Šaty styly a modely

Sari - šaty hinduistických bohyní a jednoduché indické ženy

Sari - šaty hinduistických bohyní a jednoduché indické ženy

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Trochu historie
 2. Zvláštnosti indického oděvu
 3. Aishwaryův rájský styl
 4. Svatební Sari
 5. Nejdražší sárí na světě
 6. Jak se nosí?
 7. Co nosit?

Na stránkách časopisů a webových stránek jste pravděpodobně často viděli indické krásy ve světlých šatech, zdobené drahými kameny a vyšívanými vzory. Tkanina, ve které jsou oblečeni, se nazývá sárí.

Sari je tradiční oděv pro ženy žijící v Indii. Před mnoha stoletími byl tento oděv vyroben z dlouhého plátna v podobě obdélníku. Ženy se zabalily do takového plátna, přetáhly ho, aby zdůraznily křivky postavy a skryly případné nedostatky.

O staletí později jsou sárí stále populární. Jedná se o ležérní a elegantní oblečení indických žen, stejně jako originální oblečení žen v jiných zemích. Krásy mohou s pomocí sárí prokázat svou ženskost, eleganci a milost.

Výrobek je plátno bez švů o délce 5-9 metrů a šířce asi 1 metr. Pod ním, žena dá na sukni, který je mírně kratší než sárí, stejně jako halenka, který je volán choli. Blůza je často stejná jako sukně a sárí, i když má sárí jednotnou barvu, může být povrch halenky odlišný.

Trochu historie

S příchodem sárí v šatníku žen v Indii jsou spojeny s mnoha legendami. Podle jednoho z nich byl takový oděv vytvořen na kouzelném stroji tkalcem, který snil o ideální ženě. Spojil se na plátně se všemi vlastnostmi, které by měly být v takové kráse, když obdržely neuvěřitelně krásné a dlouhé oblečení.

Další legenda spojuje výskyt sárí s králem Pandavem, který ztratil své bohatství a svou vlastní rodinu v hazardu. Poslední ztráta krále byla jeho manželka. Nepřátelé chtěli dosáhnout své expozice, chtěli ženu znechucit, ale nepodařilo se jí rozbalit oblečení. Krishna ochránil pandavského choťa tím, že ji oblékl do sárí.

Zvláštnosti indického oděvu

Po pečlivém zvážení sárí látky, jejích barev, závěsů a ornamentů se můžete hodně dozvědět o dívce, na které vidíte takové šaty. Sarees jsou vyráběny převážně z hedvábí, šifonu nebo bavlny. Kvalita materiálu svědčí o bohatství majitele sárí.

Zbarvení šatů může hodně říct. Vdovy nosí bílé sarees bez vzorů, mladé matky ihned po porodu - žlutá, nevěsty nosí zelené nebo červené sárí zdobené zlatou výšivkou. Černé roucho se nosí velmi vzácně, protože je to nešťastné.

Při výrobě indického sárí se jednalo pouze o muže. Jeden outfit se vyrábí po dlouhou dobu (cca 6 měsíců). Sari nemůže být nazývána levné oblečení, ale taková věc slouží velmi dlouhou dobu a je často předávána potomkům.

Na první pohled je většina sarees podobná, ale tomu tak není. Každý outfit je jedinečný a je jich více než tucet.

Aishwaryův rájský styl

Slavná herečka z Indie se opakovaně objevila na červeném koberci a dalších důležitých událostech v luxusním sárí.

V roce 2012 se Bollywoodská hvězda objevila na charitativní recepci v návrhářském světle sárí se zlatou výšivkou a v roce 2013 její zlaté sárí na večeři v Cannes vypadalo úžasně. Herečka doplnila tento elegantní oděv o brilantní spojku a zlaté šperky.

Ačkoliv červená barva není příliš vhodná pro slavnostní hraní, protože se slučuje s barvou trati, ale na Aishwaryi vypadá sárí ráje v červených tónech úžasně. Herečka se opakovaně věnovala nádherným sárím této barvy na filmových premiérách a charitativních akcích.

Aishwarya navíc často volí transparentní sárí. V roce 2006, herečka vytvořila velkolepý obraz pomocí zelené sárí zdobené bílou výšivkou. Krása se mu zmocnila skořápka spojky a dlouhé náušnice. V roce 2011 bylo oblečení Aishwaryy světle růžové a jeho dekorace se skládala z korálků a stříbrné krajky.

Svatební Sari

Sárí, ve kterých se dívka vdává, je velmi krásná a rafinovaná. Výrobky jsou zdobeny korálky, stříbrnou nebo zlatou výšivkou, kamínky a dalším atraktivním dekorem.

Volba tkanin, vzorů a závěsů ovlivňuje oblast bydliště nevěsty, blaho její rodiny a jiné nuance. Například v severních oblastech Indie, nevěsty šaty v červené sárí, na východě - ve žlutých šatech, v Maharashtra - v zelené sárí, a v Assam - ve sněhu-bílá.

Nejdražší sárí na světě

V Guinnessově knize rekordů v roce 2008 zaznamenali nejluxusnější a nejdražší sárí. Produkt se odhaduje na 100 tisíc dolarů (asi 4 miliony rupií). Při výrobě takových sárí se zúčastnilo 30 tkalců. Ručně pracovali na oblečení asi 7 měsíců a vytvořili opravdu neuvěřitelný oděv.

Sárí byli vyšíváni stříbrem, platinou a zlatem a pak zdobeni diamanty, safíry, rubíny, topazes, korály, smaragdy a jinými drahými kameny.

Hodnota výrobku je nejen v takové dekoraci, ale i ve výkresech na sárích. Plátno bylo vyzdobeno 11 obrazy slavného indického umělce. Hmotnost tohoto nejdražšího sárí byla asi 8 kilogramů.

Jak se nosí?

 1. Na sobě sukni a halenku začněte naplňovat sárí v sukni na pravé straně plátna.
 2. Zabalte výrobek z pravé strany na levou stranu a vytvořte jeden kruh. V tomto případě by se spodní část sárí měla dotýkat podlahy.
 3. Dále začněte sbírat sárí záhyby. V závislosti na délce výrobku, dostanete od 5-7 záhybů nebo více.
 4. Shromážděné záhyby jsou položeny dohromady sukní, takže „vypadají“ doleva.
 5. Znovu zbalte zbývající volnou část pásu kolem pasu a překlopte konec výrobku přes rameno. Můžete ho upevnit na rameni krásnými kolíky.

Co nosit?

 • Baletní boty nebo sandály s plochou podrážkou jsou vhodné pro sárí.
 • Elegantní verzí sárí si můžete vyzvednout malou tašku spojky.
 • Sari dokonale kombinuje různé šperky, jako jsou náramky, prsteny, náhrdelníky, velké náušnice a další šperky.
Poznámky
 1. Anya
  22.02.2016

  Jak krásné! Těším se na tyto indické oblečení. Chci jít do Indie.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah