Šaty styly a modely

Asymetrické šaty - přitahované neobvyklou siluetou

Asymetrické šaty - přitahované neobvyklou siluetou

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Vlastnosti řezu
 2. Styly
 3. Typy asymetrie
 4. Populární barvy
 5. Módní trendy
 6. Co nosit?
 7. Příslušenství
 8. Boty

Šaty s asymetrickými prvky jsou populární u žen módy ne pro první sezónu. Přitahují je záměrné zmatky, které naznačují klid a svobodu. Navíc díky asymetrii řezu může dívka vystavit určitou část těla a přitáhnout k ní pozornost, ale zároveň nevypadá vulgárně a příliš upřímně.

Vlastnosti řezu

Šaty, jejichž řez lze nazvat asymetrickým, mají tyto výhody:

 • Oblečení dělá dívku svůdnější.
 • Vizuálně tyto šaty vylepšují siluetu.
 • Se správnou volbou asymetrických detailů může dívka v takových šatech skrýt určité vady postav.

Styly

Asymetrické šaty jsou častou volbou, když potřebujete oblečení na důležitý večer nebo na pláž. Hlavní styly, ve kterých jsou tyto šaty prezentovány, jsou silueta ve tvaru písmene A a rozšířená silueta, stejně jako hrazda.

Dalším stylem, který se často používá pro asymetrické šaty, je starožitný oděv-toga. Postava v takových šatech je přitažlivě přehozená a vypadá neobvykle svůdně.

Typy asymetrie

V šatech tohoto stylu mohou být takové asymetrické detaily:

 1. Rukávy. Šaty s jedním rukávem vypadají originálně a jsou často vybírány pro párty nebo jiné zvláštní příležitosti. Často v takovýchto šatech je asymetrie vrchu doplněna nerovným řezem sukně.
 2. Sukně. Modely, které mají nerovný lem, jsou nejoblíbenější mezi asymetrickými šaty. Přitahují pozornost dívek, které chtějí ukázat své štíhlé nohy, ale zároveň považují délku mini za příliš náročnou. Existuje několik možností pro šaty s asymetrickým lemem. Může to být vícevrstvé oblečení, které se skládá ze sukní různých délek. Lem může být nakloněn na stranu nebo dozadu. Existují také modely s originálními závěsy.
 3. Vlak Vrcholem těchto asymetrických oděvů je zkrácená přední část sukně a záda tak prodloužená, že tvoří vlak. Tyto šaty jsou často vybírány jako velkolepé večerní šaty. Vypadají nejlépe na vysoké dívky, které mají štíhlé nohy.
 4. Vystřižení. Šaty s asymetrickým výstřihem jsou často vybírány dívkami s krásnými rameny. Tato verze obuvi pomáhá vizuálně korigovat asymetrii prsou, je však nutné zvolit model velmi pečlivě, aby se vada vyhladila a nebyla zvýrazněna. Jednou z nejběžnějších variant tohoto typu asymetrie je přítomnost ramenního popruhu na jednom rameni.

Populární barvy

Bílá

Tyto barvy asymetrických šatů jsou obzvláště žádané, když hledají lehkou letní verzi.

Nejčastěji mají tyto šaty asymetrický lem a otevřený výstřih. Vyžadují se také sněhobílé šaty na jednom rameni as otevřeným rukávem na jedné straně.

Černá

Šaty s hrubým černým dnem mohou sloužit jako stručné a elegantní šaty pro každou příležitost.

Doplňujte to jasným pásem, patami a zlatými šperky a získáte luxusní večerní vzhled. Černé šaty na jednom rameni jsou také běžné.

Červená

V zářivě červeném asymetrickém oblečení bude každá dívka vypadat úžasně, takže se nosí hlavně jako koktejl nebo večerní šaty.

Nejčastěji jsou červené šaty tohoto stylu modely s jedním ramenním popruhem, s jedním rukávem nebo s vlakem. Neméně velkolepé výrobky se šikmým lemem.

Barevná asymetrie

Samostatně stojí za zmínku šaty jednoduchého střihu, které díky speciálním barevným schématům vypadají asymetricky.

Takové oblečení je dobrou volbou pro kancelář, protože střih bude odpovídat oblečení a barvy pomohou vyniknout mezi ostatními pracovníky v kanceláři.

Módní trendy

Mezi oblečení tohoto stylu patří v současné době nejoblíbenější modely s asymetrickou sukní. Na jedné straně se může lem dotýkat podlahy nebo se dokonce pohybovat ve vlaku a na druhé straně holé nohy nahoru nebo dolů.

Modely s asymetrií vrcholu jsou méně obyčejné. Jsou reprezentovány hlavně šaty s jedním rukávem nebo asymetrií výstřihu.

Co nosit?

Asymetrické elegantní šaty lze nosit s bolero, srst, bundu nebo kabát. Na chladných letních večerech mohou být příležitostné oblečení s nerovným lemem doplněno měkkou bundou, džínovou bundou nebo raglánem.

Co se týče sáčku, pak pro večerní asymetrii vedle zvedněte malou spojku tak, aby odpovídala šatům. Letní ležérní šaty s asymetrií doplňují obálku nebo malou kabelku s tenkým páskem. Kancelářské modely jsou dobře kombinovány se středně velkými lehkými nebo černými koženými taškami.

Příslušenství

Asymetrické modely šatů jsou tak jasné a výrazné, že v mnoha případech s nimi vůbec nekombinují šperky. Pokud je horní část takového oděvu reprezentována korzetem, je přípustná přítomnost náhrdelníku nebo řetízku. Dlouhé asymetrické šaty by měly být doplněny pouze prsteny nebo náramky.

Výstroj na jedno rameno také vyžaduje minimum příslušenství. Bude stačit dát na světlé náušnice a najít atraktivní náramek na otevřené dlani.

Boty

Vybírat boty pro asymetrické oblečení, měli byste věnovat pozornost klasickým barvám (černá, šedá, bílá) nebo vyzvednout boty, aby odpovídaly šaty. Vícebarevné světlé boty s výrazným dekorem lze nazvat nevhodnou volbou, přetížením dna.

Podpatky v botách pro asymetrické šaty je lepší zvolit vysoké nebo nahradit ho klínem. Boty bez podpatků jsou dobře kombinovány pouze s krátkým asymetrickým oblečením.

Poznámky
 1. Liana
  20.02.2016

  Mám rád šaty s asymetrickým lemem nebo na jednom rameni)

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah