Nádobí

Pivovarské kelímky se sítem

Pivovarské kelímky se sítem

zapojte se do diskuse

 
Obsah
  1. Na co jsme?
  2. Výroba materiálů
  3. Rozměry
  4. Vlastnosti výběru filtru
  5. Jak používat?

Tradice pití čaje pochází ze starověké Číny. Existuje mnoho způsobů, jak vařit čaj. Nejběžnější je vaření čaje v porcelánové konvici. Znakem této metody je, že svařování se nalije do sítka vyrobeného ze stejného materiálu jako konvice. Sítko se vloží dovnitř a čajové lístky se nedostanou do čajového nápoje. Odtud vzniká varný hrnek s sítkem na vaření čaje a různých čajových nápojů z bylin, květin a sušených bobulí.

Na co jsme?

Hrnky se sítem se nejčastěji používají v místech, kde by se čaj měl vařit v podmínkách Spartanu, například v kanceláři, ve vlaku nebo na výletě. Někteří milovníci čerstvého a nasyceného čaje však používají takové hrnky a domy. Tento pohár je nádoba pro vaření čaje, uvnitř kterého je čajový infuser.který pomáhá filtrovat hustotu kapaliny.

Takový mechanismus byl vynalezen pro pohodlí, čajové lístky nespadají do šálku čaje, ale zůstávají v jakési „pasti“, ze které lze snadno vytřást.

Z výše uvedeného je kalíšek zakryt víkem, aby čajový nápoj zůstal delší dobu na správné teplotě. Do misky s víčkem lze přidat talířek a lžíci. Talíř může být užitečný, aby dal filtr, dobře, lžíce bude užitečné, pokud potřebujete přidat cukr nebo med, a míchat nápoj.

Výroba materiálů

Nejpoužívanějším materiálem pro výrobu jídel pro čaj je keramika. Keramika zahrnuje porcelán, kameninu a samozřejmě hlinku.

Hlína je přírodní materiál, bez dalších nečistot a přísad. Pro výrobu těchto pokrmů byl použit stupeň červené hlíny. Tento materiál absorbuje přirozenou pevnost a čistotu. Výhodou hliněných kelímků je to, že se zahřívají snadno a pomalu. Proto se čaj vařený ve steinu zahřívá déle. Výrobky z hlíny jsou spíše lehké, ale křehké, zejména pokud není hlína spálena, ale pouze sušena.

Pokud výrobek není glazovaný, pak se tekutiny vařené v něm nakonec hromadí v mělkých pórech jílu a čajový nápoj začne ztrácet svou chuť a barvu.

Fajáns je směs jílu a sádry, s přidáním jiných nečistot. Nejlevnější a nejběžnější materiál pro výrobu jídel. Na rozdíl od jednoduché červené hlíny, jílu s příměsí sádry se zmocní a schne rychleji. Fajáns je vždy prosklená. Pokud je hrnek přehřátý, glazura může prasknout. Fajánské výrobky jsou těžší než jíl, ale silnější, ne tak popraskané a rozbité. Díky glazuře neabsorbuje pachy.

Porcelán - Je to směs bílého jílu, křemene a silikátu, to všechno hoří, ukazuje se na tenký, průhledný materiál ve světle.

První zemí, kde byl porcelán vytvořen, byla Čína. Z tohoto materiálu jsou proto vyráběny tradiční pokrmy na pití čaje.

Tenký, světlý, zvučný materiál s elegantním obrazem dodává produktům z něj luxus a kouzlo.

Sklo je materiál získaný tavením křemenného písku pod vlivem vysokých teplot. Výsledkem je transparentní materiál, ze kterého se vyrábějí různé produkty. Sklo má krásné fasetové vzory, které mu dávají elegantní vzhled. Sklo je poměrně křehký materiál, ale v závislosti na receptuře se naučili, jak udělat brýle méně křehké, což dále rozšířilo rozsah použití tohoto materiálu.Skleněná konvice díky své průhlednosti umožňuje vychutnat si barvu obsaženého produktu.

Kovový hrnek na kávu se sítem získal svůj trhový výklenek. Původní mini-termosky se mezi mladými lidmi těší velkému uznání.

Udržet v teple, pomáhá užívat teplé nápoje v chladných zimních dnech. Hrnek má velmi atraktivní vzhled, ale je vhodný pro milovníky turistiky a cestování. V něm si můžete snadno připravit čaj ve vlaku nebo u ohně v lese.

Abychom to shrnuli, můžeme to říci materiály pro výrobu varných hrnků pro každý vkus. Pro nejnáročnější zákazníky na výstavách najdete exkluzivní modely ze dřeva nebo jiných přírodních materiálů. Tyto exponáty budou hodnotným dárkem pro přátele nebo příbuzné. Nejsou však vždy praktické. Častěji jsou tyto poháry pouze suvenýrem.

Rozměry

Velikost hrnků je prezentována různými objemy. Pokud si budete chtít vychutnat čaj sám, můžete použít hrnek o objemu 250 až 380 ml. Obvykle jsou tyto šálky vyrobeny z keramiky a mají kovový filtr. Na stěny jsou aplikovány různé vzory nebo ornamenty. Dále je zde talířek a víčko. Tato možnost se v kanceláři snadno používá.

Talíř nedovolí kapkám čaje přelít přes plochu. Zde můžete také umístit filtr tak, aby nezasahoval do pití čaje z šálku.

Pro milovníky vychutnat čajový obřad ve společnosti, tam jsou poháry pro vaření o objemu 400-500 ml. Mají výtok pro pohodlí nalití čaje do šálků. Pití z takového šálku není příliš pohodlné.

Vlastnosti výběru filtru

V přírodě existuje mnoho druhů čaje: zelená, černá, bylinná. Na oplátku jsou rozděleny do velkých listů nebo dlouhých listů. Bylinné čaje, v závislosti na surovinách, mohou být jemně mleté, hrubě mleté ​​nebo dokonce prodávané ve filtračních pytlích.

S filtračními pakety je vše jasné, nepotřebují další filtrování. A tady pokud dáváte přednost pít čaj s dlouhými listy, který obsahuje malé čajové lístky, nebo heřmánek, musíte si vybrat skleničku s kovovým sítkem. Síto kovu má poměrně hustou buněčnou strukturu. V keramických vložkách jsou přívody vody obvykle poměrně velké ve srovnání s články kovových filtrů. Proto se v šálcích s keramickým filtrem mohou malé čajové lístky probudit v šálku.

Tyto hrnky jsou vhodné pro milovníky velkých listových čajů.

Kovové filtry časem ztmavnou, což může ovlivnit chuť nápoje. Keramické vložky mají prosklený nátěr, kompozice se podobá sklu, které je dobře vyčištěno a nehromadí čajový květ. Kombinované filtry se nacházejí v hrncích pro vaření porcelánového čaje. Kovová síťovina je vložena do porcelánové misky na dně a takové filtry neumožňují, aby se i ten nejmenší čaj dostal do šálku čaje. Porcelán se dobře čistí a pokaždé vypadá jako nový.

Jak používat?

Pro přípravu čaje nepotřebujete podrobné instrukce, ale existují určité triky, , která pomůže, aby váš čaj byl jasnější a bohatší.

  • Musíte vařit čaj v teplém hrnku, proto byste měli nejprve opláchnout hrnek sítkem s horkou vodou.
  • Zelený čaj nelze vařit s vroucí vodou, protože všechny užitečné antioxidanty obsažené v listu zeleného čaje budou zničeny.
  • Zelený čaj miluje opětovné vaření. Několikrát se vaří, čajový lístek je dobře dušený a vydává všechny příchutě a prospěšné látky.
  • Bylinné čaje by měly být uchovávány po dobu 10-15 minut pod uzavřeným víkem.
  • Nepřidávejte citron do horkého čaje, protože vitamín C je při vysokých teplotách zničen.

Volba varného hrnku se sítem je zcela individuální, ale lze konstatovat, že keramické výrobky s keramickými filtry budou nejuniverzálnější a nejrozšířenější.

Mnoho lidí dává přednost porcelánovým šálkům, porcelánu nebo kombinovaným filtrům.

Nádobí na vaření čaje s kovovými filtry nemá příliš vysoké cenové rozpětí a je také oblíbeným výrobkem. Každý si vybere váš rozpočet a chuť. Hlavním pravidlem je pohodlí, snadnost použití, trvanlivost a praktičnost.

Přehled sítko s sítem viz níže.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah