Nádobí

Vlastnosti kamenného nádobí

Vlastnosti kamenného nádobí

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Vlastnosti
 2. Výhody a nevýhody
 3. Jak si vybrat
 4. Hodnocení výrobců
 5. Jak se starat

Kameny pokryté pánve se objevily v oknech domácích oddělení ne tak dávno, ale okamžitě se stali populárními u ruských žen v domácnosti a dokonce nahradily některé litinové a teflonové varianty. Okamžitě byly oceněny nekvašené kvalitní kameny potažené nádobí, ale to není jediná výhoda těchto pánví.

Vlastnosti

Panely potažené kamenem jsou robustní, odolné a trvanlivé nádoby, které navzdory vysoké ceně získávají na popularitě. V domácnosti jsou přitahovány zajímavým designem pokrmů, šetrností k životnímu prostředí a bezpečností. Kámen stabilně přechází padající, na něm se dlouho nevytvářejí škrábance, materiál se nedeformuje a má antiprigarny vlastnosti.

Minerální povlak přispívá k rovnoměrnému rozložení tepla v nádrži, díky čemuž jsou nádobí jemnější a šťavnatější.

Tělo takové pánve je vyrobeno z hliníku, pokryté žulovým nebo mramorovým povlakem. Toto je nejoblíbenější volba. Dražší kopie je vyrobena s vrstvou kameniny, je těžká a je častěji používána pro hašení než pro smažení, je však považována za stabilnější a trvanlivější. Ještě trvanlivější jsou talcochlorite all-stone fritovací pánve.

Výhody a nevýhody

Ti, kteří se nemohou rozhodnout pro nákup pokrmů s kamenným potahem, Doporučujeme, abyste se seznámili s hlavními výhodami takové pánve.

 • Povlak obsahuje pouze přírodní suroviny, takže při zahřátí materiál nevytváří toxické složky, které by mohly poškodit lidské tělo.
 • Toto jídlo je velmi odolné, odolné proti prasklinám, deformacím, snadno snáší drsné provozní podmínky.
 • K přípravě zdravých potravin lze použít kámen potažený kamenem, protože vaření se může provádět bez oleje. Tyto pokrmy obsahují méně tuku, cholesterolu a karcinogenů.
 • Jednotné rozložení tepla přispívá k uchování vitamínů a dalších prvků, které prospívají osobě.
 • Jídla se rychle ohřívají, což znamená, že nádobí se vaří mnohem rychleji.
 • Jedná se o univerzální pánve, které jsou vhodné pro všechny typy sporáků. Navíc se snadno udržují. Většina z nich je například vhodná do myčky.
 • Estetický vzhled zlepšuje emocionální náladu hostesky, což nepochybně ovlivňuje kvalitu a chuť přípravných pokrmů.

Před nákupem kamenné pánve Je důležité zkoumat nevýhody tohoto výrobku.. Hlavní nevýhodou je vysoká cena, i když je to díky vynikajícím výkonovým charakteristikám. Nevýhodou je také těžká váha: to komplikuje proces vaření.

Pokud se jedná o nádobu se žulou, nedoporučujeme ji umývat abrazivními prostředky a je také nežádoucí jej používat k pečení v troubě.

Jak si vybrat

Jít do obchodu pro nádobí s kamenným povlakem, věnujte pozornost určitým kritériím.

 • Hmotnost Kvalitní kamenná pánev se vždy vyznačuje velkou hmotností a silnými boky. Čím větší je hmotnost, tím rovnoměrněji bude deska rozdělovat teplo, a tím méně je pravděpodobné, že bude pára hořet. Vyberte vzorky s tloušťkou dna nejméně 6 mm a tloušťkou strany 3,5 mm.
 • Odrůda. Nejkvalitnější pánev je považována za nádrž mastku, ale je to velmi drahý výrobek, skládající se výhradně z kamene.Jako cenově dostupnější alternativa vhodná kamenina. Nejlevnější variantou je litá hliníková slitina. Kvalita pečení v takovém plavidle netrpí, ale bude sloužit méně než jiné možnosti.
Hliníková slitina
Kamenná keramika
Talkohlorit
 • Pera. Dává přednost rukojetím ze slitin mědi: jsou bezpečné, protože nereagují s nátěrem a neovlivňují kvalitu výrobků. Měděné rukojeti jsou typické pro mastkové varianty. Hliníkové vzorky jsou obvykle nabízeny s pogumovanými rukojeti. Je to velmi pohodlné, protože tito držitelé neklouznou z rukou a nezahřívají se. Doporučujeme zvolit odnímatelné rukojeti.
 • Velikost Nejoblíbenější jsou vzorky o průměru 20, 22, 24, 28 cm, při výběru velikosti začněte s počtem členů rodiny. A také mějte na paměti jídla, která se v této pánvi nejčastěji vaří. Například, pokud se jedná o palačinky, pak vyberte malé kompaktní kopie, ale pokud domácnosti dávají přednost palačinky s náplní, pak koupit palačinka s širším kruhem. Pokud jsou pro přípravu polotekutých pokrmů potřebné pokrmy, věnujte pozornost vysokým stewpotům.
 • Obal Zkušení ženy v domácnosti doporučují výběr skleněných víček, protože jasně ukazují, jak je jídlo připraveno. Pokud dům již má kryt vhodného průměru, pak nemá smysl přeplácet tento doplněk, pokud je dodáván s pánevem. V tomto případě je lepší zvolit samostatnou pánev bez víka.

Hodnocení výrobců

Velký význam má výrobce nádobí. Výrobky s povlakem kamene jsou vyráběny jak zahraničními firmami, tak domácími výrobci a kvalita těchto vzorků není v žádném případě horší. Na základě hodnocení zákazníků můžete provést hodnocení nejoblíbenějších výrobců s klady i zápory.

 • Stoneline. Společnost vyrábí univerzální pokrmy, které jsou ideální pro smažení, dušení, omáčky na vaření. Jedná se o velmi estetické pánve, protože kamenný povlak má jemnou strukturu. Nicméně, podle pozorování ženy v domácnosti, po šesti měsících používání, nádobí ztratí jejich nelepivé vlastnosti, a produkty začnou hořet.
  • Fissmane. V tomto případě jsou ženy v domácnosti jako barevné produkty. Mezi pánve na smažení různých barev si můžete vyzvednout kopii, která dokonale zapadne do konkrétního interiéru kuchyně. Kamenné třísky - mramor. Tělo je vyrobeno z hliníku, takže to není příliš těžké výrobky. Mezi výhody tohoto vybavení patří odnímatelné rukojeti.
  • Fissler. Tento výrobce nabízí modely s vysokými boky, které umožňují vařit polotekuté pokrmy, vývary, dušená masa, omáčky. Výška stěn je od 5 cm, nádobí samotné má velmi pěkný design, včetně ušlechtilé matné povrchové úpravy v černé, bílé nebo červené barvě. Mezi minusy je hodně váhy.
  • Gipfel. Tento výrobce vyrábí hliníkové pánve s vysokými stěnami: od 5 cm, včetně krepovacího zařízení určeného pro specifické účely. Toto nádobí lze umýt v myčce. Nevýhody nazývané pevné rukojeti, které někdy způsobují nepříjemnosti při vaření.

  Jak se starat

  Při použití kamenných pánví odmítněte používat železné nože a vidlice, používejte pouze dřevěné spotřebiče. Tím se maximalizuje životnost misky. Většina výrobků je vhodná do myčky, ale doporučuje se dávat přednost ručnímu mytí: Tím bude pánev odolnější.

  Vyhněte se náhlým změnám teploty. Například potraviny z chladničky znovu neohřívejte ihned na sporáku, počkejte, dokud miska na pánvi nedosáhne pokojové teploty, a teprve poté nasaďte plyn. Ještě jednodušší je převést část do oddělené nádoby.A také nedávejte horkou nádobu pod studenou vodu: prudká změna teploty hrozí tvorbou trhlin a jiných škod.

  Okamžitě po nákupu namažte dno a stěny celého kamenného pánve olejem a jemně zahřejte na mírném ohni.

  Podívejte se na video níže pro výhody a nevýhody kamenného nádobí.

  Napište komentář
  Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

  Móda

  Krása

  Vztah