Kuchyňské doplňky

Papír na pečení: typy a pravidla použití

Papír na pečení: typy a pravidla použití

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Vlastnosti
 2. Druhy
 3. Tipy pro výběr
 4. Jak používat?
 5. Co může nahradit papír?

Každá hosteska musí mít ve svém arzenálu papír na pečení. Je to prostě nutné pro přípravu teplých jídel z těsta, pečeného masa a cukrovinek.

Vlastnosti

Pergamen pro pečení je nutný, aby se zachoval tvar pečeného pokrmu snížením přilnavosti výrobku na plech. Kromě toho je tato možnost relevantní nejen při výrobě horkého pečiva, ale také u studených sladkých výrobků, například tvarohových koláčů a tiramisu. Použití pekařského papíru výrazně snižuje náklady na mytí nádobí a reliéfních forem, proto lze v obchodech zakoupit nejen ve formě plochých listů, ale také jako formu na košíčky, stejně jako muffiny.

Papír na pečení je skutečně nepostradatelný pro balení vařených potravin, stejně jako léků a jakýchkoli sterilních předmětů. Tím je možné zabránit znehodnocení, kontaminaci a sušení výrobků. Papír na pečení je již dlouho přijímán podniky provozujícími stravovací služby, zejména restaurace, které se připravují na „odnášení“.

Díky svému výjimečnému odporu vůči vodě a mastnotám vám papír na pečení umožňuje udržet vařené potraviny tak dlouho, jak je to jen možné. Když budete těsto vracet mezi několik vrstev papíru, můžete získat jemné moučníky. Přenesou se do trouby přímo na kus, čímž se eliminuje riziko jejich zlomení po cestě.

Můžete si udělat velmi dobré rohy pro smetanu, kondenzované mléko, stejně jako rozpuštěnou čokoládu z papíru pro pečení - skládáním jako papírový sáček můžete rychle a snadno ozdobit domácí koláče ozdobnými růžemi, kudrlinkami nebo vytvořit zajímavý nápis.

Papír je často používán k výrobě šablon pro cukrářské dekorace - k tomu jednoduše umístěte list na vzor, ​​který se vám líbí, nakrájejte tužku a nakrájejte na ni, pak položte šablonu na dort nebo koláč a posypte strouhanou čokoládou, kakaem nebo sladkým práškem. Některé ženy v domácnosti používají vícebarevné kokosové chipsy.

Pokud nemáte nádobí pro mikrovlnnou troubu, můžete pokrm zahřát přímo na papír na pečení - v tomto případě jsou všechny jeho chuťové vlastnosti plně zachovány.

Druhy

Neobarvený pergamen

Jedná se o kvalitnější tenký papír, který je oblíbený pro skladování potravin a koláčů a dalších teplých jídel. Základem pro jeho výrobu je celulózová celulóza, protože produkty se vyznačují mimořádnou šetrností k životnímu prostředí a bezpečností pro člověka. Je však třeba mít na paměti, že nebělený pergamen má pouze tuky a prochází vlhkostí, což významně omezuje rozsah jeho použití.

Doporučená teplota ohřevu při použití tohoto materiálu nesmí překročit 170 stupňů.

Pergamen potravin

Jedná se o klasický pečící papír - poměrně trvanlivý, hladký na dotek. Zpravidla se vyrábí v hnědé barvě. Základem pergamenu je porézní filtrační základna, zpracovaná 50% kyselinou sírovou a nuceně sušená. Tento způsob výroby dává papíru zvýšenou odolnost vůči vodě a mastnotě a tyto vlastnosti zůstávají nezměněné, když jsou zahřívány na 230 stupňů.

Tento materiál je biologicky inertní, umožňuje průchod vzduchu, čímž je produkt schopen „dýchat“, aniž by absorboval přebytečné pachy.Faktor pevnosti tradičního pergamenu je dvakrát vyšší než odpovídající parametr pro běžný papír na pečení, což umožňuje použít produkt pro balení výrobků, jako je margarín, máslo, pomazánky, sýry a moučníky.

Pergamen potažený silikonem

Jedná se o jeden z nejoblíbenějších druhů pečiva v naší době. Takový pergamen snadno zaostává za hotovými výrobky všech typů, ale nepotřebuje mazivo. Koeficient tepelného odporu výrazně převyšuje parametry všech ostatních druhů pečiva a vydrží nepřetržitý ohřev do 300 stupňů. Je důležité, aby takový papír mohl být používán mnohokrát.

Pergamen se silikonizovaným povlakem umožňuje přenášet vrstvy z listového těsta před zmrazením, skladovat sýry a uzeniny - v tomto případě si produkt zachovává svou čerstvost déle než při normálním skladování.

Speciální druh silikonového papíru je považován za speciální silikonový papír - vyznačuje se hustějším povlakem, což znamená, že jej lze aplikovat vícekrát.

Tipy pro výběr

Význam pauzovacího papíru, který byl často používán namísto pečení pergamenu našimi matkami a babičkami, je dnes malý - jeho použití je značně omezeno. Potravinářský pergamen je nejoblíbenější mezi ženami v domácnosti. Ohje dobré, protože nevyžaduje dodatečné použití oleje a zároveň dokonale zachovává tvar pečeného výrobku.

Zkušení kuchaři pečiva dávají přednost silikonovému potahovanému papíru, protože se snadno používají, používají se pro všechny druhy pečení, snadno odolávají účinkům teplot až 300 stupňů po dlouhou dobu.

V domácnostech a internetových obchodech se papír na pečení prodává v široké škále. Do jeho výroby se zapojuje několik desítek podniků, ale nejvyhledávanější produkty jsou považovány za značky. Paclan a Nordic.

Paclan pergamen je silikonový papír, díky kterému dokonale opakuje povrch a kontury pánve, nerozpadá se, nelepí se na těsto a může být opakovaně použit. Ačkoliv je tento pergamen spíše tenký, je stále velmi odolný a vydrží nejvyšší teploty.

Severské výrobky mají podobné vlastnosti. Při nákupu papíru této značky si můžete být vždy jisti, že můžete snadno připravit nejcennější mistrovská díla bez nejmenšího nebezpečí, že se zdeformují nebo se lepí na plech.

Jak používat?

Stejně jako běžná fólie má papír na pečení dvě strany. Na list papíru, který je položen nutně tak, aby se nacházel matně dolů. Silikonový pergamenový olej není nutné mazat. Pokud jde o ostatní typy pečiva, měli byste si přečíst informace na obalu. Zpravidla tam píšou, zda je nebo není impregnace. Pokud ne, pak před umístěním do trouby by měl být mazaný list s rostlinným olejem. Takové zpracování také nebude zbytečné, pokud plánujete péct maso nebo ryby.

Pergamen na pečení lze použít v multicolor. Tento moderní přístroj je k dispozici téměř v každé domácnosti - hosteska v nich vaří, smaže a pečou různé produkty. Nejčastěji se dno a stěny multicoleru šíří pergamenem. Za prvé, umožní vám rychle a snadno vyčistit misku, a za druhé, jídlo se ukáže být šťavnatější a voňavé.

Dobré pánve na pečení s nelepivým teflonovým povlakem jsou obvykle poměrně drahé a smažení masných výrobků nebo ryb na velkém množství oleje není pro tělo vůbec prospěšné, takže ženy se často zajímají o možnost použití pekařského papíru při pečení při vaření takových jídel. Tato metoda je stejně účinná při smažení v pánvi a při pečení v troubě.V prvním případě je lepší dodatečně namazat povrch rostlinným olejem a ve druhém to bude dost již existující impregnace.

Ne vždy se ideálně vyvíjí vztah hostesek s pergamenem k pečení. Někdy se těsto, ryby, maso a pusinky navzdory očekáváním stále drží pergamenu. Důvodem může být pouze jeho nesprávné použití - buď jste si vzali listy bez impregnace, nebo položili s lesklou stranou dolů. Pokud však došlo k incidentu a pergamen se již k těstě přilepil, bude možné jej vyjmout pouze z ochlazeného produktu - papír z pečení za tepla nelze odlupovat.

Co může nahradit papír?

Pokud neustále připravujete pečivo, nejsou vyloučeny situace, kdy pergamen končí v nejvhodnějším okamžiku. Alternativou k tomu může být kreslení pauzovacího papíru, který lze vždy zakoupit v každém obchodě s kancelářskými potřebami.

Dříve byl ve studii široce používán pauzovací papír. Ze všech druhů papíru používaného pro pečení je považován za nejjemnější a nákladově efektivní materiál, a proto má mnoho nevýhod.

 • Papír před použitím by měl být vždy naolejovaný a na obou stranách. Pokud se tak nestane, bude se během vaření jednoduše držet misky.
 • Pod vlivem zvýšených teplot as dlouhým pobytem v peci ztmavne pauzovací papír, stává se velmi křehkým a může se dokonce rozpadat na malé kousky, které pak nelze oddělit od těsta.
 • Sledování papíru v kontaktu s vlhkostí rychle nasákne, takže jej nemůžete použít k přípravě pokrmů se šťavnatou náplní, ze stejného důvodu lze použít pouze při práci s písčitým nebo kvasnicovým těstem.

Alternativou k pekařskému papíru mohou být takové materiály.

 • Fólie - měl by být položen na plech s lesklou stranou nahoru, zatímco horní strana musí být potřena tenkou vrstvou rostlinného oleje (při pečení masa a ryb to není nutné).
 • Teflonový papír - slouží k pečení na pánvi a pečení v troubě. Při použití těchto listů se nemůžete obávat, že se vaše výrobky budou držet v procesu vaření.
 • Silikonizovaný papír nebo podložka - Je to ideální materiál pro pečení. Takový koberec je mnohem hustší než papír, protože produkty na něm se nelepí a pečení se změní na chutný a červenavý.

Pokud nemáte jednu z výše uvedených možností, můžete použít velmi běžný kopírovací papír, ale měl by být předem namazán na obou stranách.

Někdy má každá hospodyně situace, kdy jsou stále nuceny servírovat koláče a pečivo s kousky pergamenu přilepeného k ní. V tomto ohledu má mnoho lidí otázku - co se stane, pokud není zcela vyčištěno a domácnosti náhodně polknou malý kousek.

Usilujeme vás ujistit - pečení pergamenu je vyrobeno z celulózy a vlákniny. Pronikne do žaludku osoby, mírně nabobtná, ale zároveň se dobře vstřebává a tráví, takže žádná škoda nepochází z jedeného kusu pro osobu.

V dalším videu na vás čekají dva životy s papírem na pečení.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah