Kuchyňské doplňky

Turk: zařízení, volba a pravidla používání

Turk: zařízení, volba a pravidla používání

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Co je to?
 2. Srovnání s kávovarem
 3. Druhy
 4. Výroba materiálů
 5. Tvar a tloušťka stěn
 6. Populární značky
 7. Jak si vybrat?
 8. Výběr závisí na typu desky
 9. Odtudy operace
 10. Péče
 11. Přehled zajímavých Turků

Pro většinu lidí je káva trvalým ranním nápojem, který vám umožní ustoupit od spánku a rozveselit se. Jedním z nich je trochu vroucí vody a instantní kávový prášek, zředěný určitým množstvím cukru. Milovníci opravdové chuti si ale musí poflakovat na sporáku, aby si mohli vychutnat dokonalý ranní nápoj. A konečně, kvalitní káva závisí nejen na typu a stupni pražení fazolí, ale také na zařízení, ve kterém se vaří.

V tomto případě hovoříme o Turku. A to není překvapující, protože kávový nektar, vařený ve speciální nádobě, má jedinečnou vůni a bohatou chuť.

Co je to?

Cezve je speciální pokrm vytvořený pro vaření kávy nad otevřeným ohněm. Konstrukce zařízení je provedena ve formě miniaturního lopaty s tlustou základnou a tenkým hrdlem. To vám umožní proměnit pražená kávová zrna, dříve rozdrcená na drobky, do nádherného nápoje veselí.

Pokusy vařit obilnou kávu s obyčejnou vařící vodou nebudou korunovány úspěchem, nebude možné vytvořit teplotu potřebnou pro přípravu nápoje v hrnku. Turek je schopen vydržet vroucí vodu.

Skuteční znalci tohoto kávového nápoje považují proces samo-vařící kávy za zvláštní rituál, propojený s lidskými rukama a intimním pohledem. Nedůvěřují automatickým zařízením pro výrobu osvěžujícího nápoje.

Turku
Jazva

Předpokládá se, že první turecký Turek byl vyroben ze skutečného zlata.

V minulých stoletích byla přesvědčena, že ušlechtilý kávový nápoj by měl být připraven v odpovídajících pokrmech. Proto, přesves vyrobený z levných kovů nebyl ani považován za kuchyňské nádobí.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat zařízení Turků. Předložené pokrmy z žádného důvodu nemají neobvyklý tvar. Vzhledem k úzkému ústí kávového nápoje nelze v době varu vytéct na sporácích. A uvnitř designu se na vrchu kávového nápoje tvoří krémově zbarvená pěna, kterou většina kávy považuje za opravdovou pochoutku. Spodní část designu Turků má široký tvar a ploché dno.

Díky této funkci se kapalina uvnitř nádoby rovnoměrně zahřívá a pro osobu je mnohem výhodnější sledovat teplotní režim.

Dnes se můžete setkat s Turky složenými z několika částí. Proto mají svar, který se výrobce snaží jakýmkoliv způsobem skrývat. Pokud se ukáže, že se dostane přesve, složený z několika částí, je nutné se pečlivě seznámit s připojovací linkou. Slabý kloub bude hlavní příčinou úniku.

Srovnání s kávovarem

Fanoušci kávových náhražek nechápou rozdíl mezi kávovým nápojem vařeným v kávovaru a Turkem. Praví znalci řádně připravené kávy s důvěrou však tvrdí, že Turek je jedinou možností, jak vytvořit správný nápoj.

Od první chvíle dělat kávu v Turku je extrémně vzácná. Ve většině případů budou první 3 nebo dokonce 4 části odeslány do potrubí. S kávovarem, všechno vypadá mnohem jednodušší, dělá všechno automaticky.Stačí naplnit kávová zrna, práškovat a nalijte potřebné množství vody.

S ohledem na cenovou politiku to můžeme s jistotou říci Nejjednodušší model Turků za cenu jde mnohem levněji než obvyklý kávovar. Kromě toho je kávový nápoj v cezve připraven mnohem rychleji než v automatickém zařízení.

A po použití Turku stačí spláchnout pod tekoucí vodou, místo toho, abyste odsávali a čistili filtry a mřížky kávovaru.

Dnes existuje univerzální zařízení, kříženec mezi Turkem a kávovarem, jmenovitě elektrický jazz. Svým vzhledem připomíná varnou konvici s topnou deskou připojenou k síti. Turek sám je instalován na vrcholu speciální drážky, která dodává energii. Rukojeť přístroje je odnímatelná, takže se jednotka snadno složí do zavazadel. Kromě technických vlastností, znalci pravého kávového nápoje prohlašují, že se ukáže, že se do elektrické turky vyrábí opravdová ochucená káva.

Další rozdíl mezi hrnci a kávovarem je v procesu přípravy kávového nápoje. Od prvních minut vroucí vody začne káva, která se připravuje v Turku, vydávat úžasný zápach a kávovar utopí vůně.

Turek vám navíc umožňuje vyrábět kávu podle několika receptů, z nichž každý naplňuje nápoj zvláštním zvýrazněním, jemností a jedinečností.

Bohužel není možné vařit něco speciálního s kávovary. Na druhé straně je kávovar schopen vyrábět různé druhy kávy, například cappuccino nebo espresso. Turek si to nemůže dovolit, ale v kvalifikovaných rukou mistra se to stane, že vytvoří správný kávový nápoj podle speciálního receptu a pak ho ochutí smetanou nebo skořicí.

Druhy

K dnešnímu dni je nejběžnějším zařízením pro výrobu kávy vlastníma rukama jazz. A pouze sofistikovaní milovníci kávy se mohou pochlubit znalostmi o různých typech této kuchyně, což umožňuje dopoledne naplnit vzrušující vůně.

Střední

Řada arménských Turků ve tvaru kužele se zakřiveným nosem a dlouhou rukojetí. Proces výroby srdzhepa různé sady nuansy. Nejprve je forma vytlačena v opačném směru.

Zjednodušeně řečeno, není to zužující se nahoru, ale rozšiřuje se od krku ke dnu.

Počáteční polotovar se lisuje těžkou váhou a pak se otočí vzhůru nohama. Z úzké strany je dno odříznuto a instalováno na široké části. Poté je zařízení tvarováno a na horní straně je navíc aplikováno pouze honování ručně. Posledním krokem je žíhání. Podle tradic Arménie jsou kuchyňské potřeby, včetně Turků, zdobeny národními vzory.

Ibrik

Kořeny tak neobvyklého jména pocházejí z perského dialektu. Doslovný překlad zní jako "nalít vodu". Historické dokumenty ukazují, že to byl ibrick, který byl prvním kávovarem, který neměl žádné analogie. Používá se po dlouhou dobu. Ve vzhledu se ibrik podobá konvici s objemem 100 ml.

I když se archeologům podařilo najít stacionární ibriky s kapacitou 100 litrů. Konstrukce zařízení má tenký dlouhý nos, skrz který je velmi výhodné nalijte horkou vodu. A díky zaoblené základně a plochému dnu poskytuje další stabilitu.

Dalla

V dávných dobách byla káva považována za nápoj kočovníků a beduínů a s příchodem na území Arábie se obraz dramaticky změnil. Káva se začala konzumovat v šlechtických domech, díky čemuž byl stav nápoje zvýšen a bylo připraveno vařit pouze ve výjimečných pokrmech.

Dalla se tedy začala objevovat ve starých kuchyních. Jídla na kávu měla neobvykle vysoký tvar a krátký nos.

Předpokladem pro návrh designu byla postava odpovídající šlechtickým domům. První kopie dallasu byly vyrobeny z kovu, ačkoli v jednom okamžiku oni byli vyrobeni z hlíny.

Výroba materiálů

Moderní modely Turků pro přípravu kávových nápojů mají různé objemy, liší se tvarem, tvarem rukojeti a jsou také vyrobeny z různých materiálů.

Měď

Měď je poměrně levný materiál, který odpovídá cenové politice hotových jídel. Charakteristickými rysy mědi jsou pevnost a trvanlivost. Tento materiál se osvědčil pouze pozitivně, a proto se používá pro průmyslové potřeby. Měď má vysokou tepelnou vodivost, takže v procesu vaření kávy můžete použít jakýkoliv zdroj tepla.

A za účelem ochrany lidského těla před negativními účinky mědi, vnitřní Povrch Turků je pokryt další vrstvou stříbra, cínu nebo nerezové oceli.

Podle pravidel výroby tradičního kávového nápoje je do písku umístěn Turek, který se předehřívá v blízkosti ohně.

Moderní kávové soupravy zahrnují malé pískoviště a lopatky z měděného materiálu. Tyto sady jsou ideální pro městské apartmány.

Clay

Hlína byla dlouhodobě běžným a snadno dostupným materiálem, z něhož byly vyrobeny nejen Turci, ale i další předměty kuchyňského nádobí. Díky technologickému pokroku se objevily další materiály, které se snadněji používaly než hlína. V důsledku toho se náklady na jílové produkty několikrát zvýšily. Charakteristickým rysem jílové krůty je dlouhý proces chlazení kávového nápoje, během kterého je káva nasycena kyslíkem.

Porézní struktura jílu absorbuje pachy, které později naplní kuchyni zvláštním aroma.

Kromě toho jsou hliněné konstrukce velmi snadno omyty. Není třeba používat čisticí prostředky, hrnce opláchněte studenou vodou.

Keramika

Keramika, podobně jako jíl, ideálně udržuje teplotu nápoje, což je důvod, proč je nutné průběžně sledovat proces vaření. Jakmile se objeví první náznaky varu, nádoba by měla být okamžitě odstraněna z ohně. Jedinou nevýhodou keramiky je tedy křehkost Takoví Turci by měli být chráněni před pády a náhodnými stávkami.

Sklo

Moderní materiál, relativně nedávno obdržel poptávku výrobců, ale ještě nezískal velký zájem ze strany spotřebitelů. Ve struktuře skla přesve ve většině případů není úzký krk. Jeho stěny jsou tedy tenké obsah Turků se rychle zahřívá. Pokud si na pár vteřin uděláte přestávku, na kamna se vylije vařící kapalina. Design skla je nejčastěji získáván znalci kávového nápoje, Milující experimentovat s novými druhy kávy.

Proces chlazení nápoje je dostatečně rychlý, takže by měl být okamžitě nalit do šálků.

Charakteristickým rysem skla Turků je objem, který stačí k léčbě několika lidí najednou. Analog skla Turci jsou křišťálový a křemenný jazz. Tloušťka těchto výrobků umožňuje udržet požadovanou teplotu nápoje o něco déle než běžné sklo. Ve vzhledu, krystal, křemen a sklo Turci nemají žádné rozdíly.

Kov

Univerzální materiál, ze kterého jsou vytvořeny nejen kávové konvice, ale i další druhy jídel. Obecně se používají všechny hliníkové nebo nerezové oceli. Ve více dávných dobách, cenné kovy, takový jako stříbro a zlato, byl používán jako jejich analogy. Podle historických \ t stříbrná a zlatá jídla byla přítomna pouze v šlechtických domech.

Charakteristickým rysem nerezové oceli Turks je maximální tepelná vodivost.

Kovové konstrukce se velmi rychle zahřívají a jsou schopny udržet teplotu uvnitř nádoby po dlouhou dobu. Ocelový model cezve je v širokém zájmu mezi začínajícími kávovary.

Zvláštní pozornost vyžaduje mosaznou konstrukci Turků. Z tohoto materiálu se ukazuje, že není jen tavenina nádobí, ale také vytvořit individuální dekor na povrchu. Hlavní věc je, že mosaz ochlazuje na velmi dlouhou dobu, takže milovník kávy si bude moci vychutnat chuť a vůni osvěžujícího elixíru po dlouhou dobu.

Hliník

Veškeré náčiní z hliníkového materiálu je velmi vhodné pro pěší turistiku, stejně tak i pro smaltované konstrukce. Charakteristickým rysem hliníku je nízká hmotnost a nízké náklady. Náhodně zapomenutý jazz v hromadě popela na pikniku vás tedy neznepokojí. Jedinou nevýhodou hliníkových turbín je strukturální nestabilitu.

Je velmi snadné převrhnout a dokonce si vzpomenout. Docela často existují problémy s poškrábáním.

Hliníkové Turky nejsou zdaleka ideální ve vzhledu, často tvar výrobků připomíná naběračku nebo druh kávové konvice. Klasický vzhled je velmi vzácný. Propracovaní milovníci kávy jsou odrazeni designem konstrukce, která se v žádném případě nemůže stát ozdobou kuchyňského prostoru.

Tvar a tloušťka stěn

Klasická forma Turků pro kávu je prostě povinna mít tradiční vzhled, a to úzký krk a široké dno, šířka horní a dolní by měla být dvakrát tak odlišná. Úzký krk Turka pomáhá minimalizovat otevřenou plochu výrobku, takže nápoj nahoře je pokryt více vylomenou pěnou. Právě v této čepici je zachována neobvyklá vůně nápoje a také je blokováno odpařování éterických olejů.

Navíc zúžený krk vzhledem ke dnu indikuje silný sklon bočních stěn produktu. Tento faktor hraje důležitou roli v procesu vaření nápoje. Vzhledem ke konstrukčním prvkům se káva nevyskytuje, ale naopak se stéká dolů a soustředí se na dno.

Existuje několik názorů na tloušťku stěny. Někteří tvrdí, že 1,5 mm jsou ideální vlastností konstrukce.

A v zásadě se jedná o opodstatněný názor proti dzevu se zesílenou základnou.

Hlavní věc je, že tlusté dno konstrukce nemá tenké stěny. Tato skutečnost indikuje spojení dvou částí výrobku, což může být příčinou snížené spolehlivosti. To je obzvláště výrazné při častých změnách teploty. Samotný adhezní spoj není vždy vyroben z vysoce kvalitního kovu. Často se používají slitiny podezřelého původu.

Pokud má design Turků zcela silné stěny, pak se zařízení rychle vzdá nahromaděného tepla, pouze během procesu vaření bude mnohem obtížnější kontrolovat dobu varu.

Bude obzvláště těžké sledovat kávu připravenou v hustě zděném Turku na písku.

Zvláštní pozornost by měla být věnována velikosti přesve. To se věří klasický design by neměl mít objem větší než 100 ml. Obvykle dělají asi 50 nebo 75 ml kávy. Zkušení výrobci kávy to tvrdí k léčbě mnoha lidí byste měli připravit 50 ml kávy najednou. Za prvé, bude to překvapit hosty kvalitou, a za druhé, prosím, s množstvím. Hlavní věc, která překvapí současné rysy nápoje.

V moderních modelech, kromě jasného designu, tam jsou další nuance. Například mnoho návrhů Turků je doplněno víkem. A rukojeti nemají vždy vhodnou formu, nejčastěji hrají v nádobí dekorativní roli.

Populární značky

K dnešnímu dni je zde široká škála pokrmů určených pro přípravu této kávy. Mluvíme o jazzu manuální a tovární výroby. Větší počet Turků na světovém trhu. na území Arménie, Jižní Osetie, Turecka a Ázerbájdžánu. Některé kopie však mají doživotní záruku.

Zvláštní pozornost je věnována produkci jazzových společností. Sójakde místo obráběcích strojů používaly dovednosti lidských rukou. Výrobky této značky jsou v celém světě žádané. Každá jednotlivá kopie je vytvořena z jednoho listu mědi. Vnější stranu tvoří reliéf se zajímavými vzory. Vnitřní část je pokryta vrstvou stříbra. Díky své pevné konstrukci jsou Turci Soy zděděni.

Pokud vezmeme v úvahu výrobu Turků ve výrobním měřítku, zaujímá vedoucí pozici společnost Ceraflame s keramickými výrobky. Produkty mají mnoho pozitivních vlastností. Například, tito Turci nejsou jedovatí, oni statečně snášejí náhlé změny teploty, jejich vnější vrstva předejde poškrábání, a nejvíce důležitě, oni mohou být používáni na otevřeném ohni. Celý rozsah dzhezv má správnou klasickou podobu, rozdíl mezi nimi - pouze v objemu a barvě.

Na území Ruské federace byla úroveň vedení rozdělena mezi dva podniky - LLC "Stanitsa" a "Gus-Crystal Glass Factory". Stanitsa zároveň vytváří Turky z mědi, kde každý hotový vzorek má zesílené dno, pohodlnou rukojeť a neobvyklý design. A "Gus-Khrusalny sklárna" vyrábí přesve z křišťálu. Díky tomuto materiálu jsou Turci transparentní, což vypadá obzvlášť krásně.

Kromě toho křišťálové nádoby pro vaření kávy během ohřevu neprasknou ani neprasknou, ale mohou být zlomeny z náhodných kapek.

Kromě světově známých značek zabývajících se výrobou hrnců existují i ​​další společnosti, které se osvědčily na pozitivní straně.

 • Vitesse. Známá značka zabývající se výrobou nádobí a domácích spotřebičů do kuchyně. Zpočátku se společnost zabývala pouze výrobou nerezových nádobí a koncem roku 2007 byla jejich nabídka doplněna řadou kuchyňských spotřebičů včetně Turků.
 • Fissmane. Tato značka je na světovém trhu známa již více než 10 let. Společnost se zabývá výhradně výrobou jídel a kuchyňských potřeb. Celá linka je trvanlivá a spolehlivá. Materiály používané pro výrobu nádobí mají vysokou úroveň bezpečnosti, která hraje důležitou roli při vytváření vysoce kvalitních cezve.
 • Standardní umělecké výrobky. Indická společnost zabývající se výrobou zboží s neobvyklým designem. Struktura značky roste každým rokem, do práce se zapojují nové kádry a zavádějí moderní řešení. Návrháři se zabývají vysoce kvalifikovanými odborníky. Díky dobře koordinované práci týmu se podařilo dobýt nové výšky a vytvořit vylepšené produkty, včetně Turků.
 • TimA. Ruský výrobce zabývající se výrobou vysoce kvalitních kuchyňských potřeb. Výrobní proces se na chvíli nezastaví. Objem výroby se každoročně zvyšuje. Primární modely Turků prošly rebrandingem a dnes moderní člověk nemůže jen vychutnat chuť řádně připravené kávy, ale také ozdobit kuchyňský prostor svým estetickým designem.

Jak si vybrat?

Turk, nebo jazz, je nejběžnějším zařízením pro výrobu kávy. Každý si vybere tuto jednotku podle svých preferencí a osobních požadavků. Ale pro ty, kteří nikdy nekoušeli skutečnou kávu a chtějí se s tímto voňavým nápojem seznámit, Měli byste si poslechnout doporučení kávovarů ohledně výběru kuchyňského nádobí, které určuje kvalitu nápoje.

 • Pro začínajícího milovníka kávy je nejvhodnější Classic Turk, vyrobený z kovu, vhodný pro plynová i elektrická kamna. Jeho hodnota jako celek nebude mít vliv na rodinný rozpočet, ale bude to zkusit tento vynikající kávový nápoj. S pomocí kovových Turků si můžete připravit kávu podle starých receptů, konkrétně na horkém písku.
 • Pokud chtěli milovníci kávové náhradky změnit nápoj veselé z práškové hmoty na pražená zrna, je nejlepší věnovat pozornost moderní elektrické modely. Tato zařízení se zdají být vhodná pro velké rodiny, kdy je nutné připravit snídani pro děti, dospělí se mohou připravit na práci a není možné sledovat proces výroby kávy.
 • Lidé, jejichž povolání je spojeno s častými služebními cestami, by měli věnovat pozornost elektrické turky kovové. Měly by mít odnímatelnou rukojeť, díky čemuž bude zařízení mnohem snazší přenášet v zavazadlech. Kovové pouzdro elektrických Turků není při přepravě prakticky poškozeno.
 • Pokud mají ranní poplatky čas navíc, je nejlepší použít je na přípravu kávy v Turku, z hlinky nebo keramiky. Tyto materiály jsou schopny přijímat teplo a postupně ho přenášet na nápoj. A chuť hotové kávy není možné popsat slovy.
 • Při výběru velikosti Turků je nejlepší dát přednost malé nádrže. Právě v nich je možné zachovat aroma kávového nápoje. Samozřejmě, že tato možnost není vždy vhodná pro velké rodiny, ale pro dva dospělé se dokonale hodí.
 • Materiál rukojeti od Turků by měl mít tepelně odolné vlastnosti. Z tohoto důvodu nejsou nejlepší možnosti plastů vůbec zvažovány.

Výběr závisí na typu desky

Mnohonásobné spory mezi lidmi, o kterých je Turk nejlepší, nikdy neskončí. Důvodem těchto sporů není pouze zvláštnost přípravy kávového nápoje, ale také charakteristika pecí na vaření. Konec konců, každá hospodyně ví, že nádobí určené pro elektrický sporák nebude vždy schopno odolat provozu plynového hořáku. Například u kamen se standardní plynovou přípojkou, vybavených několika možnostmi hořáku s otevřeným plamenem, byste měli zvolit kovové modely hrnců z mědi, oceli, mosazi a dokonce i bronzu.

Jejich jediná nevýhoda - neobvyklý návrhář pokrývá popáleniny při interakci s otevřeným ohněm.

Aby nedošlo k poškození vzhledu Turků, je nutné použít dělič, který je oddělovačem mezi plameny a nádobí. Je-li rozdělovač pro plynová kamna používán trvale, můžete použít Turky z keramiky, skla, porcelánu nebo jílu.

Držáky skleněných keramických desek vhodné quartz jazz. Již dlouho bylo prokázáno, že křemen se nebojí kontaktu s otevřeným ohněm. Moderní sklokeramické desky mají speciální povlak, na který můžete umístit nádobí z jakéhokoliv materiálu. Hlavní je mít hladké dno.. Z tohoto důvodu mohou majitelé skleněných keramických desek získat několik druhů Turků, z nichž každý vám umožní připravit speciální kávové recepty. Chcete-li si však pít kávu, měla by být na krajní straně největšího hořáku tak, aby rukojeť Turků přesahovala za kamna.

Nejvhodnější variantou pro indukční desky jsou Turky, vyrobené z oceli nebo s feromagnetickým dnem.

Výběr pokeru ve specializovaném obchodě je třeba věnovat zvláštní pozornost kompatibilita zařízení s indukčními deskami. Alternativně se navrhuje zakoupit speciální adaptér.

Pro elektrická kamna používají Turci z kovu. Materiál zařízení umožňuje hostesce dát navea na zahřátý povrch, aniž by se obávala poškození nádobí. A navzdory modernímu technickému pokroku je na písku připravena nejchutnější a aromatická káva.Pro recept na krátký chléb se používají tenkostěnné Turky z mosazi nebo bronzu. Jiné materiálové možnosti by neměly být brány v úvahu.

Bronz
Mosaz

Odtudy operace

Bohužel ne každý moderní člověk je obeznámen se všemi jemnostmi a nuancemi vykořisťování Turků. A tak, že v budoucnu nebudou žádné problémy, musíte se seznámit s pravidly vstupu dzhezvy do práce a jemností jejího použití.

 • Získaný Turk musí být nejprve umyt tekoucí vodou.
 • Poté nalijte čistou tekutinu do promyté cezve, přidejte plátek citronu a dejte na oheň, aby se vařila nádoba. Toto pravidlo platí pro všechny typy Turků, s výjimkou hliníku.
 • Po prvních dvou krocích můžete začít vařit kávu, ale první porce by neměla být konzumována. Mělo by se nalít.

Uvedené pokyny přispívají k maximálnímu čištění vnitřního povrchu škodlivých prvků.

Vzhledem ke správnému sledu činností je vnitřní část cezve potažena éterickými oleji, které působí jako ochrana před emitovanými škodlivými látkami.

A po všech manipulacích se ukáže chutný a neobvyklý nápoj.

Moderní paní je důležité si to zapamatovat V žádném případě nesmí být Turek čištěn čisticími prostředky a ani v myčce není vhodný pro přípravu kávy.

Péče

Držitelé pokrmů, které propůjčují ranní nápoj živosti, byste měli znát vlastnosti péče o tuto položku. Pro mytí většiny odrůd Turků nelze použít agresivní čisticí prostředky. Například hlína Turk velmi rychle absorbuje chemický zápach čisticích prostředků, resp. Vydává nepříjemný zápach kouřícímu nápoji. Pahýl by měl být po každé přípravě kávy umyt. K tomu stačí použít malý tlak vody z kohoutku.

Měď Turk je nejodolnější, ale postupem času může ztratit svůj přirozený lesk. Uvnitř i vně je pokryta tmavým nádechem. V takových případech můžete použít látky k péči o měď. Ale pokud to nestačilo, můžete použít jiné možnosti čištění, které se nacházejí na kuchyňských policích. Například tmavé stěny Turků lze očistit citronem, působit citronovou šťávou na povrchu kávového nádobí, počkat několik minut a pak opláchnout.

Skleněné nádoby nejsou vybíravé ve své péči. Mohou být omyty gelem nebo speciálním detergentem na nádobí.

Hlavní je použít měkkou stranu houby, jinak se na skle objeví škrábance, které poškodí vzhled misky. Je nežádoucí používat výrobky vyrobené z běžného mýdla. V opačném případě se po vysušení na stěnách Turků objeví blátivý květ.

Dalším problémem může být nepříjemný zápach v jílovém jazzu. Zbavte se to pomůže obyčejné sody. Rozpouští se v malém množství vody, nalije se do varné nádoby a nechá se přes noc. Ráno se nádobí nejprve opláchne teplou vodou a pak studenou. Po těchto manipulacích můžete bezpečně pokračovat v přípravě nových odrůd kávového nápoje.

Přehled zajímavých Turků

Při sestavování žebříčku nejlepších Turků byl vzat v úvahu názor přirozených milovníků kávy. Každý člověk hovořil ve prospěch jednoho nebo jiného modelu, díky kterému bylo možné vybrat si kopie nejvyšší kvality vyrobené z různých materiálů.

"Vesnice" Měď "

Tento model Turků spotřebitelé velmi oceňovali. Design jídel v klasickém stylu. Objem nádoby je 500 ml. Základ mědi nahoře je pokryt speciální ochrannou vrstvou, vnitřní povrch je zpracován potravinářským cínem, který odolává oxidaci. Zúžený krk vám umožní připravit si kávu s kávou a zároveň zachovat její bohatou vůni a chuť.

Charakteristickým rysem popsaných Turků je pohodlná rukojeť z přírodního dřeva. Díky ní se proces přípravy nápoje promění v naprostou radost, a co je nejdůležitější - eliminuje se riziko spálení.

Kromě toho, cezvea design má speciální prsten, který umožňuje zavěšení nádobí na háku, a ne jen dát na polici.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat designu varného zařízení, které je ideálně kombinováno s interiérem každé kuchyně. Mnozí majitelé Turků zdůrazňují sílu designu. Materiál není přístupný deformaci, vnější strana není poškrábaná a jeho praní není obtížné.

"Vitesse Turguoise"

Reprezentovaný kopií Turků, vyrobený z nerezové oceli, je obzvláště populární mezi milovníky kávy. Jeho vzhled je obdařen zvláštním lákadlem a to vše díky harmonické kombinaci matného a zrcadlového povlaku. Stěny konstrukce a dna se zahřívají poměrně rychle, v krátkém čase se ukáže, že se jedná o osvěžující nápoj se zvláštním aroma.

Rukojeť Turků je vybavena přídavnou vložkou, která zabraňuje uklouznutí z rukou. Kromě toho se nezahřívá, resp. Hoří, nebude úspěšný.

Popsaný Turk se může pochlubit vynikajícími vlastnostmi. Není vystavena deformaci, snadno omyvatelná, nepokrytá květy a tmavými skvrnami. Při zvažování jazzu podle kritéria cena / kvalita, Vitesse "Turguoise" je nejaktuálnější instancí.

"Ceraflame Ibriks New"

Mezi keramickými Turky je tento druh nádobí velmi žádoucí mezi milovníky kávy. Elegantní vzhled a elegantní design umožňují harmonickému propojení zařízení s jakýmkoliv interiérem kuchyně.

Vnější strany stěn popsaného modelu jsou pokryty vrstvou smaltu, která zaručuje ochranu proti drsnosti a poškrábání. Stojí za zmínku, že mytí "Ceraflame Ibriks New" nevyžaduje speciální nástroje, stačí použít lehké čisticí prostředky a měkkou stranu houby.

Ceraflame Ibriks New je považován za univerzální cezve. Snadno přenáší přímý kontakt s otevřeným ohněm, elektrickým sporákem a dokonce přenáší interakci s mikrovlnnou troubou a mrazákem.

Ostré změny ve výstavbě tohoto Turka nejsou hrozné. V procesu výroby se používají pouze materiály, které jsou neškodné pro lidské zdraví.

Hlavním rysem tohoto modelu je rovnoměrné zahřívání kapaliny při vytváření efektu malátnosti. Tyto faktory dávají kávě neobvyklou chuť a bohatou vůni. Po vyjmutí Ceraflame Ibriks New ze sporáku se keramika poněkud dlouho ochlazuje, zatímco chuť zbývající uvnitř kávy se nemění.

Pro pohodlí mytí je přesve design vybaven odnímatelnou rukojetí.

Chcete-li se dozvědět, jak dělat kávu v Turku správně, viz níže.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah