Nádobí

Čajové páry: odrůdy a nejlepší výrobci

Čajové páry: odrůdy a nejlepší výrobci

zapojte se do diskuse

 
Obsah
  1. Kompletní sada
  2. Co jsou

Od výběru kvalitních pokrmů závisí nejen jeho životnost, ale i výsledné emoce při použití. Dokonce i pití čaje je příjemnější z krásných a pohodlných šálků, které nechcete opustit.

Za tímto účelem, ve starověku, Čína začala vyrábět celé čajové soupravy, a pak se objevily v Evropě, ale v úplně jiné formě.

Kompletní sada

Evropské soupravy mohou obsahovat různý počet položek, ale jak už název napovídá, dvojice čajů je určena pro dvě osoby. Proto obvykle zahrnuje dva šálky a dva talíře. Talíře jsou považovány za povinný atribut čajového nádobí v Evropě. Jsou potřebné, aby se čaj nerozlil na ubrus, a také tam byla příležitost dát k čaju bonbóny, sušenky nebo jiné výrobky.

Někdy kit obsahuje konvici, vyrobený ve stejném stylu jako pár čaje, stejně jako mléko džbán (pro anglický čaj pít s mlékem) a cukřenka. Někteří výrobci také přidávají lžičky.

S čajem z Číny je situace jiná. Pokud je určen pro obřad Gunfu-cha, pak se jedná o tři položky pro jednu osobu - široký pohár, který vypadá jako malá mísa, vysoké a úzké sklo a obdélníkový talíř, na který se vejdou. Proto pro druhou osobu budete potřebovat další čajový pár, stejně jako malou konvici na vaření čaje. Někteří výrobci mohou vyrábět své služby nebo se naopak omezit na šálek a sklenici, které se tradičně po pití čaje do sebe vkládají.

Co jsou

Porcelán

Nejoblíbenějším materiálem pro čajové páry je samozřejmě porcelán. Kdysi dávno Porcelánová továrna Dulevo Na celém světě se proslavil vynikající kvalitou materiálu a originálním designem pokrmů, které více než jednou získal ocenění na různých výstavách v Rusku a ve světě. Nyní je to největší závod v zemi.

Druhou významnou továrnou na porcelán s dlouhou historií je Imperial Porcelain Factory (LFZ). On stal se slavný pro kostní porcelánové nádobí a kobaltový síťový vzor. Kostní porcelán dostal své jméno od přídavku roztavené hmoty kaolinu, jílu a dalších látek z rozdrcených kostí zvířat. Toto zradilo nádobí zvláštní bělost.

Bílý povrch umožňuje aplikovat jakýkoliv vzor. Nejedná se pouze o kontrastní, ale také jemné pastelové odstíny, kresby v podobě květin, bobulí nebo ovoce - máky, růže, pivoňky, třešně, pomeranče a jablka.

Kameninové zboží

Hliněné čajové páry vypadají podobně jako porcelán a někdy výrobci dokonce kopírují vzory a tvary porcelánových výrobků z předních továren. Tyto kelímky jsou však obvykle tenčí a šedý obsah stěn je jasně viditelný na rozštěpeném povrchu.

Z nejmenšího čipu se na nádobí objevuje nepřehlédnutelný vzhled, když stejně jako na porcelánu nemusí být tak nápadný - uvnitř je také bílý.

Clay

Šálky a talíře mohou být vyrobeny z hlíny. Podle jeho vlastností není nižší než u jiných materiálů., ale to vám umožní vytvořit neobvyklé tvary nebo vytvořit pár čaje v lidovém stylu.

Sklo

Sklo, na rozdíl od jiných materiálů, umožňuje vyrábět naprosto transparentní materiály. A díky tomu se získávají velmi zajímavé poháry, ve kterých můžete sledovat pohyb čajových lístků nebo cukru.

Klasické sklo je vyrobeno z čirého skla, ale tmavší šálky se staly mnohem populárnější v posledních letech, stejně jako různé barevné variace.. Například šálek může být modrý, oranžový, červený, černý, někdy dokonce bílý.

Obvykle nerozlišují mezi mužskými a ženskými soupravami, ale například řada fotbalových klubů vyrábí jídla s vlastní symbolikou, která je určena především pro muže.

Existují i ​​neobvyklá řešení. Například, se čtvercovým talířkem nebo s šálkem více než 250 ml. České páry čajů jsou naopak naopak navrženy ve stylu XVIII-XIX století, neboť jejich výrobci oceňují staletou historii svých rostlin. Někdy jsou tyto šálky k dispozici s kamínky, které z nich činí co nejjemnější.

Hlavní výrobci

Kromě Imperial porcelánu Factory a továrny v Dulyovo, tam je ještě několik výrobců keramiky v Rusku. Také na trhu jídel představoval velký počet výrobků z Německa, Itálie, Turecka av menší míře i České republiky.

Čajové páry pro čínské obřady jsou tradičně vyráběny v Číně a Japonsku. Jejich porcelán je zpravidla považován za nejlepší a tyto pokrmy jsou ve vysoké poptávce. Nejčastěji se proto kupuje jako dárek spousta čínských čajových párů, které se prodávají v dárkovém balení.

Přehled párů čaje, viz níže.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah