Nádobí

Luxusní nádobí: typy a recenze značek

Luxusní nádobí: typy a recenze značek

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Vlastnosti
 2. Druhy
 3. Materiály a rozmanitost forem
 4. Přehled značek
 5. Kritéria výběru

Kuchyňské nádobí je v každém domě. A často je to pro její hosty, a dokonce i domácnost sama hodnotí jejich postavení a pohodlí. Ale i ta nejjednodušší osoba se může cítit jako člen královské společnosti, pokud se v kuchyni objeví elitní jídla. V čem to je, kde se prodává a jak si to správně vybrat, budeme dnes rozumět.

Vlastnosti

Nádobí, stejně jako ostatní předměty domácnosti osoby, má několik hlavních kategorií, z nichž jeden je luxusní kuchyňské nádobí. Snadno se rozeznává mezi bohatým sortimentem přítomnosti několika klíčových vlastností.

 • Prémiové nádobí je vyrobeno pouze z elitních a drahých materiálů.. V tomto případě se používají přesně jako hlavní výrobní materiál. Mohou to být zlaté, platinové, porcelánové nebo elitní dřevo.
 • Každá položka má jedinečnou výzdobu. - může být malován, vyřezáván nebo dokonce vykládán drahými kameny nebo jinými kovy. Luxusní kuchyňské potřeby vypadají okamžitě drahé.
 • Jemnosti výroby. Světoví domácí výrobci tohoto zboží každoročně produkují omezený počet produktů každé nominální hodnoty. A především je to způsobeno tím, že mnoho operací k vytvoření takových jídel je ve skutečnosti prováděno výhradně ručně.
 • Luxusní luxusní prodávané nádobí. Jejich velikost může být odlišná, například plná sada nádobí nebo jen šálek kávy a talířek. Tyto jedinečné položky lze zakoupit postupně pouze ve výjimečných případech.
 • Dostupnost je povinná certifikáty kvality a shody. Dokumenty by zároveň měly být vydávány nejen jménem výrobce, ale také ze strany vyšších regulačních orgánů, které mohou skutečně potvrdit svůj bohatý původ.
 • Vysoké náklady - a to je jedna z klíčových vlastností. Skládá se z drahých materiálů samotné výroby a díky sofistikované technologii výroby nádobí a samozřejmě díky své třídě. Tento luxusní nádobí nelze prodávat v každém obchodě a za nízkou cenu.

Tento typ kuchyňského nádobí má další funkci. Elite pokrmy - to neznamená nudné nadčasové klasiky. Naopak mnozí její výrobci nabízejí zákazníkům neobvyklé barvy a tvar.

Produkt jednotlivých značek může být často rozpoznán těmito neklasickými znaky.

Druhy

Nádobí prvotřídní třídy má své vlastní odrůdy, stejně jako všechny ostatní třídy. Aby bylo možné takové drahé nástroje správně a v budoucnu s radostí používat, musíte se s touto klasifikací seznámit.

  Nádobí

  Takzvané nádobí, které se používá přímo k vaření. V ojedinělých případech se v něm připravují hotová jídla a podává se na stole. Elite pokrmy této kategorie mohou být následující:

  • Podnosy pro pece;
  • pánve;
  • ohřívače;
  • porce hrnců nebo plechovek;
  • různé malty;
  • kladiva na maso;
  • pánve;
  • Řezací desky.

  Všechny tyto položky kuchyňského náčiní mají nejen dokonalý vzhled, ale také vysokou pevnost, spolehlivost a životnost. Hlavní je dodržovat všechna doporučení výrobce pro jejich provoz bez jakýchkoliv poruch a v žádném případě je neporušovat.

  Nádobí

  Tato kategorie zahrnuje náčiní určené k podávání jídla přímo na stůl, stejně jako pro jeho použití. A zde je prémiová řada jídel mnohem širší.

  • Desky. Mohou to být polévka, salát, pokrmy z ryb nebo masa, malé a hluboké, na koláče nebo sendviče.
  • Šálky a talíře. Obvykle tvoří hlavní část speciálních kávových či čajových souprav a souprav.
  • Příbory. Jedná se o různé nože, vidličky a lžíce. Mohou to být dezert, salát, pro první a druhé kurzy různých typů.
  • Čajníky, misky na cukr, omáčkové mísy. Jedná se o malé kousky nádobí, které se nutně prodávají v soupravě. Například, konvice na čaj s hrnky a cukřenka, a nádoby na omáčku spolu s deskami pro druhé kurzy.

  Jídla Elite lze zakoupit ve všech typech, tvarech a velikostech. A v něm je možné nejen podávat jídlo na stole, ale i vařit. Zkušení ženy v domácnosti říkají, že přítomnost takovýchto elitních nádobí v kuchyni a povzbuzuje inspiraci a zvyšuje chuť k jídlu.

  Materiály a rozmanitost forem

  Vysoká cena luxusního nádobí je vysvětlena materiálem jeho výroby. Nikdy nepoužívejte žádné levné slitiny, obyčejnou nerezovou ocel nebo hliník. Nejčastěji výrobci nabízejí kupujícím nástroje vyrobené z následujících kompozic.

  • Porcelán. Není žádným tajemstvím, že se jedná o ručně vyráběné porcelánové čajové soupravy, které jsou považovány za nejelitnější, drahé a elegantní. Dnešní řemeslníci tak vyrábějí nádobí z tohoto materiálu.
  • Redwood Obvykle je kombinován s porcelánem nebo zlatem. Používá se pro výrobu per a příborů, stejně jako pera v nádobách nebo pánvích. Zvláště cenné jsou kuchyňské malty vyrobené z tohoto materiálu ručně.
  • Zlato a platina. Je to jejich nejčastěji používané slavnými výrobci k vytváření svých produktů. Nádobí a jídelna a kuchyně vyrobené z těchto drahých kovů jsou považovány za nejelitnější a zároveň těžké.
  • Krystal a stříbro. Tyto dva materiály jsou skutečně na posledním místě. Na jedné straně nejsou levné a skutečně elitní, ale na druhé straně jsou náklady na tyto pokrmy několikanásobně nižší než náklady na porcelán.

  Také někdy používali diamanty a diamanty pro vnější výzdobu jídel. To platí zejména pro šálky, soupravy pro kávu nebo čaj, stejně jako pro rukojeti vidlic a nožů.

  Pokud mluvíme o tvaru nádobí, pak je také velmi, velmi různorodá. Obvykle se jedná o nádobí, které má klasický tvar. Ale jídelna může být:

  • trojúhelníkový;
  • ovál;
  • náměstí;
  • zkosený;
  • kombinované.

  Dokonce i pracovní část vidlic, nožů a lžic má někdy tvar hrušky nebo skořápky, silně protáhlé nebo naopak zaoblené. Vše záleží na politice samotné značky, stylu, ve kterém vyrábí své pokrmy, jakož i inspiraci a touze samotného mistra, který se zabývá jeho přímou výrobou. Neexistují žádná přísná omezení pro formu prvotřídních pokrmů. Naopak, čím je to neobvyklejší, tím dražší je a čím vyšší je hodnota.

  Přehled značek

  Dnes jsou všechny elitní kuchyně a nádobí vyráběny výhradně zahraničními výrobci. Na území naší země neexistuje oficiálně uznávaná a registrovaná značka specializující se na tvorbu takových jídel. Pokud potřebujete takovéto náčiní koupit pro sebe, musíte nejprve věnovat pozornost těmto značkám.

  • Prouna je luxusní porcelánové nádobí. Takové nádobí se vyrábí v Hongkongu, ale pro jeho výrobu používají pouze nejnovější technologie z celého světa, zejména z Německa, Francie a Anglie. Jedná se o nejčistší bílý porcelán.

  Nejoblíbenějším produktem je jedinečný čajový set, jehož průměrné náklady dosahují 150 000 rublů.

  • Německo je také lídrem ve výrobě luxusního porcelánového nádobí. Jednou z nejlepších značek je dnes Bavorsko porcelán. Vedoucí prodeje je unikátní stolní sada skládající se z 27 položek v hodnotě 42 000 rublů. Je vytvořen nejen z nejkvalitnějšího porcelánu, ale má také unikátní červený ornament se zlatým povlakem. Tato služba není jen drahá, vypadá stylově, moderně a bohatě.
  • Česká republika, přesněji její značka Bohemia Lux, svým zákazníkům nabízí unikátní křišťálové soupravy. Sortiment výrobce zahrnuje ledové mísy, sklenice, brýle a sudové sady.

  Tyto pokrmy mají stylový a moderní design, světlý obraz a jsou vyrobeny z křišťálu nejvyšší kvality.

  • Italské nádobí značky Bruno Costenaro - to je krása a sofistikovanost. Tato značka nabízí kupující nádobí vyrobené z platiny nebo zlata. Samozřejmě, že tyto pokrmy nejsou levné, ale jejich cena je více než stojí za to elegantní a jedinečný vzhled, dlouhodobý provoz a jen jejich existence v kuchyni. To nejsou jen pokrmy - jsou to jídla pro lidi, kteří ocení pohodlí, rafinovanost a eleganci ve všem. Průměrná cena jedné stupnice této značky je asi 20 tisíc rublů.

  Všichni tito světoví výrobci působí po mnoho desetiletí a během této doby přivedli svou výrobu k ideálu. Rozsah jejich produktů je vždy doplňován, aktualizován a rozšiřován. Jedna věc se nemění - nejvyšší kvalita a dokonalý styl.

  Kritéria výběru

  Aby bylo možné zakoupit skutečně kvalitní a originální prvotřídní nádobí a užívat si ho již mnoho let, je třeba k jeho výběru zaujmout velmi zodpovědný přístup. K tomu je třeba dodržovat následující doporučení.

  • Je nutné zvolit pouze osvědčené značky. To může pomoci buď výše uvedené mini-rating, nebo specializované fóra.
  • Nejlepší je koupit nádobí přímo od výrobce nebo prostřednictvím časem prověřeného makléře.
  • Nákup můžete provést pouze v případě, že má zakoupený výrobek všechny potřebné certifikáty kvality a shody.
  • Před nákupem byste měli pečlivě prozkoumat každou sadu položek nebo službu. Zkušený výrobce nedovolí manželství při výrobě těchto elitních pokrmů.

  Je důležité věnovat pozornost tomu, co je samotné nádobí určeno - pro přípravu nebo servírování jídel na stole. Nezapomeňte zkontrolovat, zda je vhodný pro určitý typ desky nebo ne. Nedodržení tohoto pravidla může způsobit rychlé zklamání při nákupu, protože nádobí se stane bezcenné.

  A klíčové kritérium výběru musí být stále náklady. Významná značka, která skutečně vyrábí luxusní pokrmy z reálných a drahých materiálů, nikdy neprodává zboží se ztrátou. A ani během prodeje nesmí být cena jeho jídel nižší než tržní průměr.

  Podívejte se na elitní čaj servis, viz následující video.

  Napište komentář
  Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

  Móda

  Krása

  Vztah