Kuchyňské doplňky

Vše o polích

Vše o polích

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Co je to?
 2. Výhody a nevýhody
 3. Druhy
 4. Formuláře a velikosti
 5. Materiály
 6. Volba barvy a designu
 7. Přehled výrobců
 8. Jak si vybrat?
 9. Funkce péče

Oběd box je nepostradatelnou položkou pro každého, kdo preferuje rychlé a chutné jídlo, pro které nemusíte stát v obchodech a po dlouhou dobu. Kvalitní obědové boxy mohou nejen zachovat čerstvost jídla, ale také ji udržet v teple po dlouhou dobu. Zvažte informace o poledních polích: společné odrůdy, stejně jako výhody a nevýhody jejich používání.

Co je to?

Obědové boxy jsou kontejnery samostatného nebo skládacího typu pro dlouhodobé skladování potravin a zachování jeho chuti, vitaminu a teploty vaření. Kvalitní oběd box modely mohou sloužit nejen pro skladování hlavních jídel a občerstvení, ale také dlouhodobě udržovat čerstvé polévky, saláty a ovoce.

Výhody a nevýhody

Všechny modely obědových boxů se liší jak individuálními, tak i všeobecnými pozitivními i negativními vlastnostmi. Zpočátku byste měli věnovat pozornost profesionálům.

 • Úspory. Vlastně připravené přírodní potraviny, které vložíte do kontejneru pro budoucí spotřebu, jsou mnohem levnější než výrobky a zboží zakoupené v stáncích a stravování. Moderní potravinářský trh nám navíc nabízí obrovský výběr kvalitních a kvalitních obalů, které dokonale zachovávají potraviny.
 • Kvalita. Můžete si být 100% jisti, co přesně jíte, pokud jde o přírodní potraviny z oběda. Mezitím si nikdy nebudete jisti kvalitou výrobků, které byly použity k přípravě jídel z jídelen nebo obchodů.
 • Čas. Jednou z hlavních výhod potravin v nádobách je, že můžete začít jíst kdykoliv pro vás, aniž byste narušili stravu a nezažili rostoucí hlad. Kromě toho, aby se snídaně s pomocí kontejnerů, nemusíte trávit čas ve frontách jídelen a obchodů.
 • Design. Dnes existuje obrovské množství krabic na oběd v různých barvách a provedeních.

Krásné, nové a kvalitní kontejnery nejen uchovávají potraviny, ale také zvyšují náladu na celý pracovní den dopředu.

  Kromě zřejmých výhod kontejnerů a jejich nevýhod.

  • Prostor. Dokonce i vysoce kvalitní obědové krabice zabírají velké množství místa v batozích a taškách. To platí zejména pro modely s více sekcemi.
  • Vůně. V nízko kvalitních modelech kontejnerů a většina z nich dnes může jídlo získat nepříjemné aroma, které může zničit celou chuť k jídlu. Navíc, pokud budete jíst takové jídlo na veřejném místě, tento zápach může přitáhnout pozornost ostatních lidí k vám. Kontejnery se špatně uzavřenými nebo neuzavřenými víčky mohou nejen zkazit vůni věcí a sáčků, ale také je znečistit.
  • Směs chutí. Hlavním problémem multisekčních poledních krabic je, že vůně potravin umístěných v různých kompartmentech se časem spojují do jedné souvislé chuti. Tato vůně není zdaleka příjemná pro každého a může zkazit potěšení z jídla.
  • Zahřívání Bohužel ne všechny modely moderních obědových boxů mohou být zahřívány v mikrovlnných troubách a ne každé pracoviště může detekovat pracovní mikrovlnnou troubu. Zatímco potraviny v jídelnách a skladech budou čerstvé a v případě potřeby předehřáté.
  • Čas Pokud v případě kontejnerů nebudete trávit čas čekáním v řádcích v jídelnách, pak je utratíte za pravidelné vaření. K tomu musíte vstávat každý den po dobu půl hodiny nebo déle, abyste připravili jídlo a umístili ho do nádoby.

  Druhy

  V závislosti na použití a velikosti kontejnerů existuje několik běžných typů krabic na oběd.

  Obědové boxy pro děti s vytápěním

  Rodiče si obvykle kupují takové obědové boxy pro své děti, které chodí do školy nebo do skupin, protože pro kvalitní vzdělávání potřebují pouze plné, zdravé a včasné jídlo. Kromě toho Tyto nádoby dlouhodobě uchovávají potraviny chutné a zdravé, jsou schopny udržet příjemnou teplotu, aby zůstaly teplé a dlouho zahřívané.

  Tyto typy obědových krabic mají obvykle těsné a plně uzavřené víko a jsou také vybaveny přenosnou rukojetí pro pohodlný transport potravin ve vašich rukou. A také v takových modelech je zpravidla poskytováno několik pracovišť najednou: na teplá jídla, saláty, ovoce, mouku. Jednou z nevýhod těchto modelů je na rozdíl od dospělých obědových boxů.

  Bunk kufry pro potraviny

  Tyto obědové boxy jsou reprezentovány dvěma nebo třemi malými vrstvami pro jednotlivé druhy potravin. Kmeny, které jsou nazývány, protože tyto nádoby jsou umístěny ve speciálních textilních pytlích ve formě oválných kmenů s rukojetí. Charakteristickým rysem takových obědových boxů je to ve vzhledu nelze říci, že jídlo je uloženo uvnitř.

  Obvykle tato možnost oběd boxy používané sportovci nebo milovníky pikniku v přírodě.

  Tyto obědové boxy mají takové výhody jako:

  • mohou mít najednou dvě oddělené plnohodnotné nádobí;
  • díky odolné rukojeti a stylovému vzhledu mohou být tyto nádoby bez rozpaků přepravovány na jakékoli veřejné místo a do práce;
  • Souprava takových obalů obvykle obsahuje sadu stolních nástrojů: vidličky, lžíce a nože, které usnadňují používání potravin.

  Vyhřívané sendvičové boxy

  Obzvláště populární jsou v poslední době nádoby určené výhradně pro snacky a rychlé občerstvení. Tyto obědové boxy se používají jako nosiče mouky a sendvičů. Obvykle vypadají jako velké kanystry se speciálním vnitřním izotermickým povlakem, který umožňuje, aby chléb a masné výrobky zmizely a zůstaly čerstvé několik hodin.

  Typicky jsou tyto "kanystry" vybaveny speciálním páskem, který zjednodušuje jejich přesun z místa na místo. A také je zde vnitřní popruh, který upevňuje sendvič v předem určené poloze a neumožňuje jeho rozlomení a rozpadání.

  Nejčastěji jsou tyto možnosti zakoupeny pro děti a studenty, kteří mají příliš těsný harmonogram pro chod do jídelen.

  Tato možnost oběda má následující výhody:

  • široký výběr designu výrobku;
  • velké možnosti;
  • kompaktní a malé rozměry pro nošení.

  Obědové boxy ve formě tepelných obalů

  Jedná se o nejvhodnější a nejkompaktnější variantu ze všech obědových boxů. Spravidla se jedná o standardní balíčky, které jsou uvnitř opatřeny materiálem určeným k odrážení a zadržování tepla. V takových baleních zůstávají výrobky teplé až několik hodin, těsnost je zajištěna pomocí spojovacích prostředků nebo speciálního suchého zipu. Nejčastěji je tato možnost používána v polích pro skladování ovoce, zeleniny nebo slouží jako dodatečný tepelný izolátor pro jiné nádoby.

  Jednorázové krabice na oběd

  Pro takové možnosti obědové boxy používal pěněný polystyren, který je schopen udržet teplo po dlouhou dobu a nekazí chuť a kvalitu jídla. Nevýhodou těchto kontejnerů je jejich nízká pevnost, nedostatečná ochrana před tepelným zpracováním a nemožnost dlouhodobého skladování při nízkých teplotách. Tyto nádoby nemají více než 3 dělení na potraviny.

  Formuláře a velikosti

  Stojí za to říct, že neexistuje žádná oficiální klasifikace krabic na oběd v závislosti na jejich velikosti a tvaru. To znamená, že výrobce si vybere, které rozměry a kolik oddílů pro něj vytvoří. V moderním trhu se tedy můžeme setkat jako obědové krabice s objemem 500 ml a objemem 2 a více litrů.

  V závislosti na počtu úrovní a úrovní jsou krabice na oběd rozděleny do následujících typů:

  • jednotná úroveň;
  • dvouúrovňové;
  • tři úrovně.

  V závislosti na počtu oddílů a sekcí jsou kontejnery rozděleny na jedno-, dvou- a třídílné. Jsou možné i modely s více než 4 přihrádkami na předkrmy, saláty, omáčky nebo paštiku. Výběr velkých nebo malých kontejnerů závisí pouze na množství jídla, které si vezmete s sebou na výlet nebo do práce.

  Nejlepší a nejoblíbenější variantou jsou obědové boxy s kapacitou nejvýše 1,5 litru a 2-3 sekcemi.

  Materiály

  Moderní obědové boxy mohou být reprezentovány množstvím materiálů, které jsou více či méně vhodné pro skladování některých potravin.

  Kov

  Kovové kontejnery mají své výhody i nevýhody. Například jsou odolnější než většina ostatních nádob, dlouhodobě zadržují teplo, nedeformují se od teploty a dlouhodobě udržují potraviny chutné v chladničce.

  Kovové nádoby jsou však těžší, dražší a vyžadují zvláštní péči, aby nevyvolávaly oxidaci potravin.

  Největší výhodou kovových krabic je to mohou mít několik vnitřních vrstev najednou. Tento přístup vám umožní získat z nejdražších kovových modelů skladování potravin po dobu 4-6 hodin (jako v případě jiných poledních krabic), ale několik dní. Ideální volbou by byly modely z vysoce kvalitní nerezové oceli.

  Plast

  Dnes je nejběžnější možností výroby potravinářských obalů plast. Plastové modely jsou zpravidla zcela utěsněné, cenově výhodné a nepotřebují žádnou zvláštní péči. Při výběru plastových nádob věnujte pozornost obalům.

  Pokud je na obalu uvedeno, že výrobek neobsahuje bisfenol-A, ujistěte se, že takový obal na oběd nepoškodí vaše zdraví. Tento prvek je mimořádně škodlivý pro lidské tělo.

  Takové kontejnery mají takové výhody jako:

  • nízké náklady ve srovnání s kovovými a keramickými výrobky;
  • možnost rozdělení potravin do několika sekcí, jakož i možnost zachování plné chuti a kvality potravin; nejrozměrnější modely krabic na oběd s různými sekcemi a vrstvami jsou vyrobeny z plastu;
  • plastové nádoby lze nalézt v každém železářství;
  • vzhledem k všestrannosti použití plastů v průmyslu mohou mít takové obědové krabice všechny potřebné sady nádob a nástrojů pro plné jídlo;
  • plastové nádoby jsou obvykle utěsněny, což zabraňuje míchání různých druhů potravin.

   Mezi minusy patří:

   • plast bez přídavných topných prvků velmi rychle vydává teplo a není schopen ho držet v kontejneru po dlouhou dobu;
   • plastové modely kvůli neustálému kontaktu s vlhkostí a mastnotou se velmi rychle zhoršují, ztrácejí vzhled a prasknou;
   • ne všechny modely plastových nádob jsou vhodné pro ohřev mikrovlny.

   Sklo

   Varianta nádob z tohoto materiálu se nachází v železářstvích mnohem méně často než jiné odrůdy. Mezitím skleněné obědové boxy mají pozitivní i negativní vlastnosti.

   Mezi výhody, které stojí za zmínku:

   • průhledné skleněné nádoby umožňují sledovat stav potravin, aniž by byla ohrožena těsnost nádoby, což potenciálně zvyšuje životnost potravin;
   • Sklo patří do "eko" typu - nevydává škodlivé prvky a nestává se ohniskem šíření bakterií na nádobí;
   • téměř všechny moderní skleněné obědové boxy jsou uzpůsobeny pro vytápění v mikrovlnné troubě, což z nich dělá konkurenci před plastovými, silikonovými a polystyrenovými modely.

    Mezi nevýhody patří:

    • Sklo je mnohem těžší než kovové modely obědových boxů, což z něj dělá možnost prohrávání při dlouhých výletech a cestách;
    • přes vnější sílu takových nádobí, sklo je extrémně špatně odolné vůči fyzickému namáhání a tlaku; od pádu na kámen nebo kámen, skleněné nádoby prasknou a rozpadají se;
    • kvůli příliš vysoké hustotě skla, to je nemožné dělat modely s mnoha divizemi a úrovněmi;
    • sklo reaguje špatně na náhlé změny teploty - pokud skladujete potraviny ve skleněné nádobě v mrazničce, neměli byste ji ihned pod teplou vodou spouštět, protože krabice na oběd pravděpodobně praskne;
    • Skleněné nádoby se nebudou moci skladovat na otevřeném místě - nenarušují pronikání slunečního světla na potraviny, z nichž se může zhoršit.

    Keramika

    Keramické kontejnery nejsou také populární mezi jinými modely.

    Je třeba poznamenat, že pro lepší tepelnou konzervaci jsou keramické nádoby někdy zabaleny ve speciální termo tkané textilii. To vám umožní zvýšit životnost potravin při příjemné teplotě.

    Výhody jsou následující:

    • možnost dlouhodobého uchovávání tepla vlivem struktury keramiky;
    • relativně vysoká hustota ve srovnání s plastovými a silikonovými modely;
    • neovlivňuje chuť a kvalitu potravin, nemíchá pachy a je také považován za šetrný k životnímu prostředí;
    • Pokud u skleněných modelů existuje minimální možnost vytvoření obědových boxů s několika sekcemi, pak keramické modely nejčastěji přicházejí pouze s jednou separací kvality.

     Mezi minusy patří:

     • stejně těžké jako sklo - je to špatná volba pro použití na dlouhých cestách;
     • vysoce kvalitní keramické obědové boxy jsou mnohem dražší než plastové, silikonové a dokonce i skleněné modely, ale levnější než modely z nerezové oceli;
     • Pevnost keramiky je stejně křehká jako sklo - od sebemenšího pádu se tyto nádoby mohou zlomit nebo prasknout, čímž dojde k narušení veškeré těsnosti a tepelné izolace.

     Silikon

     Někteří přepravují kontejnery tohoto materiálu na typ "eco" - neprodukují bakterie, vždy je příjemná vůně. Silikonová víčka zajišťují plnou těsnost nádoby, těsně k nádobě, což zabraňuje rozlití směsí a kapalin. Silikonové kontejnery jsou navíc mnohem levnější než kovové a keramické výrobky.

     Volba barvy a designu

     Naštěstí dnes trh nabízí obrovské množství obědových krabic pro jakýkoliv vkus, pokud jde o design a dekoraci kontejnerů. V tomto ohledu používají modely z nerezové oceli nebo keramiky největší rozmanitost: vnější vrstva kontejnerů je zdobena malbami a kresbami různých barev. Pokud hovoříme o možnostech z plastu, silikonu nebo polystyrenu, pak zde nejčastěji existují modely v jednobarevném provedení.

     Nejčastěji se pro uspořádání obědových krabic používají světlé barvy, které zdůrazňují čerstvost potravin: zelená, žlutá, červená, zelená, modrá. V případě polystyrénových obalů jsou běžnější černé a bílé varianty.

     Přehled výrobců

     Mezi nejznámější výrobce kvalitních kontejnerů lze identifikovat 5 z nejběžnějších: Tupperware, GoEat, Gipfel, IKEA. Výrobci tohoto hodnocení dnes vyrábějí obědové krabice nejvyšší kvality s vynikající regulací tepla, vytápěním a trvanlivostí. Například, Tupperware oběd boxy jsou známé pro jejich obrovský výběr vzorů, barev a množství vnitřních sekcí. Tyto nádoby jsou vyrobeny z několika materiálů najednou, což umožňuje jemnější přístup k zachování kvality potravin.

     Oběd krabice Bento liší se v exkluzivní těsnosti, životnosti a použitelnosti v domácích podmínkách. V těchto nádobách jsou zpravidla dvě celé vrstvy - vnitřní je tvořena silnou vrstvou z nerezové oceli, vnější je vyrobena z odolného a tepelně odolného ABS plastu.

     Tupperware
     Gipfel
     Husí
     Ikea

     Jak si vybrat?

     Dnes jsou nádoby na potraviny umístěny v téměř každém železářství, ale bohužel ne všechny modely jsou kvalitní a budou schopny řádně zachovat všechny potraviny. Chcete-li si vybrat optimální model obědového boxu pro vaše potřeby, měli byste si prostudovat jeho popis, specifikace, fotografie a dokumenty. Při výběru kontejnerů se doporučuje věnovat pozornost několika bodům.

     • Druh potraviny. Každý typ obědového boxu a kontejneru je uzpůsoben pro určitý typ jídla. Například pro skladování horkých tekutin, například polévek, čajů nebo kompotů, stojí za to vybrat termosky, pro skladování hlavních jídel a občerstvení, například salátů, měli byste si vybrat klasické nádoby. Pro skladování celého ovoce a zeleniny je vhodné zvolit modely poledních krabic s izotermickým potahem - udrží je svěží a chutnější déle.
     • Těsnost. Model obědového boxu, bez ohledu na odrůdu, musí být vzduchotěsný - to znamená, že musí mít těsné a dobře zavřené víko. Ideální volbou by byly modely s víkem, zajištěné dalšími plastovými zámky nebo upevňovacími prvky.
     • Zahřívání. Na moderních modelech obědových boxů se obvykle uvádí, v jakých teplotních podmínkách mohou být použity. Pokud tyto informace, které jste našli, nebyly - neváhejte kontaktovat konzultanta a objasnit tento bod. Kromě toho jsou dnes k dispozici modely obědových boxů s vytápěním nebo s termo sáčkem, jako je termoska, což je jídlo, ze kterého se nemusíte tak často ohřívat.
     • Odchod Moderní obědové boxy, a zejména vícekomorové modely, mají často nešikovný design pro údržbu a mytí. Máte-li k dispozici myčku nádobí, měli byste se poradit s konzultantem, zda lze model v ní umýt.
     • Separátory. Pokud trávíte spoustu času v práci a jste zvyklí na několik jídel během práce, měli byste si vybrat modely kontejnerů s několika sekcemi pro různé produkty.
     • Příslušenství. V některých drahých modelech krabic na oběd jsou k dispozici další prvky, které poskytují pohodlí při jídle. Může se jednat o lžíce, vidličky, zásuvné nádoby, mini vaničky, skládací sklenice.

     Funkce péče

      Naštěstí žádné obědové boxy připravené s využitím moderních technologií nepotřebují žádnou zvláštní péči. Pokud jde o péči o nádoby, měli byste věnovat pozornost především optimálním podmínkám skladování výrobního materiálu. Takže hlavní pravidla pro péči o všechny obědové boxy.

      • Bez ohledu na materiál vždy udržujte nádoby v čistotě. Po každém jídle nádobu důkladně omyjte, otřete hadříkem nebo nechte zaschnout na teplém místě. Nezapomeňte, že nádoby by měly být utírány z vnější a vnitřní strany.
      • Snažte se v krabici na oběd vyhnout nadměrnému vystavení vysokým nebo nízkým teplotám. Mnoho z výše popsaných materiálů může být deformováno prodlouženým vystavením chladu nebo teplu.Navíc některé materiály, z nichž se vyrábějí moderní nádoby na potraviny, mohou během tepelného zpracování emitovat nebezpečné a nezdravé látky.

      O tom, jak si vybrat oběd box na jídlo, viz níže.

      Napište komentář
      Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

      Móda

      Krása

      Vztah