Nádobí

Formy pekařských fólií: vlastnosti, odrůdy a provozní pravidla

Formy pekařských fólií: vlastnosti, odrůdy a provozní pravidla

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Výhody a nevýhody
 2. Druhy
 3. Podmínky používání
 4. Jak to udělat sám?

Mezi nejrůznějšími žáruvzdornými nádobami zaujímají zvláštní místo fólie. V současné době jejich popularita mírně poklesla. Ale jsou zcela zapomenuty. Existuje mnoho jídel, které jsou ideální ve formě fólie. Ve své obraně říká velké množství užitečných vlastností. Taková akvizice bude zisková a určitě se hodí v kulinářském byznysu.

Výhody a nevýhody

Tyto formy nejsou vyrobeny z hliníku. Z tohoto důvodu mají mnoho pozitivních vlastností.

 • Pohodlí a praktičnost. Zrychlete dobu vaření výrobků, ušetříte energii při mytí, pokud je model na jedno použití.
 • Multifunkční. Díky dobré tepelné stabilitě mohou nejen péct, ale také zmrazovat a skladovat potraviny.
 • Jednotné rozložení tepla. Miska nehoří na okrajích a nezůstane uvnitř.
 • Atraktivní vzhled. Je příjemné používat formy, mohou servírovat vařené pokrmy na stole. Tyto pokrmy pomáhají udržovat požadovanou teplotu.
 • Dodržování bezpečnostních norem pro člověka, absence toxických látek.
 • Ekologická šetrnost. Biologicky rozložitelný materiál při likvidaci neškodí přírodě.

Ve srovnání s jinými formami (keramika, sklo, ocel nebo litina) jsou fólie potažené lehčí a vhodné pro skladování. Samozřejmě, že mají nižší sílu a mohou se vrásčit. Ale na druhou stranu nebudou na podzim rozbité, jako sklo, nebudou štípány. Formy hliníkové fólie jsou stabilnější a lépe si zachovávají svůj tvar než silikonové nebo papírové formy. Další plus je nízká cena s dobrou kvalitou. Taková jídla pro pečení si mohou dovolit koupit většinu lidí.

Fóliové výrobky jsou bezpečné pro kontakt s potravinami. Samozřejmě, pokud se nevztahuje na kyselé prostředí. V tomto případě musí být kontakt minimální. I při častém používání je vniknutí hliníku do potravin, a tedy i do lidského těla, zanedbatelné a nemůže způsobit značné škody. Nádoba na pečení vyrobená z fólie navíc přispěje ke zvýšení zdravé výživy, protože nevyžaduje olejování.

Vařené výrobky se pečou ve vlastní šťávě a uchovávají všechny užitečné látky.

Druhy

Protože existuje poměrně málo druhů kovových forem, mělo by být jasně pochopeno, co tvoří fóliový produkt. Stručně řečeno, lze je chápat pouze jako odrůdy hliníkových pekáčů, které byly vyrobeny z listu (lisováním). Lité hliníkové nádobí je zcela odlišný a jeho vlastnosti se budou lišit.

Výrobky se mohou lišit v tloušťce. Hustší strany a dno dávají šanci na opakované použití. Ale i opakovaně použitelné formy by měly být ošetřeny opatrně. Kromě toho se formy mohou lišit velikostí, kapacitou a výškou stran. Malé formy jsou určeny pro přípravu porcí.

Obvykle při nákupu více věnujte pozornost vzhledu. Nejčastější:

 • čtvercové nebo obdélníkové;
 • kulaté nebo oválné;
 • figuroval (ve formě květu, srdce a tak dále).

Nejoblíbenější jsou jednotlivé varianty, ale existují i ​​dvojité varianty, které se skládají z několika prostorů. Dno může být hladké nebo ražené.Žebrované dno v podobě určitého vzoru se může stát ozdobou pokrmu, zejména pokud jde o cukrovinky. Totéž platí pro strany.

Pozornost by měla být věnována okrajům formulářů:

 • L hrana se obvykle dodává v modelech s víčky;
 • Hrana ve tvaru G je vhodnější pro pečení a může být pokryta vhodnou fólií běžné fólie.

Je nutné rozlišovat mezi formami pro pečení a kasaletki - zvláštními jednorázovými skladovacími nádobami, které pomáhají zachovat čerstvost potravin. V nich se jídlo může zahřát.

L hrana ve tvaru písmene L
G hrana

Podmínky používání

Fóliové formy lze bezpečně použít pro:

 • pečení pekárenských výrobků;
 • pečení masa, ryb, kuřete, zeleniny a ovoce v troubě;
 • pro přípravu studených předkrmů a dezertů;
 • skladování vařených jídel;
 • přeprava jakéhokoliv vhodného výrobku;
 • zmrazení a zahřátí.

Kromě trouby mohou být použity pro smažení na uhlí (současně je třeba se vyhnout otevřenému ohni). O mikrovlnné troubě je spousta kontroverzí. Výrobci fóliových obalů tvrdí, že je bezpečný - stačí se ujistit, že se nedotýkají stěn mikrovlnné trouby, a není tam žádný kryt.

Chcete-li použít formy hliníkové fólie nepřinesl zklamání, měli byste zvážit několik pravidel.

 • Před prvním použitím, i přes názor, že fólie má antibakteriální vlastnosti, je lepší produkt umýt. To vyžaduje měkkou houbu a obvyklé prací prostředky - brusiva a tvrdé kartáče jsou zakázány. Před opětovným umytím znečištěného opakovaně použitelného kontejneru je lepší namočit v teplé vodě, pak umýt a osušit ručníkem.
 • Namažte formulář není nutné. Ale ujistěte se, že teplota byla optimální, a jídlo není spálené - nutně.
 • Pro rovnoměrné pečení masa je vhodnější zavřít víko nebo fólii. 10-15 minut před připraveností se víko odstraní a miska se nechá zčervenat. Fólie pomůže, pokud obvykle horní popáleniny. Hermeticky utěsněná forma zachrání troubu před stříkajícím tukem.
 • Nepřehřívejte prázdné nádobí. Před vařením musíte ohřívat pouze troubu. Přímý kontakt s ohněm může způsobit vyhoření.
 • Vyjmutí potravin z formy je poměrně jednoduché. K tomu můžete použít čepele, otočit nádobu nebo vyříznout strany.

Jak to udělat sám?

S nákupem forem z hliníkových fólií obvykle neexistují žádné problémy. Mohou být zakoupeny v jakémkoli obchodě se specialitami, stejně jako v některých obchodech s potravinami. Pokud je to však nutné, takovou formu lze snadno vyrobit vlastními rukama pomocí běžné fólie. To je snadno ohnuté a zmačkaný, ale to ne trhá. Pro formy je samozřejmě lepší použít fólii silnější., ale tyto informace nejsou vždy uvedeny na obalu, takže to uděláte.

Aby se předešlo deformaci formy během procesu vaření, je lepší použít několik listů na sobě.

Nejjednodušší možností je vzít jako základ vhodný pro velikost a tvar nádobí. V tomto případě musíte jednat určitým způsobem.

 • Listy jsou umístěny na vnější nebo vnitřní straně vybraného kontejneru. To musí být provedeno tak, aby střed dna a listy byly přibližně stejné a strany zůstaly ve stejné vzdálenosti.
 • Pak pokračujte k tvorbě dna. Stabilita konstrukce závisí na přesnosti ohybů.
 • Po dně pokračujte k lisování listů po stranách. Jakmile je toto provedeno, musí být vytvořené hrany odříznuty a ostré hrany se ohnou.

   S malými formami děláme ještě jednodušší. K tomu vezměte dvě identická skla bez rukojetí. Otočíme jeden z nich, nahoře (na dně z vnějšku) položíme fólii a položíme na druhé sklo. Dále stačí nakreslit hranu.

   Nádoby na pečení fólie mohou být také vytvořeny bez pevné nádoby - jen rukama. Pro větší pohodlí jsou některé formy vyrobeny s rukojetí.V tomto případě nemusí být dno hladké - pomocí dostupných nástrojů na něm můžete vytvořit vhodné výtisky.

   Jak vyrobit formu fólie pro pečení, viz níže.

   Napište komentář
   Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

   Móda

   Krása

   Vztah