Nádobí

Banky pro hromadné produkty: typy, značky, výběr a provoz

Banky pro hromadné produkty: typy, značky, výběr a provoz

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Vlastnosti
 2. Formuláře a velikosti
 3. Materiály a barvy
 4. Výhody a nevýhody
 5. Jak si vybrat
 6. Přehled výrobců
 7. Podmínky používání a péče

Moderní ženy v domácnosti, v jejichž rodinách je obvyklé jíst doma, věnují náležitou pozornost správné výživě. Aby však byly domácí potraviny skutečně zdravé a zdravé, měly by být připraveny z vysoce kvalitních produktů. Za tímto účelem musí být zásoby potravin řádně skladovány. Ssypké produkty - mouka, granulovaný cukr, těstoviny, obiloviny různých druhů - tvoří významnou část potravinového zásobování rodiny.

Vlastnosti

Prakticky v každé moderní kuchyni jsou speciální kontejnery pro skladování sypkých výrobků, které splňují podmínky skladování. Nyní můžete snadno nakupovat potraviny v jakémkoliv supermarketu, takže je nemusíte držet doma v množství strategických zásob. Skladování zásob, a to i při řádném skladování do konce doporučeného období skladování, nemění chuťové vlastnosti k lepšímu. Ale to neznamená, že před vařením, musíte běžet do obchodu pokaždé. V kuchyni má každá hosteska vždy zásobu jídla v závislosti na složení rodiny.

Nejvhodnější je skladovat sypané produkty v uzavřené uzavřené nádobě.

Může to být plechovky s víkem, kontejnery, krabice různých velikostí, tvarů, barev, z různých materiálů. Chyby a můry se často vkládají do výrobků v běžných pytlích, vlhkost a plíseň. Skladování ve speciálních nádobách vám umožní ušetřit počáteční vlastnosti výrobků během doporučené doby použitelnosti. Vyplněné nádoby je nutné umístit do kuchyňské skříně, kde je tmavá a suchá, protože sluneční světlo, vodní pára a různé pachy k vaření nepřispívají k uchování výrobků.

Je možné skladovat zásoby v otevřených kuchyňských policích, ale pouze v neprůhledných uzavřených nádobách tak, aby na ně světlo a vlhkost neměly vliv.

Hromadné produkty nejsou pouze obiloviny a mouka. Čaj, káva, cukr, koření a koření také vyžadují řádné skladování. Téměř všichni mají specifický zápach. Při skladování je důležité zajistit těsnost, aby se pachy nerozšířily do jiných výrobků.

Formuláře a velikosti

V obchodních řetězcích najdete mnoho druhů jídel pro skladování potravin. Jedná se o mini-kontejnery o objemu 0,1 l, středně velké nádoby o objemu 0,5–1,5 l a velké nádoby o objemu 1,6 litru a více. Malé nádoby jsou vhodné pro skladování koření, malé objemy preferují lidé s nízkou spotřebou výrobků, velké nádoby se nakupují pro velkou rodinu.

Tvar břehů je čtvercový, obdélníkový, oválný, válcový.

Výška a šířka se liší, takže můžete sbírat nádobí s ohledem na velikost polic konkrétní kuchyňské linky.

Tam jsou úzké a vysoké nádoby, tam jsou nízké a široké. Pokud výška police umožňuje, s úzkými vysokými kontejnery, oblast ve skříni se používá efektivněji. Totéž platí pro obdélníkové nádoby. Jsou umístěny na polici blíže, s prakticky žádné mezery mezi nimi. Ve stejné výšce je v nich umístěno více zrn než ve válcových.

Materiály a barvy

Při výrobě nádobí pro skladování sypkých výrobků doma používají výrobci plast, sklo, keramiku, kov, dřevo. Z materiálu záleží na ceně nádobí.

Sklo

Krásné skleněné nádoby jsou nejoblíbenější. Nemají vlastní vůni a neabsorbují cizí, jsou bezpečné, snadno se čistí, harmonizují s jakýmkoliv designem kuchyně a jsou zcela vzduchotěsné. Používá se transparentní i barevné sklo. Téměř všechny sypké produkty mohou být skladovány ve skleněných nádobách. (mouka, cukr, obiloviny, těstoviny atd.). Není vhodný pro skladování sušeného ovoce z důvodu nedostatečného větrání. Významnou nevýhodou je křehkost materiálu, je nutné s takovými nádobami zacházet velmi opatrně, aby nedošlo k jejich rozbití. V současné době vyráběné pokrmy z nárazuvzdorného skla, ale tyto výrobky jsou dražší.

Plast

Řada tvarů a velikostí plastových obalů, barevný design, široká škála barev, dostupná cena, lehkost a kompaktnost vám umožní vybrat si slušnou variantu pro každou kuchyni. Pro pohodlí, mnoho modelů má dávkovače ve víku jemně vylévat produkty.

Nicméně, takové krabice jsou nižší v trvanlivosti s jinými protějšky, s časem mohou ztratit průhlednost, změnit barvu a trhliny.

Nové vysoce kvalitní kontejnery mají jemný zápach, který rychle zmizí při použití, ale levné výrobky voní ostřeji a nezmizí déle. Nejlepší osvědčené výrobky z polypropylenu.

Kov

Zrna byla v době našich babiček uložena v kovových plechových krabicích. Ale jednoduché železné krabice rychle zrezivělý uvnitř a ven pod vlivem kuchyňského prostředí. V těchto bankách nebylo bezpečné skladovat potraviny. V současné době jsou stylové sady plechovek vyrobeny z nerezové oceli nebo z potravinářského hliníku.

Obsah dokonale chrání, nepropouští světlo. Vzduch neproniká dovnitř a je opatřen těsnými víky.

Můžete si zařídit v kuchyni na otevřených policích. Je lehký, odolný, odolný materiál. Je třeba poznamenat, že kovové plechovky vyrobené z běžné oceli mohou dávat výrobkům charakteristickou kovovou chuť během skladování.

Keramika

Keramické nádoby jsou vyrobeny z ekologicky nezávadných surovin, bez zápachu a snadno se omyjí. Výrobky jsou krásně zdobené, zdobené malbami nebo prostými. Tvar a velikost se liší. Pokrývá netěsnost. Vhodné pro skladování sušeného ovoce, sušených bylin, soli.

K dispozici jsou modely se silikonovým těsněním, které zajišťují těsné uchycení krytu. Křehkost a hmotnost výrobků vyžadují pečlivé zacházení.

Obsah není viditelný v neprůhledném keramickém hrnci, proto je obraz produktu, který má být uložen, často aplikován na sklenice. Pokud není obrázek, použijí se samolepky s obrázkem a nápisem.

Strom

Dřevěné náčiní je přirozené nadčasové klasiky, vždy v módě a vysoce ceněné pro svou přirozenost. Nejedná se o levné výrobky. V nich však mohou být uloženy pouze koření, čaj, káva, suché kořeněné byliny, bobkové listy, sušené ovoce a sůl. Je nutné používat vždy jen jeden typ sypkého produktu. Strom pevně absorbuje vůni uloženého produktu, který je obtížné odstranit několik let. Pokud do prázdného kontejneru nalijete něco jiného, ​​produkt pravděpodobně získá předchozí vůni. Doporučuje se použít krásné dřevěné nádobí pro dekorativní účely k výzdobě interiéru kuchyně a ne k ukládání potravin.

Výhody a nevýhody

Nesprávné skladování vede ke škodám na potravinách a jejich likvidaci, protože jsou zdraví škodlivé. Skladování zásob potravin ve speciálních uzavřených nádobách vám umožní zachránit je před poškozením, zabraňuje pronikání hmyzu, zachovává chuť a užitečné vlastnosti, dodává pohodlí a pohodlí procesu vaření.

Kromě přímého určení, kontejnery, s pečlivým výběrem tvaru, barvy a materiálu, doplňují interiér a optimalizují obytný prostor v kuchyni.

Nicméně i takové jednoduché kuchyňské příslušenství má své nevýhody: křehkost a gravitace skleněných a keramických nádob, nestabilita k deformaci plastových výrobků, nedostatečná těsnost, absorpce pachů a vlhkosti dřevěných beden, rychlé zrezivění kovových nádob z hladké oceli nebo cínu.

Jak si vybrat

Při výběru kontejnerů pro skladování sypkých výrobků Doporučuje se zvážit následující faktory:

 • hlavním výrobním kritériem je bezpečnost výrobního materiálu;
 • při výběru svazku zohlednit složení rodiny;
 • váha výrobků (lehčí jsou pohodlnější, masivnější jsou těžší z police);
 • těsnost nádoby (kontrola v obchodě);
 • stabilita aplikovaného vzoru (barva by neměla zanechávat stopy na kůži rukou);
 • plastové boxy by měly mít jednotnou barvu, bez trhlin a třísek, bez silného zápachu;
 • Výška kontejnerů by měla být co nejblíže výšce polic ve skříních, aby se banky nemusely ukládat na sebe - to je nepohodlné;
 • je výhodné zvolit obdélníkové nebo čtvercové kontejnery pro efektivní využití regálového prostoru;
 • Nekupujte příliš levné modely pochybné kvality, protože tyto doplňky mají být používány déle než jeden rok a výrobky s nízkou kvalitou rychle ztrácejí svůj reprezentativní vzhled a funkční vlastnosti.

  Zvláštní pozornost při výběru by měla být věnována krytům. Jedná se o 3 typy:

  • šroubované uzávěry na niti, kovové nebo plastové - těsné, pohodlné, ale časem se opotřebovávají;
  • skládací víka s aretací - snadno se otevírají a zavírají, umožňují okamžitě otočit nádobu z uzavřené na větrané;
  • přilehlé kryty nejsou hermetické, obvykle s takovými kryty jsou uzavřeny plechovky ze dřeva a keramiky.

  Můžete si vybrat požadovaný počet plechovek zvlášť a můžete si zakoupit hotovou sadu kontejnerů.

  Přehled výrobců

  Mezi známé výrobce kuchyňského náčiní a doplňků patří:

  • Fissman Company vyrábí mnoho druhů kuchyňských potřeb, včetně kuchyňských doplňků, vyrobených pouze z ekologicky šetrných materiálů bez kadmia a olova. Před propuštěním na masový trh jsou jídla pečlivě testována. Lehký estetický design v jasných barvách, značkové obchody, možnost objednání přes internet, povědomí o značce a dostupnost záruky přitahují zákazníky. Z minusů, je třeba poznamenat, extrémně symbolické výrobce, nestabilita zpětné vazby spotřebitelů, existují případy nekonzistence ceny a kvality.
  • Francouzská značka Luminarc Je známý pro skleněné nádobí vyrobené z nárazuvzdorného skla - čiré, matné nebo barevné. V sortimentu jsou porcelánové výrobky nejvyšší kvality. Jedinečná „laboratoř kvality“ kontroluje nejen hotové výrobky, ale i výrobní fáze. Luminarc uzavřené skleněné nádoby s vakuovým tlačítkem mohou být použity pro skladování sypkých i kapalných produktů. Luminarc nádobí není levné, ale jedinečné vlastnosti těchto produktů jsou skutečným potěšením používat.
  • Výrobky značky Valiant (Čína) Začal vstupovat na ruský trh od roku 2005. Rozsáhlá nabídka se skládá z několika kategorií, z nichž jedním je kuchyňské nářadí. Skladovací banky jsou k dispozici v různých velikostech, mají rozumné ceny a krásný moderní design.
  • IDEA (M-plast) se specializuje na výrobu plastových výrobků pro domácnost (Rusko). Společnost byla založena v roce 1997. Sortiment se skládá z více než 450 položek moderních funkčních domácích potřeb. Plastové nádoby IDEA jsou vyrobeny z vysoce kvalitních surovin. Světlé provedení převážně červenožluté škály a originální označení je odlišuje na regálech obchodů. Rozumné ceny, vysoká kvalita, rozpoznatelnost sortimentu oslovila mnoho spotřebitelů.

  Podmínky používání a péče

  Po zakoupení musí být nádobí důkladně omyto a vysušeno. Pokud na obalech nejsou žádné obrázky, můžete nalepit speciální nálepky s nápisy. Před vylitím skladovacích produktů z pytlů byste měli pečlivě zvážit, zda se nevyskytují hrudky, plísně, larvy hmyzu. Samozřejmě jsou ve výrobě přijata účinná opatření, aby se zabránilo kontaminaci produktů hmyzem, ale stále jsou možné nepříjemné momenty.

  Ideální podmínky pro skladování jsou vnitřní teplota + 19–20 stupňů a vlhkost ne vyšší než 70%.

  V kuchyni je nepravděpodobné, že by takové podmínky mohly vydržet, ale uvnitř skříněk je tmavý, suchý a stále chladnější než v místnosti, takže uzavřená skříň je nejlepší volbou pro umístění plechovek sypkých produktů.

  Neměli byste zaplnit obilniny v bance, kde obilniny z předchozího nákupu neskončily, takže se na dně nevytvořily žádné zbytky. Nádoby by neměly být umístěny v blízkosti varné desky nebo plynového sporáku, kde se během vaření vlhkost odpaří a teplota stoupá. Nádoby na koření a nádoby na cereálie by měly být přednostně umístěny v oddělených skříňkách tak, aby produkty nebyly nasyceny vůní koření.

  Je nepřijatelné skladovat nádoby se sypkými produkty v blízkosti domácích chemikálií.

  Alespoň dvakrát ročně byste se měli pokusit provést audit v kuchyni: Zkontrolujte obsah všech plechovek, střídavě jej vlijte do vhodné nádoby. Výrobky s uplynutou trvanlivostí by měly být vyhozeny bez lítosti, a aby to bylo co nejjednodušší, neměli byste kupovat další produkty do budoucna, je lepší doplnit zásoby podle potřeby. Po auditu by měly být všechny nádobí důkladně opláchnuto jedlou sodu a dobře vysušeno, pak by měly být čerstvé produkty zasypány a uskladněny.

  Níže je uveden přehled skladovacích nádob.

  Napište komentář
  Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

  Móda

  Krása

  Vztah