Nádobí

Hrnek na kávu: typy, značky, výběr a péče

Hrnek na kávu: typy, značky, výběr a péče

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Vlastnosti
 2. Materiály
 3. Formuláře a velikosti
 4. Rozsah barev
 5. Přehled výrobců
 6. Jak si vybrat?
 7. Podmínky používání
 8. Funkce péče

Káva je považována za jeden z nejoblíbenějších nápojů na světě, který denně konzumuje obrovské množství lidí. Dodnes se rozvíjí široký průmysl spojený s kávou, často jsou vynalezeny recepty na nové nápoje, které vždy překvapí opravdové gurmány.

Samozřejmě, aby člověk získal potěšení z chuti výrobku, potřebuje kvalitní a krásné „skořápky“, aby nedošlo k poškození celkového dojmu. Historie konzumentů kávy je stejně mnohostranná jako chuť nápoje s obilím. Pojďme pochopit, jaký druh hrnků potřebujeme, abychom mohli cítit chuť kávy z první do poslední poznámky.

Vlastnosti

Mnoho lidí dává přednost jednomu hrnečku pro všechny nápoje, aniž by přemýšleli o účelu jedné nebo jiné formy pokrmů. S kávou se věci liší. Praví labužníci nebo obyčejní milenci, aby se ráno rozveselili, jsou nesmírně důležité, aby nádoba, ve které je kapalina před použitím, byla praktická a splňovala estetické preference osoby.

Existují základní vlastnosti, které musí kávový hrnek splňovat:

 • vyrobeny z keramiky s tlustými stěnami nebo z vysoce pevného skla, takže operace byla spolehlivá a dlouhá;
 • udržujte v teple, aby horký nápoj po 15 minutách nezchladl;
 • mají určitý objem, jehož ukazatele závisí na vlastnostech nápoje a preferencích vlastníka;
 • dodržovat určité normy, pokud jde o estetiku, to znamená potěšit oko majitele a zapadnout do okolního prostoru.

Podle tradic existuje několik variant hrnků na kávu, jejichž odrůdy závisí na samotném nápoji. Například hrnek frappuccino je považován za největší kontejner: jeho objem je obvykle 300–500 ml. Je vyrobena z průhledného skla, aby bylo možné vidět krásu nápoje, tam je pero.

Považuje se za nejmenší hrnek potřebný pro espresso: obsahuje od 35 do 90 ml kapaliny. Takové pokrmy jsou vyrobeny z tlustého materiálu, obvykle porcelánu, a mají kuželový tvar, který udržuje kávu co nejdelší.

Pro frappuccino
Pro espresso

Hrnek na demitas je vyroben z keramiky a jeho objem nepřesahuje 90 ml. Ideální pro servírování turecké kávy. Odborníci v tomto odvětví často nazývají takovou polovinu šálku.

Populární kruhy, jejichž objem se pohybuje od 170 do 220 ml. Pokud do nich bylo nalito pouze cappuccino, jsou nyní upraveny pro mnoho dalších druhů kávy. Stojí za zmínku, že takový hrnek má vždy prodlouženou horní část, která pomáhá šířit pěnu nebo šlehačku.

Hrnek Demitass
220 ml

Originál je vysoká sklenice pro latte, je úzká a objem je asi 350 ml.

Pokud si myslíte, že jste milovník kávy, pak, jak říkají odborníci, měli byste mít kávu servis doma: tam jsou 180 ml šálky v něm, stěny nádobí jsou tlusté, vyrobené z bílého lesklého porcelánu.

Latte sklo
Kávový servis

Materiály

Pro výrobu hrnků na kávu s použitím různých materiálů. Nejoblíbenější jsou skleněné, porcelánové a keramické poháry. Jsou nejpraktičtější pro každodenní život a vždy vypadají stylově v každém interiéru.

Keramika se obvykle používá jako nádobí pro kavárny a restaurace. Porcelán vypadá nádherně v roli domácí služby, zdobí police kuchyňských regálů nebo slavnostní stůl. Sklo je vhodné pro každodenní rituál pití kávy ráno nebo večer.

Keramika
Sklo
Porcelán

Výrobci také vytvářejí kovové kruhy. Samozřejmě, že nejsou tak elitní, abych tak řekl, jak je uvedeno výše, ale přesto jsou populární. Vezmou turistiku. Pokud má kovová nádoba tlusté stěny a dno, stejně jako dobře zašroubované víko, pak se nazývá thermomug.

Bambusové hrnky jsou považovány za ekologicky šetrné pokrmy, které jsou vhodné pro ty, kteří dodržují vysokou kvalitu materiálů používaných pro spotřebu potravin.

Kov
Bambus

Formuláře a velikosti

Jak bylo uvedeno výše, jmenovitý objem kávového hrnku závisí na tom, pro který nápoj je určen. Velmi malé hrnky - asi 40 ml - jsou ideální pro standardní černou kávu připravenou z určitého typu fazolí, bez přítomnosti nejrůznějších doplňkových produktů, které činí chuť nápoje rozmanitější.

Pokud je kapacita objemnější - často dosahují velikosti 0,5 l - nádoba je ideální pro složitější druhy kávy. Takové kruhy jsou vyrobeny převážně ze skla, což umožňuje pečlivě zvážit zajímavé vrstvy nápoje, pěny, smetany, jakékoli dekorace.

Díky moderním technologiím vyvíjejí výrobci obrovské množství možností pro hrnky na kávu, které vytvářejí různé vzory, ze kterých si můžete vybrat ten, který dobře zapadá do vašeho interiéru.

Hrnek na kávu se dodávají v různých tvarech. Nejoblíbenější jsou samozřejmě standardní kulaté šálky. Není to tak dávno, co se objevilo, ale čtvercové odrůdy jsou již v poptávce, efektivně vypadají jak v bílé, tak v jiných barvách.

Pokud mluvíme o termomugech, mohou být vyrobeny ve standardní podobě, jako mini-termoskaa existují praktičtější a pohodlnější, například skládací nádoby. Mohou být snadno složeny tak dlouho, dokud nebudete nádobí používat k určenému účelu. Kávové hrnky s víkem jsou také vhodné: jsou snadněji čistitelné ve srovnání s těmi, které se neotevírají.

Kolo
Náměstí
Thermocup

Rozsah barev

Stejně jako u jiných pokrmů se hrnky na kávu mohou lišit v různých barvách. Snad nejoblíbenější jsou bílé verze. Je známo, že káva v bílých nádobách způsobuje větší chuť k jídlu, protože nápoj dobře kontrastuje se světelným tónem. Poptávány jsou také průhledné kruhy, symbolizující jistou čistotu a čistotu, kterými můžeme nápoj snadno prozkoumat „zevnitř“.

Nenechávejte bez povšimnutí a kruhy, v různých barvách. Existují monofonní možnosti a jasně malované všemi druhy vzorů. Návrhy jsou neustále vytvářeny s přísnými minimalistickými fragmenty nebo s vtipnými a poučnými obrazy. Můžete se setkat s kruhy s vtipnými frázemi a citáty slavných lidí.

Přehled výrobců

Stalo se již tradicí, že výrobci kávovarů se na ní podílejí. Zde není žádná výjimka a značka DeLonghi. Poháry z této společnosti mají tlusté stěny a vynikající design, což jim umožňuje udržet se v poptávce na trhu.

Bezpodmínečné populární turecké hrnečky na kávu. Jsou opravdu kvalitní a díky své pomoci můžete dodržovat mnoho tradic výroby turecké kávy. Také praví gurmáni a znalci pití respektují italské výrobce.

Delonghi
Turecký hrnek

Jak si vybrat?

Hlavním faktorem, na který byste se měli spolehnout při výběru šálku na kávu - vaše osobní preference. Jaký druh kávy chcete pít v dopoledních hodinách bude do značné míry určit vaši volbu, zejména velikost šálku.

Například milovníci latte budou potřebovat více kapacity než ti, kteří preferují cappuccino.

Musíte také vzít v úvahu nuance kvalitních jídel. Skleněný, keramický nebo porcelánový hrnek by měl být zkontrolován na přítomnost třísek., jeho struktura - na tzv. čistotě materiálu.

Pokud mluvíme o termomugech, pak je lepší zvolit dvojité stěny. Chcete-li udržet nápoj během rozhovoru v teple, například přítomnost předehřívání nebolí.

Originální a chladné hrnky na kávu jsou často prezentovány jako doplněk k narozeninám nebo jiné dovolené. Neobvyklé produkty lze nalézt v mnoha internetových obchodech, ale zde je důležité zajistit dobrou kvalitu nádobí, protože společnost nevyrábí nádoby na kávu profesionálně.

Podmínky používání

Procedura pro ošetřování hostů na kávu vždy připomíná stejné jídlo s čajem, ale ve druhém případě je hlavní částí stolu samovar. S kávou je veškerá pozornost věnována službě, takže šálky by měly být dokonale čisté, bez třísek a škrábanců. Totéž platí pro talíře, pokud použijete pár.

Pokud jde o každodenní používání kávy, nezapomeňte ani na základní pravidla. Měli byste vždy pečlivě nalít kávu z Turků do šálku, aby nedošlo ke znečištění nádobí. Pokud používáte filtr, musíte také postupovat opatrně.

Pokud jde o thermomug, je důležité zajistit, aby byl vždy pevně uzavřen. Sledujte kvalitu zařízení. V závislosti na úrovni kvality může hrnek přestat držet nápoj horký.

Funkce péče

Pokud lze skleněné misky umýt v myčce, je nutné před vložením keramických a porcelánových výrobků důkladně zamyslet, zda vydrží podobný postup čištění. Přečtěte si pravidla pro používání hrnků na obalu. Po umytí je lepší otřít poháry ručníkem, aby se zachoval jejich původní vzhled.

Pokud jde o thermomug, je důležité zajistit, aby byl vždy pevně uzavřen. Po použití dobře opláchněte houbou ve všech štěrbinách.

Sledujte kvalitu hrnku: pokud není vyroben z nejlepších materiálů, je pravděpodobné, že nápoj bude brzy chladnější mnohem rychleji než dříve.

O tloušťce hrnků na kávu viz níže.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah