Nádobí

Brýle a sklenice na kávu: typy a nuance výběru

Brýle a sklenice na kávu: typy a nuance výběru

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Trendy
 2. Co je to latte?
 3. Skleněné nádoby s dvojitým dnem
 4. Prohlédněte si oblíbené modely
 5. Ekologické brýle

Krásný tok koreluje s chutí vnímání nápojů. Proto lidé často upřednostňují konkrétní kavárnu nejen díky řádně připravené kávě, ale také díky esteticky příjemnému podávání. Nádherné sklenice na kávu mohou být také ve vaší kuchyni: je to módní a také váš život je o něco jasnější.

Trendy

Brýle a sklenice na kávu se včera neobjevily, ale v poslední době začaly vyhrát nad tradičními šálky s kávou. A stále více kupující nezískává klasický bílý kávový set v podobě mini-šálků s tenkou rukojetí, ale brýle a brýle. Moderní etiketa na kávu umožňuje:

 • šálky od 40 do 600-700 ml;
 • Sklenice na brýle nebo brýle s dvojitým dnem;
 • sklenice různých tvarů.

Mnozí řeknou, že etiketa nebyla tak přísná, ale umění pití se změnilo. Dříve to šlo do malých šálků, ze kterých pili nejen espresso. V současné době kupující čeká na podání koktejlů v pohodlných, velkých brýlích. Proto, pro espresso, opravdu potřebujete miniaturní zařízení, ale pro USA - větší šálek, který bude obsahovat 230 ml nápoje. Kapsule pro cappuccino bude o něco menší - 120-220 ml, ale pro latte, oblíbený nápoj studentů a manažerů, kreativních lidí a živnostníků, brýle jsou již potřeba.

Co je to latte?

Latte je nápoj nízké pevnosti, pro kterou je milovaný. Zvláště oblíbené jsou dnes lattové varianty s krémovou chutí a různými polevami. Někdy je tento nápoj podáván v tradičním poháru, a to i ve vysokých skleničkách, ale sklenice je vhodnější. Pokud překládáte slovo "latte" z italštiny, bude to - sklo pro krmení mléka. V pravý čas se nalije do skleněných vysokých sklenic. Pak se rozhodli přidat mléko do mléčného výrobku, který sloužil jako druh polevy. A tato metoda byla úspěšná - výsledná směs se nazývala latte macchiato, to znamená kávové mléko.

Jakmile si pánové kávovaru všimli - pokud si po šlehání do mléka nalijete část kávy, ten spadne pod pěnu, to je způsob, jak se tmavá vrstva objeví. Taková krása nemohla být ukryta za zdí poháru, vyžadovalo se sklo.

Dnes se latte podává v různých nádobách.

 • Tradiční sklenice s objemem 150-300 ml. Latte pohár má pero. Sklo může být na krátké noze (sklenice na víno) a normální. Produkt na kapacitě nohou je menší.
 • Brýle. Neexistuje sklo pro držadlo, objem takového produktu je až 300 ml.
 • Speciální pohár. Jedná se obvykle o porcelánové nebo keramické vysoké šálky elegantní, stručné formy, něco podobného převrácenému lichoběžníku. Šálek má rukojeť. Primární barvy jsou bílé a smetanové, hnědé šálky nejsou ve skutečnosti nalezeny.

Co si vybrat domov je na vás. Tento profesionální barista má požadavky a normy, každý výrobek bude vhodný pro domácí potěšení z pití. Dnes jsou to právě latte brýle, které se aktivně kupují dnes, pro milovníky nápoje začali vyrábět novou verzi s podobnou kapacitou, která pojme 360 ​​ml kávy. Plastové průhledné sklo (značka) stojí od 300 rublů, zatímco porcelán dánské sklo je 1500 rublů. Keramické sklo je levnější, ale častěji nakupují standardní skleněná skla nebo sklenice s nízkým stonkem.

Skleněné nádoby s dvojitým dnem

Tepelná skla z dvojitého skla mají jasnou funkci - jsou navrženy podle typu termosky, dlouhodobě zadržují teplo. Konstrukce se skládá z vnějšího a vnitřního skla, které jsou kloubově spojeny v oblasti krku. Vnitřní sklo má stěny a dno, mezi oběma stěnami - jen vzduch. Je to vzduchová mezera, která izoluje kávu, nalije do takového výrobku, od kontaktu s rukama, který drží sklo.

Ve spodní části sklenice dvojitého skla je viditelný otvor. Jedná se o ventil, který vyrovnává rozdíl mezi vnitřním a atmosférickým tlakem. Proto je naprosto nemožné tento otvor uzavřít nebo utěsnit.

Pro výrobu takového neobvyklého tepelně odolného skla se používá speciální borosilikátové sklo. Je to chemicky odolný materiál, je odolný vůči vysokým teplotám, má nízký koeficient tepelné roztažnosti. Taková skla mohou být vložena do trouby, mikrovlnné trouby, mrazničky, jsou umývány v myčce. Ale i při těchto záviděníhodných vlastnostech jsou skleněné pohárky s dvojitou stěnou velmi křehké.

Jedním z nejvyhledávanějších produktů této série je Delonghi šálků kávy. Společnost je známá výrobou kávovarů a příslušenství pro ně, takže se můžete spolehnout na kvalitu a promyšlený design.

Prohlédněte si oblíbené modely

Slavná a rozpoznatelná možnost podávání nápojů je irské sklo (nebo sklenice na irskou kávu). Tyto pokrmy vypadají elegantně, jsou vyrobeny z tepelně odolného skla, vybaveného rukojetí a nízkou nohou. V takovém skle, častěji, připravují aromatické kávové koktejly, kapacita skla je do 200 ml.

Existují i ​​další možnosti.

 • Pohár pohár - Jedná se o nádobí pro míchané kávové nápoje. Je podobná tvaru tulipánu a jeho zakřivená hrana vám umožní ozdobit sklenici různými způsoby, aby se na ní držely různé maličkosti pro dekoraci. Objem poháru je velký - až 285 ml.
 • Sklo pro hurikán. A tato kapacita je spíš jako elegantní váza, i když jejím pravým účelem jsou kávové koktejly poměrně velkého objemu. Může dosáhnout 650 ml. Požadavky na prostornost nejsou striktní: vše záleží na nápadech developera, receptu kávové směsi a také na přání samotného milovníka kávy.
 • Sklenice pro vrstvené koktejly (nebo prázdná kavárna) - protáhlý tvar, elegantní likérová skla s objemem do 100 ml. Samotný tvar kontejneru přispívá k sedimentaci těžkých složek, protože je možné jej vyrobit pouze vícevrstvými nápoji.
 • Brýle pro frappe. Vypadají krásné husté kávové koktejly, které vždy představují led. Objem tohoto skla je 250 ml.
 • Sklenka staré módy. A toto je jednoduché nekovové sklo, které se často nazývá staromódní. Jeho objem je až 240 ml.

Téměř všechny prezentované modely jsou transparentní, někdy existují i ​​varianty černých brýlí, ale nejsou tak populární.

Ekologické brýle

Opětovně použitelné šálky s dobrou ecoreputací mají buď bambusovou základnu nebo rýžovou slupku s recyklovaným plastem. Vypadají stylově, nelze jim popírat sílu, často se dodávají s víkem. Příkladem takového produktu je biologicky rozložitelné sklo Huscup. Stojí asi 1000 rublů. Sklo má slušný objem 440 ml, hmotnost je téměř 260 g. Je vyrobena z rýžového slupky, což je přírodní produkt. Kontejner má odnímatelnou silikonovou čepičku a držák, který lze recyklovat. Sklo lze prát v myčce a ohřívat v mikrovlnné troubě, což je velmi pohodlné.

Soutěž o tento výrobek může udělat bio pohár Ecoffee pohár. Stojí to o něco méně, asi 750 rublů. Obsahuje 400 ml kávy, ale hmotnost je velmi lehká - 125 g. Toto sklo je vyrobeno z bambusového vlákna, protože je zcela biologicky odbouratelné. Hrnek vypadá jako obyčejný šálek, zdá se, že jeho karton je hustší. Kruhy jsou k dispozici v různých barvách as různými výtisky. Ve víku je odnímatelný kryt, který nedovolí, aby obsah šálku vystříkl.

Pozor! A šálky mohou být skládací, což je velmi výhodné pro majitele spojek a milovníků cestování světlem.

Pokud jste skutečný znalec kávy a milujete experimentování s chutí a pivovarnictvím, má sotva smysl vybrat si jednu z nejrůznějších kávových sklenic. Kupte si 2-3 (nebo více) modelů, které vás neomezí v náročnosti vaření a servírování. Požitek z kávy je často nejlepším začátkem dne, takže v této věci nejsou žádné maličkosti.

V dalším videu najdete přehled kávového skla Starbucks

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah