Nádobí

Tipy pro výběr večeře pro 6 osob

Tipy pro výběr večeře pro 6 osob

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Kompletní sada
 2. Materiál
 3. Design
 4. Jak si vybrat?

Služba je sada nádobí, vyrobené ve stejném stylu. Může to být káva, čaj nebo jídelna, zaplatit za 6, 12 nebo více osob. Článek bude diskutovat o večeři pro šest osob.

Kompletní sada

Sady pro šest osob mají různé vybavení a účel. Nejčastěji se používají pro každodenní použití s ​​rodinnými nebo neformálními setkáními s přáteli. Pro tyto účely si můžete zakoupit minimální sadu tvořenou pouze deskami. Někdy je tato služba využívána pro slavnostní příležitosti, kdy je málo hostů, ale krásné nastavení stolu na etiketě je velmi důležité. Sady pro dovolenou, a to i pro šest osob, jsou schopny získat velké množství dalších položek. Rozšířená služba zahrnuje několik pokrmů, úplnost je promyšlena do nejmenšího detailu.

Jídla, vybavená pro šest osob, dříve nebo později začnou bít, počet talířů a dalších tematických zařízení se snižuje. Obávat se o to nestojí za to. Dnes, průmysl produkuje objemné sbírky, které mají velké množství jídelních předmětů, který dovolí ne jen doplnit ztracené nádobí, ale také tvořit službu sám podle vlastního uvážení. Zvažte různé soubory služeb a jejich účel.

Minimum

Skládá se ze sady jídelních a dezertních talířů pro šest osob. V této sadě mohou být polévky a mělké talíře pro hlavní jídla. Tyto soupravy se používají v každodenním použití.

Standard

Standardní sada obsahuje následující desky:

 • pro první kurzy;
 • za druhé;
 • dezert.

Tato sada se osvědčila při každodenním používání. To je získáno pro hosty, jestliže to není zvyk formovat stůl podle pravidel etikety, přetížit to kaviárem, pánev, sleď.

Pokročilé

Prodloužené vybavení může zahrnovat všechny položky, které jsou vydány ve stejné sbírce nebo většina z nich. Začneme s obeznámením s objemovou službou z desek, a to:

 • pro první kurzy (polévky nebo polévky) s plochými základními deskami;
 • pro druhé kurzy;
 • dezert;
 • pro občerstvení, ploché, o průměru asi 20 cm;
 • pečivo;
 • velké ploché nádobí.

Rozšířené sady jsou také aktivně doplněny takovými příbory pro konkrétní účel, jako jsou:

 • polévková mísa pro první kurzy;
 • salátové mísy - počet a velikost se volí individuálně;
 • herringfish má oválný tvar, opakující se vzhled ryb;
 • omáčka;
 • zakysanou smetanou;
 • pod hořčicí, octem, solí a kořením;
 • olejovač;
 • ikornitsa;
 • dort box - plochý kulatý talíř, může být na stonku nebo s rotačními schopnostmi; Tuto desku lze použít pro pizzu;
 • držák ubrousků.

Prodloužené sety získávají velké estety, kteří rádi sestavují stůl podle etikety. Každé jídlo má svůj vlastní příbor, jídlo na nich je rozloženo do tvaru kudrnatých plátků, zdobených zelení.

Někdy jsou sady vybaveny vázami na květiny.

Cílené

Služby mají také svůj účel. Nejčastěji se jedná o etnický původ. Například si můžete zakoupit speciální sady pro servírování sushi nebo kazašského pilafu. Cílové sady definují úzké zaměření a jsou v nízké poptávce. Kupují je lidé, kteří ve své stravě často používají národní jídla.

Kombinované

Takové sety jsou žádány u žen v domácnosti, které chtějí vidět kuchyně ve stejném stylu ve své kuchyni, a to nejen pro poskytování prvních a druhých kurzů, ale také pro přípravu čaje a kávy. Velké rozšířené sbírky vám to umožňují. Výběr komba, Můžete si koupit co nejvíce, a minimálně potřebné položky nádobí, například, šest bouillas, talíře pro hlavní jídla, čaj a kávové šálky s talířky, zařízení v soli, hořčici a pepř. Dokonce i pro každodenní použití, je příjemné jíst jídlo z harmonického celku, nemluvě o možnostech banketu.

Kombinované sady moderního vybavení jsou zakoupeny pro novou nebo aktualizovanou kuchyni, aby se efektivně zdůraznil její design. Služba ve stejném stylu s funkcemi all-inclusive pomůže udržet harmonii a pořádek v jídelně. Nádherná jednodílná multifunkční sada vypadá příznivě na slavnostním stole. Kromě toho to může být dobrý dárek pro svatbu nebo housewarming.

Materiál

V prodeji najdete různé druhy služeb, od rafinovaných a sofistikovaných až po rustikální, hrubé, ale odolné varianty. Cena a pohled zepředu závisí na materiálu výrobku.

 • Porcelán. Tento krásný a populární materiál je již dlouho používán pro výrobu jídel. Takové sety lze nalézt v příborech našich babiček a prababiček. V sovětském období byly české sety obzvláště ceněny. Pokud byl talíř přinesen na světlo, kresba na zadní straně výrobku zářila tenkou vrstvou porcelánu.

Služby z tohoto materiálu a dnes jsou drahé, zejména pokud jsou ručně malované.

 • Fajáns. To je skvělý materiál pro širokou spotřebu. Služby vypadají hrubší, ale mají loajální cenu, kterou si může dovolit každá hostitelka a veřejné stravování. V naší době může keramika ozdobit stylovou malbou, perforací, štukem. Povrch je často prosklen, aby se odstranila pórovitost struktury.
 • Keramika. Keramické nádobí vypadá ještě drsněji, ale dobře se udržuje. Z ní dělají denní a národní možnosti služeb. Jsou levnější než kameninové, ale také špatně snášejí teplotní výkyvy, snadno se štípají a popraskávají.
 • Sklo Skleněná služba vypadá lehce a vzdušně. Pokud dáte takové nádobí na malý stůl, nezdá se, že by byl přeplněný. Sklo může být monochromatické - kouřové, mléčné, světlé nebo se vzorem. Služba je vhodná pro rodinné účely a jako host. Kvalita skla je posuzována podle zvuku: jako porcelán, nádobí znělo hlasitě od poklepání lžící a hliněné a keramické předměty jsou matné.
 • Skleněná keramika. Jedná se o relativně nový materiál, který kombinuje vlastnosti skla a keramiky. Díky prvnímu, nádobí nemá pórovitost, nemusí být potaženo glazurou, je snadné se o něj starat. Vlastnost keramiky zvyšuje pevnost skleněných výrobků. Tento materiál je velmi odolný vůči teplotním změnám.
 • Kov. Pro vytvoření setů použijte stříbrnou a nerezovou ocel. Zvláště krásný vzhled stříbra v orientálním stylu. Jsou elegantní a vyřezávané. Nevýhody těchto sestav zahrnují ohřívání stěn, které se obtížně dotýkají, pokud je miska podávána horká.

Design

Krásně zdobená jídla vypadají jako umělecké dílo. Kreslení, barva, tvar - to vše ovlivňuje konečné vnímání služby. Tvar desek nemusí vždy opakovat dokonalý kruh. Mohou být oválné, čtvercové, v podobě okvětního lístku nebo květu. Neobvyklý vzhled šálků kávy, opakování pupeny růží, nebo malé salátové misky v obraze tulipánů.

Soupravy nejčastěji obsahují geometrické a květinové vzory. Velmi populární u spotřebitelů si obrázky plot. Patří mezi ně sady “Madonna”, “lov”, “husy”, “Sonata”.

Perla "Frederica Madonna"
Sonata "Malé květiny"

Služby mohou být vybrány pro jakýkoliv stylistický směr kuchyně, a to:

 • pro pokoje vyrobené ve stylu moderního minimalismu, high-tech monochromatické nádobí ze skla, porcelánu, sklokeramiky; barva se může shodovat s dominantním stínem jídelny nebo být přízvukem;
 • kuchyně v etnickém stylu nebo v jakémkoliv venkovském stylu mohou být zdobeny hlínou, keramickými soupravami, je možná sada kostí;
 • klasické pokrmy obsahují jasné geometrické tvary, jednoduchý, ale stylový design;
 • Západní styly dávají přednost bílé barvě pozadí, zdobené krajinářskými nebo květinovými motivy;
 • jídla v orientálním stylu jsou nejčastěji vyrobena ze stříbra s naháněným vzorem nebo z porcelánu s červenými, černými a hnědými ornamenty.

Jak si vybrat?

Před výběrem služby byste měli uvést účel nákupu, zařízení, materiál a náklady na něj budou záviset. Rodina pro 3 až 4 osoby pro každodenní použití může cenu za 6 osob zaplatit. Výrobky ze skla, kameniny, keramiky jsou rozpočtovými možnostmi. Pokud rodina vítá minimalismus, sada se může skládat ze 6 hlubokých a mělkých talířů, sady na koření a soli, několika salátových misek. Pro milovníky pestrého jídelníčku se jídla mohou zvýšit z 35 na 100 kusů.

Nákup sady nové nebo aktualizované kuchyně, by měl brát v úvahu styl místnosti. V tomto případě je vhodné koupit kombinovanou sadu nádobí: stůl, čaj a kávu v jedné verzi. Host, banketní sbírky jsou nakupovány z dražších materiálů - porcelánu nebo vysoce kvalitního skla. Služba může být doplněna mnoha cílovými položkami. Když přijdou hosté, sada bude pokrmy pro každou příležitost. Ale je třeba mít na paměti, že rozšířená služba zabere spoustu úložného prostoru, některá jídla budou používána jen zřídka a některé položky nemusí být nikdy potřeba.

Při nákupu služby, zejména banket, byste měli věnovat pozornost výrobci. Vyrábí se kvalitní nádobí. v Německu, Japonsku, České republice, Anglii, Francii. Populární jsou někteří domácí výrobci. Osvědčené značkové výrobky Luminarc nebo Weimar Porzellan.

Je lepší zvolit pokrmy ve velkých specializovaných prodejnách, kde jsou poskytovány rozšířené verze sbírek, a je možné zakoupit i další zařízení pro hlavní službu, postupně ji zvyšovat na 19, 32, 57 a více položek dle potřeby.

Luminarc
Weimar porzellan

V příštím videu najdete přehled o večeři v restauraci Narumi Amherst z 33 položek pro 6 osob.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah