Nádobí

Skleněné konvice: výběr, klady a zápory

Skleněné konvice: výběr, klady a zápory

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Výhody a nevýhody materiálu
 2. Druhy Dummies
 3. Špičkové modely
 4. Jak si vybrat?
 5. Provoz a péče

V dnešní době je těžké si představit pití čaje bez konvice na čaj. To je důležitý prvek kuchyňského nádobí. A mnoho žen v domácnosti věnuje této věci zvláštní pozornost, snaží se vybrat krásnou a spolehlivou konvici, která bude dobře fungovat v podnikání a stane se ozdobou kuchyně.

Výhody a nevýhody materiálu

Tyto pokrmy jsou vyrobeny z keramiky, skla, litiny a porcelánu. Fanoušci estetiky preferují skleněné konvice. V nich můžete sledovat přetečení odstínů čaje - od světle žlutého po bohatý med, od mírně nazelenalé až po hlubší zelenou.

Pivovarské nádobí je vyrobeno z tepelně odolného skla. Skleněné konvice neabsorbují pachy a nevypouštějí škodlivé látky. Při vaření různých druhů čaje se nemůžete bát, že nápoj ztratí své vlastnosti, chuť a vůni.

Průhledný vzhled přitahuje pozornost.

Díky průhlednosti můžete upravovat vaření čaje podle síly. Kromě toho bude vaření čaje vzrušující proces. Sledování nápoje postupně získává zlatou nebo tmavou dřevitou barvu je potěšením.

Další výhodou skleněných konvic je jejich jednoduchý vzhled. Sklo se hodí do každého interiéru a stane se stylovým stručným atributem kuchyně. Je snadné umýt skleněné nádobí, neabsorbuje znečištění a na stěnách nejsou stopy po usazeninách. Tyto varné konvice lze také umýt v myčce.

Přes většinu pozitiv má skleněná konvice několik nevýhod. Jedním z nich je vlastnost chlazení, kterou má sklo. Čaj ve skleněných nádobách rychle ochlazuje. Také skleněné modely nejsou vhodné pro dlouhé čajové obřady, protože chladící čaj má tendenci slábnout, ztrácí svou čistotu a transparentnost. Další nevýhodou je nesnášenlivost vůči změnám teploty.

Druhy Dummies

Sortiment konvic z tepelně odolného skla je velmi různorodý.

Tepelně odolné sklo odolává nejen teplotě varné vody, ale také ohřívá více než 300 stupňů.

Konvice na čaj se proto používá také pro vařící vodu. Standardní objem modelů - 0,5-1 litrů. Chcete-li si vybrat skleněnou konvici, musíte vědět, jaký druh čaje je určen, a jak proces vaření proběhne.

Příklady produktů a vlastností tohoto druhu jsou uvedeny v následujícím seznamu.

Průhledná konvice s filtrační baňkou

Toto je nejjednodušší volba pro vaření sypaného čaje. Baňkový nápoj se filtruje z malých čajových lístků a listů. Filtrovaný čaj je čirý a má bohatou vůni.. Pro znalce nápoje také vhodné pokrmy s sítkem. Vylévací filtr ve formě sítka je umístěn na výpusti konvice, což činí proces vaření fascinujícím a nápoj se stává průhledným bez částic čajových lístků. Pivovarnictví tímto způsobem odhaluje celou aromatickou vůni a bohatost čaje.

Francouzský tisk

Pohodlné a praktické použití. Provedení modelu má vzhled baňky s lisem uvnitř, který drží čajové listy a zabraňuje jejich úniku do nápoje. Francouzský tisk je také vhodný pro výrobu kávy. Silné a odolné modely jsou vyrobeny z tepelně odolného skla a nerezové oceli. Mínus: ve skleněné baňce se nápoj rychle ochladí.

Konvice na vaření "gongfu"

Komplexní struktura se vyznačuje funkčností a praktičností. Model obsahuje mřížku pro vaření, konvici a palačinku. Proces vaření je velmi vzrušující. Je možné připravit čaj za jakýchkoliv podmínek a bez elektřiny. Po vroucí vodě v kanvici se nápoj postupně vaří a získá požadovaný odstín pevnosti. Aby čajové lístky klesaly na dno, musíte použít tlačítko.

Tam jsou také modely konvice. s dvojitými stěnami. Díky takovému přístrojovému pouzdru si čaj po dlouhou dobu udržuje teplotu a vůni, získává bohatou chuť.

Jednoduché a pohodlné jsou modely se sítkem na dřevěném krytu. Malý filtr je upevněn na vnitřní straně víka ve formě klíče. Klíčenka je vyrobena z oceli nebo silikonu v závislosti na typu konvice.

Další zajímavý model skleněné konvice produkt se stojánkem. Stojan slouží k ohřátí nádobí z plamene svíčky. Svíčka ohřívá konvici a zároveň vytváří romantickou atmosféru.

Jsou zde skleněné modely s nerezovým sítkem a rukojetí a porcelánovým víkem. Kryt a pero mohou být zdobeny ručně malovanými, což dodává vzhledu stylu a estetiky. Tyto modely jsou vhodné pro slavnostní prostírání a povznášející.

Stylový model konvice na čaj s dřevěnými nohami se stane základním atributem čajového obřadu. Konvice nevyžaduje stojan, protože dřevěné nohy chrání povrch stolu před kontaktem s horkým sklem.

Pro ty, kteří milují luxus, vyrábějí výrobci skleněné modely s kovovými vložkami zdobenými zlatou barvou. Dodává se se stojanem na ochranu stolu před teplem a kapičkami.

Skleněné konvice mají zpravidla kulový tvar. Tento typ pouzdra správně otevírá čajovou kytici a dodává nápoji bohatou vůni a chuť. Čtvercové nebo kubické tvary by měly být velké, aby čajové lístky měly více místa.

Při volbě tvaru konvice je třeba vzít v úvahu, že složité modely nejsou snadno svařitelné.

Těžko dostupná místa nádobí musí být udržována v čistotě a bez částic čajových lístků. Proto pokud nádobí nemyjete okamžitě, musíte si koupit modely, které lze umýt v myčce.

Je mnohem snazší provozovat válcové skleněné konvice z tepelně odolného materiálu. Modely mají malý odtok. Nos není dlouhý, takže je snadné ho vyčistit od zbytků čajových lístků a rozkvétat. Tyto výrobky vypadají dobře v kombinaci se skleněnými šálky.

Špičkové modely

Rozmanitost skleněných konvic je velká, ale existují některé, které se již osvědčily na spotřebitelském trhu z nejlepší strany.

 • Jedním z nejoblíbenějších výrobců skleněných konviček pro svařování je německá společnost. Gipfel. Sortiment firmy představuje různé modely v různých cenových kategoriích. V kolekci nádobí Gipfel jsou tedy modely řady Glacier s pístem nebo lisem o objemu 350 ml a více. Výrobky jsou vyrobeny z tepelně odolného materiálu a odolné vůči vysokým teplotám. Stylová kombinace skla s kovem dokonale zapadne do interiéru každé kuchyně. Pro znalce estetiky existuje řada varných kotlů Claris s tiskem, prezentovaných v barvě "růžového zlata".
 • Nádobí se sítkem Brilian je ve velké poptávce, protože konvice v této sérii jsou pohodlné a snadno použitelné. Tepelně odolné sklo je odolné vůči teplotě varné vody a sítko s jemnou síťovinou nevynechá ani jediný čaj. Tyto modely lze umýt v myčce.
 • Společnost Vyšší také se zabývá vydáním série skleněných kotlů pro vaření. Řada Gregory je reprezentována francouzskými lisy různých dekorů a barev. Filtrované modely jsou vyráběny v rámci série Dunlyr. Mají kulatý tvar a sítko, které je vyrobeno z nerezové oceli. Objemy výrobků 350, 600 a 800 ml.
 • Další sklářská společnost Mayer & boch. Německý výrobce vyrábí stylové výrobky z vysoce kvalitního materiálu. Všechny modely jsou vyrobeny z tepelně odolného skla a nerezové oceli. V řadě pokrmů jsou jednoduché výrobky, výrobky se sítkem a baňkou, s výtokem a mnoha dalšími. Stojí za povšimnutí model tepelně odolného plastu a tepelně odolného skla. Barvy výrobků mají jasné barvy a zajímavé barvy, které jistě zvednou náladu při pití čaje.
 • Německá společnost Becker vyrábí řadu konvic ze skla a plastu, které jsou odolné vůči vysokým teplotám. Nabídka zahrnuje originální modely různých barev a tvarů. Model klasického kulatého tvaru vypadá jako výrobek s bankou na vaření a malým výtokem na výtok vody pro pohodlné rozlití nápoje.
Gipfel
Vyšší
Mayer & boch
Becker

Jak si vybrat?

Při výběru skla musíte nejprve pochopit typy skla a jejich vlastnosti. Konvice z tepelně odolného materiálu dokonale odolávají teplotním změnám. Tepelně odolné sklo se také používá při výrobě čaje a nádobí.

Ale nedostatek konvice z takového materiálu je to Není určen pro různé typy kamen a pecí. Pro výrobu skleněných výrobků používáme žáruvzdorný materiál. Tyto modely jsou používány na otevřeném ohni, ale mohou být deformovány nebo trhliny při prudkém poklesu teploty.

Tepelně odolný materiál se používá při výrobě kotlů a pánví pro různé varné plochy a pece. Sklo je odolné vůči teplu a otevřenému ohni. Nejčastěji se u výrobků z tepelně odolného materiálu používá sklo, jehož složení zahrnuje oxid boritý (borosilikátové sklo).

Nejdražším materiálem je křemenné sklo. Je vyroben z oxidu křemičitého. Nádoby se nebojí ohně, teplotních výkyvů a pecí.

Skleněné konvice jsou také malovány různými ornamenty, vzory a krásnými kresbami. Proto Můžete si vybrat konvici pro každodenní použití a pití čaje, stejně jako pro čajové obřady a jako dárek.

Výběrem konvice na vaření by se mělo přistupovat opatrně. Za pozornost stojí také detaily, zejména kvalita a materiál rukojeti, umístění výpusti konvice, vlastnosti víka a sítka.

Během procesu vaření se rukojeť výrobku zahřívá, což přináší značné nepříjemnosti při nalévání nápoje do šálků. Abyste se vyhnuli nepříjemným pocitům, musíte si koupit výrobek, ve kterém je varná baňka umístěna v kovovém držáku, jako je francouzský tisk.

Nekupujte modely, kde je v pouzdře plast. Při kontaktu s vroucí vodou uvolňuje plast škodlivé sloučeniny. Nejmenší dávky těchto látek pokazí chuť a vůni nápoje a mohou poškodit zdraví.

Rukojeti jsou vyráběny v různých verzích. Rukojeti ze skla mají často vzhled smyčky. Plastové rukojeti se dodávají ve tvaru prodloužené konzoly. Při výběru konvice s rukojetí je hlavní věcí pohodlí a praktičnost.

Dokonalý výtok konvice by měl být rovný krku výrobku. Úhel výtoku k tělu by neměl překročit 35 stupňů. Na jiném místě nebude hubice po rozlití schopna zastavit kapalinu, přičemž zbytek nápoje upustí ve formě kapek na povrchu stolu.

Kryty jsou vyrobeny ze skla, plastu a kovu. V levných modelech používejte plast. Plastové kryty se nacházejí v nádobách vyrobených z žáruvzdorného materiálu, ale design také obsahuje vložkový filtr z oceli. Kryty z plastu jsou opatřeny tlačítkem na pouzdře. Takový systém mechanismu je kombinován s rukojetí. Kovové a skleněné rukojeti mají klasický vzhled s držákem nahoře, jako u běžných kotlů.

Sítko je hlavním atributem skleněné konvice na vaření. V modelech skla pomocí kovové síťové baňky, která se opírá o hrdlo konvice.Sítko pomáhá filtrovat nápoj a činí ho transparentním a chutným. Některé výrobky jsou vybaveny filtrem na řetízku v podobě kouzla.

Při výběru byste měli vzít v úvahu kvalitu materiálu: kvalitní výrobek z nerezové oceli.

Existují také produkty s baňkou. Filtrační baňka vypadá jako obyčejný pohár, ale má více výhod než jednoduché sítko:

 • varné listy v baňce se mohou volně pohybovat, což přispívá k cirkulaci a úplnému odhalení chuti nápoje;
 • jakmile nápoj dosáhne požadované úrovně síly, sklo může být okamžitě vytaženo, zatímco čistý, nasycený čaj zůstane v nádobě;
 • Filtrační baňka je vhodná pro jakýkoliv typ čaje: od drobných listů a granulovaných odrůd, odrůd bobulovin a bylinných nálevů.

Takový filtr je vyroben z keramiky, skla nebo kovu.

Keramika a porcelán v bílé barvě dodává konvici estetiku a sofistikovanost. Při výběru keramických nebo porcelánových vložek je však třeba mít na paměti, že otvory v baňce jsou větší než v nádobkách z nerezové oceli. Takové otvory jsou schopné projít malými částicemi čajových lístků.

Při nákupu skleněné konvice byste měli také zkontrolovat výrobek na štěpky, praskliny a různé vady.

Provoz a péče

Správné používání a péče mohou prodloužit životnost skleněné konvice.

Aby bylo možné konvici správně používat, je nutné vzít v úvahu některé detaily provozu.

 1. Při každém vaření by měla být věnována pozornost čistotě jídel. Měla by být prostá plaku a zbytků čajových lístků.
 2. Konvice by měla být mírně zahřívána.
 3. Voda by měla být použita měkká, vyčištěná od nečistot. Pivovarnictví by se mělo nalít, čajové lístky rozdělit na dno.
 4. Je nutné nalít čaj v několika fázích: nalít vodu na polovinu, nechat vařit, po chvíli přidat vodu, takže prostor mezi víkem a nápojem.
 5. Po vaření zavřete výtok a víko ubrouskem. Tím se zachová vůně čaje a nenechá se jít ven.
 6. Po použití konvici okamžitě omyjte. Nenechávejte zbytek nápoje až do rána.
 7. Sklo uchovávejte lépe na tmavém a suchém místě. Nenechávejte výrobek v blízkosti silně páchnoucích produktů a předmětů.
 8. Při čištění konvice se nedoporučuje silně třít vnitřní povrch. K čištění konvice stačí nádobí opláchnout vodou bez použití pracích prostředků a brusiva.

V dalším videu se dozvíte o postupu při vaření čaje pomocí skleněné konvice s tlačítkem (TeaPot).

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah