Kuchyňské doplňky

Nádoby na pedály

Nádoby na pedály

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Vlastnosti
 2. Jak si vybrat?
 3. Výhody a nevýhody

Koš v moderní kuchyni je nezbytným prvkem interiéru. Některé ženy v domácnosti považují za zbytečné kupovat nějaký speciální kontejner, ale pro jiné je nákup ideálního modelu odpovědnou a obtížnou volbou, protože na něm záleží nejen na řešení problému odstraňování odpadků, ale i na celkovém uspořádání kuchyňské místnosti.

Některé ženy v domácnosti jsou založeny na estetických úvahách, aniž by si do kuchyně s originálním designovým řešením kupovaly jednoduchý plastový kbelík. Jiní si takovou lopatu vyberou z hygienických důvodů - otevření víka popelníku rukama není příliš příjemný zážitek. Ať už to bylo cokoliv, ale po několika minutách studia modelů na trhu kuchyňských doplňků si můžete zakoupit originální kopii, která řeší problém likvidace odpadu.

Vlastnosti

Koš s pedálem - skvělá volba pro kuchyň nebo WC. Tyto stylové kontejnery umožňují otevřít víko jedním dotykem pedálu a již dlouho jsou považovány za oblíbené hostesky - bez zbytečného naklápění a nekonečného otevírání víka ručně, což je již hygienické.

Víko je utěsněno, zadržuje všechny nepříjemné pachy odpadu uvnitř kbelíku a není nutné se jich dotýkat rukama.

Samozřejmě, že rozměry výrobku neumožňují určit nádrž pod dřezem, protože nádoba je poměrně vysoká a stisknutí nohy na pedálu nebude velmi pohodlné.

Takové kbelíky z plastu nebo z kovu. Druhá možnost je výhodnější, protože má vynikající odolnost proti opotřebení a velkolepý vzhled. Nádoby z nerezové oceli se nebojí negativních vlivů vlhkosti a dlouhodobě si zachovávají svůj původní vzhled. K dispozici jsou kbelíky s matným povrchem a chromem. Kovové koše dokonale zapadnou do interiéru a snadno se používají.

Taková lopatka je v obytné zóně jednoduše nepostradatelná. Každodenní odpad vyžaduje trvanlivý ocelový model, který se nedeformuje pod hmotností odpadu. Při výrobě těchto výrobků se používá nerezová ocel, odolná vůči vnějším vlivům. Ani vlhkost, ani silné teplotní kapky nepoškozují nádobu, proto mohou být tyto nádoby umístěny i na ulici.

Plastové modely se velmi snadno čistí - snadno se čistí.

Pro pohodlnější použití si můžete koupit popelnici s pedálem a následující další položky:

 • těsné víko, které je nutné chránit před pachy;
 • odnímatelný plastový sáček - je nutné udržet kbelík čistý;
 • ráfek, který slouží k ochraně proti mechanickému namáhání.

Nádoby z ušlechtilé oceli se dodávají s plochým nebo perforovaným povrchem a často mají malá kolečka pro pohyb lopaty.

Oblíbený model s pedálem značky Brabantia, vyrobené ve stylu rustikální. Sortiment pedálových lopat v této společnosti je poměrně široký.

Jak si vybrat?

Při nákupu koše je užitečné vzít na vědomí některé z níže uvedených bodů.

 • Modely mají kapacitu od 5 do 30 litrů. Nejoblíbenější jsou však kapacity 8, 12, 15 a 20 litrů.
 • Kontejnery jsou vyrobeny pravoúhlé, čtvercové nebo válcové. Který model zvolit, závisí na velikosti kuchyně nebo koupelny a osobních preferencích hostesky.
 • Je nutné odpovědět na otázku o materiálu (plastu nebo oceli).

Pedál je velmi praktický a vždy vysoce kvalitní, což umožňuje Nedělejte si starosti s jeho deformací prostřednictvím několika aplikací.

Jednou z nejnovějších inovací je pedálový koš s několika přihrádkami. Někteří výrobci nezůstali stranou od žádostí aktivistů proti znečištění a začali vyrábět třídící nádoby s několika odděleními pro různé druhy odpadů, aby se oddělily druhy odpadů, které mohou být recyklovány (kovové předměty, sklo, tkaniny a papírenské výrobky) před nevhodnými.

Takový přístup je skutečnou revolucí v odvětví odpadků, což umožňuje ušetřit zdroje a změnit ekologickou situaci k lepšímu.

Zařízení s několika odděleními je vhodné k použití, ale to je jen tehdy, když se to týká o modelu kvality. Například, v takovém modelu, oddělení oddělení by mělo být bezpečně připojeno a ne visel ven, jak se stane v některých levných plastových zásobnících na pedály. Princip činnosti tohoto výrobku je velmi jednoduchý: musíte pedál zatlačit, vrhnout odpad do příslušného prostoru a uvolnit nohu.

Za zmínku také stojí o návrzích s mikroliftem. Tento mechanismus umožňuje víku pomalu a bez hluku.

Mnohé ženy v domácnosti jsou zmatené, že tento design je poněkud masivní, i když si koupíte malý model. Ale stojí za to zvážit jeden faktor: čím těžší je kbelík, tím silnější je jeho tělo. Je třeba mít na paměti, že osoba bude neustále tlačit pedál nohou, což nevyhnutelně povede k oslabení mechanismu, a víko se nesmí časem otevírat tak snadno jako po nákupu. Taková nádoba je hygienická a pohodlná než nádrže a koše s víčky.

Když vezmeme v úvahu rozměry, musíte se rozhodnout, v kterém rohu domu umístit volební urny, protože potřebujete místo nejen pro nádrž samotnou, ale také pro víko, aby se volně opřelo, protože ne všechny modely mají víko otevřené o 90 stupňů - některé kbelíky opře se o limit.

Lopaty na pedály mohou mít lepší variace. Jedním z nich je například lisovací kbelík. To je skvělé řešení pro ty, kteří často nemají dost času, aby si odpadky. Nejčastěji jsou tyto koše vyrobeny z oceli s nožním lisem. Tato nádrž vám umožní zbavit se odpadu o něco déle, protože to může zabalit stávající odpad s polyethylenem a tvoří něco jako cihly, které mohou být vyneseny později. Takové kbelíky jsou dražší, ale pro mnohé ženy v domácnosti je užitečným doplňkem v podobě lisů.

Vzhled pedálové nádrže také hraje roli. Často existují modely s malovanými květy nebo památkami různých hlavních měst světa. Některé společnosti nabízejí přizpůsobené návrhy. V tomto případě, kupující říká, který obrázek a fotografie by měly být převedeny do kbelíku.

V klasickém interiéru se koš dokonale hodí do barvy stěn nebo jednoduchých monochromatických (bílá, modrá, černá, hnědá). Pro high-tech byty jsou vhodné chromové možnosti. Chcete-li ozdobit a dát originalitu, můžete si vybrat různé vzory.

Výhody a nevýhody

Šlapací kbelíky mohou být skvělým řešením, jak se zbavit odpadu v kuchyni nebo koupelně ale stojí za zmínku některé pozitivní a negativní body před nákupem:

 • se vyznačují jednoduchostí a přímostí;
 • vypadají stylově;
 • nastane jako ze smaltovaného a chromovaného kovu nebo vícebarevného plastu;
 • cenově dostupné, ale dražší než běžné kbelíky, ve kterých musíte víko zvednout sami;
 • výrobou se používají silné a trvanlivé materiály;
 • k dispozici ke koupi téměř všude: od hardwaru přes internet;
 • mají objem 5 litrů a více.

  Nevýhody těchto lopatek:

  • možné deformace a nesouososti urny na straně s časem;
  • oslabení těsnosti krytu;
  • někdy se víko uvolní.

  Výběr koše do kuchyně by neměl být vzdálený plán.To samozřejmě není první priorita, ale měli byste stále pečlivě zvážit ukládání budoucího odpadu. Správná volba zajišťuje pohodlí práce v kuchyni a čistotu místnosti.

  Informace o tom, jak lze koše použít s automatickým víkem, naleznete v následujícím videu.

  Napište komentář
  Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

  Móda

  Krása

  Vztah