Oblečení v mateřství

Kojící podprsenka

Kojící podprsenka

zapojte se do diskuse

 
Obsah
 1. Proč je to nutné?
 2. Jak to vypadá a jak se liší od obvyklého?
 3. Modely
 4. Značky
 5. Jak si vybrat?
 6. Z čeho je materiál vyroben?
 7. Na co jsou vložky?
 8. Recenze

V moderním světě, poporodní období je docela snadné pro ženy, protože mnoho modelů spodního prádla není jen aby se cítíte pohodlně, ale také vykonávat ochrannou funkci. Jedním z těchto modelů je kojící podprsenka, jejíž účel a vlastnosti považujeme za podrobnější.

Proč je to nutné?

V období po porodu je tělo vystaveno největšímu namáhání, včetně částí těla. Většina zátěže je na mléčných žlázách, protože jsou naplněné mlékem a zvětšují se, kůže se musí natáhnout a prsa může ztratit tvar a prohnout.

Klasická podprsenka pro krmení pod kostmi je především silnou oporou pro prsa, která pomáhá zachránit ji před ztrátou zkušených forem. Široká linie se sponou umožňuje mladé matce, aby se cítila co nejpohodlněji, neřezala do kůže a dokonale fixovala prsa.

Vzhledem k jeho přímému použití je k usnadnění kojení zapotřebí speciální modelová podprsenka. Vzhledem k tomu, že prsa může být snadno a rychle odhalena nebo odstraněna z podprsenky pohár, krmení dítěte již není tak obtížné a vyskytuje se v pohodlnějších podmínkách.

Kupovat takový výrobek stojí přímo před porodem, jak prsa bobtná a zvyšuje se, a výrobek zakoupený předem se může stát malým a stát se jen plýtváním finančními prostředky.

Pokud máte v plánu koupit kojící podprsenku předem, měli byste se nejprve poradit se svým lékařem, který vede vaše těhotenství, objasnit, kolik můžete zvýšit objem a koupit větší výrobek.

To však platí pouze pro podprsenky se sponami a pevnými kelímky. Modely triček a topů jsou vyrobeny ze speciálního elastického materiálu, který se snadno táhne, takže zvýšení objemu prsou nebude problém.

Jak to vypadá a jak se liší od obvyklého?

Podprsenky pro těhotné ženy jsou mnohem širší než obvykle, protože prsa v období po porodu potřebuje mnohem silnější podporu. A části šálků jsou neohebné a připevněné k tlačítkům nebo tlačítkům pro snadné vystavení potřebné části prsou a snazší krmení.

Jiné modely se liší od obvyklé podprsenky v tom, že jsou vyrobeny z elastické tkaniny ve formě vrcholů nebo triček, které se dobře hodí pro domácí použití nebo pro noční krmení.

Charakteristickým rysem je materiál, ze kterého jsou vyrobeny podprsenky pro těhotné ženy. Měla by to být měkká tkanina, příjemná pro tělo, s měkkými skrytými švy, které neumožňují, aby produkt otíral jemnou pokožku mladé matky.

Modely

Podprsenky pro krmení, stejně jako normální, existuje několik druhů, protože žádný modelový sortiment není omezen na žádný typ. Každá mladá maminka má své vlastní návyky, a tak se rozhoduje na základě osobních preferencí a snaží se získat co nejpohodlnější výrobek pro sebe.

Podívejme se blíže na jednotlivé typy, jaké výhody mají, a jaké nevýhody mohou způsobit odmítnutí modelu.

Podprsenka - horní

Tento model podprsenky je top jako sportovní model, vyrobený z měkké bavlny nebo pleteniny.Může mít spojité široké nebo užší nastavitelné popruhy.

Špičkový model může mít řez ve tvaru písmene V, potom je dítě krmeno tlakem látky na jedno z prsou.

Dalším vzorem nahoře je výrobek z pruhu tkaniny s náhradním předním dílem, který je upevněn na speciálních háčcích.

Tato verze podprsenky má mnoho výhod, včetně neuvěřitelného komfortu při nošení a používání, snadné a rychlé odstranění prsou, příjemnou texturu materiálu.

Mezi nedostatky lze poznamenat pouze nedostatek elastických misek, díky kterým je prsa v mírně „zavěšené“ poloze, což může nepříznivě ovlivnit její tvar.

Mike - podprsenka

Podprsenka takového plánu má v řezu podobné rysy nahoře, a rozlišujícím znakem je délka, která zpravidla dosahuje do pasu nebo bederní oblasti.

Taková trička nejsou příliš praktická pro použití v každodenním životě, protože vzhledem k nedostatku podpůrné linie a jámy je prsa v „zavěšeném“ stavu.

Ale tento model je skvělý pro spaní a velmi zjednodušuje krmení dítěte v noci.

Bezešvé

Tento model je ideální pro mladé matky s jemnou pokožkou, která vyžaduje úctyhodnou léčbu a odpovídající péči. Tato podprsenka netírá a nevyvolává nepříjemné pocity.

Model bez švů může být vyroben ve formě klasické podprsenky a ve formě top nebo trička pro krmení.

Kromě toho vám klasická bezešvé podprsenka umožňuje nosit těsné večerní šaty.

Na kostech

Model podprsenky - nejestetičtější varianta, protože podporuje tvar prsou, aniž by ji ochaboval.

Model je vybaven odnímatelnými prvky, které umožňují odkrytí části prsu pro krmení. Prvek se montuje na tlačítka nebo neviditelná tlačítka.

Některé modely podprsenky pro krmení mají push-up efekt, který dělá prsa vypadat přitažlivější a svůdnější.

Charakteristickým znakem modelu s kosticemi jsou pěnové gumové kelímky a různé možnosti upevnění - zezadu nebo zepředu.

Značky

Správně zvolené poporodní prádlo hraje důležitou roli v procesu krmení dítěte. Mnozí výrobci oceňují své výrobky se zaměřením na použití vysoce kvalitních materiálů. Zvažte v praxi, zda je to pravda, a zda jsou náklady na poporodní ošetřovatelské podprsenky oprávněné.

Emma jane

Ve sbírkách tohoto výrobce je zastoupeno mnoho modelů ošetřovatelských podprsenek. Kromě pravítek jsou modely také rozděleny na den a noc, z nichž každá má řadu vlastností.

Kromě toho, podprsenky této značky mají rozdělení v závislosti na tvaru prsu, takže v poporodním období, mladá matka cítí co nejpohodlněji. Korzety jsou vyrobeny z přírodních tkanin, mají široké popruhy a nejpohodlnější spojovací materiál na háčcích.

Náklady na tyto podprsenky se liší v oblasti 2.000 - 5.000 rublů, což je docela přijatelné a odůvodněné.

Pokud jde o značku samotnou, je na trhu pro mladé matky již čtvrt století, což potěší zákazníky pohodlným a vysoce kvalitním zbožím.

Máma Comfort

Řada vynikajících ošetřovatelských podprsenek, prezentovaná především modely kostic, které dokonale podporují prsa, pomáhají udržovat její tvar po porodu.

Podprsenky tohoto výrobce jsou nejen pohodlné, ale také velmi atraktivní svým vzhledem, mají různé dekorativní prvky v podobě tištěných barev a krajkových vložek.

Pohodlí mámy je domácím výrobcem, jehož cena je v závislosti na modelu 1000 - 2000.

Medela (Medela)

Švýcarská společnost, která se specializuje na výrobu výrobků a dalšího zboží pro těhotné a kojící matky, začala svou existenci ve vzdáleném roce 1961.

Značka se etablovala jako vysoce kvalitní výrobce luxusního zboží a díky kvalitnímu inovativnímu výzkumu je dosahováno vysoké kvality.

Cena těchto výrobků je v rozmezí 2000 - 5000 rublů.

Blaženost

Další domácí značka specializující se na výrobu vysoce kvalitního zboží pro těhotné ženy a mladé matky, byla založena v roce 1998 ve městě Novosibirsk a později se usadila v hlavním městě.

Kolekce ošetřovatelských podprsenek ohromují svou šířkou, jsou zde modely s kosticemi, topy a tričkami z kvalitních materiálů a poskytující mladým matkám maximální pohodlí.

Náklady na tyto výrobky od 1500 do 4000 rublů, v závislosti na modelu.

Anita

Značka, která představuje obrovský katalog zboží pro těhotné ženy, zahrnuje modely ošetřovatelských podprsenek.

Cenová politika této společnosti je poměrně flexibilní, můžete najít model za cenu až 1 000 rublů, a náklady kolem 4 000 rublů.

Naše máma

Společnost Ural, která vyrábí zboží pro těhotné ženy a ošetřovatelky, začala svou existenci poměrně nedávno, ale rychle získala popularitu.

Zboží je široce rozšířeno díky jejich šetrné cenové politice. Faktem je, že při použití materiálů poměrně dobré kvality, náklady na podprsenky se liší v rozmezí 500 - 600 rublů.

Jak si vybrat?

U některých žen může být výběr popředí podprsenku velkým problémem, protože s nedbalostním postojem riskujete, že se vám dostane nepohodlného spodního prádla, které rozdrtí a brání pohybu. Podívejme se blíže na to, jak si vybrat dobrou ošetřovatelskou podprsenku, na co se zaměřit a jaké nuance jsou obzvláště vhodné zvážit.

Materiál

Během těhotenství se mění parametry ženské postavy, takže byste neměli vycházet z obvyklé velikosti podprsenky, je nutné tyto parametry měřit a zvolit.

Druhým, ale neméně důležitým kritériem, je kvalita materiálu. Faktem je, že v období po porodu je kůže prsu obzvláště citlivá a citlivá, takže tkanina, ze které je výrobek šit, musí mít nejvyšší kvalitu.

Poháry

Za prvé, pro nejrychlejší a nejpohodlnější prověrku procesu krmení je nutné, aby se podprsenky rychle otevřely a zavřely. Je žádoucí, aby velká část prsu byla vystavena pro užší kontakt mezi matkou a dítětem během krmení.

Nejlepší je, aby manžety nebyly příliš těsné, pokud se jedná o knoflíky, a v případě tlačítek se snadno vkládají do smyček. Tam jsou modely na blesk, ale nejsou příliš pohodlné.

Kromě toho musí být objem šálků takový, aby bylo možné vkládat specializované vložky. Některé šálky jsou vybaveny speciálními kapsami.

Velikost

Určení správné velikosti je důležitým bodem při výběru podprsenek, ale ne každá dívka ví, jak to udělat správně, takže jsou zohledněny všechny parametry a vlastnosti obrázku.

První věc, kterou potřebujete k měření obvodu hrudníku, se zaměřuje na většinu konvexních částí. Centimetr by měl být zároveň ve vodorovné poloze a neměl by být zkroucený, protože by to mohlo zkreslit výsledek.

Dále je třeba změřit obvod trupu v oblasti pod prsou, s přihlédnutím k rovné poloze měřicí pásky.

Tabulka velikostí

Chcete-li si vybrat podprsenku co nejpřesněji, nestačí pouze změřit parametry obrázku, je také nutné je porovnat s dimenzionální mřížkou a vypočítat odpovídající velikost. Všechny rozměry odpovídající určitým parametrům jsou uvedeny v této tabulce:

Pod obvodem (cm)

62 až 66

Od 67 do 71

72 až 76

Od 77 do 81

82 až 86

Od 87 do 91

92 až 96

Od 97 do 101

102 až 106

107 až 111

112 až 116

117 až 122

Velikost poháru

Obvod hrudníku (cm)

76 až 78

81 až 83

85 až 88

Od 91 do 95 ° C

96 až 98

Od 101 do 105

Od 106 do 110 ° C

111 až 115

Od 116 do 120

A

Od 79 do 81

84 až 86

Od 89 do 91

94 až 96

98 až 102

103 až 107

108 až 112

113 až 117

Od 118 do 122

123 až 127

128 až 132

133 až 138

B

81 až 83

86 až 88

Od 91 do 93

96 až 98

Od 101 do 103

106 až 108

111 až 113

Od 116 do 118

121 až 123

126 až 128

Od 131 do 133

136 až 138

C

Od 83 do 85

Od 88 do 90 ° C

93 až 95 ° C

98 až 100

103 až 105

108 až 110

113 až 115

Od 118 do 120

123 až 125

128 až 130

133 až 135

Od 138 do 140 ° C

D

Od 90 do 92

95 až 97

100 až 102

105 až 107

110 až 112

Od 115 do 117

120 až 122

125 až 127

130 až 132

135 až 137

140 až 142

DD, E

Od 91 do 93

96 až 99

Od 101 do 104

108 až 109

111 až 114

115 až 119

Od 121 do 124

126 až 129

Od 131 do 134

136 až 139

140 až 144 ° C

F

93 až 96

98 až 101

103 až 106

109 až 112

113 až 116

Od 118 do 121

122 až 126

Od 129 do 131

134 až 136

139 až 141

144 až 146

G

Velikost samotné podprsenky

65

70

75

80

85

90

95

100

105

110

115

120

Velikost dámského oblečení

Od 34 do 36

Od 36 do 38

Od 38 do 40

40 až 42

42 až 44

Od 44 do 46

Od 46 do 48

48 až 50

50 až 52

Od 52 do 54

Od 54 do 56

56 až 58

Tato tabulka poskytuje nejpodrobnější a nejpřesnější údaje, s nimiž můžete snadno určit, která podprsenka je pro vás vhodná.

Ale, jak již bylo zmíněno, volba ošetřovatelské podprsenky by měla být prováděna v období po porodu nebo v posledních měsících těhotenství, protože parametry postavy se mění se změnami hormonálního pozadí a vzhledem mléka, takže předvybraný produkt nemusí jednoduše fungovat.

Z čeho je materiál vyroben?

Podávací podprsenky se liší nejen v modelech a velikostech, ale rozdíly se týkají toho, z jakého materiálu je výrobek vyroben. Každá z těchto tkanin má pouze charakteristické vlastnosti a funkční vlastnosti.

 • Bavlna Některé modely, zpravidla prvotřídní luxusní třída, jsou vyrobeny z vysoce kvalitního bavlněného materiálu, který je dokonale prodyšný a zároveň umožňuje pokožce dýchat. Takový výrobek však nemusí být velmi praktický, protože má nízkou odolnost proti opotřebení a rychle ztrácí svůj původní vzhled a zároveň mnoho funkčních prvků.
 • Pletené zboží Pro vytvoření odolnějších a funkčnějších modelů se používá vysoce kvalitní úplet s obsahem bavlněného vlákna, který dodává materiálu prodyšné vlastnosti. Pletenina je pružnější, takže přesně opakuje obrysy forem a dokonale „sedí“ na hrudi.
 • Mikrovlákno. Mezi zřejmé výhody tohoto materiálu lze poznamenat, poměrně nízké náklady, což činí krmení podprsenky cenově dostupnější pro každý rozpočet. Také materiál dokonale táhne a podprsenka dobře podporuje hrudník.

Ale na pozadí jedné velké nevýhody, všechny tyto výhody vyblednou a stanou se bezvýznamnými, protože mikrovlákno není přírodní materiál, proto nedovoluje pokožce dýchat a může způsobit nepříjemné pocity a někdy i alergickou reakci v příliš citlivé citlivé pleti.

 • Polyamid Tento materiál je poměrně běžný, ale nežádoucí pro období po porodu, protože má syntetický původ. Ale v poslední době, při výrobě polyamidu začal používat hypoalergenní vlákna, což z něj činí velmi vhodný pro šití podprsenky pro ošetřovatelství.

Kromě toho, poporodní prádlo vyrobené z polyamidu je dobré, protože modely mají vysokou odolnost proti opotřebení, pružnost a odolnost proti opotřebení.

Na co jsou vložky?

Mnoho poporodních podprsenek je vybaveno dalšími prvky, například vložkami, které jsou někdy označovány jako podložky. Podívejme se podrobněji na to, co to je, jaké funkce plní vložky a proč jsou potřebné.

Vložky jsou druhem tenkých opakovaně použitelných pěnových podložek, které mají vysoký stupeň absorpce. Vložky se vkládají do podprsenky, pevně přilnou k hrudníku a někdy je výrobek vybaven speciálně určenou kapsou.

Někteří považují parníky za plýtvání finančními prostředky, ale ve skutečnosti, na základě hygienických otázek, postnatální podšívky jsou spíše nezbytností, protože řeší problém „uprchlého“ mléka.

Faktem je, že často dochází k úniku mléka z prsu a při nošení běžné podprsenky na oblečení jsou mokré skvrny, které nejenže nejsou hygienické, ale vypadají poněkud esteticky.

Aby se zabránilo vzniku takových „mokrých“ stop, jsou to právě takové vložky, které dokonale absorbují všechny výtoky z prsou. V případě silného blotování mohou být snadno nahrazeny novými.

Vzhledem k tomu, že tato položka je opakovaně použitelná, není třeba kupovat velké množství vložek, je to docela možné s třemi až čtyřmi páry.

Recenze

Při analýze četných recenzí mladých matek je zřejmá jedinečnost podprůměrné podprsenky, protože téměř žádná dívka nemůže během tohoto období bez takového produktu dělat.

Pouze asi 1,5% všech žen pokládá ošetřovatelskou podprsenku za plýtvání penězi a dodržování starých krmných metod, přičemž má na sobě naprosto obyčejnou podprsenku.

Přibližně 17,5% preferuje podprsenky z čisté bavlny, ale v tomto případě je nutné nakupovat výrobky s poměrně častou frekvencí, protože, jak již bylo zmíněno, bavlna se rychle opotřebuje.

Přibližně 20% preferuje výrobky z mikrovláken, přičemž věnuje pozornost skutečnosti, že materiál je syntetický a může způsobit reakci. Velmi málo žen přitahuje nízká cena a vysoká míra pevnosti a trvanlivosti.

Ale objem - 51% preferuje popraskané podprsenky z hypoalergenního, odolného polyamidu. Takové výrobky vydrží dlouho a jsou v dobrém stavu, takže při pečlivém používání nemusí být nutná výměna.

Při analýze přezkumů je navíc zřejmé, že drtivá většina žen považuje za nezbytné používat podprsenky.

Také mnoho mladých matek upřednostňuje noční modely a podprsenky bez kamenů.

Napište komentář
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Pro zdraví vždy konzultujte s odborníkem.

Móda

Krása

Vztah