Kuchyňské nádobí

Formy pro pečení dortů: co a jak si vybrat?

Formy pro pečení dortů: co a jak si vybrat?

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Výrobní materiál
 2. Různé tvary
 3. Kritéria výběru

Asi je těžké najít někoho, kdo by neměl rád lahodné čerstvé domácí koláče. Vonný dort nebo jemný piškotový dort je nedílnou součástí „řady“ připravených pokrmů každé skutečné hostesky.

Pokud by se dříve mohly vyskytnout problémy s nalezením nádob na pečení, pak se dnes moderní trh s kuchyňskými atributy jednoduše přetéká různými nabídkami. Existují speciální formuláře pro pečení dortů, koláčů a dalších dobroty. Jedná se o tyto formy a pojďme si promluvit v tomto článku, zvážit všechny druhy formulářů a určit kritéria pro výběr.

Výrobní materiál

Jak víte, ani jedna slavnostní událost nemůže být provedena bez dortu - svatba, výročí, narozeniny. Na těchto svátcích je dort vrcholem a nejočekávanějším pokrmem.

Pro pečení sušenky můžete použít různé formy. Mohou být z různých materiálů.

 • Litina Jedná se o těžký a tlustý kontejner. Pečení v tomto pokrmu nebude hořet a rovnoměrně pečené. Za zmínku stojí také to, že litinová forma odolává vysokým teplotám. Mezi negativní vlastnosti patří poměrně velká hmotnost a tendence k mechanickému poškození.
 • Ocel Ocelová forma je nejspolehlivější, trvanlivá, nekoroduje, neporáží a má vysokou tepelnou vodivost. Pokud jde o nevýhody, stojí za povšimnutí skutečnost, že pečení může spalovat, takže povrch formy musí být předem promazán.
 • Hliník. Při volbě nádrže na pečení je třeba věnovat pozornost té, která má plochý a hladký povrch. K jeho pozitivním stránkám patří cenově dostupná cena, lehkost, odolnost proti korozi. Hliníkové nádobí má však nevýhody - tendenci k deformaci při mechanickém působení, nerovnoměrné ohřívání, spalování těsta.
 • Cín. Taková kovová nádoba je považována za nejlevnější. Taková nízká cena je však způsobena řadou nevýhod - popáleninami těsta, nerovnoměrným ohřevem, tendencí k deformaci a cínem také rzi. Při použití tohoto typu výkonu je nutné dodržet přípustné hodnoty teploty.
 • Teflon. Vynikající materiál pro nádobí, velmi často je to tento druh pekáčku, který preferuje hostitelka. Teflon je odolný vůči teplu, rovnoměrně se zahřívá. Ale s použitím takové nádoby, musíte si uvědomit, že takový povrch nemůže být vystaven mechanickému namáhání. Při aplikaci těsta nebo odstranění hotového pečiva používejte pouze dřevěnou nebo silikonovou stěrku.
 • Sklo Kapacita pro pečení je vyrobena z ohnivzdorného, ​​odolného skla, které je schopno odolávat velmi vysokým teplotám. Sklo tlusté, zajišťuje rovnoměrné pečení. Odborníci doporučují použít pergamenový papír při pečení v něm - to minimalizuje možnost spalování dortu.
 • Silikon. Jedná se o velmi oblíbený materiál, který našel uplatnění v potravinářském průmyslu. Mezi profesionály i amatéry je potřeba silikonové pečící potřeby. Materiál odolný vůči teplotním extrémům, deformacím, různým vlivům. Kapacita praní je velmi rychlá a snadná.
 • Papír To je volba pro ty, kteří mají snazší vyhazovat použité nádobí než umýt. Papírové pečivo - jednorázové.
 • Keramika. Keramická forma má řadu výhod:
  • tepelná odolnost;
  • propustnost vzduchu;
  • stěny nádrže jsou široké a trvanlivé;
  • pečení v keramické nádobě se rovnoměrně a rychle upeče;
  • schopnost pečení nejen v troubě, ale i v mikrovlnné troubě;
  • takový výrobek je nenáročný na odchod.

Mezi nedostatky stojí za zmínku křehkost, takže při použití musíte být velmi opatrní, aby nedošlo k porušení formuláře.

Různé tvary

Vzhledem k různé konfiguraci bakeware, můžete si téměř každý druh výrobku.

Miska na pečení může být ve formě:

 • náměstí;
 • kruh (čtvercové a kulaté nádoby jsou nejčastěji používány pro sušenky);
 • postavy (tvarované nádobí pro pečení může být vyrobeno z různých materiálů, nejčastěji je to silikon, v takovém obalu můžete cokoliv upéct);
 • ve formě čísla (což lze říci, že se jedná o inovaci mezi nádobami na pečení, což je velmi zajímavá možnost, například když se dítě otočí o 1 rok, můžete péct dort ve formě „jednoho“ čísla).

Posuvné tanky jsou populární. Jsou jedním z nejpoužívanějších a mohou být kulaté, čtvercové, obdélníkové, ve tvaru srdce, kulaté s řezy. Geometrický tvar může být jakýkoliv, záleží na tom, jakou konfiguraci chcete dát pečení.

Za zmínku stojí také to komerčně dostupné desky na pečení bez dna. Mohou vypadat jinak, mají různé průměry, ale nemají dno. Stačí jen dát pergamenový papír na plech, dát na něj formulář a teprve potom nalít těsto.

Kritéria výběru

Vyberte si dobré a kvalitní nádobí pro pečení dortů - to je velmi důležité. V procesu výroby dortu je důležitý nejen správný recept a jeho provedení, ale také důležitý je tvar, ve kterém bude hotové těsto pečené. Konečný výsledek je 70% v závislosti na kapacitě pro pečení.

Takže při výběru kapacity se musíte řídit následujícími kritérii.

 • Materiálkterý kontejner je vyroben, je nejdůležitější při výběru. Dříve jsme v článku podrobně analyzovali všechny možné varianty. Proto před nákupem musíte pečlivě prozkoumat klady a zápory, kladné i záporné body a teprve pak zvolit jeden z materiálů.
 • Výška a objem. Tyto specifikace, tj. Rozměry nádrže, musí být také zohledněny. Záleží na nich, jak velký a velký v průměru bude budoucí dort.
 • Výrobce. Vzhledem k velké poptávce po pekáčku není divu, že existuje široký výběr a sortiment od různých výrobců. Vyberte si jídla nejznámější a osvědčené značky.

Věnujte pozornost nákladům. Pamatujte: silná, spolehlivá a vysoce kvalitní nádoba na pečení nikdy nebude levná. V tomto případě je lepší nešetřit.

K dispozici jsou speciální profesionální nádoby na pečení, které se používají v profesionálních kuchyních a splňují všechny požadavky.

Informace o správném výběru pečicí misky naleznete v následujícím videu.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely.Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah