Pojmenován nejpravděpodobnější příčinou rychlého stárnutí

Specialisté na University of Michigan zjistili, co dělá stárnutí žen a mužů rychle. Ukázalo se, že stárnutí na buněčné úrovni je způsobeno zkrácením konců chromosomu - telomere. Jejich zkrácení způsobuje rychlé stárnutí těla.

Vědci došli k závěru, že čím tvrdší a delší člověk pracuje, učí se, tím rychleji dochází ke zkrácení procesů.

telomery (označené zeleně)

Jako součást experimentu, genetika a biologové nejprve změřili délku telomér studentů prvního ročníku, a pak vzali měření stejných studentů před závěrečnými zkouškami. Podobná měření byla prováděna u mladých dívek a chlapců v prvním ročníku stáže na klinikách po absolvování lékařských vysokých škol.

Ukázalo se, že noví lékaři kvůli zvýšené odpovědnosti, vzrušení, dlouhé práci, stárnutí DNA začali proudit více než šestkrát rychleji než studenti prvního ročníku a třikrát rychleji než studenti, kteří se připravují na promoce.

Výzkumníci jsou přesvědčeni, že to je délka konců chromozomu, která může být markerem, který indikuje procesy stárnutí. Její definice pomůže zjistit, jak zátěž ovlivňuje osobu, jak vydržel stresující situaci.

Doporučení autorů experimentu každému, kdo chce delší dobu uchovat mladistvé a krásu, je jednoduché: pracovat s mírou, ujistěte se, že najdete čas na outdoorové aktivity.

Teď tato skupina vědců hodlá provést studii, která bude založena Má stárnutí u žen těhotenství a porod. Měření délky telomér již začalo ve skupině těhotných žen a po porodu zopakují vyšetření. Plánuje se také provedení třetího experimentu - jeden rok po narození, aby se zjistilo, jak únava a noční spánek, který často doprovází první měsíce života dítěte, ovlivňuje maminku mládí.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah