Nádobí

Nádobí: co to je, typy a volby

Nádobí: co to je, typy a volby

zapojte se do diskuse

 
Obsah
  1. Vlastnosti
  2. Materiály
  3. Jaký druh nádobí?
  4. Různé tvary
  5. Styly
  6. Požadovaná minimální hosteska
  7. Jak si vybrat?

Je těžké si představit život moderního člověka bez nádobí. Co tento koncept zahrnuje a jaké typy jídel existují? V tomto článku pochopíme tuto obtížnou otázku.

Vlastnosti

Miska je široká skupina položek, které zahrnují produkty pro vaření, porci a stravování, stejně jako skladování potravin. Zpočátku, téměř všechna jídla byla vyrobena z pečené hlíny, ale od 6.-7. Století jeho kovové protějšky se objevily, nejprve litina, pak měď. O něco později, ve dvacátém století, se výrobky z nerezové oceli objevily ve stejnou dobu poprvé, kdy začali mluvit o nelepivém povlaku.

Materiály

První jídla byla vyrobena z hlíny. Byl použit speciální šamot, který vydrží vytápění až 1000 stupňů. Dnes jsou zde také keramické a keramické protějšky. Je určena k vaření v troubě (různé nádoby, formy na pečení).

Existují však také keramické pánve, které však musejí nutně mít zesílené kovové dno. Pouze v tomto případě můžete vařit na sporáku.

Následuje seznam nejoblíbenějších typů materiálů pro výrobu kuchyňských potřeb.

Litina

Tyto nádobí se vyznačuje silným dnem a stěnami, které zajišťují rovnoměrné vyhřívání povrchu a dlouhodobou tepelnou retenci. Kromě toho tento materiál má přírodní nepřilnavý povlak, snadno se čistí, trvanlivý. Z nedostatků - vysoké náklady a značná hmotnost.

Hliník

Hliníkové nádobí je lehčí než litina, ale také dobře vede a udržuje teplo. Jídlo v něm není oxidováno, a proto je smaltovaný povlak volitelný. Chraňte potraviny před spalováním, což napomáhá nelepivému potažení. Hliníkové nádobí může být vyraženo a odlito, výhodnější je dát druhé jako spolehlivější.

Ocel

Nádobí z oceli se také vyznačuje trvanlivostí, ale musí mít nutně povlak ze smaltu. Pokud se na něm objeví praskliny nebo třísky, nádobí by mělo být nahrazeno novým.

Nerezová ocel

Nerezová ocel je silným inertním materiálem stabilním proti působení vysokých teplot, kyselin. Téměř se nebojí mechanického nárazu, na povrchu nejsou žádné škrábance a hranolky.

Měď

Měď je vyrobena z drahých, obvykle exkluzivních nádob. Materiál se rychle zahřívá a rychle ochlazuje, není vhodný pro všechny pokrmy. Obvykle se měď používá k přípravě pokrmů pro otevřený oheň, stejně jako káva Turks.

Kovové nádobí má obvykle ochranný nelepivý povlak. Nejběžnější možností je teflon. Výhodou takového povlaku je možnost jeho aplikace na nádobí jakékoliv konfigurace, vysoké nelepivé vlastnosti, cenová dostupnost. Teflon však nemůže být zahříván nad 200-240 stupňů (obvykle výrobce specifikuje přesný nejvyšší topný bod pro konkrétní model svých výrobků).

Navzdory slibům reklamy vaření zcela bez másla v takové pánvi nebude fungovat. Škrábance se mohou na povrchu objevit poměrně rychle, v takovém případě by mělo být použití nádobí zastaveno. Materiál se také bojí teplotních změn, nedoporučuje se jej umývat v myčce.

Ekologický a spolehlivý nátěr je keramický. Odolává ohřevu až do 400 stupňů, toto nádobí je odolnější než protikusy s ochranou proti teflonu.Jsou k dispozici pánve s keramickým povlakem aplikovaným stříkáním a válcováním. První způsob zahrnuje nástřik keramické vrstvy na hotový povlak. Metoda rýhování je válcování keramiky na plechech, které se pak promění na pánve a jiné nádobí. Nádobí s keramickým povlakem je dražší, ale bude sloužit i déle.

Kamenný nátěr - jeden z nejodolnějších. Pro získání této směsi kombinujte polymerní kompozici s žulovými nebo mramorovými čipy. Výsledná směs se zpracuje vnitřní a vnější stranou pánve. Výrobci umístí takový povlak jako superhustý, ale toto číslo závisí na tloušťce ochranné vrstvy. Optimálně, je-li tloušťka dna nádoby 4-6 cm a vrstva kamene se aplikuje ve 4-5 vrstvách.

Taková pánev se ohřívá rychle a rovnoměrně. Maso a ryby, stejně jako jiné produkty obsahující tuk, mohou být smaženy bez oleje. Pokud si vyberete kvalitní model, pak to bude určitě sloužit déle než analog s keramickými nebo teflonovými nelepivými vrstvami. Náklady na nádobí s ochranou kamene jsou však dražší. Bojí se náhlých teplotních změn, ne všechny modely lze umýt v myčce.

Nejodolnější a trvanlivé (životnost až 20-25 let) titanový povlak. Navzdory skutečnosti, že obsah tohoto prvku ve vrstvě ochrany je minimální, je to dostatečné pro zlepšení technických vlastností nádobí. Titanový povlak je odolný proti vyblednutí, poškrábání, mechanickému poškození. Materiál neoxiduje, nemění chuť výrobků.

Ne vždy a ne všechny kuchyňské náčiní mají ochranný nelepivý povlak. To nemusí mít hliník (nádobí bude velmi rozmarné) a litinový model. Litina má přirozenou ochrannou vrstvu, ale pro její vzhled je nutné zapálit nádobí s olejem nad nízkým teplem.

Litinové a ocelové hrnce jsou obvykle smaltované. Chrání produkty před oxidací, prodlužuje životnost pánví. V smaltovaném hrnci je vhodné vařit polévky, vařit a vařit zeleninu a maso. Ale vařit mléko (a výrobky na něm založené), těstoviny v těchto pokrmů se nedoporučuje. Obsah se bude držet na nádobí, spálit.

Moderní verze kuchyňského náčiní je vyrobena ze žáruvzdorného skla a silikonu. Skleněné modely jsou vhodné pro trouby, mikrovlnné trouby. Vypadají docela přitažlivě, ale spíše opatrně a křehčí než kovové protějšky. Skleněné formy nejsou ve většině případů vhodné pro pečení.

Silikon tvoří, naopak, jednu z nejlepších možností výroby koláče, muffinů, sušenek.

Keramické formy a hrnce, stejně jako nádobí, může rychle zahřát a udržet teplo po dlouhou dobu. Kuchyňská keramika je obvykle potažena glazurou, která prodlužuje její životnost, ale pokud chcete vařit pokrmy, které jsou v hrnci co nejspolehlivější, zvolte modely nádobí bez glazury. Tak na povrchu nádobí jsou uloženy póry, přes které je odstraněna přebytečná pára.

Nádoby pro servírování mohou být vyrobeny z keramiky, kameniny, různých druhů potravin z plastů, kovů. Čaj, kávové soupravy, mísy, misky na saláty jsou obvykle vyrobeny z porcelánu, skla, kameniny a keramiky.

Porcelán

Ware z porcelánu je půvab, malá váha, zvýšené ukazatele trvanlivosti a poměrně vysoká cena. Mimochodem, nejdražší je vždy tenkostěnný porcelán. Vyznačuje se také hladkým lesklým povrchem. V některých případech může mít dno takových jídel drsnost, což není manželství. To vyplývá ze skutečnosti, že při pečení přiléhá k polici pece.

Fajáns

Takové pokrmy jsou nižší než u porcelánu v eleganci. Je tlustší a drsnější, má vyšší rychlost absorpce vlhkosti. Tato úroveň umožňuje aplikaci glazury.

Sklo

Velmi trvanlivý materiál, 6x vyšší než pevnost porcelánu.Sklo je průhledné a neprůhledné, ve většině případů vhodné pro použití v mikrovlnné troubě. Nejlepší volba z hlediska rovnováhy mezi cenou a kvalitou.

Sklenice, sklenice, nádobí pro alkoholické nápoje jsou vyrobeny ze skla, které může být běžné, křišťálové, tepelně odolné. Z nových výrobků by měly být rozlišeny výrobky z dvojitého skla, které umožňuje udržet teplotu nápoje a nedovolí, aby ruce cítily teplo nebo chlad nápoje.

Plast

Plastové nádobí je jednorázové a opakovaně použitelné.. První z nich se často používá na pikniky, servíruje jídla v snack barech, pečivech, místech rychlého občerstvení. Tyto pokrmy by neměly být znovu použity. Opakovaně použitelné protějšky jsou obvykle vícebarevné průsvitné plastové nádobí, které lze umýt a použít pro teplé nádobí.

Strom

Dřevěné pokrmy dnes - je to spíše dekorativní prvek. Také na dřevěných deskách, talíře mohou být podávány maso, sýr, chléb a pečivo. Stojí však za to připomenout vysokou hygroskopičnost stromu. Rychle absorbuje tuky, šťávy, pachy.

Jaký druh nádobí?

Všechny druhy jídel lze rozdělit do skupin. Základem této klasifikace bude rozsah jejího použití.

Tradičně přidělte nádobí, nebo pro vaření. Do této skupiny patří především hrnce, pánve, varné konvice, formy na pečení a pomocné přístroje pro vaření - pánve, sběrače.

Vařené jídlo je rozloženo v misce, která je položena na stůl a ze které se konzumuje jídlo. Jedná se o tzv. Servírovací pomůcky - mísy, talíře, mísy na saláty, sklenice, šálky a také nádobí - nože, vidličky, lžíce. Jedním slovem - to jsou všechny pokrmy, které se používají pro nastavení stolu.

Pro skladování potravin se používá speciální krmivo. Jedná se o všechny druhy plechovek, nádob, olejníků, nádob na omáčky a rostlinného oleje. Tato skupina zahrnuje všechny produkty, které jsou vhodné pro skladování syrového nebo vařeného jídla.

Kromě toho se někdy rozlišují doplňkové pokrmy, včetně nádob na šampaňské, držáků ubrousků a výstroje na koření.

Uvažujme podrobněji každou z odrůd.

Pro vaření

Z názvu je zřejmé, že tato skupina zahrnuje nádobí, ve kterém je připravováno jídlo. Zpravidla je vyroben z kovu, který se vyznačuje pevností a trvanlivostí. Kuchyňské náčiní může mít různé kapacity - od objemu pro dva až po vícelitrové předměty pro velkou společnost.

Veškeré kuchyňské potřeby lze opět rozdělit do podskupin podle vzhledu a funkčnosti.

Pánev

Nádobí určené pro smažení na sporáku a pečení jídla v troubě. Jedná se o kovové žáruvzdorné nádobí, obvykle kulaté nebo čtvercové, s malými stranami. Pro větší pohodlí jsou pánev opatřena víčky, madly.

Pánev na každý den lze nazvat univerzální. Je poměrně velký, s kulatým dnem a stěnami střední výšky (jsou rovné nebo mírně zkosené). Ujistěte se, že máte nelepivý povlak. Nejznámějším z nich je teflon, ale je to také nejskvělejší. Maximální teplota ohřevu teflonu - 200-220 stupňů. K dispozici je také keramický povlak - odolnější, odolává ohřevu až 400 stupňů.

Považován za nejodolnější titanový nelepivý povlak, ačkoli cena takové pánve bude vysoká.

Pro pečení masa a zeleniny je vhodné pečení v troubě odření nádobí Jedná se o hlubokou pánev se dvěma držadly a kovovým víkem. Má silné stěny a dno, a proto je optimální pro vaření zelí rolích, karbanátky, plněné papriky.

Pánev Wok pro vaření asijských jídel - především nudle se zeleninou. Taková pánev je snadno rozpoznatelná konvexním dnem a tlustými stěnami.Vzhledem ke konstrukčním vlastnostem pánve dochází v jeho spodní části k maximálnímu ohřevu, proto je důležité používat speciální tenké nudle a jemně řezat zeleninu. Kromě toho musí být pokrmy neustále míchány.

Pro ty, kteří se chtějí smažit bez oleje a preferují zdravé potraviny, můžeme doporučit gril pánev. Je snadno rozpoznatelný žebrovaným dnem. Díky této formě vychází horký vzduch z pánve a jídlo se připravuje bez použití oleje. Navíc tuk uvolněný z potravin proudí přes žebrovaný design na dno pánve, což znamená, že potravina již není v kontaktu. Grilovaný pokrm také vypadá velmi atraktivně - má křupavé proužky.

Pokud často vaříte kuřecí tabák nebo jiné pokrmy, které vyžadují tisk, pak má smysl kupovat speciální pánev. Je to masivní silnostěnné nádobí s lisem, které jídlo je stlačeno dolů na dno pánve.

Pan s různými pobočkami vhodné pro pečení několika výrobků najednou. Důležitým bodem je čím více varných zón je, tím menší budou porce.

Vaflovač - Další typ pánve, který má speciální žebrování, díky kterému se získávají vídeňské vafle a podobné dezerty.

Pro přípravu tradičních italských paella jídel používejte speciální pánev. To je kulaté silnostěnné náčiní s tlustým dnem, nízkými stranami a úchyty na obou stranách.

Pro palačinky je také lepší zakoupit si samostatný palačinka pánev. Jedná se o kulaté nádobí s nízkými stranami a tenkým dnem.

Plechy na pečení

Plechy s malými stranami slouží k pečení nádobí v troubě.

Bakeware

Pomocníci péct koláče, chléb, dělat koláče. Charakterizován různými tvary a velikostmi nastavte požadovaný konfigurační test.

Hrnce

Hluboké nádobí určené pro vaření polévek, zeleniny a některých dalších kurzů. Hlavní požadavky na hrnce - tepelná odolnost, spíše vysoké stěny. Panvice se liší v různých kritériích - materiál, průměr dna a výška stěn, kapacita.

Malé hrnce o objemu 1-3 litrů, vhodné pro vaření malých porcí. Jsou vhodné pro vaření vajec, obilovin, vroucího mléka.

Objem 3-5 litrů je optimální pro hrnce rodinných příslušníků. V těchto pokrmech můžete vařit boršč pro všechny domácnosti, maso, vařené knedlíky nebo špagety.

Pro velmi velkou rodinu budou potřeba hrnce o objemu 5 litrů, stejně jako pro vaření kompotů, solení zelí, příprava polotovarů na zimu.

„Přechodné“ náčiní mezi pánví a pánví lze nazvat stewpanem. Tato nízká pánev nebo pánev s vysokými stěnami a hustým dnem je vhodná pro dušenou zeleninu, polévky, bramborovou kaší.

Kotelny a varné konvice určené k přípravě orientálních jídel - pilau, dušené zeleniny, masných pokrmů. Vezměte prosím na vědomí, že pro vaření na sporáku by tento typ nádobí měl mít ploché dno, analoga s konvexním dnem - výhradně pro vaření na otevřeném ohni.

Pokud často vaříte kaši, zvažte nákup hrnce s dvojitým dnem. Voda se nalije do prostoru mezi dno, které při zahřátí přispívá k vaření obilovin. Jako výsledek, kaše nehoří, připomíná ten, který se vaří v ruských sporácích.

Parníky a Mantovarki jsou určeny pro vaření na páru a představují dvojitou pánev s mřížkou nebo vrstvami. Voda se nalije a jídlo se šíří po vrstvách. Ten se připravuje pod vlivem páry.

Lopaty - malé hrnce na vařící vodu nebo jinou kapalinu. Někdy se používá pro vaření vajec, zeleniny, obilovin.

Pečící hrnce, kokosy - nádobí, umožňující vařit druhé nádobí, zeleninu, juliennes v troubě. Obvykle stejné nádobí „putuje“ do servírovací místnosti, protože jídlo v něm se podává na stole.

Kuchyňské potřeby také patří cedník (kbelík s perforací dole), různé naběračky, špachtle, malty, mřížky a mlýnky, mísy, prkénka na krájení.

Pro servírování

Nastavení stolu obvykle začíná uspořádáním desek. Jídelní talíř lze navrhnout pro první (hlubší) a druhou (plošší) nádobí. Občerstvení slouží k servírování teplého i studeného občerstvení. Průměr desek může být 20 až 30 cm.

Pod koláči podávali krutony patty deskya pro dezerty je k dispozici dezert s průměrem 20 cm, do kterého můžete vložit ovoce.

Rybí talíř může být rozpoznán podlouhlým tvarem. V sovětských časech, oni byli také volal sledě. Malé ploché nádobí - pro kaviár. Hlubší, ve tvaru skořápky je určen pro ústřice, mořské plody, stejně jako saláty z nich.

Talíř, podobně jako jídelna pod druhým, ale se stranami, podávaný pod vejci a míchanými vejci, omelety. Pod rozdělovanými miskami znamenají destičky se separátorem. Mohou servírovat jídla okamžitě s omáčkami.

Saláty se podávají v hlubokých miskách, obvykle je jejich objem 120 ml. Mohou také dát okurky, marinády.

Zavolají se malé (až 10 cm v průměru) hluboké desky zásuvkya jsou určeny k uvíznutí papíru a uvíznutí papíru. Smetany slouží želé, bobule a ovoce. Mají o něco menší průměr než vývod a hlubší mísu.

Mísa zmrzliny má často krátkou tlustou nohu.

Pro nápoje použijte šálky - čaj, kávu. Standardní objem šálku je 250 ml. Podávají se s talířkem. Kávové šálky sestupují externě čajem, ale jejich objem je obvykle 150 ml. Menší šálky (75 ml) jsou určeny pro silnou kávu. Větší (200-250 ml) - pro cappuccino.

Analogem šálku je hrnek, který však přesahuje objem čajového šálku. Používá se v každodenním životě na čaj a kávu, ale ne u stolu jako servírovací nádobí. Pro bujóny, to je obvyklé sloužit bouillas - toto je hluboká mísa se dvěma úchyty. Piala je východní analog pohárů, ale bez rukojetí, kulového tvaru.

Alkoholické nápoje se podávají v brýlích, sklenicích, sklenkách na víno. Prakticky každý nápoj a dokonce i jeho poddruh má své vlastní pokrmy pro servírování (například sklenice na víno pro bílé a červené víno, podle moderní etikety, by se měly lišit). Šťávy, kompoty, voda se obvykle nalije do sklenic. Mohou být vysoké a nízké, se stěnami rozšiřujícími se nahoru.

Nastavení tabulky zahrnuje použití příbory. Jsou rozděleny na základní (určené pro individuální použití) a pomocné (slouží k přesunu části misky ze společné desky na jednotlivce).

Minimální sada příborů - lžíce, vidlička, nůž, stejně jako lžička nebo dezertní lžíce. Zde byste však měli vzít v úvahu, které pokrmy budou podávány, jako jsou rybí vidlice a nůž (kleště), salátová vidlička a snack bar, dezertní vidlička a nůž, stojan, ovoce, mořské plody.

Pro servírování budete také potřebovat rychlovarnou konvici a kávovar, konvici s víkem, cukřenku, omáčkové čluny.

Skladování potravin

Nádoby pro skladování jsou převážně nádobky na různé druhy. Dnes jsou vyrobeny převážně z potravinářského plastu, silikonu. Vhodné jsou také analogy skla. Nemůžete však uchovávat potraviny ve skleněné nádobě v chladničce a pak v ní ohřívat obsah v mikrovlnné troubě. Kvůli teplotnímu rozdílu se sklo praskne.

Malé smaltované pánve lze také nazývat ware pro skladování. Díky vrstvě skloviny se v nich nevyskytují oxidační procesy, ale to platí pouze při zachování integrity skloviny.

Různé tvary

Dnes jen málo lidí překvapí pokrmy neobvyklého tvaru. Pokud jde o pánve a hrnce, je to obvykle kulaté nádobí. Pánve a formy na pečení mohou být čtvercové.

Mezi talíře jsou také populární kruhové a čtvercové tvary. Kromě toho, na prodej můžete najít pokrmy pro servírování ve formě listů, květin, složitých geometrických tvarů. Při nákupu takových produktů je třeba mít na paměti, že mohou způsobit potíže se skladováním, zabírají mnoho místa.

Styly

Tam je nádobí pro určitou oslavu. Nejčastěji najdete soupravy v novém nebo vánočním stylu. Dětské nádobí je také vždy tematické - obrazy na něm jsou věnovány hrdinům karikatur a pohádek, můžete také najít tematické narozeninové sady pro děti.

Jídla v klasickém nebo románském slohu jsou obvykle masivní keramika, jednoduché geometrické tvary, čisté pevné barvy (bílá, béžová, slonovinová).

Říše-styl nebo moderní jídla jsou často luxusní porcelán, složité tvary a neobvyklý tisk. Pro tento styl je charakteristické také sklo s mozaikou.

Gotické soupravy - To je neobvyklé, ale zároveň velmi jednoduché v podobě nádobí, kombinace dřeva, kovu. Značka high-tech bude sklo, plast.

Pro produkty Japonský styl naneste keramiku, porcelán, jíl. Objekty vypadají originálně, ukazují historické rysy země, jsou stylizovány jako starobylé národní pokrmy.

A tady čínské pokrmyna rozdíl od Japonců se vyznačuje velkým počtem ozdob, vzorů. Formy jsou zde elegantnější a jídla samotná jsou elegantnější.

Styl země - to je dřevo, keramika, jíl. Povinný prvek - malebné ornamenty s květinovým a květinovým motivem. Jídla ve španělském stylu - průsvitná, světlá, často kombinující několik kontrastních barev v rámci jedné sady. Skandinávské kuchyni dominují dřevěné a keramické pokrmy bílé a fialové barvy. Stylová jednoduchost a stručnost forem - to jsou rysy tohoto stylu.

Francouzský styl - Jedná se o transparentní a průsvitné předměty, vázy a sklenice na víno z matného porcelánu, barevného omezení.

Požadovaná minimální hosteska

V kuchyni je žádoucí mít 3 pánve. Objem - 5-7 litrů (pro výrobu polévek a dušeného ovoce), 3-5 litrů (pro druhé, příloh) a 1-2 litrů (teplé jídlo, kaše). Nicméně, pro obiloviny a omáčky se doporučuje dostat dušenou pánev.

Pokud v kuchyni není mnoho místa, Vyberte sadu pánví. Je vhodné je uložit a umístit. Pokud si náčiní koupíte odděleně, nemusí být takováto „matryoshka“ vytvořena.

Vyžaduje se nejméně 2 pánve - více (pro maso, dušenou zeleninu, přílohu) a menší (pro ranní smažená vejce nebo míchaná vejce). Pohodlně, pokud lze na sporáku i v troubě použít velkou pánev. Pro troubu se však doporučuje pořídit alespoň jednu pekáčku.

Počet příborů, sklenic, šálků a talířů - hluboký a pod druhým, se obvykle počítá podle počtu domácností. V průměru se toto číslo násobí 2-3. Malá rodina bude potřebovat 2-3 naběračky, stejný počet sběračů, špachtle.

Jak si vybrat?

Při výběru jídel pro domácnost je důležité zvážit jeho účel. Při výběru pánve je třeba věnovat pozornost tloušťce dna a stěny. Optimální tloušťka dna je 4-6 mm, stěny - 2-4 mm. Tenčí nádobí se rychle deformuje, nádobí na něm hoří. Silnější dna a stěny se zahřejí příliš dlouho, což může ovlivnit chuť hotového pokrmu.

Při výběru grilovací pánve by měla být dána přednost. čtvercový výrobek, zejména pokud plánujete na něm smažit steaky z masa nebo ryb, entrecotes. Čtvercový tvar bude více prostorný - budete moci smažit 4 porce najednou.

Nicméně, pokud máte plynové hořáky, je lepší dát přednost obvyklé kulaté pánvi, čtvercový ekvivalent v tomto případě nebude mít rovnoměrné vytápění.

Dalším kritériem pro výběr kuchyňského nádobí - odpovídající jeho typu sporáku. Nejnáročnější ve vztahu k výběru nádobí - indukční vařič. Nádobí musí mít feromagnetické dno, jinak se nebude zahřívat. Dno misky by mělo být silné (pro pánve není menší než 5 cm), v průměru - ne méně než 12 cm.Jinak magnetická cívka není aktivována. Je důležité, aby dno nádobí bylo hladké, jinak nebude dosaženo rovnoměrného ohřevu.

Skleněné keramické desky vyžadují nádobí s úplně rovným a hladkým dnem. Známé značky zpravidla ošetřují dno těchto nádob speciální tmavou směsí, která zlepšuje tepelnou vodivost výrobku a snižuje riziko poškrábání.

Většina druhů nádobí je vhodná pro plynová kamna, ale je lepší zvolit ten s drážkou na dně. Díky němu se teplo rovnoměrně rozbíhá od středu k okraji dna misky.

Jakékoliv kuchyňské nádobí bez ohledu na typ sporáku, pokud je to možné musí mít stejný průměr dna jako varná deska. Čím širší pánev (za předpokladu, že její průměr odpovídá velikosti hořáku), tím pohodlnější je míchat jídlo. Nicméně Vysoká pánev je také velmi užitečná v některých případech, například při vaření špaget.

Je vhodnější koupit kuchyňské nádobí s víkem. Může to být ze stejného materiálu jako samotné nádobí, nebo z tepelně odolného skla. Ty jsou vhodné, protože umožňují pozorovat proces.

Důležitý bod - víko by se mělo dobře dotýkat pánve nebo pánve. V ideálním případě má otvory pro odsávání páry a pohodlnou rukojeť odolnou proti teplu.

Na jaký druh nádobí a jak se o ni starat, viz níže.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah