastními rukama doma.

Materiál

Formy na pečení muffinů mohou být vyrobeny z různých materiálů. Nejčastěji se pro tento účel používají celulózové báze. Mezi nejčastější možnosti patří papír zpracovaný z potravin, pergamenový papír.

Všechny materiály používané pro výrobu forem, \ t musí být podrobeny zvláštnímu ošetření. Umožní, aby byly odolné proti vlhkosti a co nejsilnější.

Doporučuje se impregnovat základní podklad kyselinou. Díky tomu bude materiál odolný vůči teplu.

Také po takovém postupu bude schopen absorbovat veškerý přebytečný tuk během vaření.

Potravinový papír se silikonovým povlakem je považován za vynikající volbu pro výrobu muffinů. Z ní můžete snadno připravovat pokrmy různých velikostí a tvarů.

Zajímavé nápady

Mnohé ženy v domácnosti se snaží nahradit obchod bakeware s domácími. Dnes existuje mnoho forem pro muffiny, které lze vyrobit doma:

 • Pečící papírové muffinové šálky;
 • Fóliové nádobí;
 • tvar košíčku s otvorem;
 • Tulipánový tvar;
 • Silikonové nádobí;
 • výrobky ze silikonového tmelu.

Pečící dorty pro muffiny

 • Nejprve je třeba připravit malou sklenici kovu nebo skla. V průměru by měla odpovídat spodní části budoucí formy. Po tom, na pergamenu s tužkou a pravítkem musíte nakreslit několik proužků. Jejich šířka by měla být asi 10-13 centimetrů.
 • Celá délka proužků tvoří malé patky. Pak jsou řezy z pergamenu vyřezávány podél čar. Tužka pak jemně mazala gumou.
 • Vyříznutý čtverec musí být umístěn nad plechovkou uprostřed. Materiál se pevně přitiskne k základně, ohne jeho hrany dolů. Je také vyroben s každým kusem pergamenu.
 • Každá forma se doporučuje namočit malé množství oleje. Poté jsou vyloženy v pekáčku. Nalijeme hotové těsto a všechno vložíme do trouby.

Fólie a papírové nádobí

 • Nejprve je třeba připravit několik jednorázových kelímků. Z jednoho z nich je nutné řezat dno do požadované hloubky. Zároveň je třeba vyříznout kus obdélníkové fólie. Musí být složen na polovinu.
 • Výsledný čtverec z fólie se jemně umístil na dno skla, ve kterém se dno neřezalo. Materiál musí být pevně přitlačován k objektu, ohnout jeho hrany dolů.
 • Na horní straně fólie je předřezáno spodní sklo jiného skla. Bez jeho odstranění je třeba odříznout zbývající hrany. Ale musíte nechat asi 1-2 centimetrů.
 • Pokud jste použili skleněnou kádinku, pak je lepší brát pevnou gumu jako zátku. Ze zbývající části fólie tvoří hrany forem. Nakonec, pokud je to žádoucí, může být forma ozdobena ozdobným papírem.

Košíček s dírou

 • Tato volba je vhodná pro vaření jednoho velkého dezertu. Může být vyrobena z fólie. Z tohoto materiálu je vyříznut velký obdélník. Kus je složen na polovinu, aby se oboustranné náměstí.
 • Fólie je umístěna na menším, kulatém nebo čtvercovém povrchu. Okraje materiálu se jemně ohýbají a tvoří z nich husté stěny budoucího tvaru.
 • Ve středu řez malý otvor kulatý tvar. Materiál kolem něj se postupně zabalí a vytvoří stěny.

Tulipán tvar

Tato volba je ideální pro pečení malých košíček.

 • Nejprve vystřihněte malé parcely čtvercového tvaru. Jejich strana by měla být přibližně stejná jako výška budoucích forem, násobená dvěma (plus průměr misky).
 • Každý čtverec je složen nejprve shora a pak zdola. Materiál by tedy měl být složen do čtyř stejných částí. Na každé přijaté ohybové čáře pomocí tužky by měly být zaškrtnuté značky se vzdáleností odpovídající poloměru každého tvaru. Mělo by se měřit od středu na papír.
 • Pro rychlejší a snazší práci můžete do pergamenu vložit sklenici. Po tom, s tužkou, udělat čtyři patky na jeho okrajích.
 • Chcete-li dát listu požadovaný tvar, musíte nakreslit několik dalších pomocných čar pomocí tužky. K tomu musí být ohýbán ve směru od označeného bodu dna skla k okraji listu pod úhlem 25-30 stupňů. To musí být provedeno nejprve na jedné straně centrálních pásů.
 • Poté se pergamenový list otočí druhou stranou a stejný záhyb se vytvoří z centrálních pruhů. Nyní můžete vytvářet formy, dobře ohýbat místa, kde jsou čáry označeny tužkou. Po gumě mohou být vymazány.
 • Za prvé, pergamen je ohnutý na jedné straně. Na druhém záhybu se materiál přehne v opačném směru. Nakonec by měl dostat diamant.
 • Stejným způsobem jsou na listu ohnuty tři další čáry. To pomůže konečně vytvořit tvar tulipánu.

Silikonové nádobí

Nejčastěji pro výrobu těchto forem v domácnosti pomocí speciální materiálové sloučeniny.

Skládá se z pasty ze silikonu a katalyzátoru (tužidla).

Taková báze bude podobná gumě, může být použita místo obvyklého silikonového materiálu.

 • Nejprve je třeba připravit plastovou nádobu. Mělo by být bez mezer a bez poškrábání. Uvnitř je umístěn předmět ze sádry nebo plastu. Budoucí forma bude z ní uvržena.
 • Pak je třeba vzít písek nebo suchou směs. Nalije se do plastové nádoby. Výrobek by měl být současně důkladně ošetřen rostlinným olejem nebo mýdlovou vodou.
 • Výrobek v nádobě musí být naplněn připravenou silikonovou směsí. Poté se nádoba uzavře víčkem. V tomto formuláři odešlete 15 minut.
 • Po uplynutí času se nádoba otevře a opatrně rozloží. Po několika minutách by se silikonová směs neměla lepit na ruce. Forma je podélně řezána papírnickým nožem.

Skladem ze silikonového tmelu

V tomto případě můžete použít jakýkoliv silikonový tmel.

Je vytlačena na samostatnou desku. Přidejte k tomu bramborový škrob. Výsledná hmota se důkladně promísí.

Přípravek musí být předem namazán rostlinným olejem nebo jednoduchým krémem na ruce. Hotová silikonová směs je do ní vložena a ponechána v této formě až do dalšího dne. Během dne bude hmota schopna zcela ztvrdnout a dosáhnout formy.

Formu můžete vyrobit jiným způsobem. Ze silikonové hmoty se valí malá koule. Postupně se vtlačí do obrobku. Hrany jsou lépe zarovnány.

Během několika hodin by směs měla zcela ztuhnout. Poté se obrobek odstraní. Výsledný tvar může být dále ozdoben ozdobným papírem.

Doporučení

Při výběru vhodného materiálu pro výrobu formy zvažte některé funkce. Nezapomeňte, že silikonové nádobí nebude dělat zákusky s kůrou. Ale zároveň je z této formy nejjednodušší způsob, jak dostat hotový pokrm. Bude stačit ohnout výrobek trochu tak, aby košíčky byly na desce.

Také si to pamatujte silikon má dobré nelepivé vlastnosti. Formulář může být jednoduše před pečením namažte tukem. Lze použít pro všechny typy kamen (plynové, elektrické, indukční).

Formy vyrobené z pergamenu nebo fólie jsou považovány za jednorázové, takže po každém vaření nemusí být omyty.

Kromě toho se tento materiál nelepí na těsto a snadno absorbuje veškerý přebytečný tuk. Takové formy vypadají esteticky na muffiny.

Pokud chcete, aby polotovary vytvrdly rychleji, měli byste na to použít pánev o velkém průměru s plochým víkem. Pokud ne, můžete si vzít kovový zásobník.

V pánvi musíte nalít vodu a přivést ji do varu. Pak budoucí formy musí dát na horké víko nebo podnos. Okraje pergamenu jsou téměř okamžitě suché.

Při výrobě takových nádobí si to pamatujte výška každého výrobku by měla být o něco větší, protože těsto bude v procesu vaření stoupat. Průměr polotovarů je nutné správně vypočítat. K tomu můžete použít kulatý šálek.

Více o výrobě fóliových košíčků viz níže.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah