Nádobí

Vše o německé kuchyni

Vše o německé kuchyni

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Vlastnosti, výhody a nevýhody
 2. Přehled výrobců
 3. Pravidla výběru
 4. Recenze

Nádobí je důležitou součástí každodenního života. Často se doporučuje používat výrobky vyrobené v Německu. Je však nutné toto téma řádně prostudovat, aby se odstranily chyby a problémy.

Vlastnosti, výhody a nevýhody

Důvěra nebo nedůvěra k jednotlivým značkám kuchyňského nádobí je diskutována velmi často a aktivně. Mnohé společnosti jdou do původních marketingových kroků a zajišťují úplnou bezpečnost svých výrobků. Ve skutečnosti to není neobvyklé najít produkty nízké kvality maskované sonorickými jmény. Diskuse o "bílém seznamu" německého kuchyňského nádobí by měla začít tím, že Pouze několik firem má skutečně výrobu v Německu. Odborníci zjistili, že odlitky z litého hliníku všech typů do podílu továren v Německu představují maximálně 6%.

Na druhém místě je segment nerezových výrobků (cca 1%). V jiných kategoriích je podíl pravých německých jídel ještě menší. Proto je velmi obtížné najít vhodné produkty. Pokud se však rozhodnete, co je určeno pro profesionální použití, musíte se omezit na velmi málo značek.

Důležité: převážná většina německých firem lokalizuje svou výrobu v Číně - přísná kontrola však umožňuje vysokou kvalitu.

Přehled výrobců

Výrobky značky Woll získaly v naší zemi velkou popularitu. Úplný název společnosti: \ t Norbert Woll. Zabývá se výrobou litých pánví s obzvláště trvanlivým antiadhézním povlakem. Ve srovnání s produkty konkurence nelepivé pánve Norbert Woll nejkrásnější. Výroba pokrmů pod touto značkou probíhá již od roku 1979 a po celou dobu byla aktivně zavedena inovativní řešení.

Woll kovové náčiní jsou někdy hrubé, ale dobře promyšlený design. Přesně zdůrazní hlavní výhody hotového výrobku:

 • dlouhá životnost;
 • vysoká kvalita;
 • vynikající funkčnost.

Vedení společnosti Norbert Woll se zavazuje zajistit maximální otevřenost informací.

Produkty lze považovat za dobrou alternativu. Fissler, domácí spotřebitelé. Ruská distribuční organizace RAMO, zastupující tuto německou společnost v Ruské federaci, má velmi rozsáhlou distribuční síť. Není těžké nakupovat výrobky Fissler i mimo ruský kapitál. Samotná značka je známá již od roku 1845 a v roce 2007 byla uznána jako nejpokročilejší v Německu.

Fissler nádobí je tvořeno moderním technologickým vývojem. Různé modely neustále získávají solidní mezinárodní soutěže.

Firma má ještě delší historii. Zwilling. Jeho celé jméno je Zwilling J. A. Henckels. Její elektrárny fungují od roku 1731.

Pod touto značkou se již dlouho vyrábějí pouze nože. Nicméně, od začátku století XXI, společnost začala věnovat více pozornosti na nádobí a kuchyňské doplňky. Pro rozšíření výroby byly vedle vytvoření vlastních kapacit zakoupeny i hotové značky. Staub, Demeyere. Ale kvantitativní růst není samoúčelný - společnost se vždy stará o stabilní kvalitu.

Pokud vám obyčejná ocel nebo plech z nějakého důvodu nevyhovují, můžete věnovat pozornost zboží značky. Silit. To existuje od roku 1920, a vždy v této době projevil velký zájem o nejnovější technické inovace v průmyslu. Vyznačte se modely s původním sklokeramickým povlakem Silargan. Společné výhody Silitu jsou:

 • dokonalá úroveň kvality;
 • celková ekologická a hygienická bezpečnost;
 • rovnováha práce;
 • jedinečný design.

Náklady na produkty této značky jsou však velmi významné.

Dodávky do Ruska jsou stále poměrně malé a je těžké koupit si skutečný Silit.

A pokud se soustředíte na poptávku v samotném Německu, měli byste preferovat produkty WMF. Němci si je kupují všude - nejen v maloobchodních prodejnách, ale i v běžných supermarketech.

Důležité: v naší zemi se nádobí WMF téměř nikdy nenašlo a obvykle cestují do EU.

Tato preference je zcela pochopitelná, vysvětluje se:

 • vynikající design;
 • hodná kvalita;
 • vynikající funkčnost.

Společnost působí od roku 1853. Podívejte se na nejnovější sbírky na oficiálních stránkách.

Ale obavy Sk objevil relativně nedávno. Výroba v závodech začala v roce 1985. Stejně jako Woll, i toto nádobí se vyrábí ručně.

Všechny hotové výrobky jsou potaženy extrémně odolným antiadhézním povlakem. Do naší země se dodává pouze hliníkové nádobí.

Modely z litiny a nerezové oceli nejsou oficiálně dováženy do Ruské federace.

Pokud spotřebitelé potřebují tlakové lité hliníkové nádoby, věnujte pozornost na zboží značky BAF. Společnost se zaměřila na výrobu ve městě Fischbach.

Produkty BAF se nemohou pochlubit vynikajícími vzory. Někdy je dokonce považováno za upřímně nenáročné, ale masivní konstrukce jsou velmi kvalitní. BAF pracuje téměř 100 let a nyní má poměrně moderní technologie. Ve prospěch této značky a vynikající pověsti.

Pozornost si zaslouží také Produkty ELOkteré jsou vyráběny již 85 let. Tato značka je dobře známá v Rusku a lze ji zakoupit v každém domácím hypermarketu. Originální německý původ nezasahuje do udržování přiměřených cen produktů ELO. Společnost pracuje velmi pečlivě a přísně sleduje kvalitu.

Pokud jde o produkty Beem, i když se začaly vyrábět mnohem později než produkty ELO, nezpůsobují problémy.

Od roku 2012 funguje továrna v Hamburku Stahlberg. Společnost uplatňuje nejmodernější technologie a vyrábí:

 • pánve;
 • Kbelíky;
 • parníky;
 • konvice na čaj;
 • Ohřívače potravin;
 • Fondues a mnoho dalších věcí.

Becker - Německý jazyk pro pekaře. Řada značky zahrnuje hotové sady jídel a některé z jejích odrůd pro přípravu různých pokrmů.

Přímo v obchodě si můžete objednat výrobky s dodávkou po celém Rusku.

Za zmínku stojí také produkty AMT Gastroguss, mezi které patří:

 • obyčejné a palačinkové pánve;
 • woks;
 • grily;
 • Stewpans a pánve;
 • kachní pánve a pánve.

Všechny výrobky jsou vyrobeny z vysoce kvalitního hliníku. Celkový počet položek v rozsahu dosahuje několika set.

Kompletní přezkum je vhodný pro značku Zillinger. Přísně vzato to není německá, ale rakouská společnost.

Kvalita jejích výrobků však není horší než u produktů jiných společností uvedených výše.

Pravidla výběru

Výběr kvalitního nádobí do kuchyně není tak jednoduchý, jak se zdá. Popis všech uvedených společností ukazuje, že vyrábějí dobré produkty. Musíte však věnovat pozornost nejen značce, ale i praktickým vlastnostem. Nerezové nádobí je dlouhé a odolné proti mechanickému poškození. Pod vlivem zátěže to prakticky nezhroutí.

Pero z plastu nebo silikonu přináší značné výhody. Takové rukojeti jsou mnohem pohodlnější a pohodlnější z kovu. Co se týče jakosti oceli, nejlepší volbou je slitina s přídavkem 18% chromu a 10% niklu. Právě toto složení snižuje pravděpodobnost koroze na minimum. Chrom-niklová ocel nereaguje chemicky na složky potravin.

Důležitou roli hrají vlastnosti bottom. Vícevrstvé dno pomáhá ohřát více a udržuje teplo déle. Bude velmi dobré, pokud je obal součástí balení.Zvláště praktické jsou průhledné víka (usnadňují ovládání vaření).

Důležité: je nutné zkontrolovat, zda je určitý vzorek vhodný pro práci na indukčním vařiči.

Můžete se to naučit speciálním značením. Aby nedošlo k ohrožení, měli byste pánev nebo pánev navíc otestovat magnetem. Některé modely umožňují vylévat vodu bez cedníku - to je velmi užitečné při vaření těstovin. Pro vaši informaci: pokud uvnitř je označení množství nalité tekutiny, to vám umožní přesněji sledovat recept. A když je nahoře těžké, těsné víko, bude lepší udržet teplo a vlhkost uvnitř nádobí.

Materiál je také důležitý. Litina po mnoho staletí není vůbec zastaralá a je vynikající pro hašení potravin. V litinových nádobách produkty téměř nehorí. Tato slitina díky pomalému ohřevu a rovnoměrnému uvolňování tepla je ideální pro dlouhodobé vaření. Litina je tak dlouhá a stabilní. I jeho značná zátěž je odůvodněna úžasnou chutí přípravných pokrmů.

Hliník ztratil jeho popularitu, protože to je často zvažováno ne docela užitečný materiál. Tento kov je obzvláště špatný pro ostré a kyselé produkty. Jídla z ní však mohou být použita k vaření mléka.

Důležité: Hliníkové nádoby by měly být silnější. Velmi tenké stěny se snadno poškodí.

Recenze

Pokud jde o jednotlivé modely německých jídel, pak pánve Fissler Crispy Ceramic Classic způsobit konfliktní hodnocení. Ačkoliv popis uvádí, že lze použít ocelové čepele, ve skutečnosti je kontraindikováno. I při jejich pečlivém použití se čipy mohou objevit velmi rychle. Nicméně, to je poznamenal, že to je snadné vařit jídlo v takových pánvích, to dopadá chutné a zdravé. Nebudeme potřebovat speciální slunečnicový olej.

Poznámka: Někteří spotřebitelé to poznamenali Tento model toleruje i tuhé lopatky. Zdá se, že tento rozdíl souvisí s charakteristikami jednotlivých šarží zboží.

Fissler Crispy Steelux Premium je vyroben z dobré spolehlivé oceli, můžete jej bez problémů umýt. Ale takové pokrmy nelze považovat za univerzální - například u běžných karbanátků se hodí velmi špatně. Při vaření jiných pokrmů budete muset pečlivě sledovat vaši připravenost, aby se jídlo nedrželo na dně.

  Zaslouží si pozornost a pánve Fissler Solea. Plně zdůvodňují investované peníze a pouze při skladování krytů mohou vzniknout určité problémy - vyžaduje se další skříň. Vyloučení tohoto nedostatku, všechno ostatní nezpůsobuje žádné stížnosti.

  ELO Pure Mercury má dobrou pověst se speciální vrstvou "Thermoceramic". V těchto hlubokých pánvích můžete vařit jako v pánvi. To je poznamenal, že to je docela jednoduché dosáhnout ruddy kůry. Nanášení je velmi spolehlivé a při pečlivém provozu funguje několik let. Je povoleno mytí pánve v myčce nádobí a použití běžných kovových příborů. Stěny jsou však podle některých spotřebitelů příliš tenké.

  16 cm Fissler Special Snack s profesionálním nelepivým povlakem může trvat velmi dlouho. Pokrytí je také odolné. Jediný negativní není příliš velký. Tento model se doporučuje pro rychlá jídla, jako jsou míchaná vejce nebo smažená cibule-mrkev mix. Stručně řečeno, můžeme říci, že německá jídla jsou obecně vysoce kvalitní, ale musí být vybrána s ohledem na nuance.

  Přehled pánve AMT Gastroguss Podívejte se na další video.

  Napište komentář
  Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

  Móda

  Krása

  Vztah