Nádobí

Služba Green Frog: Historie a popis

Služba Green Frog: Historie a popis

zapojte se do diskuse

 
Obsah
  1. Neobvyklá objednávka
  2. Kdo je zákazník?
  3. Mistrovské dílo keramiky umění
  4. Příběh služby žáby

Každý exponát Hermitage je opravdovým mistrovským dílem a má svou vlastní, často neobvyklou historii. Služba se zelenou žábou má nejen zajímavé jméno, ale slouží také jako jedinečný artefakt spojující historii dvou zemí: Ruska a Anglie, a je také považován za předchůdce celého trendu v umění výroby porcelánu.

Neobvyklá objednávka

Slavný anglický fajánský výrobce Josiah Wedgwood, jehož soupravy byly hrdě nazývány „královským zbožím“, obdržel v roce 1773 komplexní a velmi zodpovědný řád. Její jedinečnost spočívá v tom, že bylo nutné provést velkou obřadní službu pro 52 osob, jejichž malba s topografickou přesností by reprodukovala názory Anglie, Skotska a Walesu. Bylo třeba napsat více než 1220 krajin a nikdo z nich se neměl opakovat. Služba byla opravdu obrovská: asi 950 položek (přesné číslo je neznámé, protože zdroje označují jiné číslo).

Náklady na službu byly také více než působivé. V účtech jsou 14600 rublů 43 kopecks. Částka pro tyto časy nemyslitelná. Dokonce i architekt Tauridského paláce, Starov dostal za svou práci mnohem méně: 9 600 rublů. Znakem služby měla být zelená žába na erbu. Následně se mu říkalo: "Služba se zelenou žábou."

Kdo je zákazník?

Obrovská odpovědnost ukládá identitu zákazníka. Byla to ruská císařovna Kateřina II. Pro Wedgwooda byla dokonalá exekuce záležitostí cti, bylo velmi obtížné přijmout takovýto pokyn a navíc jeho stvoření muselo konkurovat službě poslané císařovnou pruským králem Fridrichem.

Určený servis pro stavbu gotického hradu. Oblast, kde byla postavena, se jmenovala Kikeriki, která překládala z finštiny znamená "žába bažina". Proto se obvyklá zelená žába stala znakem služby.

Hrad byl vytvořen k oslavě významných událostí, zábavy a rekreace císařovny a byl postaven na pozemcích, které po severní válce přestaly Rusko. Na tomto zámku v Kulaté síni byli odměněni hrdinové války z roku 1812: Kutuzov, Suvorov. Catherine II se zde setkala s George Knights.

Vznik hradu byl položen v roce 1774. V roce 1777 byl komplex postaven. Byl postaven v novogotickém slohu, který přišel do Ruska z Anglie. Je to prakticky první novogotický architektonický soubor v okolí Petrohradu. Velkokněžna byla fascinována anglickou architekturou a krajinnou kulturou., jak je uvedeno v dopise Voltaire v létě 1772.

Středověké gotické hrady, kostely, kaple v jedné či druhé podobě byly nepostradatelným prvkem klasické anglické krajiny. Mohou to být jak původní zříceniny gotických staveb, tak nové budovy postavené podle gotických kánonů. Tradice ruské architektury se lišily od anglických, takže ruský neogotický styl 18. století je zcela závislý na ruském klasicismu. To se také odrazilo ve stylu palácového komplexu Kekerekeksinensky.

Anglické pohledy měly vyzdobit a slavnostní palác služby. Thomas Bentley, obchodní partner společnosti Wedgwood, sestavil katalog pro císařovnu s názvy všech druhů, mezi nimiž byla městská a venkovská krajina, přírodní krajina, hrady, opatství, panství a venkovské domy. Proto má služba nejen uměleckou, ale i historickou hodnotu.Rekonstruuje unikátní a majestátní panorama Spojeného království XVIII století, která se nyní výrazně změnila.

A mnoho památek architektury a krajinné kultury je zcela ztraceno.

Mistrovské dílo keramiky umění

Předpokládalo se, že všechny krajiny, které zdobí službu, budou vyrobeny z přírody. Ukázalo se však, že by to trvalo spoustu času jak zdroje začaly používat tisky, kresby a akvarely. K tomuto účelu byly majitelům statků a statků zaslány dopisy, v nichž byly požádány, aby poslali dostupné rytiny a obrazy s výhledem na jejich majetek. Písmena ukázala, že katalog s jmény majitelů bude předložen ruské císařovně. Nezáleželo na důležitosti majitelů, s ohledem na to, jak krásná byla krajina, a její soulad s konceptem výrobku.

Mistři, kteří malovali objekty služby, nejčastěji reprodukovali originál s fotografickou přesností, ale v některých případech umělcova představivost obklopovala skutečnou historickou strukturu s fiktivní krajinou v tradicích klasicismu. Wedgwood zdokonalil tradiční keramické složení anglické fajánsové krémové barvy. Nová skladba byla pojmenována "Queen faience" na počest patronky Wedgwood Queen Charlotte.

Z tohoto materiálu byla vyrobena zelená žába.

Vytvořil a spálil výrobky v továrně Staffordshire "Etruria", a obraz byl vyroben v malířské dílně v Chelsea. Službu namalovalo více než 30 mistrů, z nichž každý provedl svou vlastní část práce. Například zelená žába na všech předmětech byla napsána jedním mistrem.

Forma služebních služeb byla založena na „královské formě“, tak pojmenovaný protože podle tohoto modelu Wedgwood vytvořil službu pro George III. Tento formulář byl upraven a později obdržel jméno "Catherine". Rozlišovala její přísné hladké elegantní obrysy. Služba žáby byla určena k obědu i dezertům.

Stolní nádobí bylo orámováno okrajem dubových větví a dezertem z větví břečťanu.

Sada se skládala z různých talířů různých velikostí, nádobí pro zvěřinu, ovoce a zeleninu, misky na salát, mísy, omáčky, zmrzlinové misky, misky a mnoho dalšího. Některé výrobky byly poměrně složité, včetně několika částí. Výrobci zmrzliny se například skládali z ledové komory s víkem, formy zmrzliny a trojrozměrného trupu s pevným horním víkem.

Malované nádobí v teplých olivově hnědých tónech na měkkém "krémovém" pozadíJediná světlá skvrna na každém objektu je symbolická malá zelená žába. Trojúhelníkový štít s obrazem korunuje každý ornament.

Pečlivě napsané krajiny ohromují milostí a šlechtou.

Příběh služby žáby

Dokonce během vytvoření objektů služby byly vystaveny ve speciálně najatém pro tento dům na Portland House v Londýně, aby ho Britové mohli obdivovat, než budou posláni do Ruska. Výstava byla tak populární, že trvala déle než stanovený čas. To přineslo Wedgwood & Sons další slávu. Výrazně vzrostl obrat výrobny, byla otevřena řada služeb „Ekaterina“.

Catherine vyjádřila poděkování firmě Wedgwood a výrobcům prostřednictvím velvyslance v Londýně. V Rusku byla služba využívána na nejslavnějších recepcích. Například, oni byli sloužil stůl v oslavě dekády vítězství v Chesme zátoce Egejského moře. Na počest tohoto, Kekerekeksky palác sám stal se známý jako Chesme. Římský císař Josef II. Byl přítomen na této recepci pod jménem hraběte Falkensteina.

Slavnostní večeře na počest zasvěcení místa pod kostelem Jana Křtitele, kde byl švédský král Gustav III., Pod jménem hraběte Gotlanda, také vyzdoben Zelenou žábou. V XIX století, cisařská služba, objednával pro Chesme palác, byl ztracen, a to bylo považováno za neodvolatelné. Anglický výzkumník Uliyamsson trval na důkladném hledání a na počátku 20. století se v suterénu anglického paláce v Peterhofu nacházela sada krabic zabalených v krabicích.

V roce 1912 byl výrobek společnosti Wedgwood vystavován na Akademii umění na jubilejní výstavě rostliny Wedgwood a poté slavnostně převezen do Ermitáže. Doposud bylo zachováno 700 položek ze Zelené žáby. Kromě Ermitáže jsou některé z nich zastoupeny ve sbírkách Peterhof a Cottage a jsou často vystavovány na různých výstavách.

Přehled služby se zelenou žábou Wedgwood si můžete prohlédnout níže.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah