Vědci zjistili, že muži neříkají nic méně než ženy

Skupina výzkumníků z University of California v Riverside odhalila mýtus, že jen ženy drby. Série experimentů to ukázala muži mají tendenci klábosit ne méně než spravedlivý sex. Také, psychologové a sociologové odhalili další rozšířené mylné pojetí, říkat, že starší lidé klepají více a více snadno než mladší.

Výsledky studie byly publikovány v ruském vydání časopisu Science and Life.

Experiment zahrnoval několik stovek mužů a žen všech věkových kategorií - od 18 do 58 let. Každý subjekt byl požádán, aby připojil záznamové zařízení k oblečení. Selektivně neřídila všechno, co člověk řekl, ale pouze jednotlivé fragmenty jeho rozhovorů. Když se přístroj zapne, subjekty neznaly. Podle pravidel ji nosili několik dní a odložili ji jen během spánku.

Výsledné audio soubory byly analyzovány psychology a speciálním programem neuronových sítí, který měl za úkol vyhledávat informace z úst mluvčího o jiných lidech. Tak se podařilo spočítat kdo a jak moc v průběhu experimentu pomlouvá.

Ukázalo se, že lidé jakéhokoliv věku se jim moc nelíbili - jen asi 14% dialogů mělo známky drby.

V drtivé většině případů byly drby naprosto neutrální v přírodě - ne odsouzené, ne obviňovány. V asi 10% případů byly tyto dialogy negativní a pouze v 5% případů byly pozitivní (byly dobré pro lidi pro jejich oči).

Osobní život slavných lidí zajímá naše současníky častěji než osobní život souseda nebo spolupracovníka. Drby o hvězdách se nacházejí 9krát častěji.

Vědci nenalezli žádné věkové rozdíly: jak 18letí, tak 55-letí účastníci experimentu klábosili se stejnou intenzitou a frekvencí. Nebyly žádné rozdíly v úrovni vzdělání, finanční situace - bohatí a vzdělaní drby přesně stejně jako chudí a nedostatečně vzdělaní.

Nyní však ženy mají co hádat, když je muži obviňují, že jsou závislí na drby - výzkumníci nezjistili žádné rozdíly mezi pohlavími. Stejně jako drby a ty a další. Ale muži častěji než ženy mluví o někom za očima nestranně a negativně. Ženská drby jsou pozitivnější nebo neutrální.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah