Nádobí

Čajníky pro plynový sporák: typy a jemné volby

Čajníky pro plynový sporák: typy a jemné volby

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Odrůdy
 2. Výroba materiálů
 3. Špičkové modely
 4. Jak si vybrat?

Rychlovarná konvice pro sporák se zpravidla vyznačuje trvanlivostí, bezpečností pro osobu, voda v konvici je po dlouhou dobu teplá. Dnes výrobci vyrábějí velké množství modelů. Jak si vybrat a zakoupit kvalitní výrobek?

Odrůdy

Konvice se může lišit v materiálu výroby, designu, objemu, přítomnosti dalších funkcí. Ten zahrnuje například píšťalku.

Pískání konvice vydává zvuk, když se voda vaří. To se děje kvůli tomu, že pára vychází z díry píšťalky. Díky tomuto výrobku nemůžete "ochránit", když se kapalina vaří. Tato rychlovarná konvice je zvláště vhodná pro starší a starší osoby.

Mezi další funkce patří dostupnost tepelných senzorůkteré jsou některé modely vybaveny. Pro mnoho elitních druhů čaje je velmi důležitá teplota kapaliny, takže v těchto případech je konvice s teploměrem nepostradatelnou věcí.

Objem konvice závisí na tom, jak velká je rodina, stejně jako na tradici pití čaje. Minimální objem je obvykle 300 ml, maximální - 6 litrů. Pro jednoho nebo dva lidi bude optimální objem produktu 0,5-1,5 litrů. Pro rodinu 5 a méně je dostačující 2,5-3 litrový produkt.

Moderní modely mají vícevrstvé dno, díky kterému je rovnoměrně zahříváno. Existuje další možnost s kapsulárním dnem - jedná se o třívrstvé dno, první vrstva z nerezové oceli, druhá je hustá hliníková, třetí je další vrstva z nerezové oceli.

Výroba materiálů

Konvice na plynový sporák může být vyrobena z různých materiálů.

Nerezová ocel

Nerezová ocel se rychle a rovnoměrně zahřívá a také se liší dlouhá životnost. Během vroucí vody neinteraguje s potahem konvice a při vaření bylin nezískává nápoj kovovou chuť.

Z minusů - při střihu na vnitřních stěnách konvice, stejně jako škrábance na povrchu při vystavení ostrým předmětům nebo abrazivům.

Smaltovaná konvice

Zařízení bude zdobit kuchyň, ale pro každodenní použití nestačí. Povlak se začíná zhoršovat v důsledku ostrých teplotních změn a na sklovině se pod vlivem ohně objevují usazeniny uhlíku. Pro jeho odstranění je třeba použít abrazivní čisticí prostředky, které zase ničí vrstvu smaltu.

Keramika

Keramická konvice je produktem přírodního jílu, který odolává vysokým teplotám a je lakován venku. Keramické konvice jsou nabízeny v různých cenových kategoriích levné modely - těžké a křehké - může se při požáru zlomit. Lepší konvice nemůže být levná.

Tepelně odolné sklo

Stylový a moderní model, který harmonicky zapadá do interiéru moderního studia.

Díky průhledným stěnám můžete sledovat, jak se varná konvice vaří. Materiál nevypouští látky v kontaktu s vodou, na svém povrchu nevytváří měřítko.

Zřejmé nevýhody - zvýšená křehkost a krátký život.

Hliník

Tyto kotle jsou méně běžné v každodenním životě, protože hliník je oxidován vodou. Předpokládá se, že pouze hliník je oxidován ve své čisté formě.

Přesto odborníci nedoporučují nákup tepelného nástroje, a to ani ze slitiny hliníku.

Litina

Rychlovarná konvice z litiny se rychle a rovnoměrně zahřívá, dlouho udržuje teplo.Životnost výrobku také potěší - konvice vydrží až 10-15 let.

Litinová konvice však má velkou váhu a poměrně vysoké náklady. Při nákupu je třeba věnovat pozornost rukojeti - Neměla by být plastová, protože v kontaktu s horkým kovem, plast se roztaví dříve nebo později.

Měď

Měděná konvice vypadá velmi elegantně, vždy přitahuje pozornost. Materiál má vysokou tepelnou vodivost (stojí za to připomenout slavné ruské samovary a Turky), voda v takové konvici se rychle zahřívá a vaří. Navíc měď není oxidovaná a navíc má antiseptické vlastnosti. Nevýhody - obtížnost péče, vysoké náklady.

Špičkové modely

Mezi modely, které jsou oblíbené a důvěryhodné zákazníky, existují finské, německé a některé domácí možnosti. V každém případě je třeba mít na paměti, že kvalita a náklady závisí především na výrobním materiálu. A dobré kovové, keramické nebo tepelně odolné sklo nemůže být levné.

 • Jeden z nejuznávanějších a nejoblíbenějších výrobců jídel s názvem Tefal. Pro plynový sporák nabízí výrobce nerezový model Tefal C7921014. Vnějšku je konvice velmi přitažlivá díky svému účelnému tvaru, stylovému designu a matnému povrchu. Objem produktu je 2,5 litru.

Rukojeť je v určité vzdálenosti od konvice, vyrobena z tepelně odolného materiálu. Víko konvice je drženo speciálním zařízením tak, aby z výrobku nešmýkaloale snadno se otevírají v případě potřeby. Misky s píšťalkou, zvuk je hlasitý.

Konvice je dostatečně světlá (hmotnost 800 g), ale trvanlivá. Výtok a držadlo jsou pevně upevněny, při vylévání vroucí vody se nerozsype. Uživatelé si všimnou, že navzdory ujištění výrobce je rukojeť konvice trochu, ale ohřívá se.

Kromě toho existují stížnosti na nadměrnou těsnost víka: aby se do nádoby nalila voda, musíte vynaložit velké úsilí. Konec konvice musí být pečlivě sledován - otisky prstů jsou rychle vytištěny na matném povrchu.

 • Další model z nerezové oceli získal popularitu uživatelů - Rondell RDS-088. Produkt o objemu 4 litry má tvar řezaného trojúhelníku a vypadá stylově, moderně. Je vybaven výtokem, který se otevírá stisknutím speciálního tlačítka. Ten se nachází na rukojeti bakelitu, která se nezahřívá.

Spodní část zařízení nemá švy, je vyrobena z pevného kovu, a proto může být výrobek považován za bezpečný.

Na povrchu zrcadla téměř žádné náhradní stopy a výtisky. Kvůli zesílenému dnu se kapalina v konvici rychleji vaří a nádoba sama udržuje teplo po dlouhou dobu. Konvice samotná je těžká (hmotnost 2280 g), a když je naplněna kapalinou, stává se pro některé uživatele doslova nedostupnou.

 • Konvice Vinzer Symphonia 89003 - To je příklad vysoce kvalitní švýcarské kvality. Výrobek z ušlechtilé oceli je vybaven dvojitým dnem a píšťalkou, vhodný nejen pro plyn, ale i pro jiné typy kamen, včetně indukce. Objem - 2,5 litru, konvice je vhodná pro rodinné příslušníky.

Díky konstrukčním a materiálovým vlastnostem se dno a stěny rychle a rovnoměrně zahřívají varná konvice se stává o 10% rychlejší. Rukojeť je připevněna k výrobku jednou rukou, a proto má tvar půlměsíce. Nezohřívá se, na něm je umístěn mechanismus pro otevírání nosu.

 • Univerzální a moderní model - konvice od čínské značky Maestro mr 1337. Dvojité dno, ne zahřívací rukojeť, existence píšťalky tento model pohodlný a bezpečný. Stylový vzhled, několik barev konvice z něj učiní dekoraci kuchyně. Vhodný pro všechny typy desek, tento model lze umýt v myčce.
 • Vitross Maestro je skleněný model od domácí značky. I když by bylo vhodnější říci, že se jedná o model kombinovaného typu - ze smaltované oceli a tvrzeného skla.Objem - 2 litry, hmotnost - cca 1200 g. Rukojeť se montuje na jednu stranu, nezahřívá se.

Voda se rychle vaří. Konvici lze umýt v myčce. Ale zároveň není příliš pohodlné otevírat.

 • Kombinace stylového vzhledu a funkčnosti je modelem Jasmine od portugalské firmy Silampos. Třívrstvé dno, přítomnost píšťalky, svařovaný výtok a rukojeť - záruka praktičnosti a bezpečnosti výrobku. Má elegantní efektní tvar a hladký povrch. Objem nádobí - 2 litry, váha je znatelná - asi 1200 g.

Konvice se rychle vaří, on Vyrobeno z vysoce kvalitní nerezové oceli. Není divu, že cena výrobku je poměrně vysoká. Nicméně, přes tuto skutečnost, “Jasmine” má nevýhody, mezi nimi - vyhřívaná rukojeť a neschopnost umýt konvici v myčce nádobí.

 • Pokud nemůžete rozhodnout o materiálu, ze kterého má být konvice vyrobena, věnujte pozornost výrobkům značky Carl Schmidt Sohn Aquatic. V sortimentu této německé firmy jsou dva typy kotlů na plynová kamna - z leštěné oceli a také smaltu. První model má barvu přírodní oceli, ve druhém případě si můžete vybrat konvici červené, černé nebo béžové barvy.
Konvice je určena pro rodinné uživatele, objem - 3 litry. Rukojeti a píšťalka jsou pevně upevněny, druhá se automaticky sklopí. Někteří uživatelé to však říkají zvuk píšťalky je příliš hlasitý a ostrý.

Mimochodem, rukojeť se v tomto modelu nezahřívá, je pohodlně vložena do ruky. Konvice se rychle vaří, má atraktivní vzhled.

Nevýhodou je poměrně velká hmotnost - nad 1,5 kg.

 • Pokud hledáte stylovou konvici, věnujte pozornost nerezovým výrobkům značky Kitchenaid. Optimalizovaný tvar, 4 barvy, smaltovaný povlak odolný proti poškození a objem 1,9 litru činí model optimálním pro malou rodinu.

Jak si vybrat?

Vyberte si konvici vhodný objem. Pro malou rodinu stačí 3 litry. S menším objemem vařící vody nemusí být dost, příliš prostorná nádoba se bude vařit po dlouhou dobu. Ve spodní části, stejně jako v průvodních pokynech, musí být nutně štítek, který dokládá, že konvice může být použita pro plynová kamna.

Rukojeť by měla být pohodlná v dlani, nezahřívejte se. Je žádoucí, aby na jeho povrchu nebyly žádné plastové prvky, protože se mohou zahřát a roztavit.

Výrobek musí být těsný, pokud je kovový, pak by se neměl ohýbat. Věnujte pozornost spodní části konvice, měla by být silná. Průměr dna musí být takový, aby odpovídal velikosti hořáku. Nicméně Čím širší je dno, tím rychleji bude voda vařit v konvici. Poměr průměru dna a otvoru pro přívod vody je 2: 1.

Vnitřní povrch by neměl mít třísky a praskliny, jinak se brzy rozpadne a částice povlaku padnou do vody. Víko konvice by se nemělo pouze překrýt, ale dobře zapadnout do otvoru, kterým protéká voda. V opačném případě může pod vlivem horkého vzduchu jednoduše vypadnout, což je plné popálenin.

Výtok konvice by měl být ideálně umístěn uprostřed modelu. Pokud je výtok umístěn níže, může to vést ke stříkající vodě v okamžiku varu. Pokud je výtok vysoký, musí být konvice příliš nakloněna, aby se tekutina dostala do šálku. Další důležitý bod - výtok musí být přivařen k výrobku.

Nejbezpečnější modely jsou typu Turků, jejichž rukojeť je umístěna na boku. Mohou být sklopeny v libovolném úhlu, což minimalizuje riziko spálení horkou párou. Předpoklad - rukojeť výrobku musí být opatřena tepelně odolným materiálem. Neohřívejte rukojeť ze silikonového nebo speciálního tepelně odolného plastu - bakelitu.

Výrobek s dvojitým dnem bude trvanlivější a trvanlivější a také umožní, aby kapalina vřela rychleji. Bezpečná konvice by neměla mít švy a výtok by měl být ideálně vybaven malým výstupem páry.

Protože nejoblíbenějším modelem je nerezová konvice, je vhodné zjistit, jak je to bezpečné.

Stačí, když na to držíte magnet i v obchodě: pokud je magnet magnetický, pak má nerezová ocel minimální množství jiných slitin. Tuto konvici si můžete zakoupit.

Doma můžete výrobek zkontrolovat jiným způsobem - jeho malá část musí být umístěna do 2% roztoku kyseliny octové. Kvalitní výrobek nezmění jeho vzhled, zatímco produkt s nevhodnou kvalitou ztmavne v místě kontaktu s octem.

Pokud voda ve vaší oblasti tvoří špínu, má smysl nakupovat model s filtrem. Speciální sítko zabrání vniknutí šupiny do šálku.

Černá, stejně jako bílá konvice, bude značky, stejně jako produkty s matným povrchem. Praktičtější budou výrobky z přírodních barev a také zrcadlové analogy. Nádherná smaltovaná konvice s květinami a vzory také téměř nedrží potisky na povrchu.

Pokud vaříte sladké infuze a jiné nápoje v nádobí, je lepší koupit speciální měď konvice. Je ideální pro vaření a pro vaření sladkých sirupů - nespalují.

Následující video vám řekne, na co se zaměřit při výběru konvice.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah