Šaty styly a modely

Módní šaty v roce 2019 (98 fotografií) - nové položky a trendy

Módní šaty v roce 2019 (98 fotografií) - nové položky a trendy

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Styly
 2. Současné trendy a inovace
 3. Jaro-letní sezóna
 4. Sezóna "podzim-zima"
 5. Tipy pro výběr

Výběr oblečení je klíčovým úkolem, který žena splní s lehkostí, s přihlédnutím k zvláštnostem nejen jejích vnějších vlastností, ale i vnitřních. A pokud žena následuje módu a chápe její náladu, pak bude obraz dokonalý. Promluvme si tedy o módních šatech aktuální sezóny.

Styly

Různé styly šatů důsledně od sezóny k sezóně. Základem mnoha myšlenek byly trendy uplynulého roku. Romance a ženskost jsou také populární nyní, ukazovat sebe v otevřených ramenou, V-výstřihy a důraz na bocích. Retro styl v moderní interpretaci, stejně jako spíše extravagantní kombinace „šaty a kalhoty“ neztratily svůj význam.

Pokud jde o nejoblíbenější styly šatů, lze zdůraznit následující:

 • šaty na hrazdě;
 • šaty bandeau;
 • košile;
 • oděvy;
 • oděvní pokrývka;
 • šaty svetr

Nicméně, některý z výše uvedených stylů může mít nespočet variací, kvůli hlavním charakteristickým rysům převládajícím v této sezóně, jako například:

 • nekomplikovaný řez;
 • žádné rukávy a holá ramena;
 • mělký výstřih ve tvaru písmene V nebo kulatý;
 • midi a maxi sukně různých stylů: od rovných, osazených nebo rozšířených dolů;
 • záhyby, zavěšení a vrstvení.

Tato sezóna nabízí krásné polovině lidstva jak neustálé klasiky, tak i nové nápady na dámský šatník, který je dán rostoucími trendy.

Současné trendy a inovace

Detailní seznámení se sbírkami šatů nám umožňuje zaznamenat tendenci k umírněnosti a rozumnosti v detailu, ale zároveň oblečení nevypadá svěží a monotónní. Tohoto efektu je dosaženo kombinací textur různých hustot a barev, stejně jako délky a tvaru použitých vrstev materiálů.

Zvláště důležitou roli v této sezóně hrála výzdoba: volánky, volánky a luky, stejně jako různé doplňky. Výrazné a neobvyklé šaty s výstřižky a zářezy různých stupňů otevřenosti, umístěné na určitých částech výrobků.

Tato sezóna na vrcholu střední délky, což znamená, že šaty by měly být přítomny v šatníku každé krásné osoby, bez ohledu na její věk, tělesné rysy a povolání.

Takové trendy se v letošním roce budou líbit módou pro šaty. Je na čase zjistit, které oblečení je preferováno v období jaro-léto a podzim-zima.

Jaro-letní sezóna

Jaro-letní sezóna je vždy triumfem fantazie, probuzení a energie. Módní průmysl, jako žádný jiný, odráží náladu tohoto ročního období, čímž mění ženskou módu na skutečnou fantazii.

Když už mluvíme o dominantních stylech teplých šatů, můžete zdůraznit následující:

 • šaty bandeau;
 • paličkové šaty;
 • šaty-smok;
 • s plnou sukní, ve stylu roku nebo s vlaky;
 • s asymetrickou jízdou;
 • šaty jednoduchého střihu;
 • šaty v pyžamovém stylu;
 • dlouhé šaty.

Tato sezóna představuje nejen jednoduchost střihu a minimum detailů, ale i kompetentní kombinaci různých trendů. Z tohoto důvodu si každá dáma snadno najde perfektní šaty.

Barvy

Barevné schéma teplého období je plné přírodních odstínů zeleně, zralého ovoce a mořského spreje. Mezi oblíbené designéry patřily také: bílá, růžová a zářivě zelená. Kombinace modrých, bílých a červených barev z roku na rok zůstává módní kombinací win-win.

Mezi pastelovými odstíny v trendu modré a růžové, a to jak v kombinaci a samostatně.Aktivní je také modrá, žhavá červená, oranžová a žlutá, měď s cihlami a vínem nebo fialová s příměsí růžové. Návrháři často používají techniku ​​degradace a barevného bloku pro své výtvory.

Vytiskne se

V jarní a letní sezóně jsou květinové motivy vždy relevantní. V běžném roce se jedná především o objemové tisky ve formě květů nebo okvětních lístků. Existují však i drobné ozdoby. Námořní témata již dlouho vyhrála "místo pod sluncem" ve sbírkách pro horká období, a proto zůstane relevantní každý rok.

Nápisy, cela, široký proužek nebo různé geometrické tvary s tendencí k abstrakci se nacházejí také ve sbírkách šatů jarní a letní sezóny.

Dekor

Téma výzdoby v jarní a letní sezóně je velmi široce otevřeno. Spolu s již zmiňovanými trojdimenzionálními luky, volánky a volánky používanými jako dekorace na šaty, třásně, záhyby, záhyby a závěsy jsou také široce využívány. A jednoduché, pokud jde o střih, modely magicky přeměňují ruční výšivky, objemové aplikace, kameny, barevné korálky, kovové kování a dokonce i pštrosí peří.

Materiál

V této sezoně jsem byl příjemně překvapen řadou textilií, textur a jejich neuvěřitelných kombinací. Obdivujte modely hedvábí s jejich lehkostí a žensostí. Šaty s vícevrstvými sukněmi jsou tvořeny kombinací nylonu, tylu, organzy nebo šifonu.

Fatin, závoj a věnec v souboru s hustými kontrastními materiály vypadají velkolepě a neobvykle. Krajkové tkanivo dnes zaujímá zvláštní místo v dílnách. Její schopnost vyzdobit dámské šaty je velmi ceněna. V této sezóně návrháři porazili krajku, což ji učinilo hustější a uzavřenou.

Džínové a bavlněné tkaniny jsou v této sezoně široce používány pro běžné oblečení. Čerstvost a originalita v této sezoně přinesla modely šatů ze síťoviny nebo perforovaných tkanin.

Sezóna "podzim-zima"

Móda v období podzim-zima je vždy více zdrženlivá a vážná. Šaty zůstávají významnou součástí sbírek návrhářů a jsou přítomny v šatníku většiny žen. Ale stává se uzavřenější, útulnější a je navržen nejen pro dekoraci svého majitele, ale také v případě potřeby pro jeho ochranu před rozmarem počasí.

V chladném období jsou relevantní následující šaty:

 • oděvy;
 • šaty na svetr;
 • Šaty A-line;
 • šaty ve stylu "New Bow";
 • šaty s baskičtinou;
 • šaty s asymetrií.

Šaty střední a maxi délky s jistotou vystoupily v období podzim-zima. Mnoho modelů má důraz na rukávy, a to díky jejich zvláštním střihem: načechraným nebo rozšířeným, rovným nebo rukávovým lampám. Společníci některých modelů jsou capes-capes a smyčky. Otevřená ramena a záda, řezy na sukni a závěsy jsou stále v provozu.

Barvy

Barevná paleta studené sezóny zahrnuje klasické černé, bílé a červené barvy, husté víno červené, modré a modré s nádechem zelené. Technika přechodu bohatých barev na intenzivní ušlechtilé tóny je rozšířená.

Vytiskne se

Výtisky v podobě nápisů, etnických prvků a 3D grafiky zdobí šaty pro univerzálnější účely. Večerní modely jsou uměle vymalovány květinovými vzory, včetně průhledné tkaniny.

Dekor

Šaty pro zvláštní příležitosti jsou zdobeny již známými třásněmi, peřím, zlatou výšivkou nebo zdobenými načechranou srstí. Každodenní oblečení může být doplněno bílým límcem. Patchworková technika pomáhá obrátit šaty jednoduchého stylu do neuvěřitelně stylové věci. Tradiční volánky a flounces, plisování a zavěšení také nestojí stranou.

Materiály

Modely z každodenní módy této sezóny jsou vyrobeny z tlustého úpletu a viskózy. Šaty z semiše, vlny, kašmíru, přírodního sametu a tvídu - skvělá volba pro chladné roční období. Skutečná kůže, jako hlavní nebo doplňkový materiál, obléká šaty nepohodlným, ale velmi přitažlivým charakterem.

Šaty vyrobené z luxusních materiálů jsou vytvořeny pro večerní vzhled, jehož povrch imituje drahé kovy nebo má třpytivý efekt. Krajky, brokát, hedvábí a satén, jako dříve, jsou milovány jak tvůrci šatů, tak i těmi, kteří tyto šaty nosí.

Tipy pro výběr

Ať už mistrovská díla vytvoří, každá žena by si měla pamatovat, že jakákoli módní věc by měla zdůrazňovat, ne překrýt její individualitu. Bezpodmínečné dodržování módy může člověka zbavit práva na výběr a zapomenout na vlastní preference v oblečení.

To se nestane, pokud budete postupovat podle řady konkrétních pravidel. To platí zejména pro dámské šaty. Oblečení dokonale zapadá, pokud si ho žena vybere, přičemž vezme v úvahu její typ postavy a tělesné rysy. Šaty by neměly být v rozporu s věkem, temperamentem a celkovým stylem ženy.

Příležitostné šaty jsou vybírány podle sezóny a povětrnostních podmínek. Důležitou roli v její volbě hraje také místo, důvod a způsob, jakým žena hodlá trávit čas ve svých šatech. Kromě obdivu ostatních je také důležitý osobní komfort. Pokud se žena v šatech cítí omezená a nejistá, neunikne z očí ostatních. V důsledku takového fyzického nepohodlí se určitě žena bude cítit nepohodlně.

Dnes je svět módy nekonečně různorodý, takže každá dáma najde řešení při výběru šatů. Hlavní je si uvědomit, že by to mělo být především krásné, nikoliv módní.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah