Hrnce

Hrnce "Katun": přehled modelů a tipů na výběr

Hrnce

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Výhody
 2. Nevýhody
 3. Přehled sortimentu
 4. Tipy pro výběr a provoz

Nerezové nádobí je dnes velmi oblíbené. Vizuálně s relativně nízkou cenou vypadá reprezentativně. Na přepážkách obchodů je možné se setkat s velkým sortimentem z nerezové oceli různých výrobců. Dobrou volbou budou produkty ruské značky "Katun".

Výhody

Jídla "Katun" má většinou pozitivní hodnocení a je poptávka mezi kupujícími. Spotřebitele přitahuje nejen univerzální design, vhodný pro jakýkoliv interiérový styl, ale i relativně nízké náklady ve srovnání s analogy. Pro pohodlí zákazníků, obchody nabízejí jednotlivé kopie, ze kterých si můžete vytvořit vlastní sadu kontejnerů, které nejlépe vyhovují vašim potřebám. A také si můžete koupit hotové sady hrnců. Nádoby z některých sérií se prodávají v dárkové krabičce.

Katun hrnce se nebojí kovové sítě, stejně jako škrábance z jiných ostrých předmětů, mohou být prát v myčce nádobí. Vzhledem k tomu, že ocel má nízkou tepelnou vodivost, potraviny v nádobách z nerezové oceli se chladí déle. Kromě toho, v těchto pokrmů, jídlo zůstává čerstvé déle.

Panvice firmy Katun jsou univerzální a vhodné pro plynové i elektrické sporákyvčetně pro sklokeramické panely. Některé sbírky jsou vyrobeny speciálně pro indukční vařiče. Relativně malé hrnce pro domácí použití mají skleněná víka s páskou G (s kovovým lemem) s parním otvorem, kterým je vhodné pozorovat proces vaření.

Nádobí z profesionální řady je vybaveno kovovými víky a našroubovanými držadly.

Nevýhody

Nádobí z nerezové oceli není bez jakýchkoliv nedostatků a nádobí Katun není výjimkou. Tento kov nemá rád náhlé změny teploty. Proto je nutné před umytím pánve nechat vychladnout, aby se zabránilo duhovým pruhům, které kazí vzhled nádobí. Některé modely mají nedostatečnou tloušťku dna, proto nejsou vhodné pro vaření pokrmů, které vyžadují dlouhodobé tepelné zpracování: jídlo začíná hořet a ztrácí chuť. Ne všechny nádobí má dostatečně zajištěné rukojeti.

V některých případech jsou svařeny, i když rukojeti na lamelách jsou považovány za odolnější.

Přehled sortimentu

V současné době je sortiment výrobce "Katun" asi 2 desítky různých sbírek jídel pro vaření. Hlavní linie jsou v poptávce.

 • ASTELL. Pánve této série mají skleněná víka s pevným stykem a různým objemem: 1,4–4,8 l. Vnější povrch nástěnného zrcadla. Nádobí je vhodné pro indukční panely.
 • "Aurora". Víko z tepelně odolného skla s kovovým lemem, rukojetí na víku a na pánvi jsou chráněny silikonovou podšívkou, takže je vhodné vzít si ruce. Objem 2,2–5,2 litrů. Celá řada má termoakumulační 3-vrstvé dno, které umožňuje rovnoměrnější rozdělování tepla a zkracuje proces vaření.
 • "Altyn". Tato kolekce speciálních parních kotlů na vaření: parní pánev o průměru 22-26 cm, skládající se ze 3 nebo 4 přihrádek, které umožňují vařit několik pokrmů najednou. Skleněný průhledný kryt, plastové nevyhřívané rukojeti. Pro indukční panely není vhodné použít mantowark.
 • Alta. Kolekce obsahuje jednotlivé nádoby od 1,6 do 5,2 litrů, stejně jako sady 3 kontejnerů různých velikostí se skleněnými víčky. Vnější povrch je uvnitř matný a lesklý. Tyčové rukojeti jsou připevněny svařováním.
 • "Anthea". Veškeré nádobí z této kolekce má chromovou úpravu a je vhodné pro indukční vařiče. Tloušťka dna 2 mm, stěny - 0,5 cm, bez dodatečného nátěru, v jednotlivých obalech.
 • "Gretta." V této sérii je rozšířena nabídka pokrmů různých velikostí: 1,6–11 l. Pánve s kapsulárním dnem, tj. S vloženou hliníkovou vrstvou. Tloušťka stěny 0,4 cm.
 • "Diana". Nádoby s kapacitou 1,8–6 l. Skleněné víko s výstupem páry, spodní část kapsulí, lze použít na indukčních varných deskách.
 • "Irida". Objem 2,2–6,2 litrů. Krycí sklo, držadla se silikonovými skluzy. Povrch je hladké zrcadlo. Řada A je vhodná pro všechny typy desek.
 • "Lyra". Pans 1.6–5.2 l. Tato kolekce nabízí kbelíky D16 cm s víkem nebo bez víka, stejně jako sady 3 pánví. Barové rukojeti připojené bodovým svařováním. Dno všech nádob kapsulární, vhodné pro indukční vařič.
 • "Louise". Nádobí z této série má vyšší tloušťku: 0,6 mm. Má také originální design: kombinaci matného a lesklého povlaku. Rukojeti jsou připevněny nýty. Vhodné pro všechny typy sporáků.
 • "Medea." Tato kolekce má také širokou škálu předmětů různých velikostí: 1,6–5,2 litrů. K dispozici jsou také kbelíky s prodlouženou rukojetí, s víkem a bez víka. Sady jsou baleny v dárkové krabičce.
 • "Muse". Vyznačuje se kulovým tělesem, zrcadlově leštěným, tyčovými držadly, metodou svařovaných bodů. Minimální objem pánve je 1,9 litru, maximum je 6,4 litru.
 • "Nick". Pro pokrmy z této série se vyznačují kapsulární dno, tyčové svařované rukojeti, zrcadlový povrch. Minimální kapacita je 1,6 litru, maximální 5,2 litru. Linka zahrnuje naběračku se skleněným víkem a sady nádob.
 • "Stravování". Tato řada jídel se zvýšeným objemem 14,5-50 litrů byla vytvořena speciálně pro profesionální instituce. Tělo je bezešvá, tloušťka stěny je 0,8 cm, dno 0,9 cm, velké rukojeti vhodného tvaru s nýty. Kryt je z pevné lité oceli.
 • "Titan". Tato série je také určena pro catering. Pans 6,4–14,5 litrů s pravidelným nebo zesíleným dnem, v závislosti na velikosti.
 • "Fortune". Kolekce 3 hrnců s chromovým povrchem od 1,8 do 3,5 litru. Na vnitřním povrchu je stupnice objemu kapaliny. Úhlový tvar úchytů, připevněn metodou bodového svařování.
 • "Erica." Objem vyráběných pánví s kapsulárním dnem je 1,6–5,2 l. Krycí sklo s odvzdušňovačem páry. Vnější povrch je matný, uvnitř pánve se zrcadlovým leskem. Rukojeti zaoblené konstrukce s nýty. Tvar hrnců se mírně rozšiřuje zdola nahoru.

Tipy pro výběr a provoz

Při výběru nádob z nerezové oceli Nebude zbytečné věnovat pozornost některým bodům.

 • Tloušťka dna a stěn: musí být nejméně 0,5 cm.
 • Druh potraviny. Různé typy pánví jsou vhodné pro různé pokrmy. Například, pro vařící mléko, to je lepší zvolit dvojitý-pánev pánve předejít lepení, a pro kouřící jídlo, to je vhodné používat manévr.
 • Typ desky. Ne všechny produktové řady této značky jsou vhodné pro indukční vařiče. Můžete to zkontrolovat pomocí magnetu: pokud je přitahován ke dnu misky, můžete si ji bezpečně vybrat.
 • Velikost pánve. Standardní svazky budou vhodné pro domácí použití a speciální služby se zvýšeným objemem byly vytvořeny pro služby profesionálních kuchařů pro veřejné instituce.

Podívejte se na následující video pro jaký typ pánví "Katun" jsou.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah